Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: rak jajnika i materice
PostPoslato: Čet Jun 07, 2007 7:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 05, 2007 1:10 pm
Postovi: 4
Lokacija: Maastricht
prije dva mjeseca operisana sam sa dijagnozom endometroid adenocarcinom lll stepen.trenutno se dobro osjecam i primam hemoterapiju.nakon prve terapije opao mi je broj trombocita i hemoterapija je odgodena do daljnjeg.nakon uradenog ct utvrdeno je da imam metastaze na jetri.da li neko ima slicno iskustvo ili lijecenje travama.cula sam za jovu sa cetinja ,ima li neko iskustva sa njim?
Da li je neko koristio macrobiotiku skupa sa travama ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: RE: hemoterapija
PostPoslato: Pet Okt 05, 2007 7:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Draga Iness 66,

Ako one dve sestice znace tvoju godinu rodjenja, eto nekim slucajem to je i moja godina rodjenja.

Malo o hemoterapiji, a malo o Jovi sa Cetinja.

Na redovnom ginekoloskom pregledu martu 07 otkriven mi je karcinom jajnika i operisana sam 21.03.07. Dijagnoza: Ca ovari FIGO Ic G3. Uradjena mi je kompletna hysterectomia et adnexectomia bil. Et resectio omenti majoris infracolica. Metastaza nije bilo nigde, ali hemo prepisana zbog visokog gradusa (G3). mislim da je u pitanju stepen agresivnosti tipa karcenogenih celija.

Od pocetka juna krenula sam na hemoterapiju TAXOL - CBDCA (protokol). Primam u bolnici (dva dana boravka) Taxol i Carbo platinum. Lekari su APSOLUTNO protiv koriscenja bilo kakvih dodatnih preparata, cak i vitaminskih dodataka u vidu tableta, a o raznim Aloa i Noni sirupima da i ne govorim. Danas sam primila V ciklus i moj dan izgleda otprilike ovako: Ujutro popijem 1,5dcl razmucene gline, a nakon posla sata u blenderu pripremim sargarepu od 200gr sa jednom jabukom i pomarandžom, pola kasicice praha od djumbira. U toku dana popijem 1,5l specijalnog caja (od 8 biljaka, a caj kupujem u apoteci Instituta za lekovito bolje "Josif Pancic" za jacanje imuniteta, ciscenje jetre...propolis kapi, maticni mlec, surutka dnevno, 3 x nedeljno brokuli, 3x nedeljno karfiol, 3x nedeljno masna morska riba, 3 x nedeljno mesavina zitarica, svakodnevno probiotik jogurt, voce sveze (a uskoro i zamrznuto), bademi, lesnici, brazilski orasi..... ah! Dan mi je postao kratak!
U svakom slucaju, u bolnici imam prilike da vidim kako prolaze zene koje su konzumirale razne pecurke, noni sirupe, kornjacinu krv (!!!!)....Jetra je ta koja prva pokaze da nesto ne valja. mada, pitam se, da li je u pitanju slucajnost ili su rezultati zaista losi od tih preparata. Naravno, hemo se u tom slucaju odlaze dok se jetra ne dovede u red. Ja sam odlucila da za vreme hemo ne konzumiram bas nista od tih preparata. S obzirom da mi se jetra ionako bori sa ogromnom kolicinom citostatika koji kruze mojim krvotokom, ne zelim je dodatno opterecivati. No, svako mora sam da donese odluku kad je to u pitanju.

Sto se tice jove sa Cetinja - zene iz sobe, a i one koje su ranije bile na lecenju - imaju lose iskustvo sa pomenutim preparatima.

Bas sam se raspisala. Ovde je izlozen vise moj slucaj nego odgovor na tvoje pitanje. Sorry. Prvi puta sam ovo stavila na papir.
Obecavam da cu sledeci puta biti kraca.

Pozdrav,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Jovo sa Cetinja
PostPoslato: Uto Okt 09, 2007 2:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 08, 2007 4:48 pm
Postovi: 21
Lokacija: Beograd
Veliko je pitanje da li pomenuti gospodin, mada on ne voli kad ga neko tako zove, moze da izleci rak.
Moj otac je imao rak pluca, i izmedju ostalih stvari, uzimalo smo i to od Jove sa Cetinja.Ja sam preporuku za njegove proizvode dobila od jednog coveka koji se izlecio pijuci njegove preparate.
Ukoliko zelite mogu Vam dati njegov broj, ali zaista ne znam da li on moze da izleci.Znam samo da kad sam ja od njega uzimala te preparate, u hotelu Beograd, bilo je jos nekoliko ljudi, izmedju ostalog jedna lekarka cijeg je muza spasao od raka mozga.Dosta je skup i jako neprijatan, sto i nije cudo obzirom da zivi na vrh planine , verovatno samo sa vukovima.No to sad nije bitno.
Moja snaja je imala CIN 1, i pila je TODOXIN 1- 40 dana, i znam da su joj posle toga rezulati vec 2 godine u redu.
Imam jednu knjigu o zeni koja je imala rak materice, cije su metastaze zahvatile i kosti, i operisali su je,zracili,primala je hemoterapiju i nije pomoglo.Spasla se uz pomoc stroge dijete i klistiranja 6 puta dnevno.Licno verujem da je klistir odlican jer tako vrsite detoksikaciju organizma, a samim tim ne snabdevate rak.
Ukoliko ste zainteresovani ja mogu fotokopirati knjigu, jer je ne mozete kupiti ovde, posto je meni brat poslao iz Kanade, i poslati vam.Na negleskom je.
Nadam se da sam Vam bar malo pomogla.
Miu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: rak jajnika i materice
PostPoslato: Sub Jan 17, 2015 10:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 17, 2015 10:11 am
Postovi: 6
Molim Vas za pomoc.
Dugo citam ovaj forum ali se evo prvi put javljam za pomoc, nikad do sada nisam izlagala problem i trazila pomoc ovim putem.
Mama ina Ca endometrijuma (tela materice) dijagnostikovan u maju, ali zbog njenih ozbiljnih kardioloskih problema i povrsnosti lekara do sada nije krenulo lecenje, sve se odlagalo. U sept. na skeneru je bilo u mirovanju. Sada nazalost ima meta promenu 15mm na jetri. Sa materice na jetru, ostali organi bez promena, kaze skener.
Nisu hteli da je operisu kad smo sve saznali (tad je bio I stadijum,sve bi bilo ok) jer su nam rekli-umrla bi na stolu. Da smo znali da ce ovako da se oduzi i zavrsi, rizikovali bi. Sad nam kazu- jedino moguce lecenje je HT, ako joj i to daju zbog loseg opsteg stanja (tezak kard.bolesnik). Inace, do sad nije imala onk. simpoma osim krvarenja.
Ja jako sumnjam u HT, licno je ne bih prihvatila, ali ona se nada u zvanicnu medicinu i nije potpuno svesna koliko je opasno.
Da li iko ima neka iskustva, ili me moze uputiti na nekog ko je tako nesto prosao...lekove, preparate, lekare uglavnom sama nalazim, jako bi mi znacila pomoc.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: rak jajnika i materice
PostPoslato: Sub Jan 17, 2015 9:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Знам неколико особа које су се убиле тражећи лекове по беломе свету, а њихови очеви, мајке,... се нису удостојили ни да пробају те лекове него су се уздали у медицину.

Тешко је да се прихвати али ипак ћу ти саветовати да прво пробаш да објасниш мами оно што желиш. Ако и даље хоће званично-медицинско-назови-лечење учини јој по вољи и помири се са тиме.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: rak jajnika i materice
PostPoslato: Pon Mar 23, 2015 5:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 08, 2014 11:12 pm
Postovi: 6
studenjakovic7 je napisao:
Molim Vas za pomoc.
Dugo citam ovaj forum ali se evo prvi put javljam za pomoc, nikad do sada nisam izlagala problem i trazila pomoc ovim putem.
Mama ina Ca endometrijuma (tela materice) dijagnostikovan u maju, ali zbog njenih ozbiljnih kardioloskih problema i povrsnosti lekara do sada nije krenulo lecenje, sve se odlagalo. U sept. na skeneru je bilo u mirovanju. Sada nazalost ima meta promenu 15mm na jetri. Sa materice na jetru, ostali organi bez promena, kaze skener.
Nisu hteli da je operisu kad smo sve saznali (tad je bio I stadijum,sve bi bilo ok) jer su nam rekli-umrla bi na stolu. Da smo znali da ce ovako da se oduzi i zavrsi, rizikovali bi. Sad nam kazu- jedino moguce lecenje je HT, ako joj i to daju zbog loseg opsteg stanja (tezak kard.bolesnik). Inace, do sad nije imala onk. simpoma osim krvarenja.
Ja jako sumnjam u HT, licno je ne bih prihvatila, ali ona se nada u zvanicnu medicinu i nije potpuno svesna koliko je opasno.
Da li iko ima neka iskustva, ili me moze uputiti na nekog ko je tako nesto prosao...lekove, preparate, lekare uglavnom sama nalazim, jako bi mi znacila pomoc.


Pozdrav, nadam se da je tvoja mama sada dobro i da je napokon krenulo lecenje. Zaista ne mogu da verujem da su je tako dugo ostavili bez ikakve terapije. Zar nije bilo moguce bar zracenje?
Mislim da uprkos svemu ne bi trebalo da odbijete terapiju, jer to je ipak jedino sto zvanicna medicina moze da nam ponudi i jedino za sta smo sigurni da kako-tako deluje. Nije svaka osoba ista, niti svaka terpija i svaka bolest, ali moja mama je, recimo sasvim dobro podnela terapiju. Nije imala skoro nikakve tegobe, cak ni mucnine, krvna slika joj je sve vreme bila odlicna. Ona boluje od karcninoma jajnika, stadijum 3c. Nakon operacije je imala ostatni tumor od 5cm u maloj karlici, primila je 6 terapija i tumor je nestao, nije vise mogao da se vidi na skeneru i ginekoloskom pregledu. Moja majka nije izlecena, sada je, nazalost, ponovo doslo do progresije bolesti. Nema tumora u maloj karlici, ali se pojavio pleuralni izliv i sve se prilicno zakomplikovalo. Opet, ne mogu da kazem da joj je terapija na bilo koji nacin donela stetu. Sada cekamo konzilijum, valjda ce ponovo dobiti hemo, ne znam.
U svakom slucaju, zelim vam puno srece. Koristite alternativu obavezno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: