Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Jan 11, 2021 10:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Ne nadjoh to o fajzerovoj, ubih se trazeci, al evo link sta je nas molekularni biolog objasnio o vakcinama protiv korone, detaljnije sta se zna, kako koja deluje...Ako saznate bilo sta o tome , ili dobijete misljenje doktora, vi javljate. Milice i ostali. Evo link https://medium.com/science-in-serbia-na ... fd09bffd34


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Jan 13, 2021 10:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
https://noizz.rs/noizz-news/epidemiolog ... na/2hddv06


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Jan 13, 2021 10:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
I ovo je nesto sto sam nasla o vakcinama link predhodno sto poslah. Navodno hronicnim bolesnicima vise se preporucuje kineska vakcina, jer je ona klasicna vakcina,po principu kao i ostale, sto smo do sad primali. E sad, previse uopsteno je to, hronicnim bolesnicima. Ako imate neke vise info, pisite, delite iskustvo. Ako je neko konsultovato svog infektologa, javite


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Jan 14, 2021 6:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Ja nista ne znam o vakcinama, a nekako i ovo sto nasi portali pisu uzimam sa rezervom. Za fajzerovu vakcinu nije napomenuto da ne mozemo da je primimo, za kinesku bog te pita, o njoj nigde nista ne mogu da procitam.
Svakako najbolje da se pitamo infektologa, ali kako do njih sada doci :roll:
Zanimljivo mi je kad se pokrene na e upravi prijava za vakcinu, pa kad se dodje do specificnih bolesti, hepatitisi su jasno izuzeti.
U februaru idem kod dr opste prakse pa cu svakako pitati, ako ona ista zna, a dodje mi svakako da se prijavim za vakcinu,pa dok dodjem na red valjda cemo resiti misteriju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Jan 15, 2021 9:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
I kako ti tumacis to sto su hepatitis izuzeti? Da svakako ne mozemo da primimo pa nije ni stavljeno, ili da mozemo svakako po nije stavljeno, ili da su prosto u aplikaciji zaboravili da stave :D? E kod mene u firmi je bilo da se izjasni ko je zainteresovan da se vakcinise. Radim u drzavnoj firmi. Nije bilo reci kojom, vec samo radi broja koliko bi trebalo. Naknadno cemo biti obavesteni koja nam je nabavljena i ima li mogucnost izbora. Mozda naknadno da se izjasnimo za koju smo. Ne znamo. Pitanje kad ce to da bude. Za sad je samo ko je generalno za, da se vakcinise.Ja sam se prijavila da sam za vakcinisanje, pa videcu dal cu smeti i kojom, kad do toga dodje. Na portal nisam ulazila. A do tad, cu da krenem sa zvanjem i nekako da se spojim sa doktorkom da pitam, pa moraju nam te info dati, bice tu dosta pacijenata njihovih koji se tu lece godinama a zele vakcinu da prime. Mozda cu i da pisem, ima mejl sto mi je soniq poslala u pp, sto su joj dali. Poslacu ti. Pa da pokusam i tako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Jan 16, 2021 7:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Kad krenes da popunjavas prijavu na e upravi oni, traze da se cekiraju specificne bolesti, pa izmedju ostalog ima i hronicne bolesti jetre (izuzev hron.hep. b i c). Ne znam sta im to tacno znaci, valjda da nije vazno ako imas hepatis...evo nisam pametna.
Citam ove clanke kojekakve o ovim vakcinama, najvise mi poverenja uliva kineska(ne mogu da verujem da sam ovo napisala :lol: )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Jan 17, 2021 2:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
milica m je napisao:
Kad krenes da popunjavas prijavu na e upravi oni, traze da se cekiraju specificne bolesti, pa izmedju ostalog ima i hronicne bolesti jetre (izuzev hron.hep. b i c). Ne znam sta im to tacno znaci, valjda da nije vazno ako imas hepatis...evo nisam pametna.
Citam ove clanke kojekakve o ovim vakcinama, najvise mi poverenja uliva kineska(ne mogu da verujem da sam ovo napisala :lol: )

Hahaha i meni najvise uliva poverenje kineska, po onome sto sam citala, i rekla bih da sa njom definitivno nema problema to sto imamo hep b.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Jan 19, 2021 12:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
E Milice, ja danas zvala kliniku i pitala da me povezu sa doktorkom da pitam za vakcinu za kovid dal smem i koju, kad ta sestra mi rece-moja doktorka nije tu, ona je u kovidu, a nacelnica klinike je rekla, da ko ima hep b i c, iskljucivo i samo sme Fajzerovu vakcinu. Tako da sam se ja nasla u cudu. I kaze al nemojte da bude ja sam vam rekla, evo mejl, i izdiktira mi onaj mejl sto sam ti poslala, kaze napisite vase podatke i pitanje i bice vam zvanicno odgovoreno. Ja sam danas ispisala mejl od kulina bana, od kad se lecim, koji lek pijem i poslala zadnja 2 izvestaja i nalaze najnovije i pitala koju smem vakcinu. I poslala mejl. Odgovor nisam jos dobila. Ali kad dobijem(a nadam se da hocu) ja cu javiti sta mi je receno .Meni je sad problem sto sam ja imala jacu alergiju na neke lekove, tj samo na anelgetike. Na ostale lekove ne. Pa sam i to napomenula. Zivo me zanima odgovor


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Jan 21, 2021 1:26 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Danas sam dobila drugaciju informaciju u klinici. Nazvala sam opet jer nisam jos dobila odgovor na mejl. Rekli su mi da zovem sekretaricu nacelnice klinike. Onaj broj koji znate, pa trazite lokal 54. Dobila sam je, i rekla o cemu se radi, ona mi je ljubazno rekla, da cemo izgleda moci bilo koju da primimo, ali da sacekam odgovorice mi nacelnica na mejl, sporije ide, ima dosta mejlova, jedan po jedan, pa odgovara. Rekla sam da sam telefonski dobila info od sestre koja se javila, da je nacelnica rekla da smemo samo fajzerovu. Ona je rekla, ne, koliko je meni receno moci cete bilo koju. A vama treba to napismeno jel da? Pa rekoh znate sta, bas zbog ovoga te smemo samo onu, te smemo sve, ja bih napismeno da mi odgovori da prosto budem sigurna. Tako da.. Cekam mejl. Ps. Na kontrole se ne moze doci, sve je kovid.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Jan 21, 2021 6:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Ala si ih stisla :lol:

I ja sam juce pisala mail, nikako da stignem da zovem, neka mi frka na poslu, pa kad imam lufta vec bude kasno...Ajd, cekamo pa cemo videti.Realno, Fajzerove ce stici u najmanjem broju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Jan 22, 2021 10:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Ja zovem u 8 ujutru uvek, tad ih dobijem :D . Nisam mejl jos dobila, čekam ponedeljak, ako ne dobijem, u utorak opet zovem :D .Javljaj cim dobijes info. Fajzerovih ce istina najmanje biti. Ja se nadam da je ipak u pravu sekretarica da mozemo da primimo bilo koju.U mom gradu imaju punktovi, vec 2 dana, kineska se daje, moze i bez prijave na portalu, samo direkt tamo se dodje. Do sad sam mogla i primiti. Samo da kazu sme, i idem vise da zavrsim s tim, muka mi je vise od korone, primila bih bilo koju vakcinu. Dosta mojih kolega je imalo koronu, i prijatelja, sad mi je i dalja rodjaka na respiratoru.. Veruj mi, oko mene, na prste mogu da pobrojim ko nije imao. Ja nisam imala koronu i znas kad psihicki vise ne mogu da podnesem da sam uvek u grcu, pazim, dezinfikujem, distanca, maska, itd.. Daj vise da primim tu vakcinu pa sta bude


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Jan 23, 2021 7:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Skroz te razumem, meni poslednjih godinu dana zivot nije zivot. Muz mi se danas vakcinisao Kinezom :lol: , ja cekam odgovor sa infektivne, pride sam pitala i koliko da pijem ovaj Zeffix, a pijem ga duze od godinu dana. Transeminaze su mi ok, ovo ostalo ko to zna, plasim se da mi ne napravi neki rusvaj.
Javljaj kad ih ponovo pritisnes. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Jan 26, 2021 12:55 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Evo ja cu ti reci, zeffix pijes i dalje, ako su ti transaminaze dobre. Ako se povise transaminaze to je znak da je rezistencija ,verovatno, pcr bi tad skocio i tad mora da se prekida. Pije se 3 godine pa onda kontrola. U nekim slucajevima i vise. Al minimum 3 godine ako predhodno ne dodje do rezistencije.Onda se prekida i odmah uzima drugi, tenofovir(Viread) koji ja sad pijem i koji mi odrzava pcr negativan. Meni zefiix nikad nije ucinio da pcr bude negativan, bio je jako nizak, al nikad negativan. Dok Viread (tenofovir) od kad sam pocela piti pcr mi je stalno negativan, nema detektibilne HBV Dnk. On je jako dobar kod rezistentnih oblika na lavimudin. Ovo ti govorim iz svog iskustva i kako je meni receno. Ja sam prvo pila zeffix i na tacno 2 godine mi se desila rezistencija. A inace ja zvala jutros opet sekretaricu i ona je ponovo prosledila moj mejl, koji je poslat 18tog.Kaze ne zna sto jos nije odgovoreno, pa ga je pronašla dok sam bila na vezi i opet prosledila. Nadam se da cu dobiti odgovor pre nego sto dobijem koronu :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Jan 26, 2021 1:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Znak rezistencije, je siguran skok transaminaza. Tako da dok su ti transaminaze u normali, nemas brige. Pijes i dalje. Meni je bio skok transaminaza na 70.Doktorka tad odmah rekla, rezistencija i pre potvrdjenog pcr. Pcr mi je predhodno bio 44.A kad je bila rezistencija skocio na 60 000.Odmah prekinut zeffix i ukkjucen Viread. I za 3 meseca pcr negativan. Tako da, transaminaze mirne, budi bez brige


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Jan 26, 2021 11:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Hvala ti na detaljnom objasnjenju, znam da si i ti pila zeffix ali nisam uspela da promadjem koliko.
I ja pokusala danas da upecal nekog na infektivnoj, ali bezuspesno. Dok nam odgovore mailom ima da nam nestane vakcina.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 81 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: