Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol zuba nakon popravke
PostPoslato: Pet Jan 21, 2022 4:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 11, 2020 6:16 pm
Postovi: 52
Postovani,
prije par dana zabolila me gornja sedmica,odem kod zubara juce,popravi je i stavi plombu.Kaze da je kvar dublji ali nije zahvatio zivac.Medjutim,zub me nastavio boljeti.Ne boli na nadrazaj i dodir samo malo neprijatnosti bude,ali ovako sam od sebe boli,bol prestane pa pocne pa sve tako.I imam osjecaj kao da mi je i dalje anestezija pod dejstvom jer me i obraz boli,i prosto neki cudan osjecaj stvara.Na internetu ciram da moze biti ako je karijes zahvatio zivac,medjutim moja zubarka,koja je iskusna i kojoj vjerujem juce je rekla da nije.Sta bi to moglo biti?
Molim Vas za odgovor i unaprijed hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol zuba nakon popravke
PostPoslato: Uto Jan 25, 2022 11:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
MORAS da ostavis rentgenski snimak, bez toga ne ide. ako imas snimak ja cu da ti pogledam snimak i da ti (okvirno) kazem u cemu je problem. ovako kako si opisao, karijes nije skinut do kraja. u slucaju da te imas tzv. pulsirajuci bol to je DEFINITIVNI znak da na zubu MORA da se radi vadjenje zivca.
*** pulsirajuci bol je bol koji se oseca kao otkucaji srca
*** OBAVEZNO napisi da li ti je radjena amalgamska plomba ili su ti stavili belu kompozitnu plombu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol zuba nakon popravke
PostPoslato: Sre Jan 26, 2022 7:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 11, 2020 6:16 pm
Postovi: 52
e evo me,u ponedeljak sam bio kod zubara,rekla je da je upala zivca sigurno pa ce morat da se lijeci,radila mi je tad nesto s iglicama nekim,strugala,neke tecnosri stavljala,Boga pitaj.A evo i sad sam bio,upravo dosao.Opet isto,jos duza procedura,sto nekih stvari ni je znam sta su hahahah.U subotu idem poslednji put i nadam se da je to to.Nisam radio rendgenski snimak.Uglavnom,bol je prestao,a tebi veliko hvala na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol zuba nakon popravke
PostPoslato: Čet Jan 27, 2022 12:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
to sa iglicama TO je to ... vadjenje zivca, SAMO mi nije jasno kako moze da radi vadjenje zivca bez rentgenskog snimka. to je kao da vozis kola u tunelu i da nemas svetla ... raditi vadjenje zivca bez RTG snimka je ZLOCIN i pisi propalo.
*** u svakom slucaju izgleda mi da cemo se ti i ja MALO druziti na ovom forumu :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol zuba nakon popravke
PostPoslato: Čet Jan 27, 2022 1:59 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 11, 2020 6:16 pm
Postovi: 52
svasta je ona radila tu,te stavlja tecnost neku u zub,te busi,te sa sto razlicitih iglica busi vrti,gore dole,lijevo drsno,pa lijekove neke stavlja,pa je nesto i palila cak :D
pitacu za rtg kad odem u ponedjeljak da mi plombira,da li je potreban.A i nadam se da se necemo korati druziti na ovom forumu,tacnije da necu imati problema hahaha


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol zuba nakon popravke
PostPoslato: Čet Jan 27, 2022 9:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
sta god da je ona radila to uopste NIJE bitno ... ona o vadjenju zivca (bez da te uvredim) ne zna NISTA vise od tebe. vadjenje zivaca ne moze da se radi bez RTG snimaka ... snimci su MANDATORNI. ona bi do sada morala da ima najmanje 3-4 snimka a ona nema ni jedan??? ako ikako mozes da se izvuces iz njenog zagrljaja idi u rankeovu 4 (ako si iz beograda) i tamo potrazi pomoc. vadjenje zivca iz molara (velikih bocnih zuba) je jedna od najtezih stomatoloskih procedura. NIKAKO nemoj da joj dozvolis da ti zatvori zub jer ces da oteknes, ako ne dan-dva posle procedure onda za koji dan.
*** obavezno joj kazi da ti prepise neki antibiotik (da ne bi otekao) ...recimo amoksicilin 250mg ili ako si alergican na amoks. onda neka ti prepise klindamicin od 300mg. OBAVEZNO trazi da ti prepise i neki lek protiv bolova jer ces, u to sam ubedjen, imati bolove. kad budes imao antibiotike u rukama ostavi ovde sta ti je prepisala i ja cu ti kazati kako da ih pijes.
*** NEMOJ da se ustezes da postavljas pitanja, SLOBODNO joj kazi da si razgovarao sa bratom koji je zubar i da je on ZAPREPASCEN da ona jos ni jedan rtg. snimak nema a hoce da puni zub.
*** i da PONOVIM ... NEMOJ da joj dozvolis da ti zatvori zub. kazi joj da ti stavi privremenu plombu na 7-10 dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol zuba nakon popravke
PostPoslato: Sub Jan 29, 2022 10:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 11, 2020 6:16 pm
Postovi: 52
evo me,bio danas,stavila mi plombu,pitao sam i za rtg kaze nije potrebno proslo je sve ok,za antibiotik kaze to ne treba jer mi nista nije ni oteklo i tako,ovako me zub ne boli,jedino na zagriz,mada kaze da nije strasno ako na zagriz boli i da ce proc,ne znam ni sam vise imam 18 godina tako da nisam bas upucen u to


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol zuba nakon popravke
PostPoslato: Pon Jan 31, 2022 1:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
aleksaaa110 je napisao:
evo me,bio danas,stavila mi plombu,pitao sam i za rtg kaze nije potrebno proslo je sve ok,za antibiotik kaze to ne treba jer mi nista nije ni oteklo i tako,ovako me zub ne boli,jedino na zagriz,mada kaze da nije strasno ako na zagriz boli i da ce proc,ne znam ni sam vise imam 18 godina tako da nisam bas upucen u to

*** drago mi je da sam pogresio ... samo mi NIJE mi jasno kako zna da je sve uredu ako nema snimak, ko zna izgleda mi da sam ja prespavao neke lekcije u skoli.
*** to sto te boli na "zagriz" i to je OK a i proci ce :o kad si vec investirao u svoj zub NEMOJ da te mrzi da skoknes do neke druge ordinacije i neka ti naprave samo 1 rtg. snimak i neka ti ga oni procitaju.
*** u svakom slucaju UBEDJEN sam da cemo se ti ja jos druziti na ovom forumu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol zuba nakon popravke
PostPoslato: Pon Jan 31, 2022 2:47 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 11, 2020 6:16 pm
Postovi: 52
bogamj mozda si upravu...hahahaha
bol i ne prolazi bas
najradije bih rekao samo vadi ga jer ne mogu vise ni razmisljat ni dal je sve uradjeno kako treba ni dal ce se desit sta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol zuba nakon popravke
PostPoslato: Uto Feb 01, 2022 10:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
*** napisi mi kako bi ti voleo da ti ja pomognem?
*** ako tvoja zubarka pokusa da ti vadi zub bez rentgenskog snimka ...BEZI iz ordinacije, valjda ti je do sada jasno da ona nema pojma sta radi

Dabar™


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol zuba nakon popravke
PostPoslato: Pet Feb 04, 2022 1:20 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 11, 2020 6:16 pm
Postovi: 52
ne treba nista vise,ne boli vise nikako a tebi mnogo hvala na svemu :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: