Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Upala očnih kapaka-Demodex
PostPoslato: Uto Feb 15, 2022 6:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 15, 2022 6:10 pm
Postovi: 1
Već 4 meseca se mučim sa upalom kože na očnim kapcima.Prvo sam mislila da je alergija i da će proći ako izbacim ono što mi smeta.U to vreme sam probala neki šampon za kosu koji ranije nisam koristila, ali problemi su bili sve veći. Koža kapaka se ljuštila u ljuspama, crvenilo, sitni plikćići, kapci su otekli, crveni i oči su stalno suzile. Imala sam osećaj da mi je pesak u očima i uz sve to ono što mi je najgore-užasan svrab i danju i noću. Ja sam to naravno trljala jer je svrab neizdržljiv. Svi ovi simptomi su se pojavili nakon što sam primila treću dozu vakcine pa sam mislila da je možda neka alergijska reakcija i da će proći samo od sebe. Pošto je bilo sve gore, čak sam se noću budila zbog užasnog svraba kapaka obratila sam se dermatologu. Rekla je da je to kontaktni dermatitis i dala mi Hidrokortizon mast i neku mast za negu i regeneraciju kože na kapcima(Atoderm). Nije mi pomoglo, čak su se simptomi i pogoršali. Otišla sam na kontrolu, dobila sam drugu kortikosteroidnu mast(Elokom) i da pijem Nixar koji je antihistaminik. Kada sam videla da mast koju mi je prepisala ne sme da se maže na kapke( izričito piše u uputstvu za lek) odustala sam od te terapije. Ukucala sam u pretraživač-Svrab očnih kapaka- i našla sam na netu opis svojih tegoba kao i lek (Blephademodex). Tako sam saznala za Demodex parazita i proučila sam i to. Voli masti-zato je svaka krema koju sam namazala pogoršavala stanje. Primetila sam da mi najviše pomaže da se umivam vodom i tako im smanjujem broj. Osetila sam olakšanje čim sam počela da koristim Blephademodex, a svakim danom su tegobe slabije. Još uvek mi suze oči povremeno ali brišem ih papirnim maramicama jer demodex voli vlagu. Lek koristim tek 8 dana a uputstvo kaže da je terapija mesec dana, tako da se nadam da će svrab ( to me najviše muči) uskoro potpuno prestati. Ono što me brine je uzrok ovog stanja. Našla sam da je to prirodan parazit koji živi na našem telu i da izazove ovakvu upalu kada je imunitet naglo popustio. Kako mi se ovo moglo desiti kada inače imam dobar imunitet? Dve godine nisam dobila Kovid, čak ni grip nisam imala bar 15 godina.Ne pijem nikakve lekove osim povremeno kada me zaboli glava popijem Rapidol S. Ne koristim ništa od kozmetike, ne mažem se ni sa kakvom kremom, ne lakiram nokte. Imunitet popušta kada se organizam bori sa nekim akutnim stanjem a to bi se već pokazalo za ova četiri meseca. Ili sam prebolela kovid bez simptoma? Sledeće stanje je moguća onkološka bolest ali ja nemam nikakve tegobe i idem na preventivne preglede periodično. Da bih kontrolisala ponovo Demodex treba mi imunitet a ne znam kako sam ga narušila. Što se tiče vakcine ona bi trebala da mi stimuliše imunitet a ne da ga smanji. Da li je ovo stanje toliko retko da ga iskusna doktorka nije prepoznala?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 193 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: