Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Dijagnoza: Zapaljenje uha
PostPoslato: Sre Jun 27, 2007 9:25 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 25, 2007 12:37 pm
Postovi: 60
Lokacija: Beograd
Bila sam kod specijaliste, napisao mi je sta treba da kupim u apoteci, apotekarka mi je dala
Operil - kapi za nos, za odrasle( doktor mi je i pomenuo da treba da stavim u nos i da cekam da sklizne, odnosno da ce stici do uha...)
Chymoral-100 Forte
Marisol - sprej rastvor za nos

ustvari malo me zbunjuje sto sam dobila kapi i sprej za nos....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Zapaljenje uha
PostPoslato: Sre Jun 27, 2007 5:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 25, 2007 2:02 pm
Postovi: 36
Lokacija: Beograd
Razmisljam odakle da pocnem, a da se ne zapitam zasto ste isli kod lekara, da li vas je specijalista za bolesti uha primio, da li imate upalu uva i zasto ste dobili ako imate upalu ovu terapiju koja je nedovoljna.Pacijent dolazi kod ORL spec. kada oseca bol, zaglusenost, ili neku drugu tegobu u vezi sa uvom.ORL spec. pregledom dolazi do dijagnoze upale uva i prepisuje obavezno antibiotik, kapi za nos, (Chymoral forte po potrebi 2x2 drag.).Preporucuje se mirovanje,bolesno uvo ne smete da kvasite i cuvajte se promaje.Kontrola je obavezna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 28, 2007 1:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 25, 2007 12:37 pm
Postovi: 60
Lokacija: Beograd
Postovana hvala Vam sto ste mi odgovorili na poruku.
Bila sam na odmoru, usla mi je voda i nisam uspela odmah da je izbacim napolje, nisam uspevala 2 dana. Onda pocinje kao neki pritisak u tom delu, slabije cujem. Sve vreme sam imala utisak da je voda unutra. Grcki apotekar mi je dao kapi, nisu sada kod mene da napisem njihov naziv. Mozda sam negde u to vreme dobila upalu od tog zacepljenja.
U cetvrtak uvece(21.06.) sam stavila prvi put te kapi. Prethodna 2 a mozda i 3 dana mi je bilo zacepljeno uvo.
Osecam olaksanje, ali u nedelju ponovo mi se cini da je puno.
U subotu ujutro sam doputovala.
Ponedeljak, odlazim u DZ i dobijam uput za ORL.
Doktor mi kaze da je zapaljenje, tek odna sam razmislila o tom cudnom bolu i primecujem da ipak osecam upalu a ne zacepljenje ali to je doktor rekao pa sam razmislila tek......
Pogledao mi je i nos, video sluz.....inace nista narocito nisam osecala problem, tj nije ga bilo.
Pijem chymoral 100 forte 3*2
i rekao mi je kad stavim kapi OPERIL da ce skliznuti i stici do uha.....nisam znala da to moze, ali dobro kad doktor tako kaze
MARISOL mi sluzi za ispiranje nosa naravno
nije ni meni puno jasno

hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 28, 2007 2:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 25, 2007 12:37 pm
Postovi: 60
Lokacija: Beograd
Nisam rekla da mi je vec dosta bolje, danas je drugi dan kako upotrebljavam lek i kapi koje mi je dao
mnogo bolje ucjem, nije kao pre ali je ok, nadam se da ce biti potpuno ozdravljenje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 14, 2008 8:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 14, 2008 8:43 am
Postovi: 2
Lokacija: Pancevo
Dobro jutro, imam jedno pitanje... Naime, pre dve nedelje sam imao zapaljenje desnog uha i tada mi je specijalista na ORL prepisao antibiotike, fizioloski rastvor za nos i neodeksacin kapi za usi... Terapija koju sam koristio trajala je 5 dana i prestali su bolovi u uhu. To je sve trajalo do nocas kada me je opet tupi bol probudio iz sna... u medjuvremenu se nisam izlagao promaji(cuvao sam se koliko sam mogao), nisam imao kontakt sa vodom iz bazena... Da li je u pitanju mozda nesto ozbiljnije posto vec drugi put u kratkom vremenskom roku imam isti problem? Hvala unapred...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 15, 2008 8:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 14, 2008 8:43 am
Postovi: 2
Lokacija: Pancevo
Bio sam kod lekara opste prakse koji tvrdi da mi je pao imunitet i da su problemi sa uhom nastali zbog mog zapusenog nosa. Dao mi je svoju terapiju nekoliko dana, pa ako ne uspe, opet orl. Dobio sam gentokulin kapi za nos, oligogal se, chymoral, naravno fizioloski rastvor i brufene... problem je u tome sto se stvar pogorsala i vise ni brufeni od 400 mg ne pomazu koliko su bolovi jaki... sta da radim?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: