Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: problemi sa kukom
PostPoslato: Ned Jul 01, 2007 2:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 23, 2006 3:00 pm
Postovi: 26
Lokacija: zemlja Srbija
Postovani,

molim za odgovor nekoga od dr-a. Mama mi ima 66 godina, prije par godina slomila je jednu ruku, pa posle godinu dana drugu, pa joj je napuklo stopalo... Uglavnom, tada su joj konstatovali da ima osteoporozu. U zadnjih pola godine boli je kuk i otezava joj prilicno kretanje. Dr joj je rekao da je blizu stanja koje zahtijeva operaciju (mada ja sada nemam neke blize podatke u vidu dijagnoze isl) ali za sada joj pokusavaju pomoci lijekovima.

Ono sto mene interesuje je sta je od dole navedenih lijekova najefikasnije, sta bi joj moglo najvise olaksati kretanje ili mozda najbolje sanirati situaciju, kao i da li su svi za istu namjenu ili se neki trebaju/mogu/moraju kombinovati:

1. perigona film tablete
2. artrostop
3. osteostop
4. hialuron direct
5. glukozamin
6. flexamin
7. nodol

Unaprijed hvala svakom dr-u koji nadje vremena da mi odgovori.

Srdacan pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 01, 2007 6:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Pa nijedan od navedenih lekova nije za osteoporozu. Oni svi lece hrskavicu i artroze. Osim poslednjeg koji je analgetik. E on je obavezan u terapiji. Ako ne bas specificno taj lek, mogu i drugi da posluze.
Mislim da je najbolje da se obratite reumatologu koji ce najbolje znati kako da zbrine stanje Vase majke.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 02, 2007 8:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 23, 2006 3:00 pm
Postovi: 26
Lokacija: zemlja Srbija
Vjerovatno nisam bila sasvim jasna kad sam postavila pitanje. Naime, osteoporozu sam spomenula cisto da bi imali uvid u njeno zdravstveno stanje, a to je ono sto je najizrazenije u poslednje vrijeme, odnosno sa time je imala problema.

Sada jeste problem hrskavice, laicki receno "podmazivanja" zglobova. Mama zivi u relativno malom mjestu u kome nema izbor dr-a, ima samo jedan reumatolog kojem, maminim rijecima "ne mozes prici ni sa vilama". :) Nazalost, nemaju svi strpljenja sa pacijentima kao ljudi dobre volje koji svoje slobodno vrijeme provode odgovarajuci nama forumasima. Tako da je od nje i pored svih insistiranja na nekoj podrobnijoj informaciji dobijala samo nerazumljive i sture odgovore. Da li zbog zlovolje ili neznanja nije ni bitno. Bitno je da hocemo da joj obezbijedimo najbolji moguci tretman da bi maksimalno produzili taj rok do operacije.

(Nadam se da cete imati razumijevanja jer je bas u tim slucajevima kad je lomila jednu pa drugu ruku dobijala konstatacije od dr-a tipa "necete vi tom rukom nikad vise ni kasiku podici", pa su je ISTJERIVALI iz ordinacije zato sto je malo olabavila gips jer nije mogla da spava od bolova koliko je bio kvrgav i stegnut... Srecom, brat i ja smo intervenisali na vrijeme i doveli je privatno kod dr-ice u NS koja joj je puno pomogla i ona se sada sasvim normalno sluzi sa obje ruke.)

Izvinjavam se sto sam malo oduzila pricu ali interesuje me koji od nabrojanih lijekova je ponajbolji za hrskavicu, zglobove ili mozete da mi preporucite nesto sasvim drugo. Takodje ako znate da mi preporucite DOBROG reumatologa u Novom Sadu rado bi je doveli ovdje nego da pustimo da je tamo nebrigom upropaste.

Hvala unaprijed na odgovoru!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 02, 2007 10:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Pa za zglobove neka koristi taj Hialuron i Glukozamin. To je ono sto se sada najvise preporucuje. Sve sto je na bazi toga je dobro. Da se razumemo, sve zavisi od toga koliko je bolest unapredovala, ovi lekovi mogu da pomognu u pocetnoj fazi, ako je bolest uzela maha, nemojte da bacate novac, pomoci nema.
Da bi se mogla proceniti progresija bolesti potrebno je da okacite RTG snimke ovde na forum, i nakon toga Vam mogu dati detaljnije informacije. Jos jedna bitna stvar je da ako je ona kandidat za operaciju, i dobrog je opsteg zdravstvenog stanja, operaciju treba uraditi sto pre, jer ako se ceka, em ce je tee podneti, em zbog osteoporoze postoje veci rizici da proteza jednostavno polomi kost.
Sto se reumatologa tiche, nisam iz NS tako da sa tte strane ne bih mogao da Vam pomognem.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 03, 2007 7:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 23, 2006 3:00 pm
Postovi: 26
Lokacija: zemlja Srbija
Hvala na odgovorima i interesovanju. Cim budem u prilici postavicu ovdje snimke pa cemo se, nadam se, cuti ponovo.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: