Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 159, 160, 161, 162, 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Jun 25, 2021 2:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 27, 2013 9:00 pm
Postovi: 9
https://www.thervacb.eu/ Kristina11 na ovom sajtu sam popunio prijavu, tu sam uneo sve moje podatke tipa adresa br.tel i slicno ime i prezime... Inace nadam se da ce da me kontaktiraju puem mejla posto sam tako obavesten po zavrsetku ispune same prijave. testiranje treba da pocne 01.06.2022 ne znam treba li ja da snosim troskove puta ili oni i dali ja placam lecenje ili oni. Licno mislim da oni sve troskove snose sami, a i da nije tako za lek nikad nije mnogo dati pa makar i na kraj sveta :D Da misio sam na buducu zenu posto jos nemam devojku ali treba uskoro da upoznam jednu osobu za koju se nadam da ce biti ok (bar tako prica jedan moj rodjak) inace tek treba da se upoznamo ali iskreno ziv nisam kako ce da reaguje. PS idem ovih dana na VMA da odragim presek krvne slike i javljam vesti pozdrav za sve :) PPS nadam se dobrim vestima do tada pozdrav svima :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Jun 30, 2021 1:24 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
PoZdrav svima , Kristina vidim da si me spominjala gore :)
Kako je ova ludnica sa kovidom a ja konstantno u Kovid zoni Hepatit mi postao potpuno sekundaran . Neke poslednje stvari koje su se bile odigrale su da sam pre 6 meseci imao nalaze Alt-23 AST -20 gama gt- potpuni oporavak -12 sto je bio vrhunac interferonske terapije. Medjutim nešto je počelo da me muci, počeo sam skoro da treniram i imao sam žestoku upalu mišića i nešto je pocelo da me steže ispod rebara i potsetilo me je na apsolutno isti osecaj neprijatnosti kao pre i tokom Pegasys terapije i ja rek’o Ajde sa izvadim biohemiju Alt - 43 AST-33 ...Biće da sam se isforsirao , Hvala bogu i dalje su u opsegu nisam imao skokove od onda i pravo da vam kažem onog momenta kada sam dobio nalaz AntiHbs-552 kao da sam zaključao dosije Hepatit B duboko u sebi , uskoro bi trebalo da odem na kontrolu i ponovim sve nalaze i iskreno da vam kažem prestravljen sam ....ponovni susret sa onom bolnicom , i ponovni susret sa svim onim sto sam prošao je jedna velika fobija . I onda motam filmove u glavi šta ako sam u medjuvremenu izgubio antitela , šta ako imam relaps virusa . Verujte mi jezivo...
Inače testirao sam se Fajzerovom vakcinom i za svo ovo vreme Kovid me je omašio . nekako sam nastavio sa životom i planovima kao da se onda ništa nije bilo dogodilo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Jun 30, 2021 12:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Stopalo, iscitala sam na tom sajtu, pise da placaju troskove puta i smestaja. A pozivaju u najblizi centar koji je zemlji iz koje si. A nabrojano je centri, Nemacka, Italija,i sad zaboravih gde su jos centri klinicke studije. Iscitala sam sve. Da mejlom treba da obaveste. I ja sam popunila. Situacija, ajde javi sta je bilo na kontroli. Zar nije da ažta antitela kad stvoris ostaju ceo zivot? Bar bi trebalo. Nisu to ko antitela kod korone. Procitaj i ti o ovoj vakcini za hronicni hep B, koja je jos u vazi studije, krecu testiranja na ljudima sl godine. Inace ni ja nisam imala koronu, i vakcinisana sam fajzerom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Jun 30, 2021 2:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Apsolutno , trebalo bi . To je posebna klasa antitela , znam da je kada se vakcinises neka garancija 10 godina da te vakcina štiti , kao posle toga antitela mogu blago da pocnu da opadaju .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Jun 30, 2021 2:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Sigurno je HBV ostavio neki trag na mojoj jetri , jer sam imao visoke transaminaze ,
Sećam se da mi je fibroscan pre Pegasysa pokazao Fibrozu 1 na 2 ... E sad da li se ona u medjuvremenu nakon terapije i prestankom upale oporavila videćemo :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Jun 30, 2021 10:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Situacija, koliko je proslo od tvog oporavka i stvaranja antitela? Ne mogu sad da vratim film, a mrsko mi da trazim unazad. Da, koliko znam vakcina stiti bukvalno da ne dobijes hep B, a ne ono fora mozes laksi oblik (ko sto je slucaj vakcine protiv korone). A posle odredjenog vremena(10 godina) ukoliko je potrebno moze dodatna doza. A koliko znam, kod prelezanog akutnog b dozivotno ostaju antitela, i nikad vise ne moze da dobije hep B. Bar su tako rekli mom decku. On je vec posle 10 dana bolnice stvorio antitela i prelezao, a oporavak jetre je trajao par meseci. Verujem da je slicna stvar kod hronicnog ko uspe da stvori antitela. A bez brige, jetra se obnavlja, iako ti mozda ne bude obnovljena i cakum pakum, na kontroli, nema sta da se nerviras, potrebno je vreme, a F 1 ili F 2 uopste nije strasno ostecenje niti ostecenje koje je nepopravljivo.Odlicno si ti prosao s obzirom koliko si visok pcr imao, i dugotrajno povisene transaminaze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Jul 01, 2021 11:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Hvala ti Kris. Tačno godinu dana je proslo od završetka terapije . Mislim da sam negde nakon 3/4 terapije stvorio antitela . Ali to je trajalo postupno . Interesantno je bilo da bez obzira na onaj VISOK pcr ja sam pre početka Pegasysa imao samo 1800 - HbsAg , nakon par meseci Pegasysa spao je samo na 1650 i ja sam tu počeo da gubim nadu , transaminaze nisu opadale čak su rasle i bilo je gusto. Medjutim 4 meseca pre kraja terapije naglo je opao , poslednji koji sam izmerio bio je HbsAg-200 . I nakon toga negativan , Anti - pozitivan .
Tako da igra ulogu mnogo stvari .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Jul 01, 2021 11:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Postoji mnogo istraživanja na internetu koja pokazuju da li možeš da očekuješ gubitak HbsAg ili ne i koji su procenti mogucnosti .
Tipa ako se prvih 6 meseci Pegasysa prepolovi nivo onda je povoljan znak , a ako ne obrnuto . Takodje piše da on pomaže kod niskih pcr kopija sto se ispostavilo kao netačno .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Jul 12, 2021 9:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 27, 2013 9:00 pm
Postovi: 9
Situacija, reci mi samo posto si koristio pegilirani interferon jesi li osecao neke nus pojave.
Trazeci podatke na netu a u vezi hepa b naleteo sam na kompletno uputstvo u vezi pegasys-a,malo sam se uplasio kas sam procitao odeljak u vezi nus pojava :( . Znam da to zavisi od osobe do osobe ali ti si jedina osoba koju mogu da pitam u vezi toga posto ne poznajem nikog ko je koristio isti.PS: zadnji nalaz HBsAG + antiHBeAG + HBcIGG + PCR 388 IU - 04.2021. danas opet na kontroli javljam sta je bilo :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Jul 25, 2021 1:26 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
I sta bi na kontroli stopalo? Dok ti situacija ne odgovori, idi na njegov profil i iscitaj njegove postove od pre. Imas tu sve, pisao je. Imao je neke nuspojave, al ja licno ne mogu da se setim koje. Mislim da je bila groznica, temperatura.. Iščitaj. Al takodje on je imao jako veliki pcr. Mislim da ti uopste nisi kandidat za taj lek


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Jul 25, 2021 1:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Nesto se ne secam da su mu bile toliko strasne nuspojave. Mislim da je bila groznica, temperatura.. I mislim da nije bilo to tako sve vreme. Iščitaj njegove postove, pisao je tada. Ja npr nemam nikakve nuspojave na tenifovir ali i tu u uputstvu pise svasta da moze biti. I u obavezi sam da pratim bubrege zbog leka, tj da proveravam mesecno ureu i kreatinin. Al evo vec 3 godine proslo i moram da priznam da vise ne vadim mesecno, vec na 3 meseca, onako otprilike, odem i izvadim celu kks. Jer nikad mi nije bilo nista od nuspojava, niti mi je lek uticao na bubrege. Nista, kao da bombone uzimam, jos su i plave boje :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Jul 29, 2021 12:45 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2018 10:47 am
Postovi: 59
Zdravo na site posle dolgo vreme. :)
Vakcinisana konacno sa 2 doze Sinofarm. Zavrsila sam to negde kraj maj.
Stopalo
I jas sam bila jedna od onih koja je primila Interferon- pegazis. Ja nazalost ni sam uspela da dovrsim terapiju , bas zbog nus pojave. Umesto 48- primila 35 inekcije-Pegazis. Ono sto ja sam dozivela imam negde unazad zapisano. Ali ukratko, na sam pocetak je bilo ok, ali posle neki mesec, prilicna nelagodnost dan nakon primanje terapije- mucnina, glavobolja do stanje da ne mogu ustati iz kreveta. Nakon toga u periodu usred leta (strogo zabranjeno je da se pegazis pacienti izlozavaju na sunca i vrucine) dobila sam strasne i cete tahikardije, smanjula sam tezinu (na sam start sa dietom, ali kasnije nije bila dieta a kilogrami su se namalivale) -10-12 kg, strasan kosopast ali i uzasno mrsna kosa. Na laboratorija pred prekida terapija ukazalo se da mi se poremetila stitnjaca , da najverojatno je to iziskovano od pegazis a stitnjaca napravila sve te tahikardije i sl. Postala sam HIPER...
ukratko - tako. To je se subjektivno, slusala sam razne price i iskustva, povracanja, mucnina, groznici, ali i relativno laksi nus pojavi. tako da, je sme razlicito. Ali definitivno je to stvarno snazna terapija

Jas sam za sad dobro. Stitnjaca u redu. Jetreni analize si isto dobri. Ja se ocosecam dobro- osven sto sam debelucka ....Tu nisam nesto too much odgovorna.Znam da treba, ALI samo samo puno iskrena. Krenem sa dietom, oslabim, traje nekoi mesec i idemo na novo....kg+. Voce i povrce in, alkohol skoro i da ne pijem i to...
Pozdrav svima. Zelim vam sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Jul 31, 2021 5:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Ja se secam da je, pre 15 godina, na mojoj prvoj biopsiji, u sobi sa mnom lezala zena koja je imala hep.C i primala pegazis. Tada je bila procedura da pocetak te terapije (prvih mesec dana) pacijent bude hospitalizovan, bas zbog tih nus pojava. Ja sam tad bila bas kratko, pa ne mogu da se setim da li je ona imala ikakvu reakciju.

Elem, kad cemo na kontrolu na infektivnu? Meni dr opste prakse trazi izvestaj lekara specijaliste za recept za terapiju, a na kontrolu kod specijaliste ne mogu da odem. Ona ne zna koliko dugo se pije Viread,pa kao mora da ima neki izvestaj. :roll: Sad mi dala za jos tri meseca, pa cemo videti sta dalje. :roll:

Ja sam radila krvnu sliku i pcr (koji je negativan :D ), sve ok, ali mi ova nemogucnost da odem kod infektologa bas unosi nemir.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Avg 05, 2021 2:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 27, 2013 9:00 pm
Postovi: 9
Cao svima, evo mene opet :) Kristina 11 najnoviji reultati su: HBsAG + anti HBeAG anti HBcAG pcr 1020 IU 28 juli 2021. Nesto je PCR malo povisen u odnosu na april no doca kaze ok kontrola za 6 meseci... Veli no terapija. Ja naravno ne budem lenj i odem do beograda pravac klinicki centar DR Ksenija Bojic.Ulazim ti ja onako usplahiren i po malo nervozan sa uputom u ruci i kazem sebi konacno na pravoj adresi... Ali sipak sestra uze uput ja reko kod DR Ksenije a ona meni doktorka vise neradi kod nas dala je otkaz mozes misliti kakvo razorarenje pomislih u sebi ovo samo meni moze da se desi koji sam maler od samog starta. Inace primila me je druga doktorka koja cim je videla nalaz rece isto noo terapija!!! Kontrola za 6 meseci kod tvog doktora. Kad je videla da imam punu fasciklu papira i potpise 4 lekara sa blagim osmehom mi je rekla Vidi u mnogo babica kilava deca idi kod tvog lekara on je dobar doktor poznajem ga licno ja uskoro idem u penziju tako da bices ok.Ali doktorka ja bih zeleo da se ovoga otresem velim. Ne neces moci da se otreses nikada pomiri se sa tim to je hronicno. Ja sam samo klimnuo glavom i izasao misleci u sebi naci cu lek pa makar crko :lol: Kris inace proveo sam dosta vremena po forumima i prikupio zasista dosta informacija o samoj bolesti kao i toku iste.Izgleda da mi ostaje samo Nemacka opcija mislim da cu u Minhen po svemu sudeci (najblize je) Vidim da si i ti takodje anti HBeAG rekao bih neaktini nosilac.Vidi sama bolest ima 4 faze 1 imuno tolerantna faza 2 imuno aktivna faza 3 neaktivna faza 4 faza reaktivacije e sad tu je i 5 faza,faza ciscenja ali se to dogadja bas malom broju ljudi oko5-7%. Sad sto se 3 kategorije tice u koju spadam ja a verujem i ti,to je kategorija bolesnika s odlicnom provnozom i dobrim ishodom za lecenje (male sanse za rezistenciju na lek) Ali ono sto mene najvise zanima je serokonvercija HBsAG u anti HBs. Da li je moguce? U nasim slucajevima verujem da jeste ali se namece ono veliko pitanje najvece od svih a to je cena terapije.Vidis terapija se uvodi ako postoje 3 bitna markera za to, a to su: 1 prisutnost HBV DNA veca od 2000IU Povisene transaminaze 2x i vise od normalnih i histoloski nalaz (biopsiaja) da na jetri koja ukazuje na ostecenje(fibroza,ciroza i sl).Samo u tim slucajevima daje se terapija jer pod 1 skupa je 2 nema je dovoljno pa ne zele da isprobavaju bez nekih razloga na nekoga kome je KKS uredna i nalaz jetre uredan (kad vidimo da propada jetra dacemo ti pre ne) u prevodu. Po svemu sto sam video i procaitao o ovom jako cudnom virusu (90% samo islecenja i idalje neznaju mehanizam cccDNA a imaju primere ljudi koji su prelezali akutnu fazu i izlecili se) 1 od 10 je hronicar moram reci da je ovo mozda nacudniji virus za koji znam :) no sta je tu je.Inace ovde se ne nadam nicemu niko od doktora nista ni ne kaze moras stalno da pitas i kad pitas odgovori su sturi i skrti(ko da nesto kriju) zakljucijo sam da je ta Nemacka jedina sansa. 16 instituta iz 6 zemalja rade na tome i uradice nesto ipak je velika lova u pitanju a lova je sve (240 miljona obolehih) puta cena leka cifre sve govore.Jedino mi je krivo sto ovu doktorku ne nadjoh tamo reci mi mozes li da mi se rapitas za nju nekako znas ja sam iz unutrasnjosti (okolina Kragujevca) pa bas i nemam nesto vremena i para da trckam do BG-a bas tako cesto :D Inace testiranje pocinje sledece godine tako da je pasos spreman ko zapeta puska. Pozdrav Kriss za tebe i za sve sa zeljom da nas ovde bude manje sledeci put :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Avg 11, 2021 8:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2018 8:17 am
Postovi: 80
Pozdrav Svima ,
Nadam se da ste dobro . Čitam gore da je Dr.Bojović prestala da radi i jako sam se razočarao . Srećom imam njen mail pa ću pokušati da je kontaktiram. Prvo i osnovno ne verujte u “To ti je hronično i tako će ostati “
Serokonverzija je jednostavno moguća. Stopalo video sam da se raspituješ za Interferonsku terapiju i prosto kada čitam tvoje postove vidim isti entuzijazam koji sam imao pre nekoliko godina kada mi je postavljena dijagnoza. Śto se tiče same terapije bilo je dana kada sam je lakše i kada sam je teže podnosio, ali sam nekako se trudio da ostanem pozitivnog stava. U početku su to bile temperature i groznice , trombofilije , ponekada anksioznosti , ugojio sam se bio dosta a kasnije su Uglavnom su to bile jeze i drhtavice . Ja sam uz Pegasys koristio i ruski lek Imunofan , davao sam ga sebi potkožno . Inače imam samo reci hvale za taj lek , i čak mislim da bi Tebi Kristina pomogao , ako imaš nizak nivo HbsAg. Imunofan je takodje imunomodulator, i ja sam ga nabavljao na crnom tržištu i naravno davao ga sam sebi a da niko nije znao paralelno sa Pegasysem. Da li je on bio ključ mom oporavku , to mogu samo da nagadjam ali ja sam prilično siguran da samo sa Pegasysom ne bih taj odgovor postigao . Razumem tvoju jaku potrebu da uradiš sve sto možeš ali ako mogu nekako da te na tom putu usmerim samo veruj . Ja sam nekako od samog početka jako verovao , i nekako samo sebe ubedio da tu nema mesta za promašaj i tako je i bilo . Naravno dugujem veliku zahvalnost Dr. Kseniji sto me je motivisala. Ona je verovala da ću ja postići najbolji odgovor iako su ostali lekari bili skepticni . Takodje znam za još najmanje 3 slučaja , ti trojicu momaka koji su uz pomoć Pegasysa postali negativni.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 159, 160, 161, 162, 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 106 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: