Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 158, 159, 160, 161, 162, 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Mar 22, 2021 7:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 10, 2021 12:14 pm
Postovi: 8
Nisam čula za tu vakcinu da li nešto konkretno piše za nas sa hepatitisom b????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Mar 22, 2021 11:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 29, 2021 11:54 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima,
Hep B od juna prosle godine da znam.
Uradjen tada PCR i bio skoro negativan. U januaru ove godine opet PCR i sada 2100 iu. Pri tome sve ostalo u redu, AST ALT ultrazvuk. Dr mi savetovao Fibroscan pa sam i njega uradio. Ok je samo je jetra granično masna. Dr kaze ne treba terapija kad su AST i ALT mirni. Znam da su neki od vas sa više od 2000 iu dobijali terapiju pa me interesuje sta je bio vašim dr razlog za uvodjenje. Pored toga me interesuje način ishrane koji može da pomogne tj sta sve ne sme da se uzima.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Mar 23, 2021 8:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 22, 2021 5:51 pm
Postovi: 2
Ne bih da sirim dezinformacije zato molim te pretrazi po nazivu vakcine koju sam napisao, ali koliko sam shvatio radi se o vakcini za hronicni B i dala je odlicne rezultate na pacovima, u jan ove godine je EU odobrila klinicka ispotivanja i mora da prodje 4 god. Evo link https://www.thervacb.eu/the-project/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Mar 24, 2021 6:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Ivane, ovo je bas lepa vest, bas cu pratiti sajt, valjda ce postavljati s vremena na vreme nove vesti.

Dejane, gde se ti lecis kad si imao kontrolu u januaru? Pitam jer ja vec godinu dana nikako da ubodem trenutak kad je moguce uopste otici na kontrolu na infektivnu.
Inace, i ja sam imala iste rezultate kao ti, mirne transeminaze, biopsija pokazala da nema fibroze, pcr oko 2000- ali recimo da je oko dve godine bilo tako, izmedju 1800-2200 pa je dr resila da mi uvede terapiju jer se dugo vrtimo tako...sta znam, godinu dana sam pila Zeffix, pa sad pijem Viraed.
Sto se tice ishrane nema neke posebne dijete, ja se vise zdravorazumski hranim, bez alkohola, gaziranog, zasicenih masti, slatkisa. Ne pijem ni suplemente, povremeno silimarin, recimo 3 meseca pijem, pa 3 pravim pauzu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Mar 24, 2021 10:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 29, 2021 11:54 pm
Postovi: 2
Hvala na odgovoru Milice!
Ja sam u junu prošle godine kada sam slučajno saznao otišao privatno jer nije ni moglo drugačije. Tako isto i na kontrolu u januaru.
Što se tiče rezultata bio sam uplašen kad sam video da su za šest meseci skočili na 2100 iu. Medjutim dr kaže nije to za lečenje. Pošto sam insistirao na dodatnih dijagnostici onda mi dr kaže da uradim fibroscan ali da ne zurim. Opet privatno naravno i to samo jedna klinika privatna ima u Bgd da on zna.
Razmišljam da li ima potrebe da radim češće neke od rezultata, šta ti misliš?
Pozdrav,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Mar 28, 2021 11:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Ja sam uvek isla na kontrole na infektivnu. Manje vise na 6 meseci, uvek sam nosila krvnu sliku i hepatogram, jednom godisnje ultra zvuk, a tamo su mi radili pcr i markere. Fibrosken nisam radila, jer su mi radili biopsiju (za to se lezi u bolnici). Po nekad, kad mi djavo ne da mira, izmedju kontrola uradim ast i alt. Mislim da nema potrebe da radis nista vise niti cesce, ali razumem da si zabrinut pa ako bas hoces uradi ast alt izmedju dve kontrole. Vremenom se naviknes na tu hronicnu bolest, pa se vratis u normalnu sto se glave tice i ne opterecujes se previse.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Apr 05, 2021 12:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Čekaj ovo je vakcina za nas koji vec imamo hronični B? Pa to je sjajna vest. Znači pacovi su dobro prosli :D, valjda ce i ljudi. Milice, i moja drugarica sa AZ je tako prosla. Nema veze, bitno je da radi posao. Dejan je nov sa hepatitisom, shvatam zabrinutost, tako sam i ja na pocetku. Ja sam cak i sama sebi rigoroznu ishranu tada uvela. Ali za tim nema potrebe kada je jetra neostecena. Samo normalno sto bi generalno trebalo svi da preferiraju zdravu ishranu. Ja sam trebala fibrosken da radim posle 5 godina, ali tada korona poče i ne odradih ga. Transaminaze su mi konstantno niske, 19, 20.Zadnja 3 pcr su mi nalaz negativan, nema detektibilne virusne Dnk, ultrazvuk stalno uredan. Kontrole su inace na 6 meseci. Ali imala sam variranja u pcr. Kada sam saznala da imam, pcr mi je bio 9000 iu, tada se lecenje uvodilo na preko 10 000,ali meni je ipak uveden zeffix. Koji mi je spustio pcr na 44 iu. Ali posle 2 godine rezistencija i pcr oko 60 000. Ne secam se vise. Tada mi je uveden viread i kontrole su bile prvo na 3 meseca, ali posto je odmah posle 3 meseca pcr negativan, kontrole su nastavile na 6 m, i svaki put pcr negativan. Pri tom mi to variranje nije osetilo jetru i svi nalazi su ok. Dakle Dejane bez brige, to i nije veliko variranje, ljudi su imali pcr u stotinama hiljada, pa neki i do milion. Posto je rast, a privatno radis. Mozes za 3 meseca ponoviti. Ne moras cekati 6. A predhodno nema potrebe jer ne ide to tako brzo. Od analiza iz krvi odradi tumor marker za jetru AFP, to mi hronicni pratimo, i pored transaminaza odradi i albumine i PT. Oni bi ukazivali na neko teze ostecenje. Obavezno i leukocitarnu formulu uvek radi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Apr 05, 2021 12:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
A pcr posto ti je u porastu, ponovi za 3 meseca, umesto za 6. Tako su meni kada mi je bio u porastu zbog rezistencije na lek, ali moj porast je rekoh ti, bio daleko veci. A ljudi su imali i vece u stotinama hiljada... Tvoj moze tako da varira da se opet smanjuje i povecava, to je generalno tako. prati transaminaze. I rekoh ti iz krvi, tumor marker, albumine, PT, leukocitarna formula. Ovo ti je sigurno u redu, cim si odradio fibrosken i ok je, al ubuduce neces stalno raditi fibrosken nego prati ove parametre. A sad prati pa ako se transaminaze povise, tad eventualno da se javis da ponove pcr i daju ti terapiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Apr 18, 2021 10:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 27, 2013 9:00 pm
Postovi: 9
Pozdrav svima,evo ga jos jedan nov medju vama 8) Kao dobrovolji dalalac krvi od juna meseca prosle godine saznao sam da sam HBsAG+ nazalost.Od tada do danas krv sam davao 4 puta Oktobar Decembar Novemvar i Mart. ALT 37 AST 27 Mart 2021 ostali parametri takodje uredni.Sto se tice virusa vrednosti su sledece HBsAG+ HBeAG- anti HBeAG HBcIGM- HBcIGG+ PCR 6250 IU ML Oktobar 2020. Imam jedno pitanje prilikom vadjenja krvi u februaru PCR 338+ IU ML primetio sam da je vrednost PCR manja nego pre 6 meseci.Vidim da dosta vas ima iskustva sa ovim stanjem a ja sam relativno nov u svemu ovome pa me zanima dali je to dobar znak i ima li nade da se taj HBs vremenom izgubi i predje u antiHBs.Citao sam dosta o hepatitisu b pa sam zahvaljujuci ovom sajtu saznao da postoje istrazivanja therVacB u evropi da se ova bolest iskoreni do 2030god.Naravno popunio sam obrazac i prijavio se da ucestujem u testiranju :D (pocinje 01.06.2022)koliko sam procitao.Vidim da je nekima od vas dosta pomogla i DR Ksenija Bojovic pa sad jurim da doprem do nje i vidim sta ima da mi kaze. U svakom slucaju pozdrav za sve vas :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Maj 03, 2021 10:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Stopalo, da ti kazem ovako.. Ja kada sam saznala da imam hronicni b, a to je krajem 2015te godine, stav lekara je bio, da iz hronicnog b, nikad ne mogu da se stvore hbs antitela, tj nikad ne moze virus da se eliminise potpuno. Moze da pcr bude negativan, moze da se i izgubi hbs antigen da bude negativan(sto je ogroman uspeh, i umrtvljen virus, skoro pa kao da ga ni nemas, nema nikakvu aktivnost) ali hbs antitela ne mogu da se stvore i to bi znacilo da nisi izlecen i da se virus u bilo kom momentu moze opet aktivirati i "vratiti iz mrtvih". Tada je glavni cilj praćenja i pecenja bilo stavljanje virusa "u kavez". Medjutim otkako sam pocela da pijem lek Viread, meni je pcr negativan. Prosle godine posle 2 kontrole sa pcr negativan, doktorka je rekla da idemo ka tome da se izgubi hbs antigen i da stvorim antitela hbs. Ja sam se zabezeknula, pitala zar je to uopste moguce. Rekla je, da jeste i idemo ka tome, kandidat sam. A dva ponovljena nalaza koja ukazuju na to, znacilo bi izlečenje i prekid leka. Vadila sam tada pcr, antigene i antitela. Medjutim meni je i dalje pcr bio negativan ali hbs AG pozitivan, i antitela hbs negativna. Inace sam hbeag neg, a antitela hbe pozitivna. To mi je bilo i pre lecenja. I dalje pijem lek. Bas uskoro cu da ponovim antigen hbs i antutela. Jer ocigledno, da sa novim saznanjima je to moguce. Sad.. Koliko je moguce to prirodno bez leka.. To ne znam. Ovde je bilo jedan korisnik ali on je imao milionski pcr, fibrozu jetre, koristio lek pegazis i uspeo stvoriti hbs antitela. A prirodnim putem.. bez leka. . Ne znam nikog.Odrzavanje pod kontrolom i pracenje samo, to da, bez leka, ali potpuno izbacivanje virusa, ne, ne znam za taj slucaj. Ali ti sa tolikim pcr nisi kandidat za lek jos uvek. Ali nova saznanja, istrazivanja... To za tu vakcinu me obradovalo.. Otvaraju se mogucnosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Maj 14, 2021 2:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 14, 2021 2:18 pm
Postovi: 1
Bila sam cijepljena, ne osjećam nikakve nuspojave



Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Maj 16, 2021 12:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Nemoguce da si vakcinisana vakcinom za hronicni hepatitis b, jer je ona jos u fazi ispitivanja. Testiranje na ljudima je tek al godine. To je za nas koji vec imamo hronicni hep B. Ti si se verovatno vakcinisala obicnom vec postojecom vakcinom protiv hepatitisa B.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Maj 23, 2021 10:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 27, 2013 9:00 pm
Postovi: 9
Kristina11 zaboravih da kazem radio sam fibrosken pre mesec dana diagnoza 6.4 lekar mi je rekao da je F0 i da ne brimem konrola za 6 meseci. Inace da napomenem da su me 4 lekara pregledala i da sam ja insistirao na terapiji (pegilirani interferon) ali niko nije hteo ni da cuje :D . J velim da se odredjeni broj izlecio sa tim ali niko bas niko nije hteo da me uvede u terapiju :cry: .Kazu za sada pratimo nema terapije,tvoj primer mi govori da cu verovatno morati malo da sacekam da budu sigurni dali treba terapija. U svakom slucaju ovo mi malkice ide na zivce :D ali strpljen spasen sto kaze nas narod.Znas malo je neprijatno reci svojoj buducoj zeni imam hepatitis b ne ocekivati negativan odgovor.U svakom slucaju oca ce se vakcinisati obavezno ali znas kako je to kod nas stigma i ta sranja mada je sve to zivot verujem da cemo svi da pobedimo ovo sranje od virusa puno pozdrava za sve od mene za sad :) PS obavesticu vas o novinama :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Maj 25, 2021 10:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Stopalo, prvo da te pitam.. Obrazac si nasao na sajtu i popunio? Ima li neko objasnjenje sta bi podrazumevalo ucestvovanje u istrazivanju, odlazak tamo.. Gde.. I kako postupak. Razmisljam i ja da se prijavim. E sad ovako, nije ni cudo sto niko nije hteo da ti da interferon(pegazis) jer ti nisi kandidat za taj lek. Zapravo trenutno nisi kandidat ni za jedan lek. Shvatam da si nestrpljiv za izlečenje, pogotovu jer za to sada ima opcija, ja kad sam saznala, tada nije bilo opcija izlečenje vec samo drzanje virusa pod kontrolom. Prvo sam prihvatila stanje u svojoj glavi i naucila da zivim sa tim. Interferon je lek sa dosta nuspojava, i lek koji se daje i ima ucinka kod osoba koje imaju tzv "divlji tip" a to je tip hbe ag pozitivan, koje prati visok pcr, visoke transaminaze, i fibroze F1 ili F2. Ovde je pisala osoba koja je koristila interferon, on je imao divlji tip, pcr mu je dostizao u momentima i prestizao milion, transaminaze u stotinama, i fibroza ne mogu se setiti kog stepena. Uz simptome bolesti i terapiju i nuspojave leka, uspeo je stvoriti antitela hbs i antigen izgubiti. To je zadnje pisao i radovao se. Ne znam kolika ostecenja je jetra pretrpela, nije se posle javljao. Verujem da je dobro. Ali hocu da ti kazem da interferon ima protokol ko moze da ga prima i to je zadnja linija odbrane. I to kod agresivnog tipa. Iz makedonije korisnica je pisala da je koristila, ona je blazi tip, ne znam dokle je lecenje stiglo, imala je cini mi se pcr negativan, i mislim da je pocela stvarati hbs antitela, trebala je ici na kontrolu. Nije do kraja lecenje zavrsila, zbog nekog drugog problema ali mislim i navijam za nju da je uspelo. Treba da javi. Ja npr nikada nisam imala simptome bolesti, niti nuspojave leka, nikada ni jedan jedini simptom, nalazi su mi uredni.. I tako zivim sa tim najnormalnije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Maj 26, 2021 12:14 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
A pomenuo si kako ce tvoja buduca zena reagovati na to.. Nisam najbolje razumela, imas li devojku koja ce ti biti buduca zena, ili hipoteticki tvoja buduca zena koju budes nasao. Plasila sam se takodje reakcija ljudi sto zbog straha, neznanja o tome, ili vrlo sturog znanja kao i zbog diskriminacije, predrasuda.. Medjutim nisam naisla na ruzne stvari. I jos nesto, ti ne moras prijateljima, poznanicima nit ikom da pricas, jer nisi "opasnost" za njih, ali partnerci, devojci moras, doktoru, zubaru.. Moja situacija je bila sledeca da sam bila u vezi 8 godina sa deckom, koji je jednog dana zavrsio u bolnici sa zuticom i hepatitisom b. Potom sam i ja testirana, i pozitivna, ali meni nije apsolutno nista. To je bilo sok saznanje. U prvi mah, sam mu dala do znanja, da ne kazem optuzila, da ko zna sa kojom je bio, dobio i preneo i meni. To je za mene bila jedina moguca situacija, s obzirom da znam da ni sa kim nisam bila, a nemam nikakvih drugih rizicnih situacija kojim bih mogla dobiti virus. On je mozgao, pricao, zubar, intervencija, mozda je tako dobio.. nisam verovala ali nisam ni pricala tad o tome vise, jer previse sam bila zabrinuta za njegovo zdravlje, jer bio je u bolnici i situacija je bila jako ozbiljna. Imao je jak akutni oblik. Transaminaze su mu brojale u hiljadama. U medjuvremenu analizama utvrduje se da sam ja hronicni oblik i da je moja infekcija davnih dana, a jedina opcija je bio pirsing koji sam radila 15 godina ranije. Sok, ja sam njemu zapravo prenela. kako je to uopste moguce, da ja imam to 15 godina, a 8 godina sam sa njim i imam sa njim nezasticene odnose i sad mu tek prenesem. Trebalo mi je dugo to da svarim da je moguce. Ali istog momenta sam mu rekla to saznanje, kao sto je i on meni istog momenta rekao da je pozitivan na hep B. Moram da kazem da on meni ni jednog momenta nije prebacio sto je zbog mene bio u bolnici, ni jednog momenta mi nije rekao e ko zna sa kim si bila, vec je prihvatio situaciju da se prenos desio kada sam radila pirsing. Za razliku od mene, koja sam u suprotnoj situaciji njega optuzila i nisam mu verovala. On je imao akutni, izbacio virus, kroz 10 dana i stvorio antitela, sada je dozivotno imun. Jetru je oporavljao par meseci. Imali smo i krizu i raskid, jer ja nisam mogla da se nosim sa tim, da oprostim sebi, da je bio u bolnici zbog mene, sav taj stres, i da ja to imam i da cu imati do kraja zivota, tad sam mislila ni dete ne mogu imati.. Zato smo tada pukli.Resila sam da krenem dalje. Kada sam raskinula, upoznala sam jako finog decka, kome sam ispricala celu situaciju. Mislila sam da ce da pobegne od mene. Ali za divno cudo, on je sve to prihvatio i otisao i vakcinisao se. Ovo ti sve pricam zbog toga sto reakcije nisu bile onakve kakve sam se pribojavala da ce biti. Nazalost po tog decka, ja prosto nisam mogla da budem sa njim jer sam volela bivseg, to je samo bio period gde nisam mogla da se pomirim sa tim, gde sam krivila sebe, i nisam znala sta bih od sebe, osecala bih krivicu kad god bih bila pored njega, trebalo mi je 6 meseci da dodjem sebi, saznam o bolesti, prihvatim, i da prodje vreme. A taj fini decko, dzabe se vakcinisao, jer nisam mogla da budem sa njim, htela sam da krenem dalje, ali nisam mogla.Doduse nije dzabe, zasticen je i siguran od hepatitisa b. Ja sam se pomirila sa svojim deckom, psihicki prihvatila stanje i krenula normalan zivot. Od tad je, evo vec šesta godina, mi zivimo zajedno i radimo na bebi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 158, 159, 160, 161, 162, 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot], larsfloris i 89 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: