Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: HSG nalaz - MOLIM NEKOG OD GINEKOLOGA ZA ODGOVOR - HITNOOO!
PostPoslato: Čet Jul 12, 2007 10:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 10, 2007 4:53 pm
Postovi: 15
Pozdrav svima!
imam 27 godina i vec 2 godine pokusavam da ostanem u drugom stanju, ali bez uspeha. Pre 6 - 7 godina sam ostala u drugom stanju, ali po predlogu lekara, morala sam da izvrsim abortus, jer sam na jetri imala veliku ehinokoknu cistu, koju sam iste godine i operisala. Kada sam izvrsila abortus, lekari su me uveravali da je sve u redu i da cu moci da imam bebu. Ali to se ne desava. Kod svog ginekologa sam izvrsila preglede: Hexagon chlamydia test(negativno), cervikalni bris na genitalne mikoplazme (Micoplasma IST: NEGATIVNO), vaginalni sekret ( II - grupa), cervikalni bris ( izolovana je fizioloska mikroflora), kao i progesteron ( 42.30 nmol/1). Na ultra - zvucnom pregledu doktorka je ustanovila da su jajnici, kao i materica normalne velicine bez cisti. Menstruaciju dobijam UVEK na vreme i to na 26 - 28 dana. Pre 4 dana sam po savetu doktora sa foruma uradila HSG, i nalaz, koji neljubazni doktor nije hteo da mi objasni glasi: Cerviks prosiren naglasenih kripti. Kavum uteri nepravilno trouglastog oblika, naglasenih rogova, glatkog endometrijuma. Obe tube ispunjene kontrastom celom duzinom, desna sa znacima fimoze ostijuma abdominalis i pocetnog sactosalpinha, oskudno propusta kontrast u prisutne peritubarne adhezije. Leva sporije plasira kontrast u slobodnu trbusnu duplju, takodje sa znacima fimoze ostijuma abdominalis. intervencija mi je radjena 13. dana od pocetka menstruacije, jer je doktor rekao da nema veze kada se to radi. Nije mi objasnio sta znaci moj nalaz. DA LI JA SA OVAKVIM HSG NALAZOM MOGU DA OSTANEM TRUDNA? KOLIKO JE LOS MOJ NALAZ? MOLIM NEKOG DA MI ODGOVORI, JER NEZNAM STA DALJE DA RADIM??????????? :cry: :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HSG nalaz - MOLIM NEKOG OD GINEKOLOGA ZA ODGOVOR - HITN
PostPoslato: Sub Jul 14, 2007 12:38 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Apr 25, 2006 11:12 pm
Postovi: 71
Lokacija: beograd
'Kavum uteri nepravilno trouglastog oblika, naglasenih rogova.'
Na ovo mogu da dam komentar: moja materica je izrazito dvoroga, skoro podeljena od samog grlica, pa imam silnog momka od 18 meseci, za ostalo ne znam.
Srecno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: HSG nalaz - MOLIM NEKOG OD GINEKOLOGA ZA ODGOVOR - HITNOOO!
PostPoslato: Pon Jul 16, 2007 7:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 10, 2007 4:53 pm
Postovi: 15
Hvala puno milisa, i to je bar neka uteha, ali zar na forumu nema nijednog ginekologa koji ce da mi kaze sta znaci ovakav HSG nalaz? :cry: Ja sam stvarno ocajna i neznam sta da radim dalje posle ovog ispitivanja? :cry: :( :cry: :cry: MOOOLIM ZA ODGOVOR?!???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 17, 2007 12:59 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Apr 25, 2006 11:12 pm
Postovi: 71
Lokacija: beograd
Posetite sajt
www.21dan.com
tamo imate opciju 'pitajte ginekologa'
napisite mu mail i dobicete odgovor. meni su odgovorili za neke stvari u roku 24h.
Srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 17, 2007 6:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Draga Merry,
ako je nalaz tačan (treba ga ipak videti) Vi ste kandidat za Laparaskopiju.

Pozdrav DrPeđaDj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 17, 2007 8:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 10, 2007 4:53 pm
Postovi: 15
Hvala na odgovoru! Posto ja nisam iz Beograda, a kod nas se ne radi laparaskopija - gde mogu u Bg-u to da uradim?Ja sam jako nestrpljiva da postanem majka, pa bih to sto pre uradila. :roll: :P :cry: :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 17, 2007 11:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Ako možete srediti upute možete me kontaktirati za nadalje preko PP tj. privatne poruke.


Pozdrav DrPeđaDj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 15, 2009 10:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Sep 18, 2007 2:31 pm
Postovi: 97
Kolika je verovatnoca das am trudna ako je decko svrsio PREKO moje vagine. Plasim se mnogo, a decko mi kaze da se bzvz plasim I da nisam trudna.Sta vi mislite, treba mi misljenje nekog doktora.I posle koliko dana najkasnije pocinju siptomi?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 60 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: