Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Pitanja u vezi sa aparatima za meranje šećera u krvi.
PostPoslato: Pet Jun 08, 2007 6:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jun 08, 2007 6:54 pm
Postovi: 51
Pozdrav svim članovima,
Evo imao bi nekoliko pitanja vezanih za aparate za merenje šećera u krvi.
Čitao sam neke poruke od prošle godine (one o glasanju za marku aparata..) i tu je bilo reči o nabavci pomenutih aparata kao i trakica putem „Fonda“ tj. na recept pa me interesuje dali je još uvek moguće na ovaj način dobiti aparat ? Moja majka je dijabetičar i već duže vreme planiramo nabavku ovog aparata ali kako nam je materijalna situacija očajna nikako da se sakupi novac, tako da se ta nabavka poprilično odužila. Mama je inače penzioner i duže vreme ima registrovan dijabetis.

A što se tiče aparata, dali biste mogli da mi preporučite neki imajući u vidu da bi trakice za merenje trebale da traju što duže nakon otvaranja i da bi njihova cena trebala da bude što niža.
Aparati koje smo pronašli u lokalnim apotekama su:
1. Precision Xceed (3870,00 dinara) i trakice za njega 25 komada (1350,00 dinara)
2. Accu Chek Go (3353,40 dinara) a trakice za njega su 50 komada = 2419,20 dinara.
Ništa od informacija kao npr, kolika je garancija, koliko traju trakice nakon otvaranja, koliko traje merenje isl. nismo dobili jer je u apotekama bila gužva. Takođe, ovaj Accu Chek Go nisam pronašao na stranicama proizvođača Rocha, dali to znači da na našem tržištu idu neke kineske kopije ili je to neki starinski model koji se više ne proizvodi...

Svaki koristan savet je dobrodošao.
Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 09, 2007 5:03 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Vitamin je napisao:
pa me interesuje dali je još uvek moguće na ovaj način dobiti aparat ?

Vaša majka može dobiti aparat i 50 traka preko Fonda samo ukoliko prima insulin 4 puta dnevno.

Vitamin je napisao:
A što se tiče aparata, dali biste mogli da mi preporučite neki imajući u vidu da bi trakice za merenje trebale da traju što duže nakon otvaranja i da bi njihova cena trebala da bude što niža.

AccuChek trake traju 3 meseca od momenta otvaranja, a za Precision Xceed na svakoj traci ima utisnut datum do kada važi, pošto su pakovane pojedinačno u foliji. Ono što je još jedna opcija kada je AccuChek u pitanju je model Active, za koji su trake nešto jevtinije.

Vitamin je napisao:
Ništa od informacija kao npr, kolika je garancija, koliko traju trakice nakon otvaranja, koliko traje merenje isl. nismo dobili jer je u apotekama bila gužva. Takođe, ovaj Accu Chek Go nisam pronašao na stranicama proizvođača Rocha, dali to znači da na našem tržištu idu neke kineske kopije ili je to neki starinski model koji se više ne proizvodi...


Garancija je najčešće 10 godina, ili doživotna, kao za AccuChek, na primer. Merenje sa novim aparatima je od 5 do 10 sekundi, u zavisnosti od modela. Accu Chek Go jeste nešto stariji model u odnosu na one koji su u ponudi, recimo u Nemačkoj, ali nipošto nisu kineske kopije.

Stavite sve na vagu pa odlučite sami, jer obe marke aparata su dobre.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 09, 2007 10:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 22, 2005 5:07 pm
Postovi: 166
Lokacija: Novi Sad
U Novom Sadu, u drzavnoj apoteci, trakice za AccuCheck Active kostaju 1400 din 50kom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 10, 2007 12:05 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jun 08, 2007 6:54 pm
Postovi: 51
Citiraj:
Vaša majka može dobiti aparat i 50 traka preko Fonda samo ukoliko prima insulin 4 puta dnevno.

Dakle ništa od aparata jer ona pije tablete a ne insulin u obliku inekcija.
Citiraj:
Garancija je najčešće 10 godina, ili doživotna

Gotovo sam siguran, iako nisam još stigao da pitam, da mi u lokalnoj apoteci neće dati ni 3 a ne čitavih 10+ godina garancije, oni rade po sistemu kupi/prodaj tako da će to najverovatnije biti tek 1 godina garancije...
Na ovoj stranici piše da je garancija za Precision Xceed samo 2 godine.
Dakle Accu Chek bi bio nešto bolji izbor samo kad bi mogao da pronađem model Active bilo bi još bolje a najbolje bi bilo ako bi uspeo da pronađem Complete System negde...
Primetio sam da su ovi Accu Chek poprilično rasporstranjeni na internetu a i sam proizvođač ima poveći broj merača u ponudi.

Upravo sam se setio još jedne nedoumice, nisam pitao ali ja mislim da uz Accu Chek u paketu ide i ona "olovčica" za bockanje (naravno i određeni broj iglica) dok mi neki tvrde da nije tako tj. da se dotična mora posebno kupiti što bi bilo prilično nelogično. Šta je tu istina?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 10, 2007 10:44 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Savet je da ne kupujete aparat koji vam se sviđa "na oko", već onaj za koji uvek ima traka. Ovde su ljudi dobijali aparate od rođaka iz inostranstva, a potom su muku mučili da nabave trake. Neki su čak morali da menjaju taj svoj aparat za neki koji se prodaje na domaćim prostorima.
Garanciju ne daje apoteka, već proizvođač, odnosno uvoznik. "Olovčica", iglice za bockanje i određeni broj traka (npr. 10) uvek idu uz aparat i ne dajte da vas neko nasamari.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 11, 2007 3:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jun 08, 2007 6:54 pm
Postovi: 51
:: kdanijela je napisao:
U Novom Sadu, u drzavnoj apoteci, trakice za AccuCheck Active kostaju 1400 din 50kom.

Ideš u apoteku po lekove a dobiješ nervni slom, mislim stvarno to je krađa, u NS 1400din a kod mene ~2420din... šta reći, tužno i jadno... Probaću da nađem telefon te apoteke pa da ih ujedno pitam i za merač, verovatno imaju model Active.
:: Diabeta je napisao:
Garanciju ne daje apoteka, već proizvođač, odnosno uvoznik.

Sad je verovatno davim i izvinjavam se na tome ali eto takav sam, kad nešto odlučim da kupim onda prevrnem sve izvore informacija, a ko bi bio zastupnik/uvoznik AccuChek-a za Srbiju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 11, 2007 7:48 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Poslala sam ti info na privatnu poruku.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 12, 2007 12:07 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jun 08, 2007 6:54 pm
Postovi: 51
Najlepše zahvaljujem :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 10, 2008 9:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 05, 2008 11:32 pm
Postovi: 2
Da li mi neko moze reci cene prosecnih aparata i naravno cene traka za njih? Kada kazem prosecan mislim da nije nista specijalno, najobicniji aprat. Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 10, 2008 9:51 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Svi aparati koje koristimo i nisu nešto posebno :D
Okreni bilo koju apoteku i saznaćeš sve.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 12, 2008 3:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 4:05 pm
Postovi: 19
Mi smo pre par nedelja dobili aparat ACCU-CHEK Performa,pa me interesuje da li ce moci da se prepisuju trakice i lancete za taj aparat?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 12, 2008 4:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 6:51 pm
Postovi: 222
Lokacija: Beograd
Sasvim normalno kad dođete u apoteku naglasite za koji aparat i oni vam to i daju :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 12, 2008 4:59 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Mislim da su za "Performu" iste trake kao i za "Go" i "Go New". Proveriću, pa ću javiti.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 12, 2008 5:24 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Evo, sad sam saznala da nisu iste, ali da će i trake za "Performu" uskoro biti moguće nabaviti u apoteci kao i ostale. Ovo je najnoviji model aparata, pa treba malo vremena dok sve papirološki sve prođe kroz fond.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 12, 2008 6:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 6:51 pm
Postovi: 222
Lokacija: Beograd
U apotekama nikad ne prave pitanje jer nije posebno naglašeno koji je aparat vi kažete i sve je OK :P :P :P


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: