Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 115 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 09, 2007 5:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 08, 2007 9:43 am
Postovi: 14
Lokacija: Novi Zeland
ovo je stvarno otislo predaleko. ja prva sam alergicna na moralisanje ali postupak uzimanja sperme na prevaru je stvarno bez opravdanja. (samo, budimo pravedni do kraja - ja ne vidim nikakvu razliku izmedju ovog postupka i onog, mnogo rasprostranjenijeg, ostajanja u drugom stanju na prevaru i "navlacenja na bebu" koje se kod nas vrlo praktikuje. oba postupka su za istu osudu.). upravo da se ovakve stvari ne bi desavale, Srbiji je neophodna banka sperme i pravno regulisanje ovog pitanja. lepo je imati dete u porodici, ali ako to nije moguce, ne mislim da treba potrositi zivot na trazenje "oca" ili, sto mi je u jednakoj meri strasno, provesti ga sa pogresnom osobom samo radi deteta (nema srecnog detetta u nesrecnoj porodici...).
zelim damama koje su pokrenule ovu pricu, da uspesno iskoriste informacije date na topiku i dobiju (bar) jednog slatkog bebca :)
a nevezano za to, citajuci topik, pitam se da li bi se mozda mogla organizovati neka akcija pokretanja ovog pitanja, peticija ili nesto, ukljuciti medije i sve ostalo sto uz to ide, da bi o ovome konaco pocelo da se prica. Srbija ima problem sa natalitetom i mislim da samo slep ne moze prepoznati potrebu i korist od resavanja ovog problema. (tj. nadam se da ljudi na vlasti nisu bas toliko slepi :) )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 09, 2007 8:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 21, 2006 9:58 pm
Postovi: 272
U svakom slucaju treba nesto da se uradi po pitanju banke sperme jer ako se ovako nastavi vladace haos - ako vec nije. Kao i za sve potreban je neki red kao i disciplina ali najiskrenije ne vidim neku svetlu buducnost jer mi jos uvek kao ni za mnoge stvari nismo spremni da nesto promenimo. Postoje pojedinacni promeri ali kolektivno jos uvek nismo spremni ni za kakve promene. Uostalom, otkad se prica da imamo problem sa natalitetom pa - jedno veliko nista! Tu i tamo kao dobijete neku pomoc ali sve u svemu vrtimo se u krug.
Na kraju, zbog cega sam rekla da se zene ipak potrude da nadju partnera: razumem da to nije lako nekoj koja ima 46.godina ali po meni ni godine nisu problem ako se niste opustili. Pa kad muskarci mogu da izgledaju lepo i privlacno u kasnim godinama zasto to ne bi mogle i zene? A o ulozi oca - to je tako: svaka zena ma koliko bila jaka i ma koliko da ubedi sebe da joj on u stvari uopste ne treba kad tad tu svoju odluku dovede u pitanje pogotovu kad posle porodjaja dodje kuci ..... pa ipak vam treba neko .... a da to nije mama ili tetka, prijateljica...
a da ne pricamo o drugim periodima vaseg i decijeg zivota kada je sve lepse u dvoje.
Naravno, nemam nista protiv ni kada zena odluci da sve to sama podnese( a priznajem da drustvo voli da podvrgne takve zene ogovaranju i ne samo tome) jer je dete ipak tu najbitnije ali meni bar sve te zene deluju pomalo tuzne.
A naravno da ne pricam o onim vezama kada je bolje da taj otac i ne postoji! Dakle, ne pricam o " pronalazenju" muza po svaku cenu. Pa niko nije lud da vas ubedjuje da budete sa nekim ko vam ne odgovara samo zbog deteta. To je suludo. Znaci, samo da ispravim: nisam pricala o takvoj vezi vec jednoj normalnoj , zdravoj gde ce se i za oca naci mesto.

Pozdrav svima i svima zelim ( sto rece ) bar po jednu slatku bebicu! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Cilj ne poravdava sredstvo
PostPoslato: Čet Avg 09, 2007 9:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 08, 2007 11:33 am
Postovi: 11
Znala sam da cu naici na osudjivanje. Ispricala sa svoj slucaj jer znam kako je tesko naci partnera zeni od 46g, koja izgleada i negovano imladoloko. Obicno vam prilaze mladji koje ne mozete drzati u tajnosti, ukoliko zivite u manjem gradu, kao ja. Ili ozenjeni, koji bi da drze vezu u tajnosti, ali opet, u manjoj sredini sve se nekako sazna. I sta ako se u takvoj vezi rodi dete koje ce znati za oca, ali otac nece hteti da zna za njega?A sredina kao glavni sudac uzme stvar u svoje ruke, pa krenu ogovarawa. I molim vas, kako ce biti na kraju krajeva i porodici i deci tog hipotetickog oca? I njihovi zivoti ce biti izlozeni javnosti. Ja sam sve to izbegla i niko nije povredjen. I zar se niste upitali kako su u ex Yu dolazile na svet dea u brakovima gde je muskarac sterilan? Ja cu Vam reci kako:Par bez dece dodj na ispitivanje uzroka. Naravno uzima se sperma na ispitivawe. Ukoliko je ok. pozove se zena ciji je muz sterilan, uradi se inseminacija i niko ne sazna nista, jer se nista i ne zapisuje.
Uvek tako. NIKAKAV DRUGI NACIN NIJE POSTOJAO. Jos tada je to trebalo regulisati na legalan nacin. Jer, znate, uvek ce biti zena koje ce, zbog ko zna kakvih razloga "doci u izvesne godine" a biti same. A bioloski sat otkucava. Nemojte misliti da su ostale same jer ih niko nije hteo, ali mozda one nisu htele da imaju nesto sa nekim samo da ne bi bile same. Treba hodati nekoliko dana u "mokasimama" nekog drugog da bi shvatio zasto je on nesto ucinio.Cilj nase diskusije ne bi trebalo biti ocenjivanje stepena "zlocina"koji sam uradila, vec pokretawe inicijative za legalizovanj donacija pomocu kojih ce mnogi postati roditelji.
Jos bih dodala i da licemerje nije samo "boljka" naseg drustva. U Italiji su do 2004g. postojale ustanove gde su pogranjivane jajne celije i spermatozoidi. Onda je donesen reakcionerni zakon kojim se zabranjuju. Pa je tako nastao "reproduktivni turizam" te Talijanke, same ili udate odlaze tamo gde se rade takve intervencije. (Spisak tih ustanova sam dala na str.3 ovog topika). Ja sam kasno saznala za te ustanove, a i da nisam, ko zna dali bih potrosila 1000-2000Eur. Moja intervencija je stajala 60 E. Zbog etike' koja to i nije, nije trebalo potrositi tolki novac, Kad bi bilo takvih ustanova kod nas, to bi sigurno bilo puno jeftinije. No, kako bilo da bilo, ja se sada odjavljujem. Ja sam svoje rekla i izlozila nacin "kako sam to napravila", da bih ohrabrila one koje zele dete. Treba shvatiti da su nam sudbine razlicite, zivot ne ide pravom linijom, koliko se neko trudio, ne uspevaju mu veze, ne moze imati cak ni takvu vezu da zacne dete iako ne zeli nista od oca. A roditi tako, bez znaje oca zar nije isto, samo puno komplikovanije od onog sto sam ja ucinila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Cilj ne poravdava sredstvo
PostPoslato: Čet Avg 09, 2007 9:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 08, 2007 11:33 am
Postovi: 11
Znala sam da cu naici na osudjivanje. Ispricala sa svoj slucaj jer znam kako je tesko naci partnera zeni od 46g, koja izgleada i negovano imladoloko. Obicno vam prilaze mladji koje ne mozete drzati u tajnosti, ukoliko zivite u manjem gradu, kao ja. Ili ozenjeni, koji bi da drze vezu u tajnosti, ali opet, u manjoj sredini sve se nekako sazna. I sta ako se u takvoj vezi rodi dete koje ce znati za oca, ali otac nece hteti da zna za njega?A sredina kao glavni sudac uzme stvar u svoje ruke, pa krenu ogovarawa. I molim vas, kako ce biti na kraju krajeva i porodici i deci tog hipotetickog oca? I njihovi zivoti ce biti izlozeni javnosti. Ja sam sve to izbegla i niko nije povredjen. I zar se niste upitali kako su u ex Yu dolazile na svet dea u brakovima gde je muskarac sterilan? Ja cu Vam reci kako:Par bez dece dodj na ispitivanje uzroka. Naravno uzima se sperma na ispitivawe. Ukoliko je ok. pozove se zena ciji je muz sterilan, uradi se inseminacija i niko ne sazna nista, jer se nista i ne zapisuje.
Uvek tako. NIKAKAV DRUGI NACIN NIJE POSTOJAO. Jos tada je to trebalo regulisati na legalan nacin. Jer, znate, uvek ce biti zena koje ce, zbog ko zna kakvih razloga "doci u izvesne godine" a biti same. A bioloski sat otkucava. Nemojte misliti da su ostale same jer ih niko nije hteo, ali mozda one nisu htele da imaju nesto sa nekim samo da ne bi bile same. Treba hodati nekoliko dana u "mokasimama" nekog drugog da bi shvatio zasto je on nesto ucinio.Cilj nase diskusije ne bi trebalo biti ocenjivanje stepena "zlocina"koji sam uradila, vec pokretawe inicijative za legalizovanj donacija pomocu kojih ce mnogi postati roditelji.
Jos bih dodala i da licemerje nije samo "boljka" naseg drustva. U Italiji su do 2004g. postojale ustanove gde su pogranjivane jajne celije i spermatozoidi. Onda je donesen reakcionerni zakon kojim se zabranjuju. Pa je tako nastao "reproduktivni turizam" te Talijanke, same ili udate odlaze tamo gde se rade takve intervencije. (Spisak tih ustanova sam dala na str.3 ovog topika). Ja sam kasno saznala za te ustanove, a i da nisam, ko zna dali bih potrosila 1000-2000Eur. Moja intervencija je stajala 60 E. Zbog etike' koja to i nije, nije trebalo potrositi tolki novac, Kad bi bilo takvih ustanova kod nas, to bi sigurno bilo puno jeftinije. No, kako bilo da bilo, ja se sada odjavljujem. Ja sam svoje rekla i izlozila nacin "kako sam to napravila", da bih ohrabrila one koje zele dete. Treba shvatiti da su nam sudbine razlicite, zivot ne ide pravom linijom, koliko se neko trudio, ne uspevaju mu veze, ne moze imati cak ni takvu vezu da zacne dete iako ne zeli nista od oca. A roditi tako, bez znaje oca zar nije isto, samo puno komplikovanije od onog sto sam ja ucinila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: mozda se obratiti narodnoj kancelariji?
PostPoslato: Čet Avg 09, 2007 10:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 20, 2007 10:39 pm
Postovi: 123
Mozda se treba obratiti narodnoj kancelariji,ili nekoj zvanicnoj instituciji,da se ozvanice banke sperme i jajnih celija.Uskoro bi trebalo da se usvoji neki zakon koji navodno pospesuje natalitet.Treba pokrenuti neku inicijativu.Mislim da postoji neko telo tipa odbor za povecanje nataliteta ili nesto slicno.Natalitet nam je katastrofa i neophodno je sto vise beba,makar i sa jednim roditeljem,ali ne valja ako se tu razvije crno trziste jer ce biti zloupotreba.
Od ove teme me je stvarno zabolela glava,ali cinjenica je da ima mnogo vise zena koje zele potomstvo,a muskarci njihovi vrsnjaci uopste ne razmisljaju o tome kao da imaju 20,a ne 40 god.Nesto stvarno nije u redu.Pa gde im je nagon za odrzanjem vrste koji bi trbalo da ima svako bice,pa i covek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: !
PostPoslato: Čet Avg 09, 2007 11:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 23, 2006 2:17 pm
Postovi: 48
@marina mea

Drago mi je da ste ustanovili moj pol, kao sto ste izveli volsheban zakljucak o mom nicku na forumu (Dark). To sto se Vama ne svidja moj stav i sto pokusavate postupak Vas ( i vase doktorice ) da opravdate i okarakterisete kao NORMALAN :o ne daje Vam za pravo da u to ubedjujete druge jer TO STO STE VI URADILI APSOLUTNO NIJE NORMALNO :evil: i NE TREBA DA BUDE OBRAZAC RESAVANJA PROBLEMA koji bi mogao jos neko da primeni.

Da, jeste ... ja jesam muskarac, ali to sa shovinizmom nema nikakve veze - u to se mozete uveriti ako pazljivo procitate postove koje su poslale z. osobe - kaca33, dannina i estel.

Nije mi samo jasno koji je to sklop u glavi koji je mogao ovako nesto smisliti i realizovati :o Ja Vam licno zelim da rodite zivo i zdravo dete, ali NACIN NA KOJI STE TO URADILI JE ZA SVAKU OSUDU - i nadam se da nijedna osoba ma u kakvoj krizi bila nece pokusati resiti svoj problem na ovako drzak i ogavan nacin.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: !
PostPoslato: Čet Avg 09, 2007 1:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 08, 2007 11:33 am
Postovi: 11
[quote="Dark Angel"]@marina mea

Drago mi je da ste ustanovili moj pol, kao sto ste izveli volsheban zakljucak o mom nicku na forumu (Dark). To sto se Vama ne svidja moj stav i sto pokusavate postupak Vas ( i vase doktorice ) da opravdate i okarakterisete kao NORMALAN :o ne daje Vam za pravo da u to ubedjujete druge jer TO STO STE VI URADILI APSOLUTNO NIJE NORMALNO :evil: i NE TREBA DA BUDE OBRAZAC RESAVANJA PROBLEMA koji bi mogao jos neko da primeni.

Da, jeste ... ja jesam muskarac, ali to sa shovinizmom nema nikakve veze - u to se mozete uveriti ako pazljivo procitate postove koje su poslale z. osobe - kaca33, dannina i estel.

Nije mi samo jasno koji je to sklop u glavi koji je mogao ovako nesto smisliti i realizovati :o Ja Vam licno zelim da rodite zivo i zdravo dete, ali NACIN NA KOJI STE TO URADILI JE ZA SVAKU OSUDU - i nadam se da nijedna osoba ma u kakvoj krizi bila nece pokusati resiti svoj problem na ovako drzak i ogavan nacin.[/quote] Nisam ja ta koja je otkrila Vas identitet, vec sonia777


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: DA LI JE NE STO NORMALNO ILI NIJE?
PostPoslato: Čet Avg 09, 2007 10:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 07, 2007 12:12 am
Postovi: 12
Meni se cesto u zivotu dogodilo bas ono cemu sam se cudila ili sto sam osudjivala. I verujem ne samo meni. Ja nisam religiozna osoba da naglasim, ali ipak bi skrenula paznju ljudima koji se toliko iscudjavaju. Obicno nam sam zivot da odgovore i to na sopstvenom primeru. Htela sam da kazem da niko ko nije bio u nekoj situaciji ne moze da zna kako se oseca ona osoba koja je nesto dozivela. I iako je sve ovo svima poznato, i vec zvuci kao fraza i dalje se svi cude i sude, kao da su oni zasticeni od bolesti, patnje, itd. Kao da su jaci , stabilniji od ostalih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: DA LI JE NE STO NORMALNO ILI NIJE?
PostPoslato: Čet Avg 09, 2007 10:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 07, 2007 12:12 am
Postovi: 12
Meni se cesto u zivotu dogodilo bas ono cemu sam se cudila ili sto sam osudjivala. I verujem ne samo meni. Ja nisam religiozna osoba da naglasim, ali ipak bi skrenula paznju ljudima koji se toliko iscudjavaju. Obicno nam sam zivot da odgovore i to na sopstvenom primeru. Htela sam da kazem da niko ko nije bio u nekoj situaciji ne moze da zna kako se oseca ona osoba koja je nesto dozivela. I iako je sve ovo svima poznato, i vec zvuci kao fraza i dalje se svi cude i sude, kao da su oni zasticeni od bolesti, patnje, itd. Kao da su jaci , stabilniji od ostalih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Kriticari, ajmo neko resenje.
PostPoslato: Čet Avg 09, 2007 10:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 07, 2007 12:12 am
Postovi: 12
Uvek su me cudili, oni sto jedva cekaju da se ostrve na nekoga, da kritikuju. Cemu to sluzi. Kritikuj, ali ponudi i resenje. Ja sam se licno ovde prijavila jer iskreno patim. Da ne ponavljam o razlozima zbog kojih ne mogu da zatrudim prirodnim putem. Ocekivala sam da cu ovde naici na podrsku, a ne da se opet susretnem sa nekakvom mrznjom, nazovimo to kako hocete. Mene je partner izneverio sad kad mi je najpotrebniji, dajte ljudi malo bez svadje. Pokusajte da shvatite da je nekome mnogo tesko. Znam da nije samo meni, zato sam i dosla ovde da mi bude malo lakse.A sto se tice nekih odluka, STA MI JE SVE PROLAZILO KROZ GLAVU. I sama se cesto iznenadim. Ne znas dok te ne strefi sto bi se reklo. Pozdrav svima. Zao mi je, mora da smo svi mnogo nesrecni kada smo ovoliko LJUTI NA SVE ZIVO.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 10, 2007 1:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 08, 2007 9:43 am
Postovi: 14
Lokacija: Novi Zeland
@Dark Angel
ja sam postupak osudila jer je prevara i kao takvog nikako ne mogu da ga opravdam, ali mi nije ogavan ili gnusan vec prosto mislim da je pravi primer zasto je ovo potrebno zakonski regulisati (tj. omoguciti banku sperme (i jajnih celija, why not) u Srbiji).
druga stvar: zene koje se raspituju o ovome, na ovom topiku napisase poduze postove o tome zasto nemaju dete sa partnerom, sto mislim da je totalno nepotrebno tj. ne mislim da su one duzne bilo kome ovde ili bilo gde da se pravdaju zbog ovoga. ali, of course, to je Srbija, ako ste same jer niste htele da prihvatite bilo sta, onda ste i krive...ponavljam ono sto sam napisala - banka sperme treba da bude mogucnost izbora bilo koje zene, ne samo spas za 'ocajne' (a prito zene bez partnera, u bilo kom zivotnom dobu ne smatram ni najmanje ocajnim :) )
hoce li neko da se pozabavi peticijom, kontaktiranjem...ja sa Novog Zelanda stvarno ne mogu bas puno da pomognem...mozda bi bilo pametno kontaktirati b92, oni mi deluju kao neko ko bi hteo da pokrene ovakvu temu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 10, 2007 7:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 07, 2007 12:12 am
Postovi: 12
estel, hvala na odgovoru. Slazem se, da treba biti zakonski regulisano, naravno.Ja sam prosto upala u krizu, kada sam saznala da banka sperme u Srbiji ne postoji, da moj partner sa kojim zivim, nece kako doktori kazu "da da uzorak", mislim "on hoce dete, ali ne pomocu vantelesne, nego nekako drugacije", a ja jedino mogu vantelesno, i to sam saznala pre dva meseca posle operacije.I onda sam pocela da se raspitujem, sta sve moze da se uradi. Najgore je sto se ja nadam da ce on ipak pristati, a dani prolaze (ja bih trebala da radim u septembru), mi o tome ni ne pricamo, itd. Pakao.Nikako da kazem sebi, pa ne voli te, idi dalje.Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 10, 2007 9:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2005 9:20 am
Postovi: 237
Biće da bi ovoj temi itekako prijao novi početak, pa bez mnogo objašnjavanja ponuditi samo konkretne odgovore, ako ih uopšte ima.

Ja jesam žensko, ali ne vidim nijedan jedini razlog zbog kog bih mogla da opravdam postupak krađe i oplodnje na taj način. Žao mi može biti zbog situacije koja ju je dovela do takvog postupka, ali mi ne pada na pamet da tvrdim d ami sam postupak nije gnusan, jer mi se zaista stegao želudac kad sam pročitala napisano. Uopšte me ne čudi što su ljudi skloni osudama, pogotovo kad se ovakvo nešto pokuša predstaviti kao jedino rešenje. Nikada nije jedino rešenje ono rešenje koje je ne samo prevara, nego i krivično delo. Da ne pominjem da u celoj priči ja ne vidim ništa do sebičnog insistiranja da je počiniteljka u pravu, jer nju niko ne razume. Znam lično bar nekoliko žena koje su bile u sličnim situacijama - nijednoj nije palo na pamet niti da nekoga "navuče na bebu", niti da nekoga pokrade i izigra na ovakav način. Samo na ovom sajtu poruke šalje veliki broj žena koje ne mogu da ostanu u drugom stanju iz ovih ili onih razloga, pa nisam ni kod jedne pročitala toliko bezobraznu ideju, pa čak i realizaciju iste. Iskreno se nadam da će lekarka koja je takav postupak omogućila biti osuđena (jednom) i od strane Lekarske komore.

Takođe ne vidim potrebu za osuđivanje države zbog nepružanja podrške. Mogu kojekakvi političari da tupe o natalitetu do sudnjeg dana, činjenica je da razumni ljudi ne rađaju decu državi, no sebi. Tu i tamo uleti neka, makar i mizerna pomoć i to je usluga, a ne obaveza države. Bar je ja kao takvu posmatram.

Što se konkretnog predloga o oformljivanju banke sperme tiče, teško da obični građani tu mogu imati mnogo uticaja. Setimo se samo koliko je potpisa bilo na peticiji za ukidanje PDV-a za bebi opremu, pa od toga još uvek ništa nema.
Jedini možda uspešan način bio bi onaj koji je pokrenut od strane stručnjaka, udruženih lekara i pravnika. Ne vidim kako bi inače bandoglave i često vrlo konzervativne političare bilo moguće ubediti da glasaju za usvajanje zakona koji bi omogućio formiranje zvanične institucije koja bi se bavila rešavanjem ovog problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 10, 2007 9:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
sanja 74 pa zašto neće da pristane, jasno bi mi bilo da je on sterilan, pa onda da tebe oplode sa spermom nekog drugog muškaraca, to bi mi bilo jasno mada mi je i to sebično no dobro, to mogu da razumem!

Ali zašto neće ovako?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 11, 2007 1:11 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Oprostite im grešnima ne znaju šta čine! Naravno mislim na puritance...

"Od najlepših bića potomke želimo
Da ruža lepote nikada ne mine,
Jer vremenom, kada kroz zrelost sagorimo,
Nek nežni naslednik za naš spomen brine.

Ogledalo gledaj i tom liku reci:
Vreme je već da se menja lice to,
Jer ako mu svu draž ne ostaviš deci
Varaš svet i nekoj majci činiš zlo.

A tebi kome na dar dade vreme
Obilnu lepotu - daruj i ti nju.
Ko žig te stvori priroda, te stoga
Ne ostavljaj je bez otiska svoga."

"Autoriteti" u oblasti steriliteta očigledno ne žele da menjaju postojeće stanje, jer najbolje se lovi u mutnom, tako reći dobro im je!!!

Onaj ko nije doživeo na svojoj koži samo predpostavlja, samo ko je to doživeo oseća kako je ovim osobama! Zato ne sudite drugima!
"Ko je bezgrešan neka se prvi baci kamenom"

Podrav i srećno DrPeđaDj


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 115 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 93 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: