Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: porodjaj Visegradska
PostPoslato: Sre Jul 11, 2007 11:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 28, 2007 2:24 pm
Postovi: 9
Drage moje,

da li imate preporuku za nekog dobrog akusera koji bi me za par meseci porodio u Visegradskoj. Ja idem kod svog dr-a koji radi u privatnoj ordinaciji i rada sam da se polako odlucim za nekoga ko bi me porodio kada za to dodje vreme, pa bih presla kod tog dr-a da me vodi ovih par meseci....
Kakva su vasa iskustva? Da li ste u dogovoru sa svojim dr-om zakazali kada da legnete u bolnicu da bi vas porodio bas on (ona)? Da li to podrazumeva da taj vas dr ima i svoju ekipu (babica, anesteziolog...) tako da ne morate i o tome dodatno da razmisljate? Molim za neka friska iskustva vas koje ste se skoro porodile u Visegradskoj!

Veliki pozdrav! Kiss :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 13, 2007 10:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 13, 2007 5:04 pm
Postovi: 11
Ja sam se porodila u Visegrasdskoj. Nisam htela nikakvo zakazivanje porodjaja kod odredjenog doktora, dosla lepo i porodila se kod koga bilo i stvar u redu. I opet bih tako. Ono sto toplo preporucujem je da ponesete sa sobom u boks vece pakovanje vazelina, za slucaj da se duze zadrzite jer beba sporo silazi ili se vi sporo otvarate pa vas svaki cas pregledaju. Ja bih novac (poklon) za doktorku pre usmerila na jednu dobru patronaznu sestru za onih prvih desetak dana po dolasku iz porodilista, ili da platim za prisustvo porodjaju supruga ili mame, sestre, kume, koga god da mi se nadje u svakom trenutku ako mi nesto zatreba. Naglasavam, ako porodjaj tece normalnom brzinom (sto Vam od srca zelim) niko Vam nece ni trebati, ali uvek se treba pripremiti na varijantu "20h sam otvorena samo malo a beba se ne spusta" koja se meni desila. Pri tom, ne brinite, bolovi nisu nista posebno, kao malo jaci menstrualni bol. Srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 14, 2007 5:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 01, 2007 12:48 am
Postovi: 472
Slažem se sa svim što je Marrri napisala!
Ono što ne znam to je šta je vazelin pa ako može neko da mi napiše (možda mi nekad zatreba!).

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 14, 2007 9:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 13, 2007 5:04 pm
Postovi: 11
Vazelin je gel za podmazivanje koji se koristi pri ginekoloskom pregledu. U nedostatku tog gela doktor nasapunja ruke obicnim sapunom. Posle dvadesetog pregleda (svi te malo cacnu da vide dokle je porodjaj odmakao) taj sapun na iritiranu sluzokozu uzasno pece. Zato fino kutiju vazelina sa sobom u boks i stvar u redu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 17, 2007 4:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Vazelin? Pa zar on ne ostecuje lateks (od koga su rukavice) - znam da ne moze da se koristi u kombinaciji sa kondomima pa pretpostavljam da bi bio porozan i za hiruske rukavice. Sapun????? :o :o :o

Zasto ne KY gel ili neki drugi lubrikant na bazi vode. I, pre svega, zasto ti rucni pregledi kada je Svetska zdravstvena organizacija donela zakljucak da su nepotrebni i cak i stetni jer povecavaju verovatnocu infekcije...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 60 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: