Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 112 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Ned Jul 01, 2007 3:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Molim Vas recite mi zasto mi se desava svaki dan da mi povremeno preskoci srce?Osecaj je jako nelagodan i zastrasujuci jer mi se cak to zna desiti i dok lezim,gledam film ili citam!
Toliko jako udari i onda se vrati na normalu da mi stvarno nije jasno sta je?To mi se desava vec 2 meseca,a prvi puta mi se desilo jako i ucestalo i tada me hitna odvezla i radeci EKG nista sem PVA nije videno.Da li da uradim ponovo EKG?
Sta je razlog povremenom preskakanju srca???????
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 01, 2007 8:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Ima puno razloga, a preskoci su zapravo delom i normalni, samo sto ih ne osecamo uvek. Jedan od razloga je i napetost. Ako se preskoci javljaju svaki dan, indikovan je Holter EKG.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hvala
PostPoslato: Pon Jul 02, 2007 4:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Doktore zahvaljujem na odgovoru i trazicu Holter i EKG pa ako sve bude uredu onda mi nema druge nego na tablete!
Koliko god ne zelila antidepresante vidim da drugog resenja nema jer se samo nastavlja agonija!
Puno pozdrava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 04, 2007 9:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 11:46 am
Postovi: 146
ma, nije nista cudno.. I meni redovno tako...sada sam se privikla na to, samo se zakasljem kad se to desi (nesto me tera na kasalj) i odmah prodje.. :)
nosila sam ja i holter i isla na ekg, sve je skroz ok...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: cao
PostPoslato: Sub Jul 07, 2007 3:37 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Hvala Mico sto si se javila ali zaista mi nije jasno zasto mi se to cesto desava u toku dana i kada sam opustena i dremam najednom mi toliko udari da me momentalno razbudi.Znam za stres ali to nema nikakve veze jer da ima ne bi mi se dogadalo nekada i u snu dok spavam da me probudi.Stres pogorsava ali kakve to veze ima dok mirujem i mentalno i fizicki.Sta ti mislis?
To mi se nikada prije nije dogadalo nego u zadnjih 3-4 meseca!
U tom periodu mi je tako slicno bilo samo PUNO,PUNO gore ne daj Boze nikome kada me je hitna vozila i ne znam zaista kako sam prezivela.Rekli su mi da mi je povecan neki pva i da sigurno postoji razlog.
Ne znam sta cu?
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 07, 2007 7:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 11, 2007 2:01 am
Postovi: 199
Ne znam da li je preskakanje , ali meni se povremeno desava da osetim pritisak u predelu grudi sa leve strane , kao da me neko ubode prstom , zatim ako pokusam duboko da udahnem vazduh , ne mogu iz prvog , vec iz drugog ili treceg pokusaja i tada mi prodje.Ovo mi se desava i dok npr , lezim na krevetu , plivam na bazenu , radim sklekove... ima tome vec 10ak godina ( sada imam 29)
Radili su mi EKG i vise puta sam se konsultovao sa razlicitim lekarima i svi su mi rekli da nije nista :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 07, 2007 3:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 11:46 am
Postovi: 146
ontario: Ma i meni se desava iz cistog mira, dok lezim.. Privikla sam se na to, u pocetku sam bila jako uplasena i opterecena time, nisam mogla nista da radim i samo sam razmisljala da mi se ne desi opet. Imala sam i problema da zaspim i budilo me je preko noci. Nekad bi se naglo trznula i imala osecaj kao da ne disem vec neko vreme.. Sada je to proslo, samo preskoci ponekad :)
milann: ako mislis na bol u predelu srca, to se svima desava, meni nekad zna da traje i po 10-ak sekundi i bude stvarno neprijatno jer ne mozes da udahnes, ali tu postoji taj neki misic valjda koji povremeno tako zeza :)
nista cudno... ma, kad lekari kazu da je sve u redu-opusteno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: cao
PostPoslato: Ned Jul 08, 2007 3:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Mico znas,ipak sam odlucila da odem kod doktora da mi urade ponovo EKG i da trazim obrazlozenje za to da mi bude mirna savest.Sutra cu ga zvati jer osecaj je zastrasujuci i mislim da bi mi trebali dati holter.Prije 6 meseci sam ga imala i tada je bilo OK ali tada nisam imala tih problema.
Volela bih ga sada imati kada se to desava da ga mogu snimiti.
Stvarno mi nije jasno! :cry:
Pozdrav!!!!!!! :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: cao
PostPoslato: Ned Jul 08, 2007 3:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Milane ne znam da li si snimao pluca i da li ti je uredu kicma?
Desava se i meni isto ali ja sam pusac pa mislim da to ima velike veze jer sada sam smanjila jako sa cigarama i manje se desava veruj mi.
Ja imam problema i sa kicmom tako da je naj bolje da trazis rengen pluca,stres test za srce i naravno krvnu sliku samo da ti savest bude mirna.Stres test ce SIGURNO pokazati ako postoje ikakve abnormalije!
Ako ti je EKG normalan NE SEKIRAJ SE,nego proveri pluca!
Sretno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cao
PostPoslato: Ned Jul 08, 2007 7:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 11:46 am
Postovi: 146
ontario je napisao:
Mico znas,ipak sam odlucila da odem kod doktora da mi urade ponovo EKG i da trazim obrazlozenje za to da mi bude mirna savest.Sutra cu ga zvati jer osecaj je zastrasujuci i mislim da bi mi trebali dati holter.Prije 6 meseci sam ga imala i tada je bilo OK ali tada nisam imala tih problema.
Volela bih ga sada imati kada se to desava da ga mogu snimiti.
Stvarno mi nije jasno! :cry:
Pozdrav!!!!!!! :P


pa i treba naravno prvo da proveris da li je to normalno, a ako jeste-cisto da znas da nisi jedina!
POZDRAV!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: draga ontario
PostPoslato: Uto Jul 10, 2007 7:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 10, 2007 7:07 am
Postovi: 28
citao sam svacije postove posto sam novi ovde i mogu ti reci da mi se tvoji postovi veoma svidjaju ,ali imam jednu zamerku kada upucujes micu da vrsi snimanje pluca jer ja ti mogu reci ja sam iz doktorske porodice i ti i svi ovdje izegavajte zracenje rendgen ili xray ili ako nemate problema dobicete ih tim putem... prijateljski pozdrav!!!! :D :lol: :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 10, 2007 7:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Hvala na savetu i to se pitanje odnosilo na Milana ali nema veze jer dobar savet zlata vredi.
Znam da snimanje nije dobro mene su jako izracili ove godine bez moje volje jer sam se stalno na nesto zalila.Ma ja se bojim zbog pluca posto sam pusac vec 18 godina,pa savetujem svakom da pregleda pluca naravno ko pusi ali ja se osecam puno bolje od kada sam smanjila cigare posle strasnog sna koji me prepo.Verovao ili ne! :P Svi mi znamo da ako je EKG,uredu zbog bola u prsima sledeci je rengen pluca!
Od kada pusim od 5-10 cigara dnevno bola vise nema u prsima,pusacki slajem je nestao i manje me gusi.Posto si upucen u rengensko snimanje napisi mi detaljnije o tome!I ja sam u Kanadi ali sam ja pitala i rekli su mi da je CT scan jako opasan,mnogo gori od obicnog rengena i jaci nekih 5 puta pa me to malo TESI!
Pozdrav i PISI :wink: :wink: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 11, 2007 5:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 11, 2007 4:51 pm
Postovi: 1
POZDRAV!
Citam ove komenatre, i zaista neki ljudi imaju iste moje "srcane simptome".
Naime, imam 22. godine, i prije 4 godine sam osjetila preskakanje srca (ustvari, ne znam da li je to preskakanje, aritmija ili sta vec). Ne manifestuje se kao bol, nego kao neugodan osjecaj u grudima, jednostavno kao da stane na sekundu i onda jako lupi i nastavi dalje, i sve tako. Nekad je pojacano, dnevno vise puta (cak se desava da par sekundi traje neprestano), nekad prodje 2 sedmice da normalno radi, i primjerila sam da je pojacano pred menstrualni ciklus (a da li to ima veze, ne znam). Takodje mi se javi malaksalost, umor bez ikakvog fizickog i psihickog napora, i konstantna pospanost.
Kad sam primjetila ove simptome, otisla sam doktoru i uopste mi nije radila EKG nego samo nalaz krvi i uocila nedostatak zeljeza. Medjutim, popravkom zeljeza "preskakanje" je nastavilo. Zatim sam ponovo otisla doktoru i dva dana uzastopno radila EKG i bilo je sve ok (bas kad radim EKG nece ni jednom da preskoci, nego normalno kuca :evil: ).
Nekad me je jako strah, pogotovu kad sam sama a to mi se desi :cry: , a nekad mi je svejedno, jednostavno ne obracam paznju.
Ne znam sta da radim. Da li da opet idem doktoru, recice mi opet isto, da je sve ok, da sam mlada za srcane bolesti i bla bla bla...

Sta vi mislite?
Unaprijed hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 11, 2007 9:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 11:46 am
Postovi: 146
vec sam pisala na ovoj temi ali nema veze...
Samo da znas da je to preskakanje srca moze da bude i normalna stvar, samo nekad primetis, nekad ne. Meni se to desava, ali ne obracam paznju. I kogagod sam pitala da li mu se desava rekao je DA! Nego, sta sam jos htela..da..i ja sam radila EKG kad nije preskakalo i to mi je bilo bezveze, ali onda sam radila holter (24h nosila) i za to vreme mi je preskakalo ali doktor je rekao da nista cudno nije video. Isto tako, mom bratu je rekao da mu je u proseku preskakalo na svake 3 sekunde (!!!!!) ali niti mu je dao terapiju, niti dijagnozu da tako kazem, valjda nije cudno :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ne
PostPoslato: Čet Jul 12, 2007 1:28 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Ovako drustvo ja se ne slazem da to nije nista jer je ocigledno neka aritnmija srca i tu treba pronacu razlog i leciti.Moj je slucaj taj da mi je holesterol jako veliki i triglicerini i da nisam htela na dijetu.Zbog moje tvrdoglavosti sada placam cenu ali cu uskoro morati na tablete ako ne skinem holesterol.EKG snima sve abnormalije srcanih otkucaja zato ako se bilo sta se desilo prije 1-2 dana ili mesec to bi bilo pokazano.Aritmija nije normalna i to ni jedan doktor nece reci.To treba leciti!!!!!!
Razlig za preskakanje postoji i mora ga biti bilo psihicki ili ne!!!!!! :P :P :P
Uzroke treba pronaci jer nikada se ne zna!!!! :o
Toliko od mene ja vas sada POZDRAVLJAM!!!!!!!!! :P :P :P


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 112 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: