Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol u peti i u krsnom delu
PostPoslato: Uto Jul 24, 2007 11:15 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 02, 2007 5:26 pm
Postovi: 62
Vec treci mesec imam problema sa bolovima u peti.

Imam 40 godina, normalnu telesnu tezinu i velikih problema u poslednje vreme.

Poslednjih mesec i po dana, osecam bolove u desnoj peti, narocito kad ustajem ujutro ili posle duzeg mirovanja. Bukvalno prvih par minuta po ustajanju iz kreveta, ne mogu da se oslonim na nju.

Poslednjih 3 nedelje je gotovo nepodnosljivo, iako sam uzimala par dana 3 x dnevno Brufen po 600mg, Flugalin 7 dana i povremeno Diklofen.

Svo to vreme osecam i bolove u donjem "repnom" delu kicme, narocito kad lezim i kad trebam da se sa ledja prebacim da legnem sa strane.

Kad pritisnem na gluteusu mesto gde predpostavljam da bi trebao da bude isijaticni nerv, prilicno boli, ali me ne boli ni butni deo, ni list ( nema spustajuceg bola) - dakle samo peta i krsni deo me bole.

Svojevremeno , sa 18 godina sam slomila posledni prsljen kicme, koji je sratstao pod nekim cudnim uglom ( ako sam shvatila pod uglom od 90 stepeni) i tad su mi rekli da bi bilo dobro to izvaditi , jer nije inervisan, a moze praviti kasnije problema, ali ja to tad nisam uradila.

Pre 10 godina su mi snimali kicmu ( bila se ukocila na kratko) i tad su mi nasli Spinu bifidu na L5, ali ja tome nisam pridavala neki znacaj sve do skoro, dok nisu poceli ovi bolovi.

Pre 15 dana sam dosla s mora, gde sam pokusavala da plivam i da se suncam, ne bi li malo kicmu razgibala, jer mi je posao vezan za dosta sedenja, ali ocigledo to nije pomoglo.

Inace, poslednjih par godina periodicno osecam bolove u krsnom delu pri pesacenju duzem od pola kilometra i onda imam potrebu da cucnem :oops: i kad to uradim bude mi malo lakse i mogu da nastavim hodanje.

Znam da bih trebala kod lekara, ali dok se za to ne steknu uslovi ( prilicno nezgodno radno vreme i nemogucnost otvaranja bolovanja pre septembra), molim bar za najosnovniji savet i preporuku.

Zahvaljujem unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 24, 2007 5:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Pa prvo da kazem da ova 2 problema mogu, ali najverovatnije nisu povezana. Sto se pete tiche, niste naveli koji Vas deo boli, zadnji, ili dole, na stopalu. Ukoliko je zadnji deo, verovatno se radi o spina calcanei, a ako je donji deo, onda calcar calcanei. za pocetak obe se stvari mogu privremeno pokusati leciti davanjem blokade, recimo Diprohos + Lidocain, ili Lemod Depo + Lidokain. Krajnje resenje je naravno operativno.
Sto se problema za kicmu vezanog tiche, ovako tesko da mogu nesto vishe da Vam kazem.
Za pocetak, uradite RTG snimak stopala i kichme, pa mozemo da vidimo sta dalje.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 24, 2007 10:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 02, 2007 5:26 pm
Postovi: 62
hvala na brzom odgovoru
boli me nagazni, donji deo pete, ne ka zglobu nego bas deo na koji nagazim, vise sa unustrasnje strane, nego sa spoljne

molim vas, da mi malo pojasnite obe dijagnoze i kakav je postoperativni tok, kao i moguce rizike te vrste zahvata? :-?

hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 25, 2007 3:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Pa u pitanju je mesto pripoja plantarne fascije. Operacija se radi u krajnjim slucajevima, kad nikakva druga terapija ne daje rezultate. Zbog toga sto se skida pripoj plantarne fascije, a koja je vazan podupirac svoda stopala, ona se ne preporucuje. Znachi, u ovom slucaju, daju se blokade u stopalo, kao sto sam napisao u prethodnom postu. Takodje, dobri rezultati se postizu nosenjem narocitih ulozaka za obucu. Oni imaju rupu u sredini, te se na taj deo pete ne gazi, nego se gazi okolo, sto smanjuje pritisak na bolno mesto.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 03, 2007 12:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 02, 2007 5:26 pm
Postovi: 62
Bila sam na pregledu i snimanjima i dobila ovu dijagnozu i ovu terapiju, pa vas molim za malo pojasnjenja i dijagnoze i teprapije:

Dg: FASCITIS PLANTARIS PEDIS BILL. PP.L.DEX
SY LUMBALE CHR.
ENTESOPHATIA REG.GLUT.BILL.
Dg2: M54

RTG LS: Discartrosis L5/S1: RTG desnog stopala- profil: Calcar cacanei I.dex.incip.

TH: Diprofos apm.i.m. Nol, Tetrazepam tbl.50mg 1x 1 uvece

Ortopedski ulosci po meri sa metatarzalnim jastucetom, potporom za uzduzni svod i perforiranom petom.





Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 03, 2007 4:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
tacno to sto sam Vam rekao u prethodnim postovima. A jos imate i upalu fascije stopala, a zalecenje toga je vrlo dugotrajno jer iziskuje sto manje da stajete na noge, a to je vrlo tesko izvesti.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 21, 2007 12:26 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 02, 2007 5:26 pm
Postovi: 62
miodrage je napisao:
tacno to sto sam Vam rekao u prethodnim postovima. A jos imate i upalu fascije stopala, a zalecenje toga je vrlo dugotrajno jer iziskuje sto manje da stajete na noge, a to je vrlo tesko izvesti.


Pomogao mi je led koji sam drzala na stopalu, pa su bolovi malo uminuli.
Dobila sam Movalis, koji bas i nije nesto delovao.
Uradjeni su mi ulosci, koje na zalost ne mogu da stavim ni u jednu svoju cipelu koju imam, sem u patike, jer kad stavim, one postaju tesne i nemoguce ih je navuci na nogu.

Sem saveta da kupim nove cipele, moje pitanje glasi : da li je normalno da se ulosci naprave tako da u postojecu obucu ne mogu da stanu ili da ih odnesem na korekciju?

Od septembra idem na fizikalnu terapiju, pa se nadam drasticnom boljitku.
Hvala na odovorima!

:lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 21, 2007 3:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Postovana, ulosci se prave tako kako se prave. Ako mozete da ih nosite u patikama, nosite onda takvu obucu. Cipele ionako sada skode Vashem stopalu. Najbolje da nosite patike sa vazdusnim djonom, kako bi stres na plantarnu fasciju pri hodu bio sto manji.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 21, 2007 10:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 02, 2007 5:26 pm
Postovi: 62
Hvala puno na savetima :)
Patike mi najvise i prijaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 02, 2007 10:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 02, 2007 10:23 pm
Postovi: 1
Imam bol u peti (colcar calcanei) oko godinu dana.Isao sam na hidro terapije,nosio uloske i na kraju sam se pre par meseci odlucio za zracnu terapiju,u nadi da se oslobodim bola.Par meseci nakon zracenja bol u peti je povecan i stalan i ako sam ga pre terapije osecao samo ujutru i posle vecih pauza u hodu.Zanima me dali je neko isao na zracnu terapiju i kakvi su rezultati?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 02, 2007 11:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Nemam iskustva sa zracnom terapijom, ali sam uzeo uloske koji su pomenuti na ovom forumu (djokic i aleksandar_ns). Mogu reci da rezultati nisu loshi. Nisam se u potpunosti oslobodio bola, ali se on znatno smanjio.
Neka vas ne mrzi, pretrazite po forumu, ima i sajt i sve, ja sam ih nasao u Moskvi odakle sam se upravo vratio za 900 rubalja, sto mu dodje oko 2000 din.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 02, 2008 10:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 10:33 am
Postovi: 1
Moj problem je sledeci,kad sam imao 10 godina skocio sam nezgodno sa 2m i povredio desnu petu,nisam mogao da se oslonim na nju,tek posle mesec dana sve je proslo i sve ok...Medjutim posle nekih deset godina na nekom poslu gde se mnogo stoji,peta je pocela uzasno da me boli,nisam mogao ni da hodam,otisao sam u bolnicu kod ortopeda snimili su i nista pametno mi nisu rekli,nema preloma..sve je kao ok,a ja jedva hodam..Sledec put posle par godina u vojsci ponovo pocinje da me boli i posle par dana deo oko pete i malo iznad je otekao,na VMC karaburma stavili mi gips na pola noge,i primao sam longacef i jos neku inekciju 2-3 puta dnevno..opet nista nisu nasli na peti..sem tog otoka koji je prosao..prepisali mi neke uloske koji inace traju ne duze od 5 dana...i evo sada posle 2 godine ponovo isti bol-desna peta,u pocetku je bol bio slabiji i uzeo sam odmor,sedeo kuci 10 dana u nadi da ce proci da bi mogao da radim,ali cim sam krenuo na posao odma je pocelo ponovo da me boli,nije strasno mogu da hodam,sve do pre par dana kad sam primetio da se opet pojavio otok,na peti izmedju sredine stopala i pocetka pete,nije veliki otok ali uzasno boli i nervira..Sta raditi,problem je sto sam odmor iskoristio a bolovanje kod privatnika..hmm...da :) Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 04, 2008 6:48 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Moguce je da se radi o zapaljenju omotaca tabanskih misica. Jedino me buni sto bi to verovatno bilo otkriveno i na nekom od prethodnih pregleda. Ukoliko je to, problem je sto se to leci mirivanjem, fizikalnom terapijom, lekovima protiv bolova i, nekada, i nosenjem gipsa.
Na zalost, bez pregleda i, eventualno, snimaka, moze samo da se nagadja o cemu se radi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 05, 2008 12:09 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
moze a i ne mora biti povezano sa predhodnim povredama.

otidjite fizijatru ili ortopedu, snimite skochni zglob i stopalo, koliko shvatam niste se skoro snimali....jer je zaista glupo da vam mi savetujemo bilo kakvu konkretnu terapiju dok ne saznamo do kakvih je promena apravo doshlo i d ali su promene na koshtanom, mishicnog, ligamentnom ili delu mekih tkiva, ili udruzena povreda.

posle analiza i snimaka zbog bola cete dobiti fizikalne procedure, krio masaze, laser, bioptron, UZ...itd.

a kljukanje lekovima, hm nikad nisam za to.

sushtina je samo da se shto pre dijagnostikuje problem jer vi sa takvim tegobana nesvesno ili svesno smanjujete kolichinu fizichke aktivnosti i utichete na ceo organizam, moze doci do dekondicioniranja mishica a to nije bash najbolji proces pa i za zdravu osobu.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: