Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 248 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Sledeća

Da li pijete flasiranu vodu? Koju pretezno?
Glasanje se završava Čet Jul 27, 2006 2:19 am
Ne pijem flasiranu vodu 23%  23%  [ 17 ]
Duboka 0%  0%  [ 0 ]
Rosa 15%  15%  [ 11 ]
Aqua Viva 12%  12%  [ 9 ]
Voda Voda 12%  12%  [ 9 ]
Gorska 4%  4%  [ 3 ]
Vujic voda 1%  1%  [ 1 ]
Minakva 8%  8%  [ 6 ]
Prolom 21%  21%  [ 15 ]
Voda Vrnjci 3%  3%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 73
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 22, 2007 12:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 16, 2007 11:03 pm
Postovi: 21
Lokacija: vel.gradiste
pijem gayiranu k.milos i vrnjci a manje prolom i vrnjci negaziranu.inace kuvam sa vodom koja je bakterioloski ispravna,ali je hemijska analiya pokazala da ima 20 puta vise gvozdja nego sto je normalno.yivim u mestu gde nema gradskog vodovoda,kakve mogu biti posledice,ako je ko strucan u ovoj oblasti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 15, 2007 12:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Maj 09, 2007 11:58 pm
Postovi: 113
pijem i cesmovacu i gaziranu 8)

_________________
" I Pay My Dues Every Day... Do You?"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 16, 2007 3:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:46 pm
Postovi: 13
Mi imamo onaj Nobel filter, i kada su nam radili testove vode rekli su nam da uzmemo koju god vodu hocemo da je testiraju i uporede.
Uglavnom prema tim testovima, isposyavilo se da je posle te filtrirane vode najcistija Rosa...u stvari ispostavilo se da je ona tek neznatno zagadjena nekim ugljenim derivatima ili cime vec.
To je ono sto sam ja videla.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 08, 2007 10:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 31, 2007 10:47 pm
Postovi: 32
Cesmusu nikako, najcesce Minakvu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 15, 2007 12:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 07, 2007 1:35 pm
Postovi: 4
Да не отварам нову тему,нема везе са минеаралним водама али има са пићем.Већ дуже вријеме (неколико мјесеци) сваки дан,послије сваког јела попијем чашу воде са мало јабуковог сирћета (на флашици од 0.5 л пише да садржи најмање 4% сирћетне киселине,пише још да побољшава циркулацију крви,разграђује масне наслаге,убрзава метаболизам).Интересује ме да ли је штетно то пити сваки дан,ако јесте колика је количина и у којем периоду довољна?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 19, 2007 11:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 10, 2007 2:09 pm
Postovi: 14
Lokacija: beograd
Neki nas geolog svetske reputacije je gostovao na radio politici i napljuvo vecinu nasih voda.Te rosa ima 9 puta vise necega nego sto je dozvoljeno te vrnjci ne zadovoljaviju sanitarne uslove,te su u Arandjelovcu promenili izvor a to nisu registrovali itd.Najbolju ocenu je dao za keradjordje zbog selena ali najbolja je Gornja Trepca kod Cacka jer ima radon koji ima vrlo blagotvorno dejstvo na ljude.E nju nisam pio ali od tada dajem prednost karadjordju.Covek je rekao da zbog tih stavova ima mnogo problema privatno ali da su ti njegovi radovi objavljeni u nekim relevantnim svetskim casopisima i da su zasnovani na naucnim metodama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 19, 2007 11:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 10, 2007 2:09 pm
Postovi: 14
Lokacija: beograd
Za prolom covek kaze da uopste nije mineralna i da ne sme da se pije kao meka voda osim ako namas kamenje u urinarnom traktu pa ti to urolog preporuci.A i to samo privremeno.Ja sem bas nju pio zbog kamenja koje sam godinama imao,a onda sam to resio promenom ishrane.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: rosa
PostPoslato: Ned Jun 24, 2007 1:06 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 11:35 pm
Postovi: 50
Rosu
Rekli su mi da izbegavam česmovaču zbog kalcifikacija limfnih sudova!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Odmenska
PostPoslato: Uto Jun 26, 2007 12:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 6:59 pm
Postovi: 12
Sta mislite o odmenskoj?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Voda
PostPoslato: Čet Jun 28, 2007 7:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 27, 2007 1:52 am
Postovi: 6
Ljudi skloni kamenju u bubrezima, zuci, ne bi trebalo da piju Prolom vodu zbog toga sto je dodatno mineralizovana. Bar je meni tako moj urolog rekao. Ja sam ugradila na cesmu filter Aqua winn. To je aparat koji je napravila Nasa da bi kosmonauti mogli sa njim da preciscavaju mokracu i da bi mogli da je piju. Probala sam dosta flasiranih voda, ali otkako ovo imam uopste ih ne koristim. I ova voda mi sada ima ubedljivo najbolji ukus i verujem da u zivotu nisam pila cistiju vodu.
Ako nekoga interesuje rado cu dati broj telefona i adresu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 28, 2007 8:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
- Ljudi naša česmovača bi trebalo da je najbolja...oni iz vodovoda je fino obrade, prekontrolišu....govorim o Beogradu.

- Zemunka...nisu naši krvni sudovi filteri na veš mašinama...

- Nama trebaju minerali...ne treba ih izbacivati iz vode

- čudno za tu prolom vodu...ja mislila da je urolozi preporučuju.

I još jednom...česmovača je najbolja...tako kaže istitut za higijenu :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Voda
PostPoslato: Pet Jun 29, 2007 10:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 27, 2007 1:52 am
Postovi: 6
Jefimija jeste cesmovaca najcistija na samom izvoru, ali dok prodje kroz beogradske cevi to vise nije to. Ja kad sam videla ispitivanje vode u mojoj kuci stvarno sam se zgrozila. Da li znas da kroz jedan deo Beograda prolaze azbestne cevi? Da na jednom delu postoje cak i drvene cevi? Da pored veceg dela vodovodnih cevi, prolaze i kanalizacione? Krajnji produkt koji mi dobijemo je katastrofalan, na zalost.
A sto se tice prolom vode, meni je tako savetovao lekar, posto sam sklona stvaranju kamenja, a dodatni minerali u prolom vodi mi ne odgovaraju.
Stvarno savetujem svakome kome je stalo do zdravlja da razmisli o ugradnji filtera ili bar kupovini bokala sa filterom.
Zena koja je pre mene kupila taj aparat je imala problema sa koksaki virusom i sa velikim kolicinama ove vode (5 litara dnevno) je uspela da se izleci. Mozda to i nije tako, ali verujem da cista voda moze mnogo da doprinese poboljsanju zdravstvenih problema.
I sto se tice minerala, toliko njih unesemo putem hrane, da nam uopste nisu potrebni da ih unosimo i preko vode. I to sto ih ima u vodi, to su vrlo male kolicine.
Ja ne mogu da ti opisem kako izgleda moj filter posle mesec dana upotrebe. Od bele je dosao do braon boje, a kazu da posle sest meseci bude totalno crn. Toliko o cistoci nase vode.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 05, 2007 4:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 11:46 am
Postovi: 146
Bili su kod nas ljudi koji urade nesto sa vodom (elektrolizu, mislim) i onda vide od cega se sve sastoji.. a i imali su neki aparat cime isto mere, pa ako predje 49, voda nije ispravna.. I uzmu ovu nasu cesmovacu-UZAS ZIVI!! 200 i nesto, a kada su uradili elektolizu, to ne mozete da zamislite.. Casa mi je pozelenela, izdvojila se neka budj, zabokrecina, strasno..
Uzmu VODA VODU, ona jos gora od ove nase sa cesme.. 400 i nesto na onom merenju, a prilikom elektrolize isto pozeleni.. I, cula sam da se voda voda isto toci na nekoj cesmi u Bg-u, to nije mineralna voda ili sta-ti-ja-znam, vec obicna sa cesme. Rosa je ok, tako da nju pijem. I nju smo 'podvrgli' testiranju :) ispala je super..
Sto se tice knjaza ili prolom vode i one su ispravne, ali valjda zbog tolike kolicine minerala ne smeju dugo da se uzimaju.
eto toliko od mene...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Voda
PostPoslato: Čet Avg 02, 2007 11:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 13, 2007 12:08 am
Postovi: 19
malko_luda je napisao:
Ljudi skloni kamenju u bubrezima, zuci, ne bi trebalo da piju Prolom vodu zbog toga sto je dodatno mineralizovana. Bar je meni tako moj urolog rekao. Ja sam ugradila na cesmu filter Aqua winn. To je aparat koji je napravila Nasa da bi kosmonauti mogli sa njim da preciscavaju mokracu i da bi mogli da je piju. Probala sam dosta flasiranih voda, ali otkako ovo imam uopste ih ne koristim. I ova voda mi sada ima ubedljivo najbolji ukus i verujem da u zivotu nisam pila cistiju vodu.
Ako nekoga interesuje rado cu dati broj telefona i adresu.



Zanima mene,pa bih vas zamolio da mi posaljete podatke kroz PP,
da ne bi bilo reklamiranja ovde.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 05, 2007 11:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 05, 2007 11:07 am
Postovi: 1
E ovako...ja sam dobio kamen u bubregu negde sa 19god. dve-tri godine sam se mucio sa time,pio sam neke lekove iz austrije,menjao ishranu,isao na VMA VMC...i nista! I dalje sam svakih par nedelja imao strasne bolove kad kamen "krene" napolje! na kraju,neznam ko mi je to preporucio, ali su mi rekli da uzmem Prolom vodu da pijem. Evo vec 3 godine pijem oko 2-3 flase dnevno i ni jednom nisam imao bolove, malo cesce idem do toaleta, i verovatno tamo taj kamencic izadje dok je jos jako mali :) i nemam bolove sto je najbitnije!
E sad meni je doktor rekao da imam povisen nivo kalcijuma i peska u organizmu, tako da cu imati mogucnost "dobijanja kamena" do kraja zivota, samo molim boga da ne zatvore fabriku :)
Evo i dok ovo pisem imam jednu flasu pored sebe:)

Ljudi samo Prolom!
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 248 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: