Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 418 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Uto Apr 12, 2022 12:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 11, 2022 6:18 pm
Postovi: 3
Pozdrav ljudi, operisao sam fimozu pre 5 dana ( lezim, mirujem, slabo se krecem jer sam cuo da je to bitno u prvim danima za oporavak) nemam nekih bolova i rana lepo zatasta, ali jako me brine to sto mi se stvaraju hematomi (modrice), jedna kod korena penisa sa donje strane (odmah iznad testisa) a druga kod rane sa jedne strane (tu stoji otok dok je na drugoj strani nestao)
Imao sam neke vene po kozi koje su spaljivali pa kontam da nije od toga, a ova u korenu od anestezije mozda :(
Ne znam koliko je ovo ozbliljan problem, ako neko zna o cemu se radi ili ima iskustva sa slicnim problemom odgovor je dobrodosao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Uto Apr 19, 2022 12:34 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Potpuno bezazleno, do sada ti je verovatno i prošlo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pon Apr 25, 2022 8:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 11, 2022 6:18 pm
Postovi: 3
Hvala na odgovoru, da to prolazi, ali sada me brine jedna druga stvar.
Doktor mi je rekao da ce mi koza prelaziti pola glansa u opustenom stanju, ali i dalje stoji ispod glansa jer jos uvek ima otoka koji ne dozvoljava kozi da predje, pa mi je receno kada otok spadne da ce sve doci na svoje.
E sad mene brine to sto mi je glans (ajmo revi pocetak glansa onaj prsten) malo modri u onosu na vrh a kad je u erekciji onda se izgubi ta modra boja i bude crveni u odnosu na ostatak, pa sam zabrinut da koza slucajno ne stiska penis i da tu ne dodje do nekih problema.
Takodje ako ima neki savet da ubrzam opadanje otoka 19 dan je od operavije konci skinuti pre 7


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sub Maj 07, 2022 2:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 07, 2022 2:30 am
Postovi: 2
Pozdrav svima, odradjeno mi je obrezivanje pre desetak dana. Manje vise je okej sve otok je skoro skroz spao, bolove nemam, krecem se normalno, vecinom je sve okej. Konce skidam za 3 dana, a vec 3 konca su sama otpala...
E sad jedino pitanje imam za mokrenje, i posle 10 dana nekako mi je drugacije mokrenje, nemam bolove nista, samo zna malo mlaz da ide onako u 2 smjera ne znam kako da objasnim i zna da se siri mlaz onako da ne ide kao linija ravno...
Zanima me oce li to proci normalno ili je mozda nesto povredjeno prilikom operacije posto sam citao da ima i ta mogucnost pa bi onda opet morao valjda hirurski da to sredim, a nadam se da nece biti potrebe
Hvala na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pon Maj 23, 2022 2:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2022 2:42 pm
Postovi: 4
Treba uskoro da idem na tu operaciju fimoze . Sta preporucujete lokalna ili totalna anestezija ?
Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Uto Maj 24, 2022 7:00 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Anonimus2000 je napisao:
Hvala na odgovoru, da to prolazi, ali sada me brine jedna druga stvar.
Doktor mi je rekao da ce mi koza prelaziti pola glansa u opustenom stanju, ali i dalje stoji ispod glansa jer jos uvek ima otoka koji ne dozvoljava kozi da predje, pa mi je receno kada otok spadne da ce sve doci na svoje.
E sad mene brine to sto mi je glans (ajmo revi pocetak glansa onaj prsten) malo modri u onosu na vrh a kad je u erekciji onda se izgubi ta modra boja i bude crveni u odnosu na ostatak, pa sam zabrinut da koza slucajno ne stiska penis i da tu ne dodje do nekih problema.
Takodje ako ima neki savet da ubrzam opadanje otoka 19 dan je od operavije konci skinuti pre 7

Moraš da prevrneš kožicu preko glavića i spašće otok, tj sada se to već i rešilo ali pišem za druge, ako je povučena unazad, tj ispod glavića otekne i neće otok ni spasti.

Igor2002 je napisao:
Pozdrav svima, odradjeno mi je obrezivanje pre desetak dana. Manje vise je okej sve otok je skoro skroz spao, bolove nemam, krecem se normalno, vecinom je sve okej. Konce skidam za 3 dana, a vec 3 konca su sama otpala...
E sad jedino pitanje imam za mokrenje, i posle 10 dana nekako mi je drugacije mokrenje, nemam bolove nista, samo zna malo mlaz da ide onako u 2 smjera ne znam kako da objasnim i zna da se siri mlaz onako da ne ide kao linija ravno...
Zanima me oce li to proci normalno ili je mozda nesto povredjeno prilikom operacije posto sam citao da ima i ta mogucnost pa bi onda opet morao valjda hirurski da to sredim, a nadam se da nece biti potrebe
Hvala na odgovoru


Takođe otok koji pritisne uretru pa zato je to tako, isto samo prođe vremenom.

nbtn je napisao:
Treba uskoro da idem na tu operaciju fimoze . Sta preporucujete lokalna ili totalna anestezija ?
Pozz


Stvar izbora. Prostija je lokalna, ali neki ljudi slabije reaguju, plaše se itd. Totalna nije duboka kao kod velikih operacija, više je to neka analgosedacija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sre Maj 25, 2022 12:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2022 2:42 pm
Postovi: 4
A kakav je bol sa lokalnom ako znas mozda necija iskustva. Kontam da boli kad se daje anestezija, ali kasnije kad utrne i krenu da rade da li se oseca bol?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sre Maj 25, 2022 10:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 11, 2022 6:18 pm
Postovi: 3
Dejanbg navlacio sam kozicu ali je problem sto se ona opet vrati iza, izgleda da koza i ne ide do pola glansa kao sto je doktor rekao ali nema veze.
Sto se otoka tice spao je dosta ima jos malo sa strana gotovo neprimetno i malo vise kod frenluma nadam se da ce se sve to ispeglati vremenom, kad je penis u erekciji sve izgleda dobro jer se koza bas zategne i glans mi je dobio normalnu boju.
Medjutim od pocetka imam jedan problem kod otvora uretre imam kao dve male usnice sa strane sto je vrv normalno, ali kod mene su one malo izrazenije (nekad su vece nekad manje) to mi nije pravilo nikakav problem pre obrezivanja jer je kozica prekrivala ceo glans u opustenom stanju i nije dolazilo do dodirivanja tog dela sa vesom, e posto vise nama kozice tu mi se stvara problem, glans je brzo naviknut na dodir ali taj deo mi je i dalje nekako osetljiv nekad mi se blago zalepi za ves i imam neki utisak da cu tu nesto povrediti. Doktor koji me je operisao kaze da je sve tu uredu, takodje to je rekao jos jedan urolog ali ja nmg jos da se skroz opustim, pa ako neko ima kakvog iskustva ili savet stvarno bi mi puno znacilo.


nbtn je napisao:
A kakav je bol sa lokalnom ako znas mozda necija iskustva. Kontam da boli kad se daje anestezija, ali kasnije kad utrne i krenu da rade da li se oseca bol?


Ja sam radio u lokalnoj, blaga bol pri davanju anestezije posle ne boli, operacija mi je bila vise nelagodna nego bolna ali nije strasno istrpeti tih pola sata, oporavk je meni dosta teze pao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sre Maj 25, 2022 11:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2022 2:42 pm
Postovi: 4
Hvalaa puno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pon Jun 27, 2022 8:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2022 2:42 pm
Postovi: 4
Evo sad 3 dana od operacije, nije me bolelo prva dva dana jer je zavoj bio obmotan dobro oko glavica pa nisam osetio tu neprijatnu osetljivost ali danas sam isao na previjanje i sad je drugacije obmotano i glavic dolazi u kontakt sa vesom i bas je neugodan osecaj. Koliko treba da prodje vremena da bi ta osetljivost popustila? I da li treba tako da drzim zavoj da glavic dolazi u kontakt sa vesom da bih se navikao ili je okej da stalno stitim glavic zavojem pa ce da nestane osetljivost?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Čet Feb 02, 2023 12:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 13, 2023 1:31 am
Postovi: 2
Na kožici penisa pre par godina mi se nakon pijenja antibiotike terapije pojavila neka upala i svrab. To je dovelo do otvaranja sitnih ranica po obodu kožice koje su pri svakom povlačenju kožice u nazad dovodilo do pucanja istih. Malo sam bio neodgovoran, a pomalo i stidan i nisam zatražio pomoć lekara već sam se nadao da će to samo od sebe proći. To sam trpeo dobrih mesec dana dok nisam primetio da mi se kožica na to delu gde se nalaze te ranice sužava. Onda sam otišao u apoteku i pitao za savet. Dali su mi neki kremu, ja mislim da se zove kanesten. Brzo mi je pomogla, ali nakon rešavanja problema svraba i zarastanja tih ranica kožica je ostala sužena. Kasnije sam čitao po interentu i saznao da imam fimozu, ne najgori stepen ali svakako je to nešto što mi smeta. Planiram u budućnosti da to rešim i da odradim obrezivanje. Interesujeme gde bi to mogao privatno da odradim u Novom Sadu i koliko bi vremenski morao da odsustvuje sa posla, tj kada bi mogao da se vratim na posao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sre Apr 19, 2023 2:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 02, 2015 12:30 am
Postovi: 5
Zdravo, imao sam fimozu i otisao na operaciju sa 23-24 god. Radjena mi je u lokalnoj anesteziji i osecao sam bol prilikom zahvata. Tako da preporucujem da se to uradi u opstoj anesteziji, jer je psihicki mnogo lakse. Imao sam dva zahvata, posto u prvom zahvatu nije lepo skinut deo kozice-suzenja, pa sam isao na popravni kako bi i taj deo bio otklonjen, oziljak smanjen i to je bilo psihicki dosta tesko. Nakon obrezivanja, oziljak je solidno izrazen, a glavic je mnogo manje osetljiv, ravan 0...posto je sad konstantno napolju i stalno je u kontaktu sa donjim vesom, gde se trlja i tako ocvrsne, izgubi osetljivost. Problem mi se javlja u odrzavanju i dobijanju erekcije, posto mi je mnogo tesko da je odrzim 10ak minuta ili vise, a i da je pokrenem. Pre samog zahvata je mogao da bude 1h i vise u erekciji bez problema, koju sam pokretao na pomisao o sexu ili pogledom kad god sam hteo. Takodje sam bio mnogo vise napaljen, fokusiran na samu radnju, uzivanje i zadovoljavanje partnerke. Sada je erekcija par minuta i ja gledam da u tom vremenskom periodu postignem vrhunac. Zanima me da li je jos neko imao slicnih problema? Ako neki doktor moze da posavetuje sta raditi i kako vratiti tu staru erekciju, napaljenost...gde ce penis opet satima da stoji u erekciji,a spustati se samo pod ledenom vodom :D I da li je taj problem na psihickoj bazi i u glavi ili ima veze sa penisom i osetljivoscu? I kako iskontrolisati da li je zahvat dobro uradjen i testirati erekciju? Hvala ljudi i pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Uto Jan 02, 2024 12:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 02, 2024 12:47 pm
Postovi: 1
Izbegavate VMA u širokom luku, došlo je nas 5orica na operaciju, glavni hirurg počeo da se smeje i kaže sestri idi zovi studente, nek se uče na ovima, bole me uvo da ja operišem. Sestra naravno crkava od smeha i kaže nam kako smo najebali. Nama dvojici od petorice je zašivena sestrina dlaka sa kose ili studentova sa brade, jer studenti neće da nose maske dok operišu, a sestra kapu, pa dlake lete na sve strane po ordinaciji. Rane nam ne zarastaju nikako, čuli smo se, neće više da nas prime na VMA na kontrolu, jer navodno studenti nisu tu da bi nas pregledali. Ja kažem treba neko da mi očisti ranu, ima gnoja i treba konci da se skinu, 3 nedelje je prošlo, sestra kaže da bi joj najradije bilo da dobijemo svi gangrenu, jer smo dosadni. Užasno, strašno, penis i rana iz dana u dan izgledaju sve gore i gore. Bio sam i u državnoj ustanovi, i kod privatnika, niko neće da me pregleda, jer nije on radio operaciju, već me upućuju na doktora koji mi je radio operaciju. Pogledao mi je jedan doktor u domu zdravlja, kaže čovek strašno. Očajno sve izgleda i tu više nema spasa, moraće verovatno plastičar opet to da doradi. Samo da napomenem da smo sva petorica vojna lica, e sad zamislite kako tek postupaju sa civilnim licima...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 418 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 24, 25, 26, 27, 28

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: