Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: [b]Kasno otkrivanje trudnoce[/b]
PostPoslato: Čet Avg 23, 2007 2:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 11, 2007 9:20 pm
Postovi: 29
Interesuje me ima li slucajeva prilicno kasnog otkrivanja trudnoce? Da budem preciznija, posto je moguce da menstruacija traje prva 3meseca trudnoce (upoznah slucajeve na drugim forumima), da li je isto tako moguce da se svi prateci simptomi jave poprilicno kasno? Da li znate za slucajeve kojima prateci simptomi nisu bili nimalo izraziti u prvom tromesecju da bi mogli uopste da registruju neku vecu promenu i posumnjaju da su mozda u drugom stanju? Ovo pitam, izmedju ostalog, i zbog zakonom dozvoljenog perioda za abortus koji podrazumeva prvo tromesecje trudnoce, tacnije prvih 10nedelja! Bilo bi strasno da ima takvih slucajeva tj. zena koje izuzetno dobro i bez jacih simptoma podnose "novo stanje" u slucaju kada mozda to stanje jos ne planiraju a ni zakon im se ne osmehuje s druge strane! Hmh..valjda sam bila jasna
Pozdrav svim raspolozenim da odgovore!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 23, 2007 9:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 3:42 pm
Postovi: 368
Lokacija: Bgd
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... d+trudnoce

pogledaj ovde

_________________
double trouble is my life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 23, 2007 9:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
Da postoji, ali baš kao i žene koje imaju menstruaciju dok su trudne isto ih ima malo.

Ja sam ustvari jedna od njih, ali sam rano otkrila jer mi je zakasnila menstruacija a to je ipak najbitniji znak.

Nije mi bilo muka, mogla sam da radim šta god hoću, sve mi je bilo extra čak i više nego obično jer nisam imala PMS.

A znam jednu ženu kojoj je menstruacija kasnila po 3-4 meseca uvek, bila punačka i saznala u 7 mesecu.
Druga je imala menstuacije - saznala u 6-tom.
A treća imala 50 godina i mislila prestalo i ona je saznala u nekim kasnim mesecima, sve su rodile zdravu decu!

Ali, znači, moraću da te kritikujem.

Prvo, zakon nije tako odredio jer je zakon...već jer nakon 10 nedelja detetu kuca srca i već je živ stvor (mada je meni strašno i pre 10 nedelja abortus ako sve ok sa mamom i bebom).
Tako da bi bilo strašno kada bi zakon počeo da se osmehuje onima koje žele svoju zdravu bebu da ubiju nakon 10 nedelje.

Zakon kaže:- abortus je svima dozvoljen pre 10-te nedelje
- nakon 10-te nedelje bez medicinskih indikacija ako žena želi abortus zaseda komisija da joj se (ne)odobri, razlozi, mnogo dece, siromštvo, silovanje itd.
- u medicinskim indikacijama npr. down sindrom, radi se u bolnici izazivanjem porođaja ako je trudnoća kasnija i tu čak i lekar opravdava.

Ja lično opravdavam samo abortus nakon silovanja i u medicinskim razlozima.

A drugo, kako možeš da kažeš da je strašno ako žena nema prateće simptome trudnoće, to je nešto najbolje što može da se desi, da je sve super a beba napreduje.
Samo se stavi malo na mesto žena koje se godinama bore protiv steriliteta, idu na inseminacije, veštačke oplodnje da pročitaju kako je strašno ako se žena super oseća a trudnoća napreduje svakim danom sve više!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 23, 2007 12:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 11, 2007 9:20 pm
Postovi: 29
Ma naravno da nije strasno vec je super kad nema muke. Nisi me shvatila. Htedoh reci da je strasno samo ako nekog zadesi bas to da kasno otkrije a na primer ne zeli da zatrudni! A s tim u vezi mi je na pamet pao i zakon koji ti ne izlazi u susret. Naravno i ja sam protiv abortusa nakon 10te nedelje kada embrion postaje fetus. Jednostavno saosecam sa jednom osobom koja je uvek brinula o sebi, ne nesto ekstra posebno, vec regularno i uvek imala zasticen odnos sa partnerom pa nije ni pomislila da je zakacila sve dok nije otisla na regularan pregled i cula da je u 5mesecu!!! Nit je ona zelela dete, niti on, niti imaju uslova, niti sme da abortira.Ma strasno.Zivot im je poprimio potpuno novi i za njihovu losu materijalnu situaciju neprihvatljiv tok!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 23, 2007 12:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 11, 2007 9:20 pm
Postovi: 29
Hvala Veki! Zanimljive stvari procitah! Mozda nekome pomognu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 23, 2007 12:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 14, 2007 3:04 pm
Postovi: 203
Lokacija: Beograd
pa kaako je zakacila ako je imala zasticen odnos? koji vid kontracepcije je koristila?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 23, 2007 6:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 11, 2007 9:20 pm
Postovi: 29
[quote="Shmizla"]pa kaako je zakacila ako je imala zasticen odnos? koji vid kontracepcije je koristila?[/quote]
Onako kao kad pukne kondom pa se ponadas da nije nista a ono ipak jeste...i ipak popijes pilulu (e to vec ne znam koju) al ona ne odradi posao jer si je uzela na svoju ruku, po preporuci apotekara, bez pregleda lekara (jer si na putovanju) i cica mica i gotova prica :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 23, 2007 7:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
Pa tom je detetu bilo suđeno da se rodi.

Da pređe tolike prepreke da se začne i da ćuti pet meseci :wink: da posle mora da stigne!!1

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 24, 2007 9:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 3:42 pm
Postovi: 368
Lokacija: Bgd
Odmah da se razumememo, zakleti sam protivnik abortusa, ali isto tako smatram da svaka zena donosi svoju odluku o svom zivotu, ako od deset jedna odustane od abortusa i to je uspeh, ali isto tako i svaku trudnicu treba posavetovati sta i kako da ne ode pod noz nekom kasapinu iz neznanja, a njoj je posle na savesti sta je uradila i zasto
Nije na meni da sudim drugima

_________________
double trouble is my life


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 80 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: