Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: KISELOST U GRLU
PostPoslato: Ned Nov 07, 2021 5:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 06, 2021 9:48 am
Postovi: 1
Ovako simptomi su poceli jedan dan kad sam se prejeo, osjetio sam da bi je bas tesko palo na zeludac

Sjutra mi je pocelo smetnje u grlo (kiselo i malo teze gutanje, zadah je bio uzas i ukus u ustima) i kad nesto pojedem krenem da podrigujem i nadujem mi se stomak. Pomislio sam da sam nesto lose pojeo i iskulirao to.Medjutim sledeci obrok, cini mi se da je bila vecera, pojeo sam malo vise i odjednom dok sam sjedao pocela je vrtoglavica i mucnina, da sam morao da odem i da povratim.

Otisao sam da se testiram, izvadio sam krv, urinokulturu i helikobakterije, jer sam prvo pomislio na gastritis

Rezultati su bili okej ali su mi u urinu nasli stafilokoku aureus (zlatnu stafilokoku) i bio sam negativan na helikobakterije

Doktorica mi je prepisala antibiotik za stafilokoku ali je totalno ignorisala sto sam rekao za otezano gutanje i neprijatni zadah

Poceo sam sa terapijom ali sam i dalje imao problem sa kiselinom i kad podrigivanjem cestim, Malo sam google-a i vidio da postoji refluks koji nastaje od nezdravog stila zivota, nagle promjene kilaze i stresa.

Bas u tom periodu sam bas jeo previse brze hrane(ljute i zacinjene) i izmedju ostalog pusim. u zadnja 4,5 mjeseca sam dosta povecao kilazu skoro 15 kg
Odma sam se zapitao da li je to problem i skroz sam promjenio ishranu i odma nisam vise osjetao tu tezinu na zeludac, mucninu i podrigujem dosta manje ali mi je ostao taj ruzni ukus u usta i zadah i i dalje osjecam da me pece u grlo (kao nesto kiselo)
Idem uskoro kod gastroeterologa po misljenje ali sam htio da pitam za misljenje i ovdje
da li bih mogao nesto da uzmem ili da uradim da mi i to prodje

Posto za sada kako vrijeme prolazi, simptomi su mi sve blazi i blazi, npr jutros sam se probudio skroz bez tog peckanja u grlu ali cim nesto pojedem, vrati mi se malo taj osecaj

Zelim da cujem vase misljenje, jer sam vec u ocaju 3 sedmice, totalno sam psihicki pao ali se trudim da odrzim ishranu i mirujem i ne naprezem se (takodje ne pusim, niti uzimam bilo sta sto bi mi izazvalo to)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: