Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Trebaju mi informacije
PostPoslato: Pet Apr 08, 2005 5:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 08, 2005 5:34 pm
Postovi: 5
Postovanje,
Imam 27 godina i od kada znam za sebe imam astmu. Dok sam bila manja roditelji su radili sve da mi pomognu, ali... Prije 6 godina preselila sam u, za mene, povoljniju klimatsku zonu, i tri naredne godine prosto zaboravila da sam astmaticar. A onda je pocelo ponovo, ali s nekim novim elementima. Ranije sam se lijecila u Sarajevu i prosla sve moguce tesove i analize. Posjete pulmologu u Banjoj Luci, gdje sada zivim, nisu dale mnogo objasnjenja, pa vas molim za pomoc.
Nakon problema s disanjem, obicno isti ili naredni dan, naticu mi oci! Zasto??? Vec sam tu pojavu uspjela identifikovati kao alergiju izazvanu vjerovatno istim alergenom koji je izazvao i sam napad. Tokom toga koza je izuzetno bolna i ljubicaste boje, a poslije uzasno suva. Obisla sam sve alergologe, pulmologe... ali niko nisata. Svi kazu da je alergija i da je povezana s mojom astmom i na tome se zavrsi.
Na internetu sam nasla neke informacije, ali mi treba potvrda. Da li je to alergijska upala sluzokoze nosa? I ako jeste - sta da radim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Alergije - odgovor
PostPoslato: Sub Apr 09, 2005 1:39 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Pon Feb 21, 2005 1:40 am
Postovi: 43
Lokacija: Beograd
Na osnovu Vasih opisa, imate alergijske reakcije na vise organskih sistema (pluca, oci, nos, mozda i koza), sto se inace dogadja mnogima, te morate da uzimaju preventivne lekove, pogotovo ako znate da se radi o nekom od sezonskih alergena. Za astmu, sigurno znate da postoje Becloforte i slicne pumpice koje treba da uzimate duzi period (uz pravilnu primenu), za nos postoji Beconase i slicni sprejevi za nos. Ali je ipak vazno da o tome donese odluku sam lekar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hvala na bryom odgovoru
PostPoslato: Ned Apr 10, 2005 11:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 08, 2005 5:34 pm
Postovi: 5
Zaista nisam ocekivala da cete mi tako brzo odgovoriti.
Za astmu ne koristim nista redovno; od toga sam odustala nakon dvije godine uzimanja Intala 3x na dan. Nista se nije desilo. Sad po potrebi uzimam Ventolin pumpicu, a za nos Marisol sprej i slicne "morske" rastvore. Otok na ocima mi spusta samo Neomicin dekst., ali kao kortikost. ne mogu ga redovno koristiti i ponekad Flonidan tablete. Pokusacu jos ovaj sprej koji ste preporucili. Ovo je upravo period kad me alergije najvise muce, jedva gledam i disem, i stvarno mi je dosadilo. Moram nekako rijesiti te probleme!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 63 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: