Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Misteriozna kandidijaza
PostPoslato: Uto Apr 03, 2007 2:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 03, 2007 2:25 am
Postovi: 4
Molim za savet, posto nisam uspeo kod tri razlicita specijalista za ORL.
Pre otprilike godinu dana primetio sam promene na jeziku - na momente se kultura na njemu beli i izlaze mi crveni pecati, tu se potpuno ogoli. Ovo izgleda skoro kao rana, posto po rubu ima tragove krvarenja. Ovo je iritirajuće i neprijatno pošto utiče i na čulo ukusa.

Kod tri razlicita specijalista dobio sam isto tumacenje - neka kandidijaza. Dobio sam isto tako i isti tretman - bris jezika koji uvek daje isti rezultat (3 puta): U BRISU IZ GRLA, NOSA, JEZIKA IZOLOVANA SAPROFITNA FLORA i GLJIVICE IZ RODA CANDIDA NISU NAĐENE.

Za ovim sledi terapija, koju već znam napamet: Daktanol, Hidrogen, Lysobact i Beviplex. Napominjem da sam sva tri puta uredno i istrajno uradio celu terapiju po savetu lekara. Na momente se malo smiri i opet se vraćaju isti simptomi. Napominjem i da mi se bez ikakve terapije smiri i vraca se.

Da li neko ima neki savet, ideju, iskustvo, specijalistu da mi preporuči...?

Unapred hvala na pomoći!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 03, 2007 7:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
Nemam savet ali imam slicno i jako neprijatno iskustvo koje kod mene traje od proslog leta i ja i dalje nemam pojma sta mi je :( .Isto pregledi kod razlicitih ORL doktora prvo je bila kandidijaza mada je i meni bris bio negativan isto sam gutala Nistatin ispirala usta ma ne znam vise sa cim nisam...kandida prosla,a tegobe ostale.
Meni je jezik dugo bio oblozen-beo,usta suva i iskakale su mi zlezde(jos uvek ih imam), ali kad sam na sumnju jednog drugog ORL specijaliste da je to opet kandida uradila jos jednom bris opet je bio negativan.

Sada me najvise muce te zlezde i cesto mi je sluznica usta iziritirana i pecka me,mada mi jezik vise nije oblozen osim sto primecujem kao male plihove na povrsini jezika onda kad mi nastupi to peckanje.I da ,primetila sam da je posle odredjene hrane to peckanje intenzivnije uglavno posle neceg slatkog ili kiselog.
Taj drugi ORL specijalista mi je rekao da mi je to najverovatnije zbog pojacane zeludacne kiseline i refluksa hrane , pa sam i to analizirala kao eventualnu vezu , ali ja nemam uvek tegobe sa kiselinom i refluksom, a sa grlom i zlezdama gotovo svaki dan......
I eto tako...nisam ti bas pomogla...cisto da znas da nisi jedini koga to muci, a ko ne zna sta mu je i kako da se resi prokletog problema.

E da mozes pokusati sa specijalistom za bolesti usta ili oralnim hirurgom, uglavnom je to njihovo polje rada.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 03, 2007 9:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 14, 2005 1:19 am
Postovi: 120
Bas sam htela da predlozim isto! Idite kod specijaliste za bolesti usta ili oralne medicine. Prvo uradite analizu krvi, obavezno i gvozdje, da iskljucite anemiju, pa onda ce vas oni znati uputiti sta dalje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hvala!
PostPoslato: Uto Apr 03, 2007 11:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 03, 2007 2:25 am
Postovi: 4
Hvala vam najlepše! Sada makar znam u kom pravcu da idem.
Javiću ako uspem da napravim neki pozitivan pomak... :)
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: kandida
PostPoslato: Pon Jun 11, 2007 3:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 11, 2007 3:02 pm
Postovi: 1
Ja sam takodje imala kandidu u ustima i grlu( kao posledicu uzimanja preko tri kutije ciprocinala koje mi jedala genijalna lekarka opste prakse) ali mi nije uzet bris, a kada sam se setila sam bio je naravno negativan. Uzimala sam nystatin i daktanol, sodu bikarbonu,(svega 6 dana) sto mi je napravilo haos sa stomakom i na kraju 2 diflukana. Jezik mi je i dalje oblozen i ima neke cvorice i uvecane papile, grlo mi je upaljeno i pece na kiselo. Bila sam jos ranije na oralnoj medicini, ali oni smatraju da je bris zakon, pa su zakljucili da nije nista.
Da li neko ima neku ideju gde da idem?
Meni licno je bilo bolje od diflukana ali se prokletinja vratila kada mi je gastroenterolog dao orvagil za stomak.

Ja bih preporucila ostalima da urade titar antitela na kandidu (konzilijum to radi), a meni je na primer jako povecan.
Probajte eventualno na infektivnoj, oni imaju vece iskustvo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 11, 2007 4:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
Ja i zaboravih na ovu temu........
Evo meni su se te tegobe povukle pre mesec i po, a posle 11 meseci mucenja.
I nemam pojma ni kako ni od cega se to povuklo niti sta je uopste bilo,,, pocela sam da radim na jacanju imuniteta i prestala da idem kod doktora koji su me uzasno zivcirali svojim komentarima i sve se spontano povuklo. Jedino se te zlezde povremeno uvecaju, ali dok me nista ne boli ne pada mi na pamet da o tome razmisljam.

Citiraj:
Uzimala sam nystatin i daktanol, sodu bikarbonu,(svega 6 dana) sto mi je napravilo haos sa stomakom i na kraju 2 diflukana.


Ovo nisam razumela Jshi...tebi su nistatin i daktanol napravili haos u stomaku? Kakav haos?
Nistatin nije sigurno jer se on ne apsorbuje vec deluje lokalno na kandidu, a Daktanol koliko se secam moze da da dijareju... :roll: ...diflukan mi je potpuno nepoznat lek. Je li to neki sistemski antimikotik?
Zasto si pila Orvagil?

P.S. Sad se setih da sam pre povlacenja tegoba pocela da spravljam jedan caj sa zalfijom i jos ponekim biljcicama i da mi je on brzo ublazio bol i peckanje u grlu.........ako hocete mogu pronaci recept i dati vam.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 52 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: