Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: neprijatan miris tela (molim za pomoc)
PostPoslato: Pet Maj 23, 2008 12:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 11:55 pm
Postovi: 5
pozdrav svima, nasao sam nekoliko tema o ovom problemu, ali konkretan odgovor za moj problem nisam nasao.

naime, kada se pomene neprijatan miris obicno se govori o neprijatnom mirisu znoja, a kada se govori o osobi koja ima ovakav problem, obicno je prva asocijacija, tj. pogresna konstatacija ne tusira se. jasno mi je da ima i takvih osoba, ali niko ne pominje neprijatan miris kao zdravstveni problem, vec kao neciju nemarnost

mene ovaj problem muci vec sest godina. licna higijena mi je na zavidnom nivou, ali kao sto jedan clan koji ima isti problem rece: tusiranje mi bas i ne pomaze.

ono sto me muci, jeste da taj miris nije vezan za znojenje. moze da se pojavi i kada nema ni trunke znoja na meni, tako da nisam siguran da li mogu naci simptom u vezi znoj i gljivice. taj "miris" nekada i ne osecam na sebi, nekada nekoliko sati posle tusiranja, a nekada i posle pola sata. u svakom slucaju ne osecam cistocu tela, sto mi i stvara najveci problem. uz to osecam i kao da mi se koza masti (ne kazem da mi je koza stvarno masna, jednostavno takav osecaj imam) i to najvise izmedju prstiju na rukama, a zatim kada predjem prstima iza usiju, na vratu, ramenima, celu

shvatam da sam napravio gresku sto sam dozvolio da toliko vreme prodje, ali jednostavno nisam imao hrabrosti da se suocim sa tim. bilo me je sramota da pricam o tome, kao da sam ja krivac za to sto mi se desava.

ono sto mi se uz to desava je pojacano znojenje, pogotovo u nekom drustvu, zatim neka ogromna unutrasnja temperatura tela, cak i u zimskom periodu, mada mislim da su ovi problemi vec psihicke prirode.

sada, posle sest godina patnji, ponizenja, depresija i ne znam cega jos, dosta mi je ovog pakla i odlucio sam da se borim da vratim organizam u normalno stanje

jedino sto mi je sada problem je sto ne znam odakle da krenem

pre pitanja koja me interesuje hteo bih da dodam jos da je ovo stanje promenljivo, nekada se desava da se osecam i cisto i ne osecam nikakav neprijatan miris, a nekada bukvalno bezim od ljudi. I cini mi se da je sada bolje stanje nego na pocetku mog problema, ali je jos to daleko od dobrog. i na kraju ne bih da se predstavim kao beznadezan slucaj, jer u tom periodu sam imao vezu od godinu i nesto dana, i jos nekoliko kracih veza, pa valjda bi i tim osobama sve to smetalo.

na pocetku pitanja interesuje me:

1. ima li neko ideju sta je uzrok tog problema?
meni prvo pada napamet poremecen rad lojnih ili znojnih zlezda, pa me interesuje moze li se nekim pregledom ili nalazom ispitati njihova normalna funkcionalnost?

2. kome bi trebalo da se obratim prvo? da li dermatologu ili mozda nekom psihologu (jednom sam prilikom bio kod psihijatra koji mi je dao neke tablete za umirenje - ne secam se tacno naziva, znam samo da su blaze od recimo bensedina, ali ne vidim resenje problema u tome)

3. koliko ima uticaja neadekvatna odeca? recimo kinseske carape ili sinteticke majice, mada sam sve to nosio i kad nisam imao problem

4. koliko bi imalo uticaja ostavljanje cigareta za pomoc oko ovg problema. kod ovog pitanja mi nije potreban odgovor "moras ostaviti cigarete" jer bi mi 99% doktora to reklo, i sam sam svestan da duvan ne doprinosi nista korisno organizmu i pokusavam da ostavim cigarete, nevezano za ovaj problem. jednostavno me interesuje da li nikotin i drugi stetni sastojci cigareta stvarno mogu da budu uzrocnici ovakvog problema

5. da li nesto od kozmetike moze da pomogne u resavanju ovog problema? ne mislim na dezodoranse i antiperspirante, jer u poslednje vreme ne koristim nista sem "nevenine" Ego kreme

konkretno mislim na recimo

- kompleks vitamina B (beviplex ili slicno) gde pise da doprinose poboljsanju prokrvljenosti koze i stvaraju uslove za stimulisanje regeneracije i normalan rad lojnih zlezda

- jedna devojka je u nekoj drugoj temi rekla da se njena majka osecala samo 10 minuta posle tusiranja i da joj je pomogao Aloe Stick iz FLP-a, ali se nije izjasnila da li joj samo pomaze ili joj je upotreba ovog preparata otklonila problem

6. Da li je potrebno vrsiti detoksikaciju organizma i na koji nacin?

I da li pomenuti Zeolit moze biti od pomoci? Plasi me da mi ovaj problem nije nastao kao posledica onog usranog bombardovanja. Negde sam procitao da treba razmisliti da li uopste koristiti zeolit, iako na prezentaciji Bella Vita (http://www.bella-vita.co.yu/strongnature.php) stoji da nema kontraindikacija, osim sto moze doci do pojave pojacanog mokrenja i da ga ne treba koristiti ako se uzimaju neki lekovi

7. Da li neko zna da li nesto od biljaka ili biljnih preparata moze dobro uticati u resavanju ovog problema

8. Ako neko moze da mi preporuci neku ustanovu ili doktora u Beogradu, gde bih mogao da se obratim

I na kraju, izvinjavam se za ovoliki post, ali jednostavno ne umem da iznesem ovaj problem u kracoj formi.

Takodje bi zamolio da ukoliko neko nije siguran u ono sto prica, ne postuje nikakav odgovor

I samo da napomenem da ja zelim da nadjem resenje za nestanak ovog problema, sto znaci da izbegavam upotrebu kozmetickih preparata kojima bi mozda samo "zamaskirao" ali ne i otklonio problem

Unapred se zahvaljujem i nadam se da mi neko moze pomoci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 23, 2008 12:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 11:55 pm
Postovi: 5
samo bih jos i da dodam da sam nasao reklamu nekog centra za eliminaciju alergija, gde mi se u nekim stavkama cini da moze biti moj problem http://www.cea.co.yu/indikacije.htm pa ako je neko imao iskustva sa slicnim ustanovama neka mi odgovori, takodje me interesuje i misljenje da li odlazak njima moze biti od pomoci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 23, 2008 8:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 10:44 pm
Postovi: 230
Moze biti do ishrane, kakvu hranu jedes, mozda neke od namirnice koje su vise zastupljene u tvojoj ishrani uzrokuju miris.

Dali je tebi ko rekao da se osetis? Mozda to samo ti osetis i niko drugi?

Imas li kakve promene na kozi?

_________________
The person who says it cannot be done should not interrupt the person doing it.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 24, 2008 12:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 4:21 pm
Postovi: 1
veliki problem :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 24, 2008 12:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 11:55 pm
Postovi: 5
nije mi niko rekao direktno, tj. "u oci", ali vise puta sam dolazio u neprijatnu situaciju ili bio predmet ismevanja drugih. U to sam 100% siguran cisto da ne bude da sam sve to umislio.

Moze vrlo lako da se desi da je jedan od problema ishrana, jer sam jedan dobar vremenski period imao katastrofalnu ishranu, neredovnu, suvu, mnogo mesa sa rostilja, a vrlo malo jela "s kasikom". mada kada je ovaj moj problem nastao imao sam kolko tolko normalniju, raznovrsniju i redovniju ishranu, mada koliko se secam da sam i tada dosta jeo "brzu hranu" uvece kada se vracam iz grada

sto se tice nekih promena na kozi, nema nikakvih posebnih promena sem sto mi se koza cesto peruta posle pranja i s vremena na vreme se desava kada se brisem peskirom posle tusiranja kao da mi se na podlakticama skida (da li je to prljavstina ili izumrlo tkivo), kao recimo kada se koza ljusti od sunca

jedino me muci to sto je 6 godina dug period, mada kako sam vec rekao nisam imao snage da se suocim s tim, tako da bukvalno neke korake nisam ni preduzeo.

sada, kada sam odlucio da se suocim s tim, poceo sam da treniram, vodim mnogo vise racuna o ishrani, trudim se da se oslobodim tog psihickog opterecenja, koje je normalno uz ovakav problem, s tim sto mi je potrebno jos par saveta oko gore navedenih pitanja, da bih bio sigurniji kojim putem treba da krenem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 28, 2008 2:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 31, 2005 4:57 pm
Postovi: 26
Preporučila bih ti doktora iz Subotice, koji je pomogao našem sinu (problema ekcema, alergije i ishrane), bez krema i drugih mirisnih eliminatora, upitanju je samo ishrana. Ako te interesuje javi se na PP za broj telefona da ne bude reklama.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 28, 2008 11:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 11:55 pm
Postovi: 5
dragana 78 je napisao:
Preporučila bih ti doktora iz Subotice, koji je pomogao našem sinu (problema ekcema, alergije i ishrane), bez krema i drugih mirisnih eliminatora, upitanju je samo ishrana. Ako te interesuje javi se na PP za broj telefona da ne bude reklama.
Pozdrav.


Poslao sam ti PP


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: neprijatan miris tela (molim za pomoc)
PostPoslato: Pon Okt 22, 2012 3:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 22, 2012 2:32 pm
Postovi: 1
Pozdrav.

Ja imam isti problem. Kada sam pročitao uvodni post, nisam mogao da verujem. Bukvalno su se i meni dešavale iste stvari. Čak se i kod mene ovaj probelm pojavio pre oko 6 godina. U početku nije bilo toliko strašno, ali u poslednje vreme postala je prava noćna mora. :( Nadam se da si pronašao odgovor na neka od onih pitanja. Svaki savet bi mi dobro došao.

Hvala unapred. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: neprijatan miris tela (molim za pomoc)
PostPoslato: Pet Maj 16, 2014 6:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 16, 2014 6:04 pm
Postovi: 1
imam isti problem i molim vas ako neko ima neko resenje da mi pomogne jer taj nesnosan miris je poceo da utice na moj zivot, moju egzistenciju i moje psihicko stanje. hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: neprijatan miris tela (molim za pomoc)
PostPoslato: Čet Okt 13, 2022 7:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 13, 2022 7:12 pm
Postovi: 1
Pozdrav
Zanima me gdje mogu pronaći doktora ili nekakav kontakt za ovaj neprijatan problem. imam skoro sve navedene simptome ali ne znam ima li lijeka ili što da radim, već duže vrijeme ne mogu riješiti ovaj problem, pa me zanima je li netko zna nekoga tko mi može pomoći....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: