Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: knedla u grlu
PostPoslato: Čet Maj 17, 2007 3:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 17, 2007 3:22 pm
Postovi: 3
Imam osecaj "knedle" u grlu vec nekoliko dana. Ne mogu ni da je iskasljem niti da je progutam. Imam osecaj kao da me gusi , pa pocnem da panicim i onda stvarno ne mogu da disem.Da li je neko imao ovakvih problema?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 17, 2007 5:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Imao sam ja dok samimao panicne napade i hronicnu anksioznost sa somatizacijom.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 18, 2007 11:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 17, 2007 3:22 pm
Postovi: 3
Nisam panicar i nikada mi se nije desilo da ne vladam situacijom.Ali ovo je mnogo grozan osecaj,a narocito sto ja sada samo o toj knedli razmisljam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 25, 2007 3:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 4:43 pm
Postovi: 86
Lokacija: Beograd
Zdravo Vikipkviki,
Baš sam došla na forum zbog toga.
Meni se to dešava već skoro godinu dana sa povremenim prekidima.
Bila sam nekoliko puta kod doktora. Prvo su mi rekli da imam uvećan neki "krajnik" u dnu jezika, to je nešto što (tako su mi rekli) kod onih koji nemaju krajnike preuzima ulogu da štiti organizam. Tada mi je preporučeno da uradim biopsiju - ovo je bilo na klinici za ORL u Beogradu i to u hitnoj službi jer sam ja sutradan trebala da idem na put, a bilo me je strah da se ne ugušim, pa sam bila kod njih.
Onda sam otišla na put u prirodu - na mesto koje je od najbližeg malog gradića udaljeno 20ak km, pored reke i nikakve simptome nisam imala sva tri dana. Čim sam se vratila nazad u Beograd, vratili su se i simptomi.
Onda sam bila kod dr. u mom domu zdravlja, pa sam prvo pila lekove za alergiju - ništa, pa gomilu antibiotika i opet ništa.
Onda mi je preporučeno da uradim pasažu jednjaka (piješ Barijumovu kašu i snimaju te rentgenom) ali moj drugar koji je radiolog je rekao da ne dolazim u obzir da se zračim i da to sigurno nije ništa.
Još mi se ništa nije poboljšalo, samo povremeno prestane pa se ponovo javi.
Bude mi lakše kad u vidu kapi sipam u nos fiziološki rastvor. Manje mi prijaju one sprej varijante.
Baš bi bilo dobro da neki pravi ORL da svoje mišljenje, mene je iskreno više sramota da idem kod doktora i da se žalim, a i dalje mi smeta.
Ponekad mi se desi i da mi se neki komadić šargarepe, jabuke ili koštunjavog voća zaglavi u grlu, a ponekad imam utisak da me malo boli prednja strana vrata, tj. grlo, ali sa te strane.
Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 25, 2007 2:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 25, 2007 12:37 pm
Postovi: 60
Lokacija: Beograd
Mislim da je to stitna zlezda, meni se pojavilo pre 2 godine, zbog napetosti na poslu. Nisam isla kod doktora. Stanje na poslu mi se malo popravilo, nisam imala knedlu vec skoro godinu dana. Ponekad se javljala iz cista mira, verovatno neku unitrasnji nemiri koje ni ne osecam......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 11, 2007 2:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 05, 2007 9:30 pm
Postovi: 10
Lokacija: Su - So
Kao sto je rekao dr Ivica knegla se moze javiti kod panicnih napada koje imam i ja trenutno, i jako smeta, bila sam kod psihologa ili psihijatra :) i dobila sam lekove, a pregled stitne zlezde je uobicajena procedura kod ovih napada, koji se kod mene ne javljaju svesno,sve to dolazi od stresa, nervoze....
Tako da se posavetujte sa doktorom, jer niste jedini koji imate kneglu u grlu...
Puno srece, pozz


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: