Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: zabrinuta, molim vas za odgovor
PostPoslato: Uto Jun 12, 2007 8:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 12, 2007 8:19 pm
Postovi: 9
Vec duze vreme, mozda vise od godinu dana, s tim da su simptomi u pocetku bili veoma blagi i javljali se povremeno da bi se intenzivirali u zadnje vreme, imam citav niz simptoma. Naime, osecam konstantno pecenje pri gutanju a nekad i udisanju vazduha sa jedne strane zdrela , iza jezika, cesto taj deo sluzokoze osecam kao suv ili kao da tu postoji neko strano telo. To cesto prate i bolovi i\ili pecenje sa te strane jezika (ponekad je deo jezika, deo te strane jezika gladak i beo, vise bezbojan). Uz ovo se javljaju ostri i tupi bolovi u oku, svrab u uhu (cesto pri gutanju, ponekad i spontano) koji u zadnje vreme prelazi u blag, ali ostar bol. Uz to se nekad jave bolovi ''oko umnjaka sa te strane'' koji je pravilno izrastao jos davno i bez karijesa. Ostar bol se javi i sa te strane nosa. Iako ranije nisam gledala, sa te strane, ispod donje vilice sam napipala tvrdu kvrzicu koje nema sa druge strane i koja se ne pomera. Ne znam da li je tu bila i ranije. Mislim da je blago bolna na dodir. Ponekad se javlja utrnutost suprotne strane lica, obraz,'''polovina usana''.
Ponekad me grebe sa te strane grla a kada se potom nakasljem zaboli me oko ''iznutra''.
Ponekad kad okrecem glavu kruzno ili na tu stranu, osecam kao da tu ''nesto stoji'' sto tada obicno zaboli.
Imam 28 godina. Pusac sam bila sigurno osam, s tim da sam prestala pre mesec dana.
Nadam se da je ovo dovoljno informacija za barem neke smernice. Sta mislite da ovo moze biti?
Koji pregled (rendgen ili ultrazvuk i kog dela) bi pokazao o cemu se radi i ukazao na eventualne opasne promene?
Unapred zahvalna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 13, 2007 12:02 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Krenucete od ORL pregleda, pa zatim dalje... To moze da bude sindrom piriformnog sinua, ali i dosta drugh stvari...

Sve najbolje!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 13, 2007 1:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 12, 2007 8:19 pm
Postovi: 9
Hvala, Dr Ivice.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: