Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: kako smrsati,a ne koristiti fizicku aktivnost?
PostPoslato: Čet Apr 14, 2005 4:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 01, 2005 9:09 pm
Postovi: 18
Naime,pre nesto vise od godinu dana imala sam tesku operaciju oka,nakon koje mi je strogo zabranjeno da se bavim fizickom aktivnoscu sem normalne setnje.Za tih godinu dana ugojila sam se oko 7-8 kg.koje bih zelela da skinem,jer su mi se masne naslage pojavile na stomacnom delu,tako da mi jako smetaju. Da li neko ima neki savet ili predlog kako bih mogla da se oslobodim viska kg uz primerenu ishranu bez neke vece fizicke aktivnosti? Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 14, 2005 10:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2005 4:39 pm
Postovi: 33
Postoji resenje. Izracunaj svoj bazalni metabolizam, odnosno koliko kalorija dnevno ti je potrebno da uneses, da ne radis nista, a da kazemo ostanes na istom. Tvoj Basal Metabolic Rate izracunaces po sledecoj formuli:
zene:
BMR = 655 + (9.6 X weight in kilos) + (1.8 X height in cm) - (4.7 X age in years).
Obicno se unosi oko 500 kalorija manje od BMR, kako bi se smrsalo otprilike 1 kg nedeljno. Vise od 1,5 nedeljno nije zdravo.
Dakle, samo redukuj ishranu na manji broj kalorija od tvog BMR i smrsaces postepeno. Citaj deklaracije na proizvodima kad ih kupujes, uzimaj one na kojima pise koliko kalorija sadrze, tako je najlakse. Srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 14, 2005 11:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 2:50 pm
Postovi: 72
Lokacija: lucern/ svajcarska/beograd
gledaj da u tom broju kalorija bude saroliko zastupljeno sve sto treba organizmu. nemoj da zaboravis ni masti. treba uzimati barem 50-tak grama masti dnevno. obrati paznju na recepturu proizvoda koje jedes jer u danasnje vreme vrlo cesto ima masti koje kuda.

_________________
vrhunska, najnovija znanja i oprema, primenjena u medicini. pitajte sve sto vas zanima iz oblasti fizikalne terapije, inkontinecije, osteopatije, odnosno sve ono sto vam vas lekar nije znao ili nije hteo da odgovori.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 63 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: