Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: BERZA POSLOVA - TRAZIM - NUDIM POSAO !!!
PostPoslato: Sre Jun 20, 2007 12:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 11:18 pm
Postovi: 34
Lokacija: Beograd
Hajde da pokusamo da napravimo mesto gde ce oni koji imaju veze sa stomatologijom ponuditi svoje usluge jedni drugima, pokusati da saradjuju, da se povezuju i sire posao i usluge.
Slobodni stomatolozi koji hoce da rade u necijoj ordinaciji, oni koji bi nekoga da uposle kod sebe u suprotnoj smeni, oni kojima treba oralni hirurg, specijalista - ortodont, proteticar, stomatoloska sestra, zubni tehnicar itd.
DAJTE SVOJ OGLAS !!!!!!!!!!! :D

_________________
Za pametnog coveka, svaki dan je novi zivot !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 20, 2007 1:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
:D :D :D :D :D

Ех ти зубни техичари. Колке паре згрћу, а опет им није доста.

Ево ош мени урадиш фиксну, само доњу...ал не дам више од иљаду евра. :D

па да имам ваки осмех :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 20, 2007 11:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 11:18 pm
Postovi: 34
Lokacija: Beograd
E, Jefimija, Jefimija!
Kolike pare zgrcu, kazes. Pa, jel tebi zubni tehnicar postavljao gornju fiksnu? Ako je to tehnicar radio, ili si to ti trazila, ili on nije bas mnogo mislio na zube. A, da provedes bar jedan radni dan sa zubnim tehnicarima, da vidis kad pocne driblanje i izivljavanje. Pa, na kraju dana, da popricamo malo o toj " lovi", moze?

_________________
Za pametnog coveka, svaki dan je novi zivot !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 21, 2007 1:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
yt1ecp je napisao:
E, Jefimija, Jefimija!
Ako je to tehnicar radio, ili si to ti trazila, ili on nije bas mnogo mislio na zube.


Nisam baš razumela ovaj deo. Koliko ja znam zubari ne prave proteze :wink: . Možda neki koji su završili zubotehničku.

A ko to u 21 veku sme da dribla radnike i da se iživljava nad njima. Sram ih bilo. I treba da promenite radno mesto. Vašim kolegama na drugim mestim je dosta bolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 22, 2007 12:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 11:18 pm
Postovi: 34
Lokacija: Beograd
Imas jako pogresno misljenje o svemu tome. Prvo, ako je ovo medicinski sajt, i ti medicinski radnik, treba da znas da se sa zubnim tehnicarima a i ostalim medicinskim radnicima ne razgovara kao da kupujes krastavce na pijaci. To " o's meni da postavis fiksni, samo donji, al' ne dam vise od 'iljadu evra", meni vise lici na cenkanje na Kalenica gumnu. Svi vi, koji nemate pojma o stomatologiji, zubnoj tehnici i odnosu posla, novca, znanja i odgovornosti pred pacijentom, mislite kako tehnicari, kao i stomatolozi, mlate lovu levom rukom. Ma da, razbijamo se od para, mesecno nismo ispod cetiri - pet tvojih " iljara evrica ". Stvarnost je, medjutim, malo drugacija. A, samo driblanje, ma, nemoj mi reci da tebe na poslu gledaju kao caricu, niko ti nista ne kaze, a ako te neko i pogleda mrko, ti se samo okrenes i odes u prvu sledecu zdravstvenu ustanovu, gde te nove kolege i poslodavci vec cekaju sa pecenjem, crvenim tepihom i govorom za dobrodoslicu. Sunce moje, mnogo godina sam ja proveo i u drzavnim ustanovama i u privatnoj praksi da bih se, kako kazu preprodavci sa Kalenica, "primio" na te price. Tek kad zaradis prve pare u privatnom poslu, ali, dobre pare, za koje moras uraditi dooooooobar posao, e, tek tada mozes da shvatis sta je privatan posao, sta je pacijent u privatnoj ordinaciji, sta je odnos snaga i vlasti. A dotle, dotle ce jos vode proci nasim rekama.
Srdacno te pozdravljam, koleginice draga, i, veruj mi, mnogo iskustva nosim. Volim racunare, ali, ne prilici mi, veruj mi, da se u ovim godinama bas dopisujem mnogo. A i ne vidim vise bas najbolje, sto je posledica, ne godina koliko rada u privatluku, pod svetlom, dok drugi spavaju, jer, kazu, noc je za spavanje. Pa, laku noc !!!!

_________________
Za pametnog coveka, svaki dan je novi zivot !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 22, 2007 1:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
Jesam se ja malo neumesno našalila, ali samo mislim da se reklamiranje na sajtu dodatno plaća i ne verujem da bi nam to administrator dozvolio. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 23, 2007 9:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 11:18 pm
Postovi: 34
Lokacija: Beograd
Ma, OK, samo sto sam ja to zamislio drugacije. Ako bi ljudi mogli da sebi ovde pronadju saradnike, mislim da bi popularnost sajta porasla. Normalno je da treba platiti reklamu, kao kad bih ja sad, da sam stomatolog, ponudio ovde svoje usluge, opisao sferu mog rada i slicno. Ali, ako neko napise: ja sam stomatoloska sestra, zelela bih da kod nekog radim jos 4 sata, treba mi lova, to nije nesto za sta bi, bar po mom skromnom misljenju, trebalo uzeti lovu. Ili ono " trazim zubnog tehnicara, ili, mojoj stomatoloskoj ordinaciji treba specijalista oralne hirurgije, ...". Znas, cisto da mi, koji smo u struci, pocnemo malo ovde da se skupljamo cesce, i da mozemo da neke nase poslovne potrebe pokrijemo ovde. Bez zadnjih namera. OK si, druzimo se dalje. :D

_________________
Za pametnog coveka, svaki dan je novi zivot !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 26, 2007 11:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Jefimija je napisao:
:D :D :D :D :D

Ех ти зубни техичари. Колке паре згрћу, а опет им није доста.

Ево ош мени урадиш фиксну, само доњу...ал не дам више од иљаду евра. :D

па да имам ваки осмех :lol:


Iljadu evra???
Pre neki dan cuje lik platio jednu fiksnu protezu 1200 eura. (pravilnije je fiksni ortodontski aparat ali ajde ljudi vise vole "fiksna proteza")
Da li ste vi ljudi normalni??? Ili riba ciscenje kamenca platila 250 eura. I ima 1000 i jedan primer.
Pocinjem da se pitam da li su neke kolege previse bezobrazne ili su neki pacijenti ludi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 27, 2007 7:17 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
studentbgd je napisao:
Jefimija je napisao:
:D :D :D :D :D

Ех ти зубни техичари. Колке паре згрћу, а опет им није доста.

Ево ош мени урадиш фиксну, само доњу...ал не дам више од иљаду евра. :D

па да имам ваки осмех :lol:


Iljadu evra???
Pre neki dan cuje lik platio jednu fiksnu protezu 1200 eura. (pravilnije je fiksni ortodontski aparat ali ajde ljudi vise vole "fiksna proteza")
Da li ste vi ljudi normalni??? Ili riba ciscenje kamenca platila 250 eura. I ima 1000 i jedan primer.
Pocinjem da se pitam da li su neke kolege previse bezobrazne ili su neki pacijenti ludi.


Tako nam je - kako nam je!! Na zalost - uzmi li ostavi!! :cry:

Razumem ja da sve to kosta i da su paprene cene materijala, da treba naplatiti i sve one godine strudiranja, ma sve zivo, ali sto je mnogo-previse je!! :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 28, 2007 12:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 11:18 pm
Postovi: 34
Lokacija: Beograd
Ja vas sve prisutne MOLIM da se niko ne nadje prozvan ili uvredjen, ali, ja moram da ponovim ono sto sam vec rekao negde na ovom sajtu:
Dok je ovaca, bice i dzempera !!!! Ne odnosi se ninakoga od vas, to je samo jedna lepa narodna izreka!!!
A sad malo ozbiljno:
Iz iskustva znam da pacijenti vole da preteruju, u svakom pogledu. Jave se telefonom doktoru, kazu, otok im zatvara oko, pocinju da se guse, mole da odmah budu primljeni, evo, polaze odmah, stizu taksijem..... A onda se pojave bez ikakvog otoka, pa na komentar odgovore sa JAO, MENI SE UCINILO! A srpski je malo preterati, cisto da se vidi da nismo kojekakva boranija, i da cemo, ako je doktor "pravi" 'ladno dati i 50 Eura zaplombu, onu belu, tvrdu k'o beton, i, JAPANSKU!!!! To se samo kod tog doktora radi, jedino on ima taj materijal, i, nema tu - ispala mi plomba. A znas kako radi plombe ?! LASEROM!!! Ocisti ti zub laserom, nema ono - zuji, busi, muci te. Ma, ne pipa zub, a sve cisto!! Cudo jedno ! :wink: E, tako je i fiksni aparat 1200 Eura, pa jos po 20 Eura svaka kontrola, jer tu doktor menja one zice, uvek stavi novu, pa neke gumice u raznim bojama! Ee, kosta to. Tako su i plombe po 50 Eura a porcelanske krune 200 Eura. Takvi doktori bi grdne knjige procitali u svojim ordinacijama, cekajuci da se pojavi neka sluta koja je spremna da plati te cifre. Nego, 'ajd da kucamo nesto, da se vidi korisnicko ime :oops:

_________________
Za pametnog coveka, svaki dan je novi zivot !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 28, 2007 1:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 04, 2006 2:04 am
Postovi: 44
Lokacija: Sa druge strane turbine
A tema je?

_________________
ZzzzZZzzzZZzzZZZzzzZzzzzzZZZzZZZ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 28, 2007 1:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
dajte ljudi ozbiljno...mnogo ljudi naplaćuje fiksnu u tim iznosima. Ja školskog druga iz klupe pitala, još pre ihahaj godina...on mi reče..za tebe 1100e. Na drugim mestima otprilike isto toliko. Doduše za kamenac nisam čula da je neko dao više od 15 e...stvarno

Stvarno...koliko to košta i gde se to radi...hajdete brzo dok administrator nije došao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 28, 2007 10:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
LJUDI!!!!

Docent Stomatoloskog fakulteta, zena za koju ja mogu da stavim glavu na panj da ce da odradi svaki rad perfektno, vrh ortodont, naplacuje protezu 700 ili 750 eura nisam bas siguran. Ukljucujuci sve kontrole. Naravno zadrzava pravo da promeni tok lecenja ako nesto treba. Ali je maksimalno korektna i fer. Nista ne radi samo da bi uzela pare.

I o cemu mi onda pricamo??? Kojih 1100 eura? Za sta???? Pa jos naplacuju i kontrole???

Popravljanje zuba laserom??? Mogu pojedinci da se bune kol'ko hoce, lasercic moze samo za neke manje kvarove i to je to. BLEK je BLEK manje ili vise, busilica je busilica, dobra preparacija je dobra preparacija. Niko ne moze da me ubedi da sa laserom moze da se odradi posao onoliko dobro kao sa busilicom sto bi narod rekao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 29, 2007 12:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
овце него шта :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 29, 2007 7:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 24, 2006 1:00 am
Postovi: 99
studentbgd je napisao:

Popravljanje zuba laserom??? Mogu pojedinci da se bune kol'ko hoce, lasercic moze samo za neke manje kvarove i to je to. BLEK je BLEK manje ili vise, busilica je busilica, dobra preparacija je dobra preparacija. Niko ne moze da me ubedi da sa laserom moze da se odradi posao onoliko dobro kao sa busilicom sto bi narod rekao.


Potpuno se slazem :wink:
Pocetne kariozne lezije, promjene tipa "bijela mrlja" mogu vrlo fino da se izlijece laserom i ono sto sam ja vidjela na simpozijumima sa recimo Yag laserom je super, samo sto ja tih promjena vrlo malo vidjam.
Sve je to super, kod nekog ko se redovno kontrolise i kada tretiramo i najmanju mogucu promjenu. No takvih je jako jako malo (bar u mojoj sredini), da bi se sam aparat mogao isplatiti u nekom razumnom periodu.
KAzem nisam protiv, svala cast, samo laser je za pocetne kariozne lezije.
Vishe me fascinira njegova upotreba u lijecenju parodontopatija.

A vezano za cijene, ja recimo pisem iz RS, BiH i ovdje su mnogo nize cijene od onih koje pominjete. Recicu da su krunice 60-80 eura,mobilne akrilatne proteze od 120 eura, skelet od 170-200 eura.
Ortodontski fixni aparati 500-600 eura maximalno.
Plombe 10-25 eura. Lijecenja gangrene /pulpitisa 40-60 eura.

I ove cijene ljudi tesko podnose, ja stavrno ne znam kako to u Srbiji funkcionise, a mislim cak da su i nasa primanja za nijansu bolja.

_________________
dr stom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: