Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 159, 160, 161, 162, 163
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Avg 12, 2021 1:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 27, 2013 9:00 pm
Postovi: 9
Situacija znacilo bi mi jako da mogu da dodjem do DR Ksenije,ako iole postoji mogucnost da me nekako povezes sa njom znacilo bi znas i sam koliko :) Ici cu ja za Nemacku u svakom slucaju to ne gine ako nista ovde ne uradim,ali mislim se da probam jos i kod Ksenije pa onda Nemacka. Vidi sve sam probao sto je jo mene 3 institucije VMA,KCC,KCKragujevac i nista niko nece ali bas niko ni da uzme u razmatranje varijantu potpunog izlecenja (kao da ta opcija ne postoji) a ima je.Ima bas dosta istrazivanja,razne studije ima gomila toga na netu.Cak i novih antiviral lekova za koje tvrde da povecava mogucnost serokonvercije u anti HBs do 30% kod HBeAG negativnih.bas dosta toga i to u zadnjih 4 do 5 godina cak je SZO najavila eradikaciju virusnih hepatitisa do 2030god.Kod mene je stanje ok krva slika je ok jetra je ok ali ja nisam ozenjen i brine me kako ce moja buduca zena to da prihvati.Mi smo malo cudni po tom pitanju i stigma je stalno prisutna uostalom zamisli tok razgovora JA:bejb znas imam nesto da ti kazem? ONA:sta dragi? JA:vidi ja sa ok samo imam jedan mali virus koji napada jetru ali nije strasno ako se vakcinises bezbedna si ONA:sta je to? koliko je opasno? JA:na nije opasno to je mali virus koji samo moze da izazove rak jetre ili cirozu ali mimo toga nije opasan :) ...Bejb?Bejbi? :-? ...Mobilni pretplatnik nije trenutno dostupan... Malo se salim ne uzmite za zlo ali da je zajebano jeste ko zna kako ce ona da reaguje. Sve u svemu pozdravljam vas takodje javljam ako bude nekih promena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Avg 14, 2021 11:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Jao stopalo, al si ti lik. Vidi, mene nikad nije vodila Bojovicka, mene je vodila dr Aleksandra Stanojevic koja je otisla u penziju, i ona je bila tvrdnji da je hronicno i da ne mogu se nikad otarasiti ali mogu drtati pod kontrolom. A onda po odlasku doktorke u penziju sam pripala jednoj mladoj doktorki Ivani Gmizic koja mi je i rekla da postoji sansa i da sam kandidat za to. Posle toga je ovo sve zeznulo se s koronom. Pokusaj da pises na mejl, odgovara dr Ivana Milosevic, ona je nacelnica valjda sad, odeljenja. Milice, meni je ona napisala na mejl da i dalje terapiju i meni doktorka na osnovu toga izdaje recept. Odgovara relativno brzo na mejlove. A inace ja sam zvala i zakazala kontrolu za 10.septembar, rekli su mi jedino da ne znaju kakvo ce biti stanje sa koronom, al ako dodje do necega da ce otkazati i zvati telefonom . Ide se na 11. odeljenje kako su mi rekli. A reci mi Milice gde su ti radila pcr kad nisi isla na kontrolu? Gde ima to da se uradi? Jer ostalo sam privatno, Uz i kks, i bas kad sam zakazivala, rece mi ta, cim su vam alt o as 19 i 17, bas niski, verovatno vam je i dalje pcr negativan. Verovatno.. Ali bih to proverila. Najviše zbog toga i idem na kontrolu. Za lek mi rekose i telefonski da i dalje... A u februaru je bilo 3 godine kako ga pijem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Avg 16, 2021 6:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Stopalo, svu srecu u pronalazenju devojke ti zelim, sigurna sam da ce prava imati razumevanja. :D

Zakazala i ja kontrolu za kraj septembra, valjda cu imati srece ovog puta da me neko i primi tamo. Kristina, radila sam privatno u Beo labu, tamo je mislim najjeftinije 10.000 din. , vidim da sada mnoge privatne lab rade pcr.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Sep 06, 2021 3:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 15, 2016 4:50 pm
Postovi: 72
Pozdrav drugari,

Hoćemo li da primimo i booster dozu? Šta mislite?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Sep 20, 2021 12:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Sonyq, ja hocu mada razmisljam da uradim ipak antitela pre trece doze, meni bi ta treca doza bila negde u decembru tek. Pride ja sam se vakcinisala Astra Zenekom, sad ne znam ni koju bih trecu, bas glupavo sto su nama dozvolili sami da biramo :roll: . Pitacu na infektivnoj ukoliko mi ne otkazu kontrolu :lol: .

Kristina, jesi li bila na kontroli?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Nov 03, 2021 2:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2021 2:01 am
Postovi: 1
Pozdrav, drustvo citam vas forum i hocu da vam kazem da sam cuo da postoji neki tradicionalni lek za izlecenje hepB acutni i hronicni. Pravi ga neki Turcin vec 40 godina koji zivi u Skoplju. Cuo sam od ljydi da je efikasan. Dobicu tacnu informaciju od mog drugara iz Ljublhanje on ga koristio i kaxe da se izlecio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Nov 28, 2021 12:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
E društvo, ne bih ja na kontroli jer su mi javili da je doktorka dobila koronu i da se odlaze i da zovem za 14 dana da vidimo kad da zakazem. Nazovem posle 14 dana i kazu, zbog epidemiološke situacije nema kontrola do daljnjeg. Ja uzmem i uradim privatno ultrazvuk i izvadim Kks, i srocim mejl, posaljem nalaze. Odgovore mi da i dalje lek koristim, da je sve ok, da pcr zbog dobrih nalaza ne moram raditi privatno, da cu ga uraditi na klinici kad se stvore uslovi. Medjutim ja odem i uradim privatno pcr i nalaz je i dalje negativan. Videcu ovih dana, posto pada korona, da vidim da li mogu da zakazem kontrolu, uradila bih Fibrosken koji je ranije bio planiran. A sto se tice buster. Primila sam u oktobru i trecu isto Fajzer. Koronu do sad nisam imala. A toliko sam imala kontakata, u zadnje vreme sam imala kontakte sa pozitivnima i ne dobih jos uvek. Srecno svima. Kako ste?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Feb 04, 2022 3:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 04, 2022 2:45 pm
Postovi: 1
Da li neko može da mi objasni šta znaci HBsAg negativan, a Anti-HBsAg pozitivan (18.78)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Apr 23, 2022 12:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Antigen ti je negativan a antitela pozitivna. Sto bi značilo da si imao hepatitis b. Verovatno akutni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Maj 20, 2022 8:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Ljudi, proradilo 11.odeljenje i mozete zakazati kontrole


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Feb 21, 2023 1:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2023 11:45 am
Postovi: 1
Molim za pomoc.Pre dve nedelje mi je otkriven hepatitis B.To jutro prilikom otkrivanja transiminaze su bile povisane oko 1600,da bi uvece kad sam dosao na infektivno bile oko 2200,i primljen sam na bolnicko lecenje na infektivno.Od simptoma sam imao svrab koji je bio pojacan i trajao je jos 10 dana pre otkrivanja hepatitisa,i tamno zutu mokracu,minimalno su mi bile beonjace zute ali nisam bio zut,tokom dve nedelje u bolnici nisam pozuteo,svraba skoro da nema,ja se svo vreme osecam dobro i najnormalnije,u nekoliko navrata imao sam osecaj neke nelagodnosti na desnoj strani stomaka vrlo blago zariste upalu da kazem koja ne potraje dugo.Akutni hepatitis b mi je receno da imam,ultrazvuk mi je bio dobar ,doktor je bio zadovoljan mojim opstim stanjem,sve je islo svojim tokom,prlikom prvog vadjena krvi posle 7 dana od prijema,rezultati su mi bili slicni ovim kad sam primljen,doktor je smatrao da je to neki maksimum i da bi trebalo da pocne da padaju transiminaze,medjutim posle 5 dana kad mi je opet vadjena krv,opet slicni rezultati sa malo povecanim transiminazama i malo smanjenim bilirubinom.Gde mi doktor govori kako postoji rizik da predje u hronicno i da moraju da deluju sa antivirusnom terapijom,kako bi se organizam izborio sa tim,jer ovako valjda nije moglo.Jako sam zabrinut sad jer ja se osecam dobro i najnormalnije, sve je islo svojim tokom a sad odjednom nije kako treba,komunikacija sa lekarima je minimalnna samo u jutarnjoj viziti par reci i to je to uglavnom bez nekih detalja i mogucnosti da se otkrije nesto vise kroz razgovor sa njima.Voleo bih da mogu nekako dodatno da pomognem sebi ali ne znam ni sta bi smeo ovde,oni su mi samo na pocetku rekli da iskljucivo bolnicku hranu vodu i plazmu,rado bi dodao neke vitamine voce ali ne govore mi sta i dal mogu,tako da iskljucivo bolnicku hranu uzimam,takodje otac mi je u svajcarskoj i moze mi poslati odatle nesto ako postoji sto moze da pomogne.Zbunjen sam i pomalo uplasen,naravno pozitivan sam svo vreme ne stresiram se i verujem u izlecenje.Ali bi mi pomoglo ako mozete da mi napisete neko mislenje savete iskustva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Avg 17, 2023 12:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2023 11:49 am
Postovi: 1
Pozdrav svima,
Potrebna mi je pomoć. 20. maja ove godine sam imao rizičan polni odnos. Oralni odnos je bio bez zaštite, a klasičan odnos je bio sa zaštitom. Riječ je o odnosu sa prostitutkom. Nekoliko dana nakon ovog odnosa su mi se pojavile 2 čibe na glaviću penisa. Kožica je bila crvena i oštećena i nisam je mogao prevlačiti. Na glaviću se pojavio i bijeli omot. Otišao sam kod dermatologa koja je ustanovila da se radi o kandidi. Propisala mi je da pijem 2 tablete flukanazol i da mažem kremu cannesten. Već nakon pet dana bolovi i svrab su nestali i sve je bilo dobro. Nakon toga upadam u neku vrstu paranoje da sam pokupio još nešto. Odlazim da se testiram na HIV, sypfilis i rezultati su negativni. Ali tad je prošlo samo 20 dana od tog odnosa. Sve to vrijeme sam na anti kandida dijeti i mršam naglo 7-8kg. Poslije toga upadam u HIV paranoju, imam simptome kao što su blago povećani limfni čvorovi na vratu, svrab čitavog tijela i alergijske reakcije, ponekad blaga vrućica, noćno preznojavanje.... Radim 5 testova na HIV i sifilis i svi su negativni. Posljednji test na Hiv sam radio 72 dana nakon odnosa. Radio sam testove 4. generacije vađenjem krvi iz vene. Radio sam i jedan western blot test koji je još senzitivniji i Hiv može da otkrije u ranijoj fazi. Po preporuci infektologa testiram se i na hepatitis b i c 60 dana nakon odnosa i negativan sam. Radio sam testove HBs ag, Hbc ukupna at i HCV ukupna At. Nakon toga pojavljuje mi se proljev i nakon proljeva mi se pojavljuju jaki bolovi ispod desnog rebarnog luka. Ti bolovi se sada šire na leđa tj. tačno na desnu lopaticu, svrab kože je sad pojačan, ja sam postao u potpunosti anksiozan. Radim još jedan test na hepatitis b i c i negativan sam. Taj posljednji test sam radio 82 dana nakon odnosa. Odlazim kod doktorice i ona kaže da to ne bi trebao biti hepatitis i predlaže mi da uradim PCR test čije rezultate sada čekam. Nemam žute beonjače. U potpunosti ludim i dobijam informaciju preko jednog foruma da je još jedan čovjek imao zdravstvenih problema nakon odnosa sa tom prostitutkom, ali ne želi da kaže šta je u pitanju. Da li je moguće da sam u akutnoj hepatitis fazi i da tijelo nije još proizvelo dovoljnu količinu virusa da ga test detektuje. Radio sam enzime jetre i svi su bili u normalnim granicama, a i jetra na UZ je bila normalno tj. nije bila uvećana. Sad imam stalni bol u desnoj lopatici i ispod desnog rebarnog luka.
Molim vas za pomoć.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Dec 17, 2023 10:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 27, 2013 9:00 pm
Postovi: 9
Pozdrav svima evo i mene posle duzeg vremena.Sta reci i dalje je isto(borba ce se nadamo zahutati) ALT:37 AST:44 AFP:2.50 eho abdomena ok,doca dao vitamine i teraj dalje. Pripremam se i busim da me pogleda neki dobar doca i da vidim mogu li da se resim ovoga sranja u skorije vreme :-? . Kristina11 reci mi sta si ti uradila po pitanju tvoga stanja(rece da ima nade da izbacis to iz tebe) pa reko cisto da javis ima li kakvih novosti :) . Dosta sam guglao vidim da dosta ustanova radi na tome da pronadje lek tako da to uliva nadu(ona zadnja umire) u pozitivan ishod, u svakom slucaju pozdrav za sve od moje malenkosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 159, 160, 161, 162, 163

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 91 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: