Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 44 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta: Ishrana novorodjenceta
PostPoslato: Čet Sep 06, 2007 11:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 03, 2007 10:06 pm
Postovi: 45
Iskustva su razlicita. Nama za grceve nista, ali nista nije pomoglo!
Empumisan smo od samog pocetka koristili i nista, onda neki sirup za grceve i opet nista... I tako u krug!
Pravo da vam kazem jednog dana sam digla ruke od svega toga i jedino sto nam je pomagalo jeste kad joj ugrejem stomacic, pa je prebacim bukvalno da visi preko moje ruke i lagano ljuljuskam. Tako se stalno opustala i uspavljivala.
Nekome su pomogle te kapi, ali nama nisu... Sve je to individualno...
A ono sto sigurno deluje jeste da ostanes mirna, da se ne zivciras i ne panicis, jer ce beba jos vise plakati.
Ako se iznerviras, daj je nekom drugom da je malo nosa dok se ti ne smiris, pa tako sve u krug...
A izgleda da bukvalno sve bebe prodju kroz tu fazu plakanja na flasicu...
Isto probaj da budete same vas dve u sobi kad rucka i da joj flasicu ponudis kad je mir i tisina i kad je beba raspolozna.
Nekad mi ovo pomogne, nekad ono... ali nadje se uvek neko resenje.
Ma kad sve to malo prodje i kad se setis, shvatis da su to bile slatke muke... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 07, 2007 12:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 05, 2007 7:40 pm
Postovi: 3
Lokacija: Novi Sad
Hvala sto ste se uopste ukljucile u problem.
Sa espumisan kapima sam probala i ponekad pomognu.
Stekla sam utisak da je ona dobila averziju od mleka, zbog bola, i da se sada i boji da povuce. Kao da je izgubila apetit pa sad ni netrazi da jede. Cini mi se da ne bi morala da jede.
Probacu da joj dam ranije dam, na neka 3,5h pa mozda to upali. Inace i meni je ranije takva situacija bila samo sa obrokom pred spavanje ali sada se prosirilo na sve obroke. Bas veceras je sve svoktala ustima, kao da je gladna, i kad sam joj ja ponudila flasicu pocela je da vrti glavom i da stenje. Tako je uspela da popije samo 30ml i onda sam je uspavala i dalje joj je krcao stomacic ali je pojela jos 110ml.
Mene buni i to sto mi je dr rekao da ce grcevi prestati sa 2,5 do 3 meseca a nju i dalje muce. Sve se brinem da je ne radim nesto kako treba pa se preispitujem 100 puta i za razne banalne stvari. A mislim da ste tu u pravu kad kazete da i ona oseti da sam je u grcu zbog situacije sto samo jos pogorsava stvar. E pocecu opet da pusim :).
Kad ste vi poceli sa nemlecnom hranom, i sa cim, i da li je situacija sa grcevima drugacija kada je nemlecna hrana u pitanji?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 07, 2007 1:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Imam Morbus Crona, i na zalost se sad ponovo povampirio i morala sam da krenem sa uzimanjem kortizona, tako da od mleka nema vise nista. Sita sam se naplakala zbog toga, pogotovo sto mi je trebalo skoro mesec i po dana da napokon imam dovoljno mleka da joj pokrijem sve obroke.
Sto se spavanja tice, ona meni lepo spava i nocu. Jede jednom u 3 ili 4 i sad vec sa ovim adaptiranim mlekom (valjda vise drzi sitim nego moje) oko 7 ili 8 ujutru. Juce nije htela da jede celo poslepodne (7 sati). Nisam mogla nikako da je nateram, cak ni u snu. Pa to je neki nas tempo koji imamo. Ujutru je budna i vise aktivna i hoce cesce da jede. Poslepodne vise spava pa i manje jede.
Nego, strasno je kako joj se promeni stolica kad predje na adaptiranu mlecnu formulu. Redje kaki, ali kolicinski u ta dva tri puta cini mi se isto kao i sa mojim mlekom. Ali kako ta stolica smrdi, pa to je strasno. Srce mi se cepa sto joj ne mogu vise davati moje mleko.
Inace juce sam prosla kroz pakao. Grudi se usijale, temperatura 39. Ja kao po malo izmuzavam, stavljam obloge, pijem caj od nane (to kazu zaustavlja mleko), ali na kraju sam morala da krenem i sa tim tabletama za prestanak laktacije, jer ocigledno da ovako nece samo stati.
Mleko mi inace ne curi (nikad nije), cak i dok sam se izmuzavala tek posle 5 minuta krene. Nego me brinu te kvrzice koje se prave. Mogu li one da naprave neke probleme sa dojkama posle?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ishrana novorodjenceta
PostPoslato: Pet Sep 07, 2007 1:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 03, 2007 10:06 pm
Postovi: 45
E tako sam ja pocela da pusim pre 2 nedelje. Nervoza i nisam znala sta cu vise od izgrickanih noktiju, pa sam se preorjentisala na cigare :roll:
Nisi nam rekla nudis li joj vodicu i caj i kako na to reaguje?
Jos jedan koristan savet. Imas hipov instant caj od komorace za grceve.
Ja ga dajem mojoj bebi vec mesec dana i mogu ti reci da joj prija.
Ja sa nemlecnom hranom nemam jos nameru da pocnem. Iskreno, mislim da ima vremena kad ce je jesti...
Dacu joj kroz mesec dana prvi sokic pa cemo lagano krenuti i sa kasicama.
Ti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 07, 2007 1:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Imam Morbus Crona, i na zalost se sad ponovo povampirio i morala sam da krenem sa uzimanjem kortizona, tako da od mleka nema vise nista. Sita sam se naplakala zbog toga, pogotovo sto mi je trebalo skoro mesec i po dana da napokon imam dovoljno mleka da joj pokrijem sve obroke.
Sto se spavanja tice, ona meni lepo spava i nocu. Jede jednom u 3 ili 4 i sad vec sa ovim adaptiranim mlekom (valjda vise drzi sitim nego moje) oko 7 ili 8 ujutru. Juce nije htela da jede celo poslepodne (7 sati). Nisam mogla nikako da je nateram, cak ni u snu. Pa to je neki nas tempo koji imamo. Ujutru je budna i vise aktivna i hoce cesce da jede. Poslepodne vise spava pa i manje jede.
Nego, strasno je kako joj se promeni stolica kad predje na adaptiranu mlecnu formulu. Redje kaki, ali kolicinski u ta dva tri puta cini mi se isto kao i sa mojim mlekom. Ali kako ta stolica smrdi, pa to je strasno. Srce mi se cepa sto joj ne mogu vise davati moje mleko.
Inace juce sam prosla kroz pakao. Grudi se usijale, temperatura 39. Ja kao po malo izmuzavam, stavljam obloge, pijem caj od nane (to kazu zaustavlja mleko), ali na kraju sam morala da krenem i sa tim tabletama za prestanak laktacije, jer ocigledno da ovako nece samo stati.
Mleko mi inace ne curi (nikad nije), cak i dok sam se izmuzavala tek posle 5 minuta krene. Nego me brinu te kvrzice koje se prave. Mogu li one da naprave neke probleme sa dojkama posle?
Inace sto se tice ne mlecne hrane procitala sam da sa njom treba zapoceti izmedju 4 i 6 meseca. Mislim da cu se opredeliti za 6ti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ishrana novorodjenceta
PostPoslato: Pet Sep 07, 2007 1:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 03, 2007 10:06 pm
Postovi: 45
Kvrzice resavaju samo vruce pelene na grudi, veruj mi, prosla sam kroz to. Ako ih ne isteras, mogu da ti naprave veliki problem.
Moja komsinica je patronozna sestra i ona mi je rekla za vruce oboge, meni su stvarno pomogle. I nemoj da se izmuzavas po malo, nego sto vise mozes!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 07, 2007 8:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 05, 2007 7:40 pm
Postovi: 3
Lokacija: Novi Sad
Masa nastavlja strajk gladju :( .
Situacija se nastavalja. Probala sam da joj ponudim mleko pre nego sto ogladni i ona ni da cuje. Kad ogledni cvokce ustima i ja joj ponudim flasicu i ona sad vise ne place i ne izvija se ali nece ni da vuce. Ja probam da joj iscedim malo i ona guta i stenje kao da ce da kaki, ali da sama povuce nema sanse. E strpljenja ti treba kilo.
Dajem joj Hippov caj za probavu- komorac, kamilica i amis i jedno njega hoce da pije i ponekad vode. Inace i malo tecnosti hoce pa popije svega 100ml caja dnevno iako joj nudim non stop. Ma to je izgleda jedna razmazena guza :P .
Sa pedijatrom sam se konsultovala i rekao mi je da sa nemlecnom hranom pocnem sa puna 4 meseca (za 3 nedelje) i jedva cekam. Samo da lepo prihvati jer do sada nista nije lepo prihvatila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 07, 2007 9:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm
Postovi: 272
A da li si probala da joj das drugo mleko - ili mozda joj rupica na cucli ne odgovara - moja Jelena jednom nije htela mleko ni da okusi kada sam slucajno prosirila rupicu malo vise. Bacala se i vristala dok ja nisam ukapirala sta je problem. Isto ako se vremenom cucla prosiri ( a koristim gumene anatomske nukove cucle) isto nece dobro da jede. Probala sam da joj dam i silikonsku ali nece ni da proba cim oseti da je drugacije. Zato sam non stop kupovala nove cucle jer se ove od iskuvavanja vrlo brzo prosire ali bar je tako bez problema jela.
Sto se hrane tice meni je pedijatar rekao da pocnem od cetiri i po meseca da joj dajem vocne kompote. ako smo poceli sa jabukom pa breskvom. Ja sam bila malo odlucnija pa sam joj dala i sargarepu. U pocetku se na voce mrstila ali se sada navikla i svidja joj se. U pocetku je vise pljuckala a sada boga mi guta. a kraju sam joj dala i bananu i to joj se svidelo. Ali to je sve u malim kolicinama cisto da navikne na neki ukus sto mislim da nije lose. Sada, u poslednjoj nedelji cetvrtog meseca joj dajem uvvece pred spavanje u mleko i pirincane pahuljice da joj kao drze sitos nocu ali vidim da to nema uvek efekta.
I jos nesto, kada se prelazi sa majcinog mleka na adaptirano to se radi postepeno nikako naglo jer je majcino mleko mnogo blaze. A sto se stolice tice i mirisa dok je moja cerka pila bebelak to je smrdelo na kilometar i stolica joj je bila redja a sada sa novalakom skoro i da ne osetim da se ukakila a i stolica je normalna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ishrana novorodjenceta
PostPoslato: Pet Sep 07, 2007 9:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 03, 2007 10:06 pm
Postovi: 45
E da, probaj gumenu chicco cuclu. Ako mozes kupi flasicu chicco, onu najobicniju sa gumenom cuclom. Ja koristim avent za adaptirano mleko, a ovu koristim za moje jer je usrafim na pumpicu.
Moja Lena, hvala Bogu nikada nije pravila problem ako joj zamenim cuclu, ali desavalo se da nece da rucka kad je mnogo umorna.
Ne znam sta bi drugo moglo da bude... probaj stvarno gumenu cuclu ako si do sada koristila samo silikonske... I nastavi da joj dajes komoracu, jer joj je to jedini unos tecnosti.
Ponudi joj caj kad odbije mleko cisto da vidis da li zbog ukusa.
Od moje drugarice beba nije prihvatala ni jedno adaptirano mleko, a ako ga i popije kad bas ogladni, uvek sve povrati.
Na kraju nije imala drugog izbora nego da razblazuje kravlje mleko, sto se meni ni malo nije svidelo, ali bolje ista nego nista...
Ne odustaj, samo polako i smireno!
Javljaj sta se desava...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 08, 2007 8:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 05, 2007 7:40 pm
Postovi: 3
Lokacija: Novi Sad
E bas mi je drugarica pre par dana poklonila chicco flasicu sa gumenom cuclom pa cu veceras da probam da joj dam. E daj Boze da je to u pitanju. Prvo sam joj davala na Avent pa sam presla na Nuk (sve silikonske) i brze mi je jela na Nukovim flasicama jer je otvor veci, ali cini mi se da se naguta vazduha jer sad podriguje kao luda ali znatno brze jede. Inace na pocetku je znala da jede i po 1h. Sad popije 170ml za 20 min. Ma je mislim da nju boli stomak cim pocne da guta i da onda nece, a da kad spava opusti se, gladna je i vuce. Ali mi je strasno da mi dete non-stop jede u neznanju.
Probala sam sa bebelac ec i Aptamil comfort i ista stvar, samo stagnirala u dobijanju na tezini. Cim sam se vratila na Humanu obrazi se popunili.
Javljam se, ako je srece, sa dobrim vestima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 10, 2007 1:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Moja beba nije htela dva puta da jede kada je bas imala puno problema sa grcevima. tj. stomak joj je bio tvrd i naduven i kada sam je nahranila povratila je sve. Posle toga nije htela da jede dok se situacija nije sredila. Pedijatar mi je rekao da je to normalno. No, naravno to je trajalo jednu noc, pa smo ujutru nastavile po starom.
Inace proces zaustavnjalja mleka jos traje, ali se vec vidi mali napredak. Grudi su jos osetljive i pune cvorica, ali nisu vise prepune. Kada izmuzavam mleko ima neku cudnu zelenkastu boju i vise lici na vodu... Probacu obloge....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ishrana novorodjenceta
PostPoslato: Pon Sep 10, 2007 9:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 03, 2007 10:06 pm
Postovi: 45
Dea, dobro je... Bitno je samo da *odledis* te grudvice jos...
Bas mi je zao sto si morala kroz to proci, ali veruj i bice sve ok.
Masina mama nas jos ne obavestava sta se desava... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 10, 2007 10:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Rekla mi je doktorka da se vise ne izmuzavam. Medjutim grudvice se bile skupile bas oko samih bradavica i jako su me bolele. Malo sam ukljucila pumpicu i cini mi se da je bolje...Mozda nije pametno sto sam to uradila(izmuzla sam doduse samo oko 40ml iz obe), ali meni se cini da je bila dobra ideja....Inace ove tablete za zaustavljanje su katastrofa. Ko ne mora da ih uzima neka ih zaobidje u velikom luku. Prvo sto se zdravstveno osecam rasturena (glavobolja, mucnina, vrti mi se u glavi, zuji) a tome jos da dodam sto su me psihicki bacile u stanje pet puta gore od PMSa (ko nije mi bilo dovoljno tesko zbog cele situacije). Tako ja u napadu tog ludila rekoh svom dragom kako cu da ga ostavim, kako je sebican, kako mi ne pomaze, pa sam se razdrala na bebu dok je plakala. Bepce se rasplaka a i ja s njom, a dragi me gledao, pa valjda jadan misli odlepila sta li da joj radim?Joj, kako cu biti srecna kad ostavim sve ovo iza sebe!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ishrana novorodjenceta
PostPoslato: Uto Sep 11, 2007 11:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 03, 2007 10:06 pm
Postovi: 45
E pa, ja mislim da sve mi prodjemo kroz to, ili tome slicno.
Normalno je da ponekad odlepis... Svima nam u trenutku umora, nedostatka sna i razuma ponekad dodje da ostavimo bebu u sobi da place a mi da se zatvorimo u drugoj i odspavamo...
Naravno, to nikad ne ostvaris, ali svako na to ponekad pomisli...
Samo je pitanje zeli li to da prizna ili ne! :oops:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 44 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: