Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: agorafobija
PostPoslato: Pon Feb 14, 2005 2:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 6:22 am
Postovi: 2
Ceo svoj 'zivot' imam problem sa stidljivoscu,nedostatak samopouzdanja,sto je preraslo u agorafobiju,pa bih zamolila nekoga da me uputi kod nekog dobrog terapeuta koji se bavi tom preblematikom uz informacije o ceni lokaciji i ostalom sto ide uz to. Inace sam u Beogradu



Hvala svima i pozdrav Nada


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: s
PostPoslato: Uto Feb 15, 2005 1:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 15, 2005 12:46 am
Postovi: 13
idi u palmoticevu i trazi da ides na studensko odeljenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Lecenje
PostPoslato: Sub Feb 26, 2005 1:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 26, 2005 1:30 pm
Postovi: 54
Lokacija: Zemun
Agorafobija sa ili bez panicnih poremecaja se najbolje leci bihejvioralnom terapijom. U Palmoticevoj treba potraziti neuropsihijatra koji se bavi ovim tipom pristupa lecenju agorafobije. Preporucuje se suocavanje sa problemom po principu - klin se klinom izbija. I samo da znate, ja imam ovaj problem vec 5 godina i tek nedavno sam saznao za ovaj metod. Od medikamenata dobra kombinacija su: bensedin, ksalol i sulpirid. Setnja i konstantna angazovanost mnogo pomazu!!! U principu kad si aktivan nemas vremena da razmisljas o tome. Inace bolesnici sa ovakvim poremecajima su normalne osobe (nisi ludi) i kao takvi se tretiraju. Znam da ovaj problem uz pravog psihijatra moze da se izleci za oko 3 meseca uz strogo pridrzavanje saveta doktora. Nada postoji i to vrlo izvesna, treba samo hrabrosti i dobre volje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: grupna psihoterapija
PostPoslato: Pet Mar 25, 2005 8:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 4:14 pm
Postovi: 3
Lokacija: beograd
Zovem se Zorana radovanovic, od nedavno posecujem ovaj forum, pa se zbog toga nemojte iznenaditi sto odgovaram na vase pismo u martu mesecu.
Raspitivali ste se za nekog psihoterapeuta; ukoliko ste jos uvek zainteresovani,ili niste uspeli da nadjete nekoga ko bi vam pomogao, mislim da bih mogla da pokusam da vam pomognem. Ja sam grupno analiticki terapeut, i vodim trenutno grupu neuroticnih osoba. Seanse grupne terapije se odrzavaju jedanputa nedeljno, u trajanju od 90 minuta. Naravno da ulasku u grupu, predhode individualne seanse u kojima se klijent priprema za ulazak u grupu i upoznaje terapeuta sa svojim problemima.
Ovo bi bile samo neke od cinjenica o grupnoj psihoterapiji, koje ni izbliza ne odslikavaju njenu pravu funkciju.
Ukoliko ste zainteresovani za ovaj vid pomoci, mozete mi pisati, pa bi smo mogli napraviti neki kontakt.
Srdacno Vas pozdravljam,
Zorana Radovanovic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Psihoterapeut?
PostPoslato: Pet Mar 25, 2005 9:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 10:15 pm
Postovi: 52
Lokacija: Beograd
Imate li Vi kvalifikacije za psihoterapeuta?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: agorafobija
PostPoslato: Sub Mar 26, 2005 2:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 21, 2005 3:01 am
Postovi: 6
Lokacija: Kragujevac
nalle je napisao:
Ceo svoj 'zivot' imam problem sa stidljivoscu,nedostatak samopouzdanja,sto je preraslo u agorafobiju,pa bih zamolila nekoga da me uputi kod nekog dobrog terapeuta koji se bavi tom preblematikom uz informacije o ceni lokaciji i ostalom sto ide uz to. Inace sam u Beogradu



Hvala svima i pozdrav Nada

POstoji jedna privatna ordinacija koju sam ja posecivala, odlican psihoterepeut sa svim titulama koje su potrebne za tvoj problem. Ordinacija se zove " Korak " a nalazi se na Novom Beogradu. Telefon sam izgubila...ali mozes doci do njih preko pretrazivaca www.krstarica.co.yu , tako sam ih ja nasla..Problem je samo sto je privatno- sto znaci da spremis novac za to- a uz to dobijas zaista kvalitet
Psihoterapeut se zove Mladjan Kudra i za ovaj problem ti njega preporucujem. Samo se pripremi- psihoterapija je jadan veoma bolan proces ....ali kasnije daje odlicne rezultate.. Pozdrav Marina :D

_________________
Patim od panicnog poremecaja i agorafobije Sada me leci neurop.lekovima i prepisao mi je flunirin i rivotril zbog pojacane anksioznosti. Zanima me da li je ovo adekvatna terapija i da li cu postati zavisna od ovih lekova? Sajt Vam je odlican.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 26, 2005 2:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Grupna psihoterapija me nikada nije privlacila.
Tesko da bih se obratila terapeutu koji se ovako nudi na Netu (bez uvrede, ali mene to prosto odbija).

Ko oseca potrebu za psihoterapeutom treba da mu se obrati.
Ali to uopste ne znaci da svako ko ima ovaj poremecaj oseca potrebu za psihoterapeutom.

Iz iskustva mogu da kazem da su izvrsni psihoterapeuti iskreni prijatelji.
Ja mogu 80% onga sto nekada nisam mogla i zahvaljujem svojim ukucanima na trudu i razumevanju (mada im je trebalo vremena da me shvate).
Pozdrav,
danka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 26, 2005 2:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
I jos nesto:

izuzetnu sigurnost mi pruza osoba ivanbg. Kao kontrola necega u sta se ocito dobro razume - divno je sto se ovde pojavio.
Ivane, pozdrav ti saljem,
danka :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 26, 2005 7:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 10:15 pm
Postovi: 52
Lokacija: Beograd
Hvala Danka.
Ne poznajem bas najbolje, ali po nesto jesam procitao... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 26, 2005 7:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 7:17 pm
Postovi: 39
danka je napisao:
Grupna psihoterapija me nikada nije privlacila.
Tesko da bih se obratila terapeutu koji se ovako nudi na Netu (bez uvrede, ali mene to prosto odbija).


Grupna terapija je za mene jos veca panika. Svako isprica svoje strahove i prezivljanja a to i dramaticno dosta. Posle toga samo utripujem da i ja imam recimo agrofobiju ili bilo sta drugo od ljudi koji su tamo nesto rekli. Mada to je induvidualno. Licno meni to nije nikakva terapija nego 'zbor ljudi sa neurozama'.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Psihoterapija-psihoanaliza
PostPoslato: Sub Mar 26, 2005 8:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 10:15 pm
Postovi: 52
Lokacija: Beograd
Postoje razni vidovi (pravci) psihoterapije, terapije razgovorom, gde se uspostavlja poseban odnos izmedju klijenta (pacijenta) i terapeuta, koji je po obrazovanju najcesce psiholog ili psihijatar, mada mogu i neki drugi profili da se bave psihoterapijom, ukoliko prodju odredjenu edukaciju.
Najcesci pravci psihoterapije, zastupljeni kod nas:
- psihoanaliza
- psihoanaliticki orjentisana psihoterapija
- psihodrama
- bihejvioralno- kognitivna terapija
- transakciona analiza
- jungijanska analiza
- gestalt terapija
- porodicna terapija
Obicno seanse traju od 45-60 minuta, najmanje 2x nedeljno.
Mnogo osporavani Frojd, kome ne mogu da ospore otkrice nesvesnog, tvorac psihoanalize (neki dodaju prefiks ortodoksna), kaze da je psihoanaliza jedina kauzalna (uzrocna) terapija, gde se eksploracijom (dubinskom) ozivljava potisnut sadrzaj, od najranijeg detinjstva. I mnogi drugi terapeuti se slazu da je psihoanaliza jedina kauzalna terapija.
Po Frojdovom principu, seanse se odrzavaju svakog dana (nekada ranije), sada najmanje 3x nedeljno, po 45 minuta, uvek na istom mestu i u isto vreme (ja mislim da je to neka vrsta uslovljavanja). Pacijent lezi na kaucu i ima zadatak da asocira i donosi snove.Terapija traje najmanje 2-3 godine, sto je za nase uslove prilicno komplikovano, iz mnogo razloga.
To bi za pocetak, ako Vas zanima, bio moj skroman doprinos ovom forumu, bez reklame i pretenzija. Ja licno volim i verujem u tu vrstu terapije, mada nikada ne bih kudio neku drugu orjentaciju. Ako jos nekoga nesto zanima vezano za to, javite se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 27, 2005 7:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Ja bih pitala nesto:

da li postoji gornja granica (pacijenta) sto se godina tice i psihoterapije?
Da li uopste i ima smisla ta terapija za osobe od 50+?
pozdrav i hvala,
danka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Psihoterapija
PostPoslato: Ned Mar 27, 2005 9:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 10:15 pm
Postovi: 52
Lokacija: Beograd
Nema gornje granice, sem za psihoanalizu, mada je i to danas ublaženo i pomereno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Psihoterapija-psihoanaliza
PostPoslato: Sre Apr 13, 2005 5:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 13, 2005 12:58 pm
Postovi: 8
Lokacija: Beograd
ivanbgd je napisao:
Postoje razni vidovi (pravci) psihoterapije, terapije razgovorom, gde se uspostavlja poseban odnos izmedju klijenta (pacijenta) i terapeuta, koji je po obrazovanju najcesce psiholog ili psihijatar, mada mogu i neki drugi profili da se bave psihoterapijom, ukoliko prodju odredjenu edukaciju.
Najcesci pravci psihoterapije, zastupljeni kod nas:
- psihoanaliza
- psihoanaliticki orjentisana psihoterapija
- psihodrama
- bihejvioralno- kognitivna terapija
- transakciona analiza
- jungijanska analiza
- gestalt terapija
- porodicna terapija
Obicno seanse traju od 45-60 minuta, najmanje 2x nedeljno.
Mnogo osporavani Frojd, kome ne mogu da ospore otkrice nesvesnog, tvorac psihoanalize (neki dodaju prefiks ortodoksna), kaze da je psihoanaliza jedina kauzalna (uzrocna) terapija, gde se eksploracijom (dubinskom) ozivljava potisnut sadrzaj, od najranijeg detinjstva. I mnogi drugi terapeuti se slazu da je psihoanaliza jedina kauzalna terapija.
Po Frojdovom principu, seanse se odrzavaju svakog dana (nekada ranije), sada najmanje 3x nedeljno, po 45 minuta, uvek na istom mestu i u isto vreme (ja mislim da je to neka vrsta uslovljavanja). Pacijent lezi na kaucu i ima zadatak da asocira i donosi snove.Terapija traje najmanje 2-3 godine, sto je za nase uslove prilicno komplikovano, iz mnogo razloga.
To bi za pocetak, ako Vas zanima, bio moj skroman doprinos ovom forumu, bez reklame i pretenzija. Ja licno volim i verujem u tu vrstu terapije, mada nikada ne bih kudio neku drugu orjentaciju. Ako jos nekoga nesto zanima vezano za to, javite se.


Ja se lecim od agorafobije vec skoro 3 godine i redovno idem na psihoterapiju. Zanima me cime se ti bavis i otkuda znas ove stvari i koje su to druge orijentacije koje postoje u resavanju ovog problema, jer ja verujem da se najbolje dolazi do resenja kroz psihoterapiju jer se radi iskljucivo na uzroku, i jako su male sanse da se kasnije u ziotu tako nesto dogodi. Naravno nisam pristalica bihervionalnog pristupa jer je povrsan i nije trajan.

molim odgovor pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Psihoterapija
PostPoslato: Čet Apr 14, 2005 11:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 10:15 pm
Postovi: 52
Lokacija: Beograd
Bavim se raznim stvarima, pa tako znam ponesto i o ovome. :)
Ja sam u prethodnom pismu naveo najčešće psihoterapijske pravce koji se primenjuju kod nas. Jedina kauzalna, znači otklanja uzrok, jeste psihoanaliza. Ako još imaš pitanja, javi se.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: