Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 23, 2007 2:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
SVASTA,ja se ne zezam,i ja imam problem,posle prehlade mi se zapushi nos i ne mogu bez kapi,ali to radim i prodje ta navucenost.. I kada zapushenost krene da bude sve manja,izbacis skroz kapi za nos i koristish Marisol fresh.. KAPI ZA NOS NE SMEJU DA SE KORISTE nedeljama i mesecima,sluznica ce propasti skroz,nosne skoljke takodje i ko zna sta josh sa time se ne treba igrati..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 23, 2007 8:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Taurus_sd je napisao:
KAPI ZA NOS NE SMEJU DA SE KORISTE nedeljama i mesecima,sluznica ce propasti skroz,nosne skoljke takodje i ko zna sta josh sa time se ne treba igrati..


E napokon neko da mi otvori oci. Kako li sam samo uspelvala toliko dugo da zivim u zabludi da se kapi koriste 24/7 :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 23, 2007 10:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
BLAH :o to je kad covek pokusa da pomogne dobije samo sprdnju,vishe ne pratim ovu temu O U T


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 24, 2007 2:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Taurus_sd je napisao:
BLAH :o to je kad covek pokusa da pomogne dobije samo sprdnju,vishe ne pratim ovu temu O U T


Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 26, 2007 5:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
E pa ovako. Kad ste napisali da su mi mozda suva usta jer mi je nos zapusen pa disem na usta-bili ste delimicno u pravu. Resila ja da malo ispitam svoj proces spavanja. I evo zakljucaka. Kako god da spavam-na ledjima, boku, stomaku, meni se usta malo otvore, znaci nije to ono ko ljudi kad zinu pa mozes tenisku loptu da im stavis u usta, nego sasvim malo, mozda jedan centimetar. I provalila sam da disem na usta i kad mi nos nije zapusen!

E svasta. I kako ja sad to da resim? :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 26, 2007 5:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
zalepi usta sa onim sivim jakim selojtepom sto se vidjaju u filmovima i uzivash.. :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zapusen nos+suva usta
PostPoslato: Sre Mar 14, 2012 12:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 15, 2012 1:22 am
Postovi: 22
Ja isto godinama imam problem sa nosom. Kad legem spavati začepi mi se jedna strana nosa a druga je uvjek otčepljena i onda se malo malo promjene ova se otčepi a druga začepi. Al to me pojede . Ružno kad dišeš na jednu stranu a na drugu ne možeš. Meni se svo grlo isuši nema ujutru kad ustanem treba mi pola dana da mi se grlo 5 vrati u normalu. Išo sam kod doktora da mi je neke kapi i reko da ih stavljam i pomagale su mi. Koristio sam ih dosta dugo ali npomogu samo na par sati. Onda o5 sve po starom. Stvarno neznam zbg čega se to dešava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zapusen nos+suva usta
PostPoslato: Sre Mar 14, 2012 4:17 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 31, 2008 2:46 am
Postovi: 122
girl_from_nowhere je napisao:
Vec nekoliko meseci imam ovaj problem. Budim se nocu po 4-5 puta zbog suvih usta i zapusenog nosa.
Sve je pocelo sa zapusenjem eustahijeve tube jos zimus, kad sam u isto vreme imala i zapusen nos. Bila sam pod antibioticima, ali dugo nije prolazilo. Posle mesec-dva sam se resila i jedne i druge zapusenosti i neko vreme je sve bilo ok.
Onda su pocela ta zapusenja nosa nocu, nije to nesto strasno kao kad sam bila bolesna, ali dovoljno da ne mogu lepo da spavam. Bila sam kod dr(za uho nos i grlo) u Gradskoj bolnici, ona me poslala da radim test na alergije, i to je bilo u redu, oni su me vratili kod doktorke, ona mi dala da uradim krvnu sliku zbog suvih usta da nije secer-nije i poslala me kuci i rekla da stavljam 2 puta dnevno fizioloski rastvor. Drugim recima-nije znala sta mi je. Ja ga stavljam, vec dva meseca svaki dan, ali zapusenost i suva usta ne prolaze. Sto se suvih usta tice, uzasnop je neprijatan osecaj, dok ne popijem vodu ne mogu normalno ni da ih otvorim. Prvo sam mislila da je zbog toga sto je zima, pa kao grejanje, sad mislim da je zbog klime, ne znam ni sama...
Da li vi znate sta bi to moglo biti i kod kog lekara da idem?
Hvala



Posto nemas problema sa alergijama i sinusima, najverovatnije imas vazomotorni rinitis. Zbog njega su ti usta suva, sto je normalno jer kad ti je nos zapusen dises na usta a ona se osuse posle 1-2 minuta disanja. Razlozi mogu biti mnogobrojni, genetika, devijacija, problemi sa nekim nervom zaboravio sam sta mi je doktor pricao, duvan ..... Zbog njega ljudi prelaze na kapi za nis i navuku jos medikamentni rinitis. Ja imam oba problema, trenutno koristim Nasonex ili Evamist, AD kapi ili kantarionovo ulje (vec preko 8 meseci) i uspeo sam da mi bocica nafazola traje preko 3 meseca (trajala je ispod 7 dana). Nasonex ili Evamist istanjuju sluznicu nosa zbog cega moze doci do krvavog sekreta sto srede kapi i ulje.

Idi kod orl ponovo ....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zapusen nos+suva usta
PostPoslato: Pet Dec 06, 2013 12:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 05, 2013 11:59 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima na forumu.
Evo da i ja ispricam svoju pricu.
Pre oko 2 nedelje sam opet zaradio ono sto sam mislio da je standardna prehlada.
Ubrzo mi se zapusio nos (ne skroz ali sam otezano disao, kapi nisam koristio namerno), upalilo se grlo, poceo sam da kasljem.

Da ne duzim dalje isao sam i na ORL. Posle par dana zacementira mi se nos. Prvo sam probao Olynth i on mi je pomogao taj i sledeci dan (otpusi me na 6 sati i meni super). Treceg dana zapusi mi se nos i opet ja uvatim Olynth kad sipak, nista. Odem na spavanje kad me probudi nocu veliki pritisak i talozenje kao da mi se puni nos sa sve sinusima, jedva disah na usta, jedva sam gutao zbog onog vakuum efekta.

Sutradan pojurim ja na ORL. Kaze mi da uradim Rentgen sinusa, i prepise mi Marisol ali HIPERYONICNI Hypertonika da ne bih koristio kapi za nos koje su vazokonstriktori (suzavaju krvne sudove tipa Olynth i Nafazol).

Epilog je da sam sa njima otpusio nos posle 10tak minuta, a pre toga je bio betoniran jer mi se sadrzaj sinusa ispraznio u nos.

http://www.esensa.rs/proizvodi/Marisol-hypertonica/34

One imaju vecu koncentraciju soli od naseg organizma i time izvlace vlagu iz otecene sluzokoze i otcepljuju nos. Mislim da ce to da pomogne u odvikavanju od kapi. Sve ostale Marisol su izotonicne tj. imaju istu koncentraciju soli kao i nas organizam i izvlace vlagu kao hipertonica.

Sto se tice precovanja (izvlacenja sdadrzaja nosa i nosnih supljina) naleteh veceras na proizvod firme Sigma-M iz Novog Sada u apoteci kod Crkve Svetog Marka u Resavkoj 2. Proizvod je slican ovom mada je proizvodjac drugaciji. Nisam ga jos probao, ali verujem da moze da pomogne, ako vec ne moze ORL da radi precovanje.

http://www.apotekapharmacity.rs/index.p ... ti&id=5805

Dobra je i inhalacija ali ne znam koliko i da li ORL i dalje prepisuju ljudima to.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: