Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nadimanje
PostPoslato: Pon Dec 27, 2021 1:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
Već skoro tri meseca imam problem sa nadimanjem i gasovima, imam 52 godine, vodim uredna život, ne pušim i ne pijem, ali radim dosta stresan posao. Uradio sam ultrazvuk stomaka i sve je u redu, uradio sam analizu na kandidu u stolici i ona je u redu, uradio sam i labaratoriju, takođe je sve u redu. Po savetu doktora pio sam tri sedmice Nystatin zbog sumnje na kandidu (imao sam je i ranije u više navrata), pošto mi se stomak posebno nadimao kada bih jeo slatkiše. Sve vreme od kada se pojavio taj problem, dakle od početka oktobra, pijem probiotike. Po savetu nutricioniste smanjio sa težinu sa 106 na 97 za nepuna tri meseca tako što sam prilagodio ishranu i potpuno izbacio sve slatkiše sem voća. Imam redovnu stolicu, nemam dijareju, niti zatvor, a nadutost je sa desne strane i ona se pomera, nekada je odmah ispod rebara, a nekada niže. Stomak nije tvrd i kada ga pritiskam taj vazduh se pomera i imam potrebu da ga izbacim. Nemam mučninu, nagon za povraćanjem, ne podrigujem, niti imam gorušicu. Pre tri godine imao sam gastritis, lečio sam ga, uradio sam i gastroskopiju i sve je bilo u redu posle toga. Početkom leta sam išao na pregled kod hirurga zbog sumnje na bruh u preponi, isto sa desne strane, što je i potvrđeno, ali bruh nije veliki, niti se uklješti. Ipak, čini mi se da su se prva ovakva nadimanja javila negde krajem aprila i početkom maja nakon čega sam i otišao na pregled zbog mogućeg bruha, ali su ta nadimanja tokom leta nestala, pošto sam bio daleko fizički aktivniji. Primetio sam da mi se stomak više nadima ako bih jeo nešto u čemu ima mnogo industrijskog šećere, zatim ako popijem mleko sa kafom, u situaciji kada sam jeo kiseli kupus i kada bih pojeo možda nešto veću količnu testa od belog brašna. Molim vas za savet, šta bih trebao da uradim i šta bi mogao da bude uzrok nadimanja, zahvaljujem vam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nadimanje
PostPoslato: Pon Dec 27, 2021 1:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
svetosavska je napisao:
Već skoro tri meseca imam problem sa nadimanjem i gasovima, imam 52 godine, vodim uredna život, ne pušim i ne pijem, ali radim dosta stresan posao. Uradio sam ultrazvuk stomaka i sve je u redu, uradio sam analizu na kandidu u stolici i ona je u redu, uradio sam i labaratoriju, takođe je sve u redu. Po savetu doktora pio sam tri sedmice Nystatin zbog sumnje na kandidu (imao sam je i ranije u više navrata), pošto mi se stomak posebno nadimao kada bih jeo slatkiše. Sve vreme od kada se pojavio taj problem, dakle od početka oktobra, pijem probiotike. Po savetu nutricioniste smanjio sa težinu sa 106 na 97 za nepuna tri meseca tako što sam prilagodio ishranu i potpuno izbacio sve slatkiše sem voća. Imam redovnu stolicu, nemam dijareju, niti zatvor, a nadutost je sa desne strane i ona se pomera, nekada je odmah ispod rebara, a nekada niže. Stomak nije tvrd i kada ga pritiskam taj vazduh se pomera i imam potrebu da ga izbacim. Nemam mučninu, nagon za povraćanjem, ne podrigujem, niti imam gorušicu. Pre tri godine imao sam gastritis, lečio sam ga, uradio sam i gastroskopiju i sve je bilo u redu posle toga. Početkom leta sam išao na pregled kod hirurga zbog sumnje na bruh u preponi, isto sa desne strane, što je i potvrđeno, ali bruh nije veliki, niti se uklješti. Ipak, čini mi se da su se prva ovakva nadimanja javila negde krajem aprila i početkom maja nakon čega sam i otišao na pregled zbog mogućeg bruha, ali su ta nadimanja tokom leta nestala, pošto sam bio daleko fizički aktivniji. Primetio sam da mi se stomak više nadima ako bih jeo nešto u čemu ima mnogo industrijskog šećere, zatim ako popijem mleko sa kafom, u situaciji kada sam jeo kiseli kupus i kada bih pojeo možda nešto veću količnu testa od belog brašna. Molim vas za savet, šta bih trebao da uradim i šta bi mogao da bude uzrok nadimanja, zahvaljujem vam.


UZ
Jetra uredne veličine, homogene strukture, početno masno infiltrisana.
Choecysta bez pat. sadržaja. Choledoh uredne širine.
Pankreas uredne širine, homogene strukture, hyperhogen.
Slezina fiz. dimenzija.
Oba bubrega uredne veličine i oblika, očuvane širine parenhima, bez dilatacije pc sistema, retki microliti obostrano.
AA uredne širine.
Nema slobodne tečnosti u abdomenu.
Mokraćna bešika pravilnih kontura, bezintraluminalnog pat. sadržaja

Labaratorija
Leukociti 7,5
Eritrociti 5,71
Hemoglobin 167
HTC 49,2
MCV 86,2
MCH 29,2
MCHC 339
Trombociti 162
Sedimentacija 3
Holesterol 3,73
HDL holesterol 0,87
LDL holesterol 2,61
Trigliceridi 1,29
IA indeks ateroskleroze 2,98
Glukoza 4,63
CRP 0,43
Bilirubin ukupni 14,54
Bilirubin direktni 2,98
AST 24
ALT 21
GGT 24
Amilaze serum 48

Hernia inguinalis, non incarerata, non ganngraenosa, non specificata K40.9 I.dex


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nadimanje
PostPoslato: Uto Jan 04, 2022 2:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 05, 2010 10:34 am
Postovi: 1
Ja sam imao nadimanje stomaka proteklih par godina u par navrata, koje je trajalo dan, dva. Tada sam imao i ekstrasistole, kada se stomak normalizuje, one nestanu. Od pre 20 dana mi se ponovo poceo nadimati stomak i ne prestaje nikako, ekstrasistole me ubise, pogotovo kada ustanem ili uvece kada je stomak po prirodi najnadutiji. Otisao sam na pregled u Belmedic kod dr.Radmile Jesic i na ultrazvuku abdomena je ustanovila da je zeludac pomeren na gore, tzv.zeludacna kila. Vrlo moguce da je i kod tebe slican problem, posto ni ja nemam nikakve druge simptome osim nadimanja stomaka i preskakanja srca, kao posledice nadutosti. Nocu imam i malo otezano disanje, posto mi se stomak bas dosta naduje, cim se spusti tokom noci, ujutro nemam taj simptom.
Najbolje ti je da uradis rentgensko snimanje zeluca za barijumovim kontrastom, tu se ceo zeludac vidi kao na dlanu, a mozes da uradis i gastroskopiju. Ako ti je nadimanje odmah ispod rebara, kao i meni, onda je definitivno zeludac, posto su creva mnogo nize.
Ja sumnjam da je kod tebe takodje hijatus hernija, tako da vidi sa lekarom da uradis neki od gore dva navedena pregleda ili cak i oba.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nadimanje
PostPoslato: Uto Jan 04, 2022 3:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
Najlepše hvala na savetu. Gastroskopiju sam radio pre tri godine, imao sa hronični gastritis, a doktor će mi zakazati posle Božića kolonoskopiju, pa ćemo videti, Bože zdravlja


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: