Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Muke sa bubuljicama (pomazu amino kiseline ?)
PostPoslato: Sub Apr 16, 2005 6:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 16, 2005 5:35 pm
Postovi: 4
Lokacija: Novi Sad
Imam 22 godine i problem sa bubuljicama traje dobrih 7 godina. Izludjuje me to sto svakog jutra kad se probudim i kad se pogledam u ogledalo , moram da vidim jos jednu ili nekoliko novih bubuljica na mom licu.Imam srece sto mi je forma akni takva da mi ne ostaju oziljci nego crvene flekice koje vremenom nestanu.Dermatologa relativno cesto posecujem , ali koliko vidim ne znam kakve vajde ima od svega toga , jer me on ubedjuje da cu morati da probam jos dosta proizvoda da bih pronasao "pravu" formulu, sto ne iskljucuje mogucnost da to moze biti za 5 ili 10 ili ne znam ni ja za koliko jos godina. Pre 6 meseci sam krenuo u teretanu i posle mesec dana sam se (zbog manje telesne tezine) odlucio da pocnem da pijem kreatin i jedan dodatak ishrani (na 50 gr. , 15 grama proteina i nesto amino kiselina). To sam koristio mesec dana.Sledecih mesec dana mi se nije pojavila nijedna jedina bubuljica na licu sto me je jako obradovalo :D . Interesuje me da li postoji uticaj amino kiselina ili kreatina na (ne)balans hormona :roll: ,jer je evidentno da se slicno kod mene dogodilo?Interesuje me da li se balans hormona uspostavlja nakon konacnog sazrevanja,sto dovodi do prestanka akni?Ako se terapija anti androgenima ne koristi kod muskaraca, cime se to onda uspostavlja balans hormona?Dermatolog mi je pre neki dan prepisao Skinoren za uvece i cini mi se neku adelainsku kiselinu u vidu krema , ako se ne varam , za ujutru.Citao sam jednu temu na forumu u kojoj je pacijent rekao da su mu od Skinorena ostale flekice. Da li je to cest slucaj (procenjujuci broj pacijenata koji su vam se zalili na to )? Jako sam zahvalan za svaki savet !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Akne, dodaci ishrani
PostPoslato: Sub Apr 16, 2005 10:13 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
AZELAICNA KISELINA je aktivna supstanca u Skinorenu. Do sada nismo imali iskustva da Skinoren ostavlja flekice.
Čime ste do sada negovali i čistili lice?
Vrlo je interesantno što ste doveli u vezu uzimanje saplemenata i nestanku akni.
Svi znamo kako akne nastaju ali ne znamo zašto one prestaju. One imaju svoj život, koji traje do 10 godina.
Malo pre sam Vam napisao malo duže pismo, no bilo je nekih problema na sajtu, pa ste sada dobili skraćenu verziju odgovora. Ako imate još pitanja, javite se. Pozdrav! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 17, 2005 6:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 16, 2005 5:35 pm
Postovi: 4
Lokacija: Novi Sad
Od preparata sam koristio krec,Doroslavac, bornu vodu ,grcki Benzac i jos neke preparate cijih imena trenutno ne mogu da se setim (lista preparata je navedena hronoloski). Sve sto sam probao imalo je kratkog efekta, a onda se vracalo na staro u roku od nekoliko dana. Jednostavno kada pocnem da koristim novi preparat, organizam kao da dodje u stanje shoka i prestanu da mi izlaze bubuljice, ali to traje kratko, a posle toga , kao da se organizam "aklimatizuje" na taj preparat i onda nastavi po starom. Vezano za moj prethodni post zanimljivo je i sledece . Pre nekoliko nedelja sam prisustvovao predavanju "doping u sportu" koje se odrzavalo na Medicinskom fakultetu u Novom Sadu , na kojem je izmedju ostalih pricala gospodja koja je doktor medicine i specijalista sportske medicine. Pricala je da su vrsena istrazivanja o uticaju kreatina, amino kiselina i proteina na hormone i rekla je da koriscenjem ovih supstancija balans hormona ne izlazi van referentnih vrednosti, samo nije pojasnila da li se koriscenjem ovih supstancija hormoni vracaju u ravnotezu ili izlaze van ravnoteze. Ono oko cega ja imam iskustva sa ovim, sam napisao u prethodnom postu.Jos jedna stvar koju sam skoro ustanovio je da postoji problem sa mojom jetrom.Naime AST i ALT enzimi su mi iznad granice,za oko 5-10% (mada u nekoliko zadnjih rezultata krvi samo mi je AST za toliko povecan) a i totalni bilirubin mi je troduplo povecan,dok je direktni oko 2 puta.Ispitivanja su mi jos u toku, sumnjaju na Gilbert-ov sindrom ili mozda na hepatitis. Takodje i moj otac ima problema sa jetrom , tako da je moguce da sam to od njega nasledio (mislim na Gilberta , koji predstavlja neku vrstu anomalije jetre). Da li postoji povezanost jetre sa pojavom akni (neposredna ili posredna)? U katalogu jednog proizvodjaca sam pronasao preparat za pomoc i regeneraciju jetre koji je navodno potpuno prirodan jer sadrzi maticnjak i korene raznih biljaka. Posle koriscenja tog preparata videcu eventualne rezultate, ali jedno je sigurno , a to je da su akne rezultat nekih simultanih poremecaja, samo da mi je znati kojih!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 18, 2005 8:38 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Dovrsite biohemijska ispitivanja jetre i sacekajte dijagnozu.
Posto je jetra "fabrika koja cisti" moguce je da Vase kozne promene stoje u korelaciji sa jetrom. Ali hajde prvo da vidimo tacno o cemu je rec, pa cemo naci neko resenje.
Konsultujte se sa hepatologom, kada postavi dijagnozu: LIV 52 je prirodni tibetanski lek za jetru i koristi se za njen oporavak. Bezbeddan je i neskodljiv, proveren i atestiran, i imate ga u svakoj apoteci.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 19, 2005 9:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2005 5:11 pm
Postovi: 140
Meni je jedan doktor rekao da su mi neki enzimi u jetri malo povecani(nisam sigurna dal su se zvali transaminaze,ili sam ja to negdje drugo cula)pa me zanima dal to moze da dovede do hormonskog disbalansa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: nadovezivanje..
PostPoslato: Uto Apr 19, 2005 6:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 19, 2005 6:24 pm
Postovi: 12
slican je slucaj sa mnom, samo sto ja nemam problema s jetrom, vec je ustanovljeno da imam blago-policistican lijevi jajnik..pa sam pila i Dianu 35, koja mi je pomogla, ali sam prestala da ih pijem.
Poslije pola godine su se opet pojavile, ali mi se ne piju hormoni izuzev da bas moram!

Sta Vi mislite?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 19, 2005 8:57 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
uz dianu morate koristiti i neki lokalni preparat sa keratoliticnim ili komedoliticnim dejstvom

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: diana
PostPoslato: Pon Apr 25, 2005 3:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 19, 2005 6:24 pm
Postovi: 12
mislim da nisam dobro razumjela...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 26, 2005 1:51 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Diane ce smanjiti produkciju loja ali posto je osnovni problem kod akni cep koji nastaje u izvodnom kanalu lojne zlezde cak i smanjena kolicina loja moze da dovede do nastanka beloglavog komdona zato primenjujemo supstance koje samo rastapaju stvoreni cep-komedon-to su komedoliticna sredstva ili ljuste citavu povrsinski sloj pokozice-rozasti sloj koga cine mrtvi keratinociti korneociti ispunjeni keratinom-to su keratolitici- kao napr vocne kisleline, salicilna kiselina i sl.

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 06, 2005 11:24 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Apsolutno bi prijao higijenski tretman kao i tretman enzimima. Imamo odlične rezultate sa tim enzimima, kao i sa AHA!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: