Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Lek protiv pušenja
PostPoslato: Sre Feb 23, 2005 11:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 2:37 pm
Postovi: 13
Lokacija: provincija
Dali neko zna pravi savet kako ostaviti cigarete pusac sam 23 godine znam da je stetno ali nemogu da pobedim sebe i da se manem tog zla.Pomozite

_________________
problemi oko cetrdesete


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 27, 2005 3:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 04, 2004 2:00 am
Postovi: 49
Evo naseg sajta sa nekim korisnim savetima za borbu protiv psiholoske zavisnosti:

http://www.dolazimpotebe.com/Cigare.htm

Ja bih dodao na to i upotrebu zamene za nikotin (flasteri i slicno), sa pocetnom dozom koja naravno zavisi od dnevne kolicine cigareta na koju ste navikli. Moze da se desi na zalost da to bude skuplje nego pusenje, ali je vazno znati da nikotin izaziva veoma jaku fizicku zavisnost, jacu nego heroin, i da je to cesto uzrok neuspeha kod pokusaja ostavljanja duvana. Doza se postepeno smanjuje u zavisnosti od toga kako organizam to podnosi. Jednostavno smanjivanje broja cigareta dnevno nije tako efikasno kao potpuni prekid pusenja, a uz to se i dalje unose ostalih nekoliko stotina stetnih hemikalija u organizam.

Nije lako ostaviti pusenje, ali je moguce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Odvikavanje od pusenja
PostPoslato: Ned Feb 27, 2005 10:51 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Nicorete zvake i flasteri
Zyban tablete (dosta hvale ovaj lek)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odvikavanje od pusenja
PostPoslato: Čet Maj 24, 2007 4:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 24, 2007 3:52 pm
Postovi: 3
Da li neko zna...bilo ko...gde mogu da se nadju nikotinske zvake? Imala sam samo 3, sto mi je dala drugarica da probam i mislim da bi bilo uspesno odvikavanje. Totalno su super, posto stvarno posle te zvake ne bih mogla da zapalim..kad ono nigde ali bas nigdeeee ne mogu da ih nadjem....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odvikavanje od pusenja
PostPoslato: Čet Maj 24, 2007 4:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 24, 2007 3:52 pm
Postovi: 3
Da li neko zna...bilo ko...gde mogu da se nadju nikotinske zvake? Imala sam samo 3, sto mi je dala drugarica da probam i mislim da bi bilo uspesno odvikavanje. Totalno su super, posto stvarno posle te zvake ne bih mogla da zapalim..kad ono nigde ali bas nigdeeee ne mogu da ih nadjem....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odvikavanje od pusenja
PostPoslato: Čet Maj 24, 2007 4:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 24, 2007 3:52 pm
Postovi: 3
Da li neko zna...bilo ko...gde mogu da se nadju nikotinske zvake? Imala sam samo 3, sto mi je dala drugarica da probam i mislim da bi bilo uspesno odvikavanje. Totalno su super, posto stvarno posle te zvake ne bih mogla da zapalim..kad ono nigde ali bas nigdeeee ne mogu da ih nadjem....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 25, 2007 11:21 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Zyban spada u psihotropne lekove, antidepresive, i NIKAKO ga ne preporucujem za uzimanje na svoju ruku, bez preporuke i vodjenja lekara!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 25, 2007 10:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
Kao doskorašnji pušač, ne bih preporušila žvake sa nikotinom. Kriza traje 3-4 dana, od poslednje cigarete. Žvakama unosite nikotin...stvar koja vam dalje održava zavisnost. Bolje presecite, pa kud puklo da puklo. Posle samo 2 dana...osećaćete se kao da nikad niste ni pušili.

O ovome smo već pričali ranije na nekim mestima...razmenjivali iskustva i korake u ostavljanju duvana.

vama želim puno snage....

verujte mi lakše je nego što izgleda ostaviti pušenje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 25, 2007 10:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 9:37 pm
Postovi: 277
Posle ("samo")10 godina od dve kutije Winstona 100's dnevno, mogu samo da kazem da se ugasi cigara i vise nikada ne upali. Zaista moze tako pogotovo ako partner (ukoliko ga imate) nije pusac ili se vama pridruzi u ostvarivanju tog cilja. Suprug i ja smo samo jedan dan rekli da necemo vise i zadnju cigaru smo podelili i ugasili je. "kriza" koju svi spominju je samo problem sta raditi sa rukama. I to prodje za 5-6 dana. Igrajte se nekim priveskom :lol: Ali svi smo razliciti, bitno je da to zaista zelite, da nije samo izgovor :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 25, 2007 11:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
ma nije čak potrebno ni to da niko u okolini ne puši. Moji ukućani su pušili i dalje puše...Samo se rešite već jednom..to što mislite da vam cigarete pružaju je zabluda, videćete čim ostavite duvan. Nije vam potrebna cigareta da bi se opustili, uživali...bolje koncentrisali...kad ostavite duvan, bićete zadovoljniji, naspavaniji, jači...lako ćete se buditi ujutru...ma skroz lep osečaj...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 26, 2007 3:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 14, 2006 4:56 pm
Postovi: 465
blago vama!kada citam o nekome ko je ostavio pusenje i NIJE SE NAVRATIO...pa to je ogroman uspeh!
ja sam ostavila pusenje cim sam zatrudnela i jedino sto me je drzalo tih meseci je bilo saznanje da cu opet propusiti kada budem prestala da dojim cerkicu...tako je i bilo...
ja sam od samog starta znala da ostavljam cigarete zbog deteta a ne zbog sebe..
inace pusim samo 8 godina i nije mi jasno da toliko bas volim da pusim
! :o :lol:
imam i jedno pitanje:posto sam pusila godinama najace cigarete,po jednu kutiju dnevno,pa presla na one KAO light,a sada pusim one najslabije (od 0,1mg nikotina,1 mg katrana i 2 mg ug.dioksida),a nisam povecala broj cigareta na dan,da li to znaci da se manje trujem ili da se ne zanosim time?ja sada,od ovih cigareta nemam ni mucninu,ni tahikardiju,ni kasalj i "zapusena" pluca kada ujutru ustanem,pa se pitam da li sam bar malo sebi pomogla... :-?

pozdrav svim nepusacima i onima koji ce to da postanu!!!....nadam se i ja... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ja ostavila cigareta!!!
PostPoslato: Čet Maj 31, 2007 9:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 29, 2007 1:24 pm
Postovi: 2
Dragi moji ja sam posle 20 godina pusenja (pakla dnevno) ostavila cigarete. Pocela sam da trcim i ukapirala da ja to vise ne umem. Jednostavno nemam daha. Sledeceg dana sam resila da ostavim cigarete. Za mesec dana slavim godisnjicu!
Potrebno je samo da imate jaku volju, bacite sve cigarete iz kuce i imate par ljudi koje volite koji ce vas podrzavati.
Osim toga imam i kutiju gde skupljam novac. (mozda mi je i to pokretac) Od tada sam skupila 300 evrica. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 09, 2007 12:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
tarcika je napisao:
i imam i jedno pitanje:posto sam pusila godinama najace cigarete,po jednu kutiju dnevno,pa presla na one KAO light,a sada pusim one najslabije (od 0,1mg nikotina,1 mg katrana i 2 mg ug.dioksida),a nisam povecala broj cigareta na dan,da li to znaci da se manje trujem ili da se ne zanosim time?ja sada,od ovih cigareta nemam ni mucninu,ni tahikardiju,ni kasalj i "zapusena" pluca kada ujutru ustanem,pa se pitam da li sam bar malo sebi pomogla... :-?



Mislim da se zanosiš :D . Šalim se.
Mislim da u tim novim cigaretama nema nešto manjih koncentracija onih drugih 40 000 otrova.

Ali znam da postoji razlika u oboljevanju, kod onih koji puše paklu dnevno i onih koji puše manje od 5 cigareta. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 09, 2007 1:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 14, 2006 4:56 pm
Postovi: 465
bas ti hvala,bas me utesi... :wink:


ne vredi,moracu da pokusam da ih ostavim i da se bacim na voznju bicikle! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lek protiv pušenja
PostPoslato: Sre Okt 20, 2010 11:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 20, 2010 10:26 am
Postovi: 1
Ja sam se lako odvikao od pusenja uz pomoc elektronskih cigareta a kupio sam kod nas na www.ecigara.rs mislim da je jedan od najbezbolnijih odvikavanja potpuno lako mi je trebalo 2.5 meseca smanjivao sam dozu nikotina. Super


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 117 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: