Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Zasto svi govorite o ispoljavanjima psihosomatike?
PostPoslato: Pet Mar 25, 2005 1:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 21, 2005 3:01 am
Postovi: 6
Lokacija: Kragujevac
Pozdrav svima. Ovim naslovom sam htela da kazem...da iza svakog psihosomatskog ispoljavanja postoji ralozg za to. Sto bi ukratko znacilo- resite se uzroka, nestace psihosomatika. Ako ne znate uzrok..idite kod psihoterapeuta. To je moje iskustvo ...bar sto se tice panicnog poremecaja i agorafobije.
U jednu stvar sam sigurna...da sve psiholoske tegobe nosimo iz nekog perioda detinjstva i da je u vezi sa losim odnosem sa majkom ili odvajanjem od nje...bilo fizickim ..bilo emocionalnim...
Toliko od mene za sad..

Marina 8)

_________________
Patim od panicnog poremecaja i agorafobije Sada me leci neurop.lekovima i prepisao mi je flunirin i rivotril zbog pojacane anksioznosti. Zanima me da li je ovo adekvatna terapija i da li cu postati zavisna od ovih lekova? Sajt Vam je odlican.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zasto svi govorite o ispoljavanjima psihosomatike?
PostPoslato: Pet Mar 25, 2005 12:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 7:17 pm
Postovi: 39
Marina37 je napisao:
U jednu stvar sam sigurna...da sve psiholoske tegobe nosimo iz nekog perioda detinjstva i da je u vezi sa losim odnosem sa majkom ili odvajanjem od nje...bilo fizickim ..bilo emocionalnim...
Toliko od mene za sad..
Marina 8)


U to je siguran u Frojd i njegovi sledbenici: "Teorije psihoanalize", ali nije samo jedina postojeca teorija licnosti Frojdova teorija pa da se sve svodi na detinjstvo ili sex.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 25, 2005 2:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Ne treba zaboraviti ni genetiku.
Doduse, lepse je reci da je sve to zbog neprijatnosti u detinjstvu. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pozdrav od Marine37
PostPoslato: Sub Mar 26, 2005 2:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 21, 2005 3:01 am
Postovi: 6
Lokacija: Kragujevac
danka je napisao:
Ne treba zaboraviti ni genetiku.
Doduse, lepse je reci da je sve to zbog neprijatnosti u detinjstvu. :)


Draga Danka, govorim ono sto mi je preneo psihoterapeut i teoriju koju on zastupa...konkretno u mom slucaju se ne odnosi na mene niti roditelje krivim da su negde pogresili pa sada ja imam napade panike. To je samo deo jednog celog sklopa licnosti. Veoma su vazni testovi koji se rade kod njega..konkretno ...tip licnosti...a sto se panike tice ona ne spada u red psihoticnih oboljenja- pa iz tih razloga nije nasledna.
Konkretno kod mene u familiji nikada niko nije patio od toga. Znaci svako je individua za sebe. ALi ostajem pri tome...da je panika stanje konflikta...i da kada se taj konflikt razresi ..da ona prestaje...ali iskljucivo uz pomoc lekova + prihoterapijom. Jako je bitan i rad, nesto sto odvlaci paznju od te psihosomatike..
Izmedju ostalog, terapeut mi je na osnovu testova objasnio da postoji vise vrsta panicnog poremecaja...tako da su i oni razvrstani u neke grupe..ali ne bih o njima..jer sam ipak laik. Kod mene se radi o panici prolaznog karaktera- i ja zaista zelim da verujem u to. Pozdrav.. :P

_________________
Patim od panicnog poremecaja i agorafobije Sada me leci neurop.lekovima i prepisao mi je flunirin i rivotril zbog pojacane anksioznosti. Zanima me da li je ovo adekvatna terapija i da li cu postati zavisna od ovih lekova? Sajt Vam je odlican.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zasto svi govorite o ispoljavanjima psihosomatike?
PostPoslato: Sub Mar 26, 2005 2:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 21, 2005 3:01 am
Postovi: 6
Lokacija: Kragujevac
miroljub je napisao:
Marina37 je napisao:
U jednu stvar sam sigurna...da sve psiholoske tegobe nosimo iz nekog perioda detinjstva i da je u vezi sa losim odnosem sa majkom ili odvajanjem od nje...bilo fizickim ..bilo emocionalnim...
Toliko od mene za sad..
Marina 8)


U to je siguran u Frojd i njegovi sledbenici: "Teorije psihoanalize", ali nije samo jedina postojeca teorija licnosti Frojdova teorija pa da se sve svodi na detinjstvo ili sex.


Psihologija je znatno napredovala od vremena kada je Frojd postavio prve neke osnove, tako da i ne mislim da se sve svodi na sex i detinjstvo. Mislim da ima veze i sa osecajima krivice. U svakom slucaju mislim isto sto sam napisala i gospodja Danki...Pozdrav :D

_________________
Patim od panicnog poremecaja i agorafobije Sada me leci neurop.lekovima i prepisao mi je flunirin i rivotril zbog pojacane anksioznosti. Zanima me da li je ovo adekvatna terapija i da li cu postati zavisna od ovih lekova? Sajt Vam je odlican.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 26, 2005 8:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 7:17 pm
Postovi: 39
danka je napisao:
Ne treba zaboraviti ni genetiku.
Doduse, lepse je reci da je sve to zbog neprijatnosti u detinjstvu. :)


Socijalna sredina (gde se zivi radi). Zasto vec zvanicna saopstenja govore da je u Srbiji oko 62% depresivno i to posle svih ovih ratova? Dakle ja smatram da je to malo slozeno i kompleksnije pitanje a ne samo da se napipa neki momenat u zivotu a pogotovo ranome detinjstvu i sl.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zasto svi govorite o ispoljavanjima psihosomatike?
PostPoslato: Sub Mar 26, 2005 9:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 7:17 pm
Postovi: 39
Marina37 je napisao:

Psihologija je znatno napredovala od vremena kada je Frojd postavio prve neke osnove, tako da i ne mislim da se sve svodi na sex i detinjstvo.


Psiho Logos je Grcka kovanica. Psihologija je postojala i pre Frojda, dakle nije Frojd tu dao nikakve "PRVE" osnove nego je postavio jednu sasvim novu teoriju licnosti koja se zove "Teorija psihoanalize", sama njegova teorija je umnogome osporavana u zadnjoj deceniji. Sa druge strane Frojd kao osoba je bio izuzetno kontraverzna licnost pa i taj njegov stil i nacin zivljenja je u nekoj meri privukao paznju mnogih...Dolazio je recimo u dzemperu na tadasnje koncerte klasicne muzike, kada je dobio rak na grlu a bio je strastven pusac, trazio je da mu ugrade neka sredstva kako bih mogao da dalje da pusi. Postoji i jedna njegova epizoda koliko se secam kada su on i njegov da li ucitelj ili saradnik lecili svoje pacijente sa kokainom pa su to napustili kao neuspesno. Iz danasnjeg ugla sam on kao licnost bas i nije bio neka 'cvecka' a o samoj njegovoj teoriji se dosta osporava za razliku od Junga njegovog saradnika koji ga je napustio u jednome trenutku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 26, 2005 11:27 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Uopste ne zelim da umanjim vrednost psihoterapeuta.
Naslusala sam se raznih teorija u vezi razloga nastanka ovoga poremecaja.
Pravi razlog se jos uvek ne zna!
Tako da sam zakljucila da je najbolje da svako radi ono sto mu pomaze.

Pozdrav,
danka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 02, 2005 1:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 01, 2005 9:09 pm
Postovi: 18
Svaki psihoterapeut ima svoj metod lecenja,tako da ce ti svaki od njih reci drugacije ili ce ti pak izneti cist skolski primer.Prosla sam kroz isti pakao kao i ti i nema mesta gde nisam bila.Cak sam odlazila i na terapije akumpukturom i veoma mi je malo pomogla,ali sam zato,kao i ti,verovala da je to samo los period u mom zivotu i da sve ima kraj,pa i moja neosnovana panika.Ako zelis iskren savet,pokusaj sa jogom,jer ces pomocu nje nauciti kako pravilno da dises,sto je vrlo vazno za opustanje organizma.Sto vise vremena provodi na svezem vazduhu i pronadji osobu koja ce te slusati i pruzati ti moralnu podrsku u svemu.U mom slucaju to je bio moj muz i,ako ti je ovo neka uteha,ja danas odlazim na posao sama,setam ulicom sama,uzivam sa svojom porodicom tako da ti toplo preporucujem da pozitivno razmisljas,okrenes se stvarima koje su ti bitne u zivotu,a panika....otici ce isto onako kako je i dosla,neprimetno


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: