Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: UBOD IGLE
PostPoslato: Uto Apr 17, 2007 4:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 21, 2007 1:23 pm
Postovi: 11
IZVINJAVAM SE AKO TEMA NIJE ZA OVAJ FORUM ALI IZUZETNO MI JE VAŽNO DA DOBIJEM PRAVU INFORMACIJU.
GDE SE TESTIRATI, KADA (NAKON KOLIKO DANA ILI ODMAH) I NA KOJE SVE BOLESTI U SLUČAJU DA SMO SE SLUČAJNO U PARKU UBOLI NA IGLU OD ŠPRICA ZA KOJU SE SVAŠTA MOŽE OČEKIVATI (PRETPOSTAVLJAM DA JE KORISTIO NEKO OD LOKALNIH NARKOMANA)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 09, 2007 7:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 05, 2007 4:43 pm
Postovi: 235
Lokacija: MK
Mozda sam zakasnila sa odgovorom i nadam se da si ovo resila do sada.Trebas se obratiti drzavnom zavodu za zdravstvenu zastitu i oni ce znati koje su procedure


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 12, 2007 11:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 12, 2007 10:23 pm
Postovi: 9
Lokacija: Vrbas
Jednom dok sam bio na praxi (na Hirurgiji),slucajno sam se uboo u prst dok sam davao intramuskularnu injekciju.. Do sada sam primio 2 doze vakcine "Engerix"protiv hepetitisa b tako da smatram da sam od toga dosta dobro zasticen.. Sad je pitanje da li ta zena ima neku zarazu (npr. AIDS)??
Malo sam zabrinut..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 17, 2007 1:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 05, 2007 4:43 pm
Postovi: 235
Lokacija: MK
Kod nas se uvela praksa da se prave HIV testovi pri prijemu u bolnicu.E sad dali su se ti testovi stvarno radili ili se samo naplacalo za njih to stvarno ne znam. Inace veliki je rizik za medicinara da pokupi bilo sta u toku rada i zato treba se ovo uvek imati na umu. Sto posto ne znam dali se mozemo zastititi. Neka nas Bog cuva.
Da bi se rasteretio briga mozes da napravis test,ako hoces i anonimno, s time sto treba da znas da postoi windows prostor od ulaska antigena do pojave antitela koji iznosi oko 3 meseca. U tom vremenskom intervalu test moze biti lazno negativan.
Mislim da su dva negativna testa, postujuci taj interval, dovoljni da se otstrani briga.
Nadam se da je sve OK.
(Skoro svi smo dosli do kontakta sa izlucevinama u toku rada)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 31, 2007 12:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 03, 2007 1:16 pm
Postovi: 185
Lokacija: Novi Sad
Sve vise citam da je za sve vise testova potrebno ponavljanje.Pa se pitam da li je moguce da to lekari ranijih godina nisu znali.Hocu da kazem,da su me ranijih godina na testove slali jednom i to je bilo to.Odjednom se ustalila praksa da svaki test radim tri puta(citaj:placam tri puta).O cemu je zapravo rec?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 01, 2007 10:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 12, 2006 10:43 am
Postovi: 13
Lokacija: Beograd
Mala ispravka - perod "prozora" , sa lazno legativnim rezultatima nakon infekcije HIV virusom je od 6 nedelja do 6 meseci nakon infekcije. Nakon toga se rezultati testa mogu smatrati validnim.
Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 03, 2007 3:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 05, 2007 4:43 pm
Postovi: 235
Lokacija: MK
Slazem se :D
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 03, 2007 7:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Merylin je napisao:
Sve vise citam da je za sve vise testova potrebno ponavljanje.Pa se pitam da li je moguce da to lekari ranijih godina nisu znali.Hocu da kazem,da su me ranijih godina na testove slali jednom i to je bilo to.Odjednom se ustalila praksa da svaki test radim tri puta(citaj:placam tri puta).O cemu je zapravo rec?


O hepatitisu C npr. se nije znalo dugi niz godina (da uopste postoji) i tek su devedesetih poceli da se rade testovi. Na zalost, mnogi ljudi koji su silom prilika morali da primaju transfuziku su zarazeni a da to nisu ni znali. :cry:

Zato je potrebno redovno testiranje.

O ovom testiranju tri puta, prvi put sada cujem. Jel mislis na HIV?!

Ako mislis na HIV, onda se mozes i besplatno testirati u Jazasu, u Studentskoj Poliklinici!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 03, 2007 7:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 05, 2007 4:43 pm
Postovi: 235
Lokacija: MK
Da, mislim na HIV.
Ali ako je prvo testiranje u periodu "prozora" kada se moze dobiti lazno negativni rezultat,a posle toga ne mora se ponavljati testiranje.
Sto se tice anonimnog i besplatnog testiranja u Jasazu - Studentskoj poliklinici ne znam, ja sam iz MK.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: