Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Afta, crvenilo i blagi bol
PostPoslato: Sre Jun 27, 2007 10:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 26, 2007 12:12 pm
Postovi: 424
Od pre 5 dana mi se pojavila afta na resici (pece na kiselo i slano) i crvenilo guse/krajnika kao i jednog dela sluzokoze ispod desni. Ne boli nesto preterano. Ne kasljem! Da li je nesto ozbiljno i kako leciti?

Drugo, vec dug niz godina merim sebi temperaturu iz sporta i ona mi se u toku dana randomly menja od 36.4 do 37.4 i nemam malaksalost, zamor. vrucicu, znojenje...da li je ovo normalno?

hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 29, 2007 7:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 27, 2007 4:03 pm
Postovi: 3
:lol:
ne znam da li ce iko odgovoriti ali voleo bih da mi se neko javi sto pre...
e evo ovakog problema...
jedno jutro sam se probudio sa zagnojanim obrazo, ustvari to je bio samo jedan deo obaraza! Odmah sam se obratio stomatologu jer deo gde je bio gnoj velicine ovog slova O je katastrofa boleo. Stomatolog mi je preporucio samo ispiranje kamilicom i pregled kod doktora opste prakse,takodje ponovno javljanje samom stomatologu, medjutim ne otisavsi kod doktora opste prakse svratio sam kod drugog stomatologa (po meni veoma sumnjivog znanja) a on je zakljucio da je ovo sto ja imam klasicna AFTA... tkzv drugi stomatolog mi je preporucio pentraksil uz tantum verde...
sutra dan uz ogromne bolove i znatno male latekline javio sam se prvom stomatologu na ponovni pregled...tada je on ustanovio da se usled krivljenja zuba 8-mice i gornjeg i donjeg a takodje koji nemaju kontakta da u toku spavanja meso obraza ulazi u prorez i nesvesno u snu da se to grize,takodje da je to uhvatila ogromna infekcija tako da ono O visenije bilo O nego O rupa u obrazu, isto tako stomatolog je rekao da usled cestog koriscenja Tantum Verde dolazi do toga da rupa ne moze da zaraste i da gornja 8-mica je tako kriva da tacno iritira ranu dubine polovine normalog palcevog nokta. Nikakve simptome povisene telesne temperature nema ili ikakvog drugog simptoma, medjutim smanjio sam koriscenje Tantum Verde za koji smatram da je odlican da bi rana zarasla medjutim stomatolog nije mogao da utvrdi da li je belilo koje je pocelo da se javlja u rupi ponovni gnoj ili samo zarastanje...medjutim ovo je katastrofalno bolno...ona mi je preporucila da se obavezno javim specijalisti za oralnu higijenu...i uz to da je valjano namestiti na gornjoj 8-mici novu krunicu koja kosta... ovo neprestano boli....zato se javljam za vase misljenje...

_________________
grk :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 11, 2007 2:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 05, 2007 9:30 pm
Postovi: 10
Lokacija: Su - So
Nisam neki strucnjak,al da Vam probam pomoci, afte se javljaju usled pada imuniteta, i normalno je da se pojavi blaga temperatura, probajte uzeti Lysobact oriblete, to bar meni pomaze kod afti i nesto za jacanje imuniteta
Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 11, 2007 2:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 05, 2007 9:30 pm
Postovi: 10
Lokacija: Su - So
e da i veoma je dobar proizvod Aloe first to je sprej za negu koze i sluzokoze iz Aloe Vera programa...samo trebate naci nekog ko se time bavi
pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 11, 2007 4:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 27, 2007 4:03 pm
Postovi: 3
ax prodje me to chudo!!!
jes al ostala mi rupa u obrazu...katastrofa...
jedino sto treba da koristite u mom slucaju je bilo odlican preparat koji se zove Tantum Verde i usput je i anestetik....
eto svima sada ako ikad ikome zatreba!!!
:roll: :D

_________________
grk :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 12, 2007 4:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 05, 2007 9:30 pm
Postovi: 10
Lokacija: Su - So
pa niko nece videti tu rupu u obrazu :D sem zubara :D :P :) :lol: :wink: :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: