Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: laesio radicis ?
PostPoslato: Pet Maj 13, 2005 8:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 02, 2005 8:25 pm
Postovi: 12
Postovani,
Molila bih da mi pomognete ukoliko je ovo problem koji je Vasa oblast ili da mi date savet kome da se obratim za pomoc
Pre dve godine pocela sam da osecam bolove u laktu desne ruke, pa mi je fizijatar napisao da imam zapaljenje ovojnice tetive lakta, da bih kasnije negde cula da ova tetiva ni nema ovojnicu,kako bolovi nikako nisu prestajali na kraju sam avgusta prosle godine sa potpuno ukocenom rukom ponovo otisla kod lekara i onda je pocelo istrazivanje.Da skratim, zavrsilo se sa sledecim nalazima

Umerena do umereno jaka lezija radix a c8 desno hronicnog karaktera blaze lezije radix a C 7 ova je dijagnoza ustanovljena

EMNG nalazom, ali posle primljene inekcije lemod depo u desni lakat,
Nalazi sa MRI pokazali degenerativne promene, uzak spinalni kanal u vratnom segmentu kicmenog stuba osteofit u nivou C5/C6 kao i degenerativne promene C4 do C7

Nosila sam mekani sundjerasti okovratnik dva meseca i sada ga povremeno staljam,Bolovi u laktu i dalje traju ali su sada mnogo intezivniji bolovi u levom ramenu koji idu do toga da ne mogu da se sama svucem ili okupam.Kako me obe ruke bole osecam se veoma nepokretnoj jer ne mogu da obavljam ni osnovne poslove, Kada nosim okovratnik ti bolovi postanu podnosljivi ali mi se zato javlja jak bol u srednjem delu ledja. U poslednje vreme mi se desava da mi se prsti desne noge, srednji i domali jednostavno zgrce kad lezim i saviju pa kad stanem na nogu to prodje.

Kako sam imala i neki grip pre 3 nedelje i nikako da se oporavim uradila sam i neke laboratorijske analize i dobila sledece rezultate

WBC 10.9
RBC 4.4
Hemoglobin 132
LY 271
MO O14
GR 715
SEDIMENTACIJA 34
HOLESTEROL 5,29
HDL 1,03
LDL 3,42
BILIRUBIN NORMALAN
Fibrinogen 5,3
Gvozdje 34
CPR 24
Dobila sam da pijem Palitrex
Zaboravila sam da napomenem da imam i probleme se kolenima u kojima je konstantovana lateralizacija obe patele na aksijalnim snimcima ove probleme sa kolenima imam vec preko 10 godina i oni nisu napredovali Pila sam glukosamin jedno veme pa sam prestala ali sada po preporuci lekara ponovo uzimam 1000 mg dnevno

Jedino sto sam razumela od lekara kod kojih sam bila jeste da se od ovoga ne umire. Sto mi je naravno vazno . Ali se pitam da li samo umiruci imaju pravo na pomoc lekara i paznju koja je potrebna pacijentu.Znam da se degenerativne promene na kicmenom stubu ne lece , ali znam da postoji i nacin da se bolovi smanje i bez upotrebe lekova, jer ako ja sa 45 g pocnem sa svakodnevnim uzimanjem diklofena, brufena ili naksetola , sto su mi prepisivali pitam se sta cu raditi sa problemima koje prouzrukuje uzimanje ovih lekova i kako da se protiv njih borim kasnije, i jedino sto su mi svi obecali je da ce tek da me boli

pa bolje da trpim.Ne razumem ovakav nacin lecenja i odnosa prema pacijentu pa eto trazim pomoc i na ovakav nacin.
Izvinjavam se na duzini pisma ali imala sam potrebu da bar negde sve ispricam na miru i na jednom mestu

Unapred zahvalna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 15, 2005 11:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Ostecenje korenova vratnog dela kicmene mozdine cesto dovodi do bolova u ramenima, laktovim i rukama. Ovo ostecenje je cesto uzrokovano degenerativnim promenama na vratnim prsljenovima. Tacno je da se degenerativne promene ne mogu izleciti, ali se bar njihove posledice mogu uciniti podnosljivijima.
Nosenje same kragne nekada nije dovoljno. Pozeljno je svakodnevno vise puta raditi vezbe za jacanje vratnih misica jer se na taj nacin smanjuje pritisak na nervne korenove i ublazavaju se tegobe.
Navedene laboratorijske analize odgovaraju zapaljenju i verovatno su u vezi sa pomenutim gripom.
Sto se tice glukozamina, u literaturi jos nema potvrde da dovodi do obnavljanja hrskavice. U SAD se prodaje u prodavnicama zdrave hrane i samoposlugama, kao dodatak hrani.
Sto se tice tetive lakta, svaki misic se zavrsava tetivom i svaka tetiva ima svoju ovojnicu. Verovatno se neko salio kada je rekao da misici lakta nemaju tetivne ovojnice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Imas pravo na lecenje
PostPoslato: Uto Jun 26, 2007 11:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 22, 2006 11:21 pm
Postovi: 16
Idi na ovaj sajt i tu imas brosuru o pravima pacijenta i o nacinu kako da trazis svoje pravo.
Mi pacijenti, ako nas boli nesto ne znaci da smo apsolutno nepismeni da neznamo sta se moze leciti, a sta izleciti. Na kraju imaju banje, fizikalna terapija i mnogo toga sto moze ublaziti bol i usporiti progresiju bolesti. Pricam o ovome jer imam slican problem.
Naime, na ovaj forum uleti trazeci ideju sta da radim jer me danas (a nije prvi put) jako boli lakat da jedva pisem. Pozdrav.
www.zdravlje.sr.gov.yu/default.asp?lang ... trazi=1135 :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 27, 2007 3:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
anav, sto pre treba da se javite fizijatru, i da naucite vezbe koje cete svaki dan marljivo da radite. Potom, kad uspete malo da kupirate te bolove, treba da pocnete da plivate. Samo ce Vas fizicka aktivnost odrzati i samo cete na taj nacin uspeti da funkcionisete. Drugi nacin i lecenje nazalost ne postoje.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 28, 2007 12:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 22, 2006 11:21 pm
Postovi: 16
Najiskrenije zahvaljujem na odgovoru. Tako mi je i fizijatar rekao.
Lenjost je gora od bolesti, (ipak) sama sam kriva za progresiju kostobolje.
Jos jednom hvala i pozdrav. :oops: :evil:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: