Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: ksalol i pivo kako se skinuti
PostPoslato: Uto Apr 05, 2005 12:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 05, 2005 12:16 am
Postovi: 3
Pozdrav svima i nadam se da vas necu smoriti
Patim od depresije vec 10 god.Prvo je pocelo sa lupanjem srca,zatim je doslo gusenje
I vrtoglavica,preskakanja srca i tahikardije i neverovatan strah od smrti!
Ostavio sam cigare,i ugojio se 20 kg(sad sam se vratio na staru kilazu)
Prve 4 god sam zvao kardiologa(skoro svaki drugi dan) uradio sam sve moguce analize
i na kraju su me uputili kod psihijatra!
Od tada pijem ksalol(xanax) i navukao sam se na njega :-(
Dnevna doza varira oko 5mg koje ne osecam a usput sam poceo da pijem i pivo,
jer kad naidje napad brze deluje!Gusenja i dalje imam skoro svaki drugi dan ali
ih koliko toliko kuliram…
Sa psihijatrom sam se video prosle godine i kaze da ce sve leci na svoje mesto,
I da u principu nema potrebe da se vise vidjamo!(ovo je sve bilo privatno)

E sad sto mene interesuje da li mogu sam da se "skinem"sa 5mg ksalola i 2 piva
ili cu morati opet da potrazim strucnu pomoc?
Par drugara je imalo slicne simptome i dobili su kao terapiju rivotril i tranax uz zelje za brze ozdravljenje I kontrole po potrebi?!
Meni ovo delije malo neozbiljno,a i ne bih bas zeleo da koristim tu terapiju,narocito sto mi je posao vezan za voznju i rad sa ljudima .
pozdravi i svaki odgovor dobrodosao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ksalol
PostPoslato: Uto Apr 05, 2005 7:49 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Da li uzimate 5 mg ili 0.5 mg, jer je maximalna dnevna doza Ksalola 4 mg?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ksalol i pivo kako se skinuti
PostPoslato: Uto Apr 05, 2005 8:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 7:17 pm
Postovi: 39
tetris je napisao:
Sa psihijatrom sam se video prosle godine i kaze da ce sve leci na svoje mesto, I da u principu nema potrebe da se vise vidjamo!(ovo je sve bilo privatno)


Kao prvo tvoj lekar je ili neozbiljan ili neodgovoran ili sve zajedno. Stvar pocinje da legne na 'mesto' samo onda kada tebi BAR pocinje biti bolje ako ne i izlecenje sto jeste krajnji smisao.

Citiraj:
E sad sto mene interesuje da li mogu sam da se "skinem"sa 5mg ksalola i 2 piva ili cu morati opet da potrazim strucnu pomoc?


Nije stvar da se kako ti kazes 'skines' nego to je pogresan put lecenja (+pivo sto je poludrogiranje) i sticem utisak da si naleteo na nekog derikozu lekara kojem etika bas i nije poznata ili ju je brzo zaboravio kada ti je rekao da ce da stvar legne na svoje mesto. Da jetako nebi ni prvi put isao kod lekara a nebi ni oni postojali nego dovoljno je apotekar i ti kazes problem a on ti da lek. Dakle nadji cestitoga lekara.

Alkohol i lekove koji su anksiolitici nemoj da koristis. To ti je 'meka vikend droga'. Nadji ozbiljnog lekara i da ti prepise neku od doza Rivotrila + neki Antidepresiv


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ksalol
PostPoslato: Uto Apr 05, 2005 10:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 05, 2005 12:16 am
Postovi: 3
mr ph. Silvio je napisao:
Da li uzimate 5 mg ili 0.5 mg, jer je maximalna dnevna doza Ksalola 4 mg?


5 mg u toku dana,nekad i vise zavisi od panike.Inace funkcionisem sasvim "normalno" bar za okolinu(niko ne vidi da sam uzimao tablete)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ksalol i pivo kako se skinuti
PostPoslato: Uto Apr 05, 2005 10:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 05, 2005 12:16 am
Postovi: 3
“Stvar pocinje da legne na 'mesto' samo onda kada tebi BAR pocinje biti bolje ako ne i izlecenje sto jeste krajnji smisao.”

U principu je i bilo bolje,prestao sam sa zvanjem kardiologa na svakih par dana sto je izgleda i bilo primarno ali sam samostalno dizao dozu kad god zapadnem u panicna stanja."U strahu su velike oci" je definitivno istina:(


“Nije stvar da se kako ti kazes 'skines' nego to je pogresan put lecenja (+pivo sto je poludrogiranje) i sticem utisak da si naleteo na nekog derikozu lekara kojem etika bas i nije poznata ili ju je brzo zaboravio kada ti je rekao da ce da stvar legne na svoje mesto.”

Lekar je bio OK.Ja sam cuo da pivo smiruje pa sam ga dodao u terapiju.Sad me je blam da idem ponovo kod nje jer imam utisak da sam je "izneverio" a i nemam bas novca za privatnu praksu

“Alkohol i lekove koji su anksiolitici nemoj da koristis. To ti je 'meka vikend droga'. Nadji ozbiljnog lekara i da ti prepise neku od doza Rivotrila + neki Antidepresiv”

jel moze neki predlog za doktora na pp da ne bude reklama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ksalol i pivo kako se skinuti
PostPoslato: Uto Apr 05, 2005 11:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 7:17 pm
Postovi: 39
tetris je napisao:
“Stvar pocinje da legne na 'mesto' samo onda kada tebi BAR pocinje biti bolje ako ne i izlecenje sto jeste krajnji smisao.”

U principu je i bilo bolje,prestao sam sa zvanjem kardiologa na svakih par dana sto je izgleda i bilo primarno ali sam samostalno dizao dozu kad god zapadnem u panicna stanja."U strahu su velike oci" je definitivno istina:(


Te narodne poslovice ostavi narodu a ti trazi lekara boljeg ili pak cak i drzavnoga. I reci mu ali sada iskreno kolike doze Ksalola si koristio i u kombinaciji sa cime.

Citiraj:
“Nije stvar da se kako ti kazes 'skines' nego to je pogresan put lecenja (+pivo sto je poludrogiranje) i sticem utisak da si naleteo na nekog derikozu lekara kojem etika bas i nije poznata ili ju je brzo zaboravio kada ti je rekao da ce da stvar legne na svoje mesto.”

Lekar je bio OK.Ja sam cuo da pivo smiruje pa sam ga dodao u terapiju.Sad me je blam da idem ponovo kod nje jer imam utisak da sam je "izneverio" a i nemam bas novca za privatnu praksu


Pa zasto onda nisi pitao lekara za savet da ti ON prepise PIVO+Ksalol nego si ga sam dodao jer si eto pa cuo?? Da si je pitao, znas koji bi odgovor dobio???
Ostavi se tih "preporuka sa ulice" i kreni kod nekog lekara pa makar i u drzavnoj samo nemoj sebe leciti PIVO+Lek...Pravis zbrku sebi jos vecu na taj nacin sa tvojim 'receptom'. Jedini put je Lekar!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: