Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 30, 2007 3:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
E, Natasino, baš si vrag... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 30, 2007 6:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
1. Vakcine

2. Istina o vakcinama

3. Reakcija na vakcine

4. Vakcinacija bebe

5. Imunizacija

6. MMR

7. Vakcina hepatit B, da ili ne

8. Vakcina protiv gripa

9. Meningitis

10. Vakcina Act.Hib

11. Vakcine

12. Di te per vakcina - burna reakcija

I mislim da bi bilo bolje da su sve teme u jednoj, bilo bi preglednije za osobu koja prvi put pristupa forumu da na jednom mestu pročita odjednom sve o npr.vakcinama i ako je nešto zanima da tu pitanje i postavi!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 31, 2007 4:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 10:58 pm
Postovi: 22
Natasa, kako to mislis ima kancerogenih materija u kozmetickim preparatima? Pa zar kozmetika nije testirana, detaljno ispitana i sigurna za koriscenje kao sto su i vakcine?

Ksenija, ne poznajem nikog ko je prelezao decije bolesti i imao drasticne i fatalne posledice. Ali zato poznajem tri bracna para cija su deca imala drasticne i fatalne posledice posle primljenih vakcina. Da si ti na mestu ovih roditelja da li bi i dalje tvrdila da dobrobit od vakcinacije premašuje rizike?

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 31, 2007 11:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Marina, da li ti zaista ne shvataš ili se malo igraš sa nama?!
Ako ne shvataš, ne traži odgovore na forumu već se prihvati knjige i obnovi gradivo.
Ako se igraš sa nama, to nije lepo.
Naravno da ne poznaješ nikoga ko je preležao dečje bolesti i imao drastične i fatalne posledice kada se u ovoj zemlji decenijama vrši imunizacija-to je bar jasno.
I ne prenosi temu na lični plan šta bih ja uradila da sam na mestu...
No, mogu ti reći šta SAM JA uradila-prvo nisam dovodila u pitanje svrsihodnost imunizacije jer shvatam i znam da korist od lekova i vakcina premašuje njihovu štetnost odnosno rizik. Dalje, pre svake imunizacije vodila bih dete na pregled pa samo u slučaju da je bilo zdravo dozvolila bih da ga vakcinišu. Da pojasnim, bio je u viremiji u periodu kada je trebalo da dobije BCG i nije je dobio...dok nije ozdravio. Žao mi je zbog problema koje su imali tvoji poznanici i nije na meni da pretpostavljam usled čega su nastali problemi i imaju li oni veze ili ne sa vakcinom.
Kao što ti je Natasino rekla, ti imaš zakonsko pravo da izuzmeš svoje dete iz programa vakcinacije...na tebi je da odlučiš, samo je pitanje koliko si zaista kompetentna.
Sve najbolje
Ksenija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 31, 2007 11:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Marina, da li ti zaista ne shvataš ili se malo igraš sa nama?!
Ako ne shvataš, ne traži odgovore na forumu već se prihvati knjige i obnovi gradivo.
Ako se igraš sa nama, to nije lepo.
Naravno da ne poznaješ nikoga ko je preležao dečje bolesti i imao drastične i fatalne posledice kada se u ovoj zemlji decenijama vrši imunizacija-to je bar jasno.
I ne prenosi temu na lični plan šta bih ja uradila da sam na mestu...
No, mogu ti reći šta SAM JA uradila-prvo nisam dovodila u pitanje svrsihodnost imunizacije jer shvatam i znam da korist od lekova i vakcina premašuje njihovu štetnost odnosno rizik. Dalje, pre svake imunizacije vodila bih dete na pregled pa samo u slučaju da je bilo zdravo dozvolila bih da ga vakcinišu. Da pojasnim, bio je u viremiji u periodu kada je trebalo da dobije BCG i nije je dobio...dok nije ozdravio. Žao mi je zbog problema koje su imali tvoji poznanici i nije na meni da pretpostavljam usled čega su nastali problemi i imaju li oni veze ili ne sa vakcinom.
Kao što ti je Natasino rekla, ti imaš zakonsko pravo da izuzmeš svoje dete iz programa vakcinacije...na tebi je da odlučiš, samo je pitanje koliko si zaista kompetentna.
Sve najbolje
Ksenija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 31, 2007 12:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Draga Marina,

na nasu veliku srecu VAKCINE jos uvek nemaju etiketu MADE IN CHINA, niti se tamo proizvode po licenci, sto se za sve ostale proizvode, posebno kozmeticke preparate ne moze reci!!! Imas gomilu farmaceutskih kuca u svetu koje se bave proizvodnjom vakcina, pa imas i to pravo da biras koju ces vakcinu kupiti, hoces li GSK, Aventis, WYETH... ili ces neku manje poznatu, pod ?, a jeftiniju...bas kao sto biras i kozmetiku pa za shiseido kremu das 60 eur, za garnier 10 eur, a za green line 5 eur... Dakle, ti jesi u pravu, NOVAC definitivno pokrece svet, ali i u vecini slucajeva daje SIGURNOST u izbor. Sa druge strane imas pristojne domace vakcine, koje se ne placuju... ZAKLJUCAK: IMAS PRAVO NA IZBOR U SVAKOM POGLEDU!!!
Da se razumemo, ja kao i Ti delim misljenje da kod pojedine dece imunizacija, ili ti vakcinacija moze dovesti do odredjenih nus pojava, pa cak i smrtnog ishoda. Takvi slucajevi jesu retki, procentualno zanemarljivi, ali su sa druge strane NEOPRAVDANI i TRAUMATICNI za porodice. Ono sto mi (mislim na nas laike, medicinski neobrazovane) ne zelimo ili ne umemo DA SHVATIMO jeste cinjenica da svaka radnja ima uzrocno-posledicnu vezu. Dakle, ogroman ? je sta je zapravo inicijalna kapisla za razvoj bolesti posle vakcinacije?!
Zato su meni, bas kao i Kseniji uvek otvorene 4 oci(ne racunam dioptrijske naocare koje nosim :wink: ) pri svakoj poseti pedijatru, ali i svakog dana detetovog odrastanja. Sa druge strane, kao i Ti, znam mnogo ljudi koji razmisljaju u stilu ''SVE CE TO PEDIJATAR POZLATITI", pa samoinicijativno lece decu, daju im antibiotike kao sokice, daju aspirin trogodosnjacima, ali i lece cuvenim ''bapskim'', naravno generacijama ''ispitanim'' metodama i lekovima... Zato pre nego sto uperis prst u nekog i kazes ''KRIV SI'', dobro razmisli sta si Ti ucinio da do krivice ne dodje, odnosno cija je realno odgovornost za ucinjeno delo?!

Kako bilo, pre nego sto se odlucimo da menjamo svet i postulate medicinske nauke, mozda bi ipak trebalo da baratamo sa vise cinjenica i znanja!!!

Pozdrav,

_________________
NATASA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 31, 2007 2:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
Ja se donekle slažem da neka vakcina ne mora da se primi.

Ali to je MMR i nijedna više jer te bolesti ne dovode do smrti.

A i ona je poželjna jer rubeola kod trudnica pravi haos, zauške kod dečaka mogu da dovedu do neplodnosti a male boginje dovode do dugortajne visoke temperature pa ako je dete mlađe od 5 često dovode do frasa pošto idu 40+.

A o vakcini za tuberkulozu, tetanusa, velikog kašlja, nema potrebe ni da pišem.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 02, 2007 5:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 10:58 pm
Postovi: 22
Drage Olja, Ksenija i Natasa,

Hvala vam na javljanju i trudu ali niste uspele da me ubedite da su vakcine sigurne i neophodne. Slobodno nastavite da ubedjujete same sebe. Ja svoju decu svakako necu vakcinisati.

Puno vas pozdravljam i zelim sve najbolje.

Marina


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 02, 2007 10:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Draga Marina,

ja vec napisah IMAS PRAVO NA IZBOR! SVI MI GA IMAMO, a vreme ce dati epilog ovoj nasoj ''raspravi''. I bez uvrede, ako si na forumu od nas laika trazila da te podrzimo ili osujetimo u Tvom izboru da svoju decu ne vakcinises, onda si u najboljem slucaju neodgovorna prema zdravlju svoje dece. Razmena iskustava i korisnih informacija treba da se zadrzi na nivou preporuke, sa tendencijom da se ista formira u krajnju odluku tek u konsulataciji sa strucnim licem. Pretpostavljam da smo jos uvek dovoljno razumni da mozemo da razlucimo da li je decu neophodno mazati maslinovim uljem, stavljati im kojekakve tecnosti iz ''domace radinosti'' u usi, stavljati im svinjsku mast da ''izvuce'' upalu pluca, kukuruzno brasno na tabane da ''obori'' temperaturu...................

I na kraju, zaboravila sam da Te pitam, a odnosi se na dole prikazani citat:

Citiraj:
Ksenija, ne poznajem nikog ko je prelezao decije bolesti i imao drasticne i fatalne posledice.


znas li Ti ikoga ko je ''prelezao'' polijomijelitis bez ikakvih posledica?!
By the way, i ja znam neke kuce koje su cudom i pravovremenom reakcijom prezivele stenecak, ali znam mnogo vise pasa koji su uginuli jer nisu imali vlasnika koji bi ih po rodjenju vakcinisao!!! Da neko ne shvati pogresno, prethodna recenica je metafora.

Pozdrav,

_________________
NATASA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 03, 2007 12:39 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Marina i ja tebi želim sve najbolje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 03, 2007 4:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
Nećeš da vakcinišeš svoju decu nijednom vakcinom???Slika

A iz koje ste zemlje, jel kod vas nije obavezna vakcinacija, jel već imaš decu ili kad ih budeš imala?
Na osnovu čega si donela tako važnu odluku?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 03, 2007 8:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Pusti, Olja, žena je odlučila...Mala si bila, ali 96-te godine je brujao ceo Beograd nakon što otac, pristalica jednog verskog učenja, nije dozvolio da mu sin primi transfuziju nakon operacije zato što se to kosilo sa njegovim verskim uverenjima. I lekarima su bile vezane ruke i mogli su samo da gledaju...
Ima nas raznih, ali što bi rekao moj suprug koji radi u inžinjeringu jedne jake farmaceutske kuće, nikad nisam pomislio da neko ne želi da vakciniše svoje dete. Ali ima i takvih koji su spojili napabirčeno znanje, kompjuter, internet i telefon, otvorili sajtove sa ostrašćenim likovima koji razotkrivaju globalne zavere....i eto ti. Znam slučaj majke koja je zagovarala zdrav život, za koji se i ja zalažem ali ne odbijam farmaceutka dostignuća, pa je u cilju stvaranja prirodnog imuniteta od gamadi dozvolila da joj devojčica ima vaške tokom celog prvog razreda...Džaba su bile molbe učiteljice, roditelja, psihologa....dete je moralo da se prirodno izbori sa gamadima, po cenu da postane ruglo razreda, a nije moralo, po cenu da se povuče u sebe osramoćeno i neshvaćeno a ima samo sedam godina. I veliko je pitanje kakve posledice, zbog maminih umišljenih stavova, će tek da povuče kroz život.
Dakle ima nas raznih, draga Olja, i verovatno nismo daleko od zakona koji će štititi decu od roditelja koji su izgubili kompas pa i deci i njima treba pomoć....
Sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 04, 2007 5:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 10:58 pm
Postovi: 22
Vidis, Olja, sad je sve jasno - Ksenijin suprug radi u farmaceutskoj industriji. Zato ona ovde propagira vakcine i jednoumlje. Mislim da smo mi ipak odavno izasli iz srednjeg veka i doba inkvizicije. Jasno mi je da bi Ksenija volela da se uvede prisilna vakcinacija, ali na njenu zalost u razvijenim zemljama stvari idu u suprotnom smeru. Sve vise i vise roditelja saznaje da vakcine nemaju nikakvu efikasnost i da izazivaju neizlecive bolesti, a cesto i smrt.

Ja nisam ovde trazila savet da li se treba vakcinisati ili ne, nego sam samo pitala koje su vakcine davane kod nas izmedju 1960. i 1975. godine. Nije mi jasno zasto su Ksenija i Natasa pocele da me ubedjuju da je vakcinacija neophodna. Meni ne treba nikakav savet u vezi vakcina. Ja sam procitala dovoljno literature koja dokazuje kako nas farmaceutska industrija vara. Tu literaturu su pisali DOKTORI MEDICINE a ne sarlatani.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 04, 2007 2:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
Nisi mi odgovorila gde živiš?
Da li živiš u zemlji gde je odobreno da roditelji biraju da li će im deca biti vakcinisana?
I nisi rekla da li imaš decu, ili kad ih budeš imala?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 04, 2007 3:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
Evo jedan link sa foruma čije sam linkove već postavljala ovde ali ovaj nisam a bio bi možda interesantan!

http://www.ana.co.yu/forum/viewtopic.php?t=4062

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: