Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Gljivice na nogama, molim za pomoc
PostPoslato: Sub Maj 26, 2007 12:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 24, 2007 4:15 pm
Postovi: 9
Molio bih ako mi neko moze pomoci, jer vec postajem ocajan...

O cemu se radi...
Prije 6-7 godina sam "zaradio" gljivicno oboljenje noseci tudju obucu.
Evo, postavio sam dvije slike. izvinjavam se sto su malo vece ( 2xx KB i 1xx KB) , ali sam morao tako uraditi kako bi se sto jasnije vidjelo. U pitanju je spoljna bocna strana stopala.

Slika

Slika

Kao prvo, interesuje me da li neko zna kako se tacno zove ova gljivica?
Kao drugo, postoji li efikasan nacin da se ona zauvijek ukloni ( obratite paznju na obucu koju ne mogu tek tako odjednom baciti, ali i to bih bio spreman ako treba) i kako tj. cime da je uklonim?
Ja sam pokusavao mazati svacim, ispirati paralelno obucu alkoholom, ali nista nije pomoglo...

Kolika je mogucnost da se ova gljivica prenese na druge dijelove tijela, jer sam primjetio da se nije nigdje drugo prenijela za ovaj preiod , tj. ima je samo na donjem i bocnom dijelu stopala...
Moze li se prenijeti preko peskira, na gacice pa na prepone dok se oblacim i slicno...

Unaprijed hvala...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 26, 2007 12:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 12, 2007 8:52 pm
Postovi: 547
Ne verujem da ce iko moci preko slike da ti kaze koja je gljivica u pitanju.
Ono sto ja mogu da ti preporcim je da uradis laboratorijsku analizu - izolaciju i identifikaciju dermatofita.
Tom analizom ce da ti utvrde da li su gljivice i koje su a onda ce dermatolog da ti da neku terapiju.

Pre uzimanja uzorka za analizu bitno je da ne peres taj deo tela (u tvom slucaju stopala) i da ne mazes nikakvim kremama ni mastima minimum 3 dana.Verujem da ce ti reci to tamo gde budes isao da ti urade ovu analizu.
cao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 26, 2007 10:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 108
ja bih ti preporucila da se sto pre obratis dermatologu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Gljivice
PostPoslato: Pet Jun 01, 2007 7:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 06, 2006 10:41 am
Postovi: 28
Lokacija: serbia
A,ja ti preporučujem da upotrebiš PRIRO-BIT 1 i da se rešiš te bede.Jednostavno,nakapaš nekoliko kapi na vatu i namažeš mesta gde imaš gljivice.Znam kako ti je jer i ja sam imao između prstiju na nogama kada sam bio u vojsci.Stvore se i ranice i ljušti se koža?Uzmi PRIRO-BIT 1 i rešio si problem.Cena je 570,00 din.,a traje ti više od mesec dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 10, 2007 11:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 10, 2007 11:25 am
Postovi: 16
Ja ti predlažem da proveriš da li ima pukotina izmedju prstiju na nogama i da li ima nekih promene na noktima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 14, 2007 11:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 14, 2007 11:07 am
Postovi: 8
Lokacija: BG
i ja imam isti problem sa nogama izgleda i hocu da prsnem
evo link http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=13489


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 14, 2007 11:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 24, 2007 4:15 pm
Postovi: 9
@nenad75:

Ne, ipak nije to ista stvar.. kod tebe je to mnogo izrazenije koliko mogu da vidim...

Citiraj:
Ja ti predlažem da proveriš da li ima pukotina izmedju prstiju na nogama i da li ima nekih promene na noktima.


Ovih dana cu ici kod dermatologa da uradim srto mi je "Djuu" predlozio/la. A sta bih mogao zakljuciti po pukotinama izmedju prstiju , tj. promjenama na noktima? Koliko vidim, nema nikakvih promjena ili pukotina...

Hvala Vam svima na pomoci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 16, 2007 12:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 10, 2007 11:25 am
Postovi: 16
Pukotine između prstiju, najčešće između 4 i 5 prsta i pojava belih skramica su simptomi atletskog stopala. To je gljivično oboljenje koje ako se ne leči može dovesti do onihomikoze-glj. oboljenje noktiju. Ipak proveri da li je kod tebe reč o gljivicama ili je nešto drugo. I piši šta je rekao dermatolog.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gljivice na nogama, molim za pomoc
PostPoslato: Ned Jun 17, 2007 9:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 13, 2007 7:17 pm
Postovi: 3
zabljak je napisao:
Molio bih ako mi neko moze pomoci, jer vec postajem ocajan...

O cemu se radi...
Prije 6-7 godina sam "zaradio" gljivicno oboljenje noseci tudju obucu.
Evo, postavio sam dvije slike. izvinjavam se sto su malo vece ( 2xx KB i 1xx KB) , ali sam morao tako uraditi kako bi se sto jasnije vidjelo. U pitanju je spoljna bocna strana stopala.

Slika

Slika

Kao prvo, interesuje me da li neko zna kako se tacno zove ova gljivica?
Kao drugo, postoji li efikasan nacin da se ona zauvijek ukloni ( obratite paznju na obucu koju ne mogu tek tako odjednom baciti, ali i to bih bio spreman ako treba) i kako tj. cime da je uklonim?
Ja sam pokusavao mazati svacim, ispirati paralelno obucu alkoholom, ali nista nije pomoglo...

Kolika je mogucnost da se ova gljivica prenese na druge dijelove tijela, jer sam primjetio da se nije nigdje drugo prenijela za ovaj preiod , tj. ima je samo na donjem i bocnom dijelu stopala...
Moze li se prenijeti preko peskira, na gacice pa na prepone dok se oblacim i slicno...

Unaprijed hvala...




Ima resenja i za to :wink: . Moj brat je imao isti problem pre par godina.Resio ga je tako sto je bos hodao po vrelom pesku na moru.Takodje kupi AHAVA kremu za noge EXTRA je :wink: !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 27, 2007 10:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 02, 2007 6:17 pm
Postovi: 6
Lokacija: Beograd
Zamolila bin nekoga da mi kaže nešto detaljnije o onihomikozi i iz čega se sastoji terapija za tu vrstu oboljenja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 07, 2007 6:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 07, 2007 2:42 pm
Postovi: 2
Ja sam imala nesto slicno,u stvari rekla bih preko fotografija isto.male crvene tackice koje vremenom malo porastu pa se ljuste i povremeno svrbe,javljale su se na sredini stopala i na spoljnoj ivici.izlecila sam definitivno kremom -KANSEN-maze se tri puta dnevno tokom tri nedelje i nestaje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 05, 2008 1:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 24, 2007 4:15 pm
Postovi: 9
Pozdrav svima, evo da privedem ovu pricu kraju:

juce sam bio u jednoj laboratoriji u kojoj sam obavio izolaciju i identifikaciju dermatofita i u nalazu se kaze da se nadjena micelska vlakna. Sutra imam zakazano kod dermatologa.

Zna li ko malo vise o tome, da li su opasna , da li se mogu prenijeti na druge dijelove tijela ( imam par godina ove gljivice i nisam primjetio nigdje vise na tijelu da ih ima, osim na stopalima) i na kraju kako, cime i koliko dugo ih lijeciti...

Svaki odgovor na ovu temu bi mi bio od velike koristi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 05, 2008 1:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 12, 2007 8:52 pm
Postovi: 547
zabljak je napisao:
Pozdrav svima, evo da privedem ovu pricu kraju:

juce sam bio u jednoj laboratoriji u kojoj sam obavio izolaciju i identifikaciju dermatofita i u nalazu se kaze da se nadjena micelska vlakna. Sutra imam zakazano kod dermatologa.

Zna li ko malo vise o tome, da li su opasna , da li se mogu prenijeti na druge dijelove tijela ( imam par godina ove gljivice i nisam primjetio nigdje vise na tijelu da ih ima, osim na stopalima) i na kraju kako, cime i koliko dugo ih lijeciti...

Svaki odgovor na ovu temu bi mi bio od velike koristi.


Micelska vlakna su pretpostavljam vidjena u nativnom preparatu? Da li cekas jos jedan deo rezultata?
U pitanju jesu gljivice, dermatolog ce ti prepisati terapiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 06, 2008 11:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 24, 2007 4:15 pm
Postovi: 9
Da, na nalazu kaze: "Pregledom nativnog preparata strugotine koze nadjena su micelska clakna"
Zasto se i meni cini da je rezultat ovog nalaza neodredjen, kao da je samo odredjena globalna grupa kojoj pripadaju ove gljivice.

Danas sam bio kod dermatologa, i prepisao mi je Triderm mast i kontrolu za dvije nedjelje.

Na nalazu dermataologa , pod dijagnozom pise:
Citiraj:
tines cutis. in obs dyshidrosis


A uplasilo me je to sto me je ljekar opste prakse, kada sam mu donio nalaz dermatologa pitao je li mi to oko testisa??? Ja imam ovo oboljenje vec 7-8 godina, i do sada nisam ni jednom primjetio da se gore prosirilo. zar se moze prosiriti gore? Da li da mazem i testise i oko testisa ovom mascu, iako nema vidljivih tragova gljivice?

Molim Vas, pomozite ako znate , jako sam uplasen zbog ovog zadnjeg...
Ne znam da li i ta mjesta da mazem, hoce li mi biti posljedica od ove masti u tom slucaju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 06, 2008 12:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 12, 2007 8:52 pm
Postovi: 547
Sve su mikoze(gljivice) izgradjene od micelskih vlakana. Znaci to ti je jedan deo rezultata, veoma bitan. Ukoliko su ti rekli da cekas i drugi deo rezultata, (koji se dobija od prilike za 2-3 nedelje), tu bi trebalo na podlozi da poraste gljivica pa da se uradi identifikacija.
Obicno se tako radi, mada ne znam kako je tu gde si ti radio.
Pokusaj pretrazivanjem na netu da pronadjes tu tvoju dijagnozu.
I mazi samo tamo gde su ti promene.

Nemoj toliko da brines, vazno je da si poceo sa lecenjem. I ako smem da primetim, puno vremena ti je trebalo da odes kod lekara. :roll:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: