Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Vitamin C uz gvozdje - koji, kad, kako?
PostPoslato: Pet Jul 20, 2007 6:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 25, 2006 6:13 pm
Postovi: 32
Već duže vremena pijem gvožđe i vitamin C, ali nisu mi neke stvari jasne, pa rekoh da pitam...

Prvo, koji vitamic C je najbolje piti - u tabletama, u prahu ili šumeće tablete? Ja sada pijem BioFar-ove šumeće tablete od 500 mg. U apoteci su mi rekli da je taj vitamin C prirodan i da nije agresivan za želudac. Međutim, čujem priče da ti šumeći ne vrede ništa, da su mnogo bolji ovi u tabletama. I još, da šumeći oštećuju želudac. Za sada ne mogu da se požalim da mi je ovaj BioFar-ov težak za želudac, ali, možda će se posledice osetiti kasnije. Štaviše, nekoliko puta sam popila tablete i njih sam osetila. Opet, neko kaže da je vitamin C u prahu (onaj u kesicama) najbolji.

Drugo, kad se pije vitamin C - odmah kad se popije i gvožđe, ili malo kasnije ili možda tek posle jela? Gvožđe gledam da popijem makar pola sata pre jela, i to znam da je bitno, ali kad se pije vitamin C, ne znam. Jedno vreme sam ove šumeće tablete pila posle jela, da bih zaštitila želudac a i mislila sam da možda i čaša vode (rastvorenog vitamina) smeta resorpciji gvožđa, kao što bi smetala hrana. Posle sam pomislila da je možda ipak bolje popiti vitamin C pre jela, pa sam počela da ga pijem 10-ak minuta posle gvožđa. Pitala sam u apotekama (a i neke lekare) - pričali su drugačije.

Ako se piju tablete, da li se izmrve, rastvore u malo vode ili se progutaju cele (je l' ovo zadnje opasno za želudac)?

Volela bih da ispravno pijem, kad već pijem (i to dugo). Posavetujte me, ako znate...

Hvala unapred svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vitamin C uz gvozdje - koji, kad, kako?
PostPoslato: Pet Jul 20, 2007 7:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
ruza je napisao:
Već duže vremena pijem gvožđe i vitamin C, ali nisu mi neke stvari jasne, pa rekoh da pitam...

Prvo, koji vitamic C je najbolje piti - u tabletama, u prahu ili šumeće tablete? Ja sada pijem BioFar-ove šumeće tablete od 500 mg. U apoteci su mi rekli da je taj vitamin C prirodan i da nije agresivan za želudac. Međutim, čujem priče da ti šumeći ne vrede ništa, da su mnogo bolji ovi u tabletama. I još, da šumeći oštećuju želudac. Za sada ne mogu da se požalim da mi je ovaj BioFar-ov težak za želudac, ali, možda će se posledice osetiti kasnije. Štaviše, nekoliko puta sam popila tablete i njih sam osetila. Opet, neko kaže da je vitamin C u prahu (onaj u kesicama) najbolji.


Ja pijem isto Biofarov, ACE + Selen i Cink i sigurna sam da mi pomazu, jer obicno pocnem kada mi padne imunitet (izadju mi afte) i nakon par dana nestanu. Imala sam probleme zbog stresova i pada imuniteta, svaki cas su mi iskakale po 3 afte i nakon 5-7 dana te prodju, ali "niknu" nove i to je trajalo sigurno jedno 7-8 meseci :o . Kako sam pocela ovo da pijem sve mi se saniralo!! :wink:

Inace, uvek ih pijem nakon dorucka. Mislim da je skroz ok da pijes gvozdje pre a C nakon jela!! Ali to jos proveri-ja bih tako (da uzimam i gvozdje).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vitamin C uz gvozdje - koji, kad, kako?
PostPoslato: Pon Avg 06, 2007 8:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 06, 2007 5:27 pm
Postovi: 0
Vitamin C posredno olaksava bolju resorpciju gvozdja jer sprecava njegovu oksidaciju iz Fe 2+ u Fe 3+ oblik, koji nije lako usvojiv. Umesto Fe-a deo vitamina C se oksiduje. Preporucujem preparat Errferin, koji je u obliku sirupa, sadrzi organsko vezano gvozdje (za jabucnu kiselinu), vitamin C i dr. sastojke,

Pozz

ruza je napisao:
Već duže vremena pijem gvožđe i vitamin C, ali nisu mi neke stvari jasne, pa rekoh da pitam...

Prvo, koji vitamic C je najbolje piti - u tabletama, u prahu ili šumeće tablete? Ja sada pijem BioFar-ove šumeće tablete od 500 mg. U apoteci su mi rekli da je taj vitamin C prirodan i da nije agresivan za želudac. Međutim, čujem priče da ti šumeći ne vrede ništa, da su mnogo bolji ovi u tabletama. I još, da šumeći oštećuju želudac. Za sada ne mogu da se požalim da mi je ovaj BioFar-ov težak za želudac, ali, možda će se posledice osetiti kasnije. Štaviše, nekoliko puta sam popila tablete i njih sam osetila. Opet, neko kaže da je vitamin C u prahu (onaj u kesicama) najbolji.

Drugo, kad se pije vitamin C - odmah kad se popije i gvožđe, ili malo kasnije ili možda tek posle jela? Gvožđe gledam da popijem makar pola sata pre jela, i to znam da je bitno, ali kad se pije vitamin C, ne znam. Jedno vreme sam ove šumeće tablete pila posle jela, da bih zaštitila želudac a i mislila sam da možda i čaša vode (rastvorenog vitamina) smeta resorpciji gvožđa, kao što bi smetala hrana. Posle sam pomislila da je možda ipak bolje popiti vitamin C pre jela, pa sam počela da ga pijem 10-ak minuta posle gvožđa. Pitala sam u apotekama (a i neke lekare) - pričali su drugačije.

Ako se piju tablete, da li se izmrve, rastvore u malo vode ili se progutaju cele (je l' ovo zadnje opasno za želudac)?

Volela bih da ispravno pijem, kad već pijem (i to dugo). Posavetujte me, ako znate...

Hvala unapred svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 17, 2007 1:36 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Apr 25, 2006 11:12 pm
Postovi: 71
Lokacija: beograd
Ne znam koje gvozdje pijes, moja preporuka je IRON PLUS iz Calivita proizvoda. Pije se jedna tableta dnevno , a sadrzi fe-10mg, c-30mg. Samo gvozdje je u obliku koji se maksimalno iskoriscava, a odlicno se podnosi. Rezultati su vidljivi u rekordnom roku.
Inace vit C nemoj uzimati neposredno pred spavanje i izbegavaj sumece tablete.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: gvozge
PostPoslato: Pet Avg 24, 2007 1:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 30, 2007 9:18 pm
Postovi: 8
U vezi ove teme, ja sam pre neki dan uradila krvnu sliku, na osnovu koje moj je lekar konstatovao anemiju i ordinirao mi ampule tot'hema/ gvozge/ koje treba da pijem 30 dena. U vezi toga rekao da svako jutro/na prazni stomak/iscedim jednog limuna u njemu stavim 1 ampulu tot'hema i to popijem. Kad sam bila u apoteku, pitala sam kako je najbolje da pijem tot'hemu- rekli su mi da je vitamin "C" obavezan, i da ga trebam popiti pre gvozga, kako bi gvozge moglo da se 'veze', t.j. bez vitamina 'C' gvozge ne bi imao nikakav efekat. U vezi toga, dali ujutro ili pre rucka, misljenja su bila razlicita: jedni kazu ujutro na prazni stomak, drugi kazu 1 sat nakon jela/ dorucka ili rucka, treci kazu pola sata prije rucka. Sad ti vidi- i to sve strucnjaci-lekari! Ja evo nekoliko dana pijem ujutro na prazan zeludac, pa videcemo nakon 30 dana dali ce ova terapija biti uspesna kad ponovo uradim analizu krvi! Pozdrav svima![/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 09, 2009 5:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 24, 2009 9:00 pm
Postovi: 3
Slusaj, predlazem ti da to nikako ne pijes na prazan stomak, to pise i u uputstvu. Moj muz pije TOT'HEMU, medjutim ne znam stamu se dogadja, zali se da kada popije tu ampulu, oseca bol blizu srca i nesto ga steze, gusi. Pomozite mi ako znate nesto slicno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vitamin C uz gvozdje - koji, kad, kako?
PostPoslato: Sre Sep 19, 2012 2:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 10, 2010 11:04 pm
Postovi: 69
@Milisa
Zasto nije dobro piti sumece tablete gvozdja?? Ja pijem vec dva i po meseca svaki dan uz dorucak po jednu sumecu tabletu....jel to previse dug period ?? i da li je bolje da pocnem da uzimam Iron plus ?? i koliko dugo neprekidno smem da pijem Iron plus ako se odlucim da uzmem??? treniram fudbal, puno se trosim i mislim da su mi potrebni dodaci ishrani.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vitamin C uz gvozdje - koji, kad, kako?
PostPoslato: Čet Jan 29, 2015 11:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 29, 2015 11:22 pm
Postovi: 1
Iz mog iskustva najbolji je Eko Farm vitamin c i vitamin c junior http://www.eko-farm.com/vitamin-c-500/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vitamin C uz gvozdje - koji, kad, kako?
PostPoslato: Pet Jan 30, 2015 10:26 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Шумеће препарате не треба користити јер имају вештачку боју, укус и заслађиваче што је све канцерогено.

Препоручујем производе Natrol, Now, Twinlab.

Конкретно, више година користим и убеђен сам да су најбољи доњи препарати. Пију се обавезно УЗ ЈЕЛО. За више детаља погледајте шта сам писао на мом сајту www. aca. rs у Савети, Здравље под Витамини, Крв-гвожђе итд.

Slika Slika

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: