Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: pozitivan ANA test
PostPoslato: Sre Apr 13, 2005 6:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 21, 2005 12:06 am
Postovi: 101
Moja sestra(41) ima urtikariju vec nekoliko meseci unazad. Na samom pocetku bilo je prisutno i gusenje a sada se samo povremeno javlja crvenilo i svrab i to bez ikakvog jasnog uzroka. Test probe na hranu su bile u redu, nista nije otkriveno, jedino je i pre 7 meseci i sada ANA test pozitivan i to 1:20. Sve moguce druge analize a bilo ih je od onih klasicnih, preko onih za stitnu zlezdu, do reumatskih su joj ok. Otkriveno je i data terapija za Helicobacter pylori, povremeno ima Eserichiu u mokraci, ali ne prevelik broj. Na kontroli pre neki dan alergolog joj je rekao da on vise ne zna na sta bi je poslao od analiza i da za 6 meseci proveri ANA ponovo. Sumnjalo se i na sprue,ali je i on iskljucen posle raznih analiza. Ja sam na internetu nasla da ovaj odnos ANA nije alarmantan, tj preko 1:40 je bitan, ali isto tako znam da zdrave osobe i nemaju ovaj test +. STa ova vrednost znaci i na sta bi mogla da ukazuje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 13, 2005 7:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 23, 2005 11:15 pm
Postovi: 88
Ukoliko nije bila kod reumatologa, neka obavezno ode...on ce znati sta dalje :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 17, 2005 9:05 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Ned Feb 20, 2005 9:16 pm
Postovi: 75
Treba da znate da ovaj titar ANA antitela nije ynacajno povisen. Osim toga, jedan broj osoba ima fizioloski (prirodno) blago povisene vrednosti ANA antitela. Ona, inace, ukazuju na tzv. autoimuni procves, ali sama po sebi nisu dovoljna da bi se na osnovu njih postavila bilo kakva dijagnoza. Veca je vaznost u njihovom pracenju. Zato poslusajte VVaseg doktora i prekontrolisite ove analize posle nekoliko meseci.
Medjutim, klinicka slika koju opisujete (ali i nedostatak dovoljnog broja podataka, koje moze imati samo Vas lekar posle pregleda) ne moze biti dvoljna za bilo kakvu konacnu ovcenu. Moguce je jedino posumnjati (ali uz ostali propratni nalaz drugih antitela) na tzv. kozni vaskulitis.
Reumatolozi su pravo mesto gde mozete da potrazite pravi savet, jer se oni najcesce bave autoimunim bolestima (vezivnog tkiva - kolagenozwe, vaskulitisi) u kojima dolazi do povisenja titra ovih autoantitela.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: