Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Sep 30, 2020 9:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 23, 2020 10:33 pm
Postovi: 3
Ej, evo ja sam obavila kontrolu. HBV-DNA 110 IU/ml, ALT 30, AST 27. Jetra u najboljem redu, bez oštećenja. I dalje nastavljam s Tenofovirom. Kontrola za 6 mjeseci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Okt 13, 2020 8:47 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 15, 2016 4:50 pm
Postovi: 72
Pozdrav svima,
Danas su mi zakazali kontrolu pa čekam da me prime, inače zakazuju po 10ak ljudi po danu.
Milice, da to je taj broj telefona na koji sam i ja zvala.
Kako ste svi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Okt 13, 2020 4:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 15, 2016 4:50 pm
Postovi: 72
Uradila sam PCR, biohemiju, kks, AFP i antitela. Za 2-3 nedelje su rezultati, pa javljam.
Milice imaju PCR, zovi da zakažes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Okt 15, 2020 8:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
E, hvala na dojavi, zakazah i ja kontrolu za pocetak novembra. Ako bude izmena javice mi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Okt 16, 2020 10:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 15, 2016 4:50 pm
Postovi: 72
Gledam sad rezultat i nije mi jasno nešto, a i Dr je nešto pričala sama sa sobom oko ovoga, ali kao aj da uradimo seroloske markere antitela pa ćemo videti.
Ovako pise:

HbsAg+
anti HbsAt +
anti HbeAt +
HBV DNK 1677 UI/ml

Ovde je kod mene sve pozitivno, zna li neko, da nije to kontradiktorno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Okt 18, 2020 10:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Ej sonyq, ovo je odlicno, posle toliko vremena su ti hbs antitela pozitivna, al ocigledno jos uvek nedovoljno da ti hbs antigen bude negativan. Ali si ocigledno na dobrom putu da bude kroz neko vreme. Doktorka se nadala da ce meni tako biti, ja iskreno nisam bas verovala da je to moguce kod hronicnih. Odlicno. E a gde ste obavljale preglede? Jel tamo isto na infektivnoj u ambulanti? Zar nije kovid tamo? Zvacu i ja sutra da zakazem. Samo mi malo frka da idem tamo sad zbog porasta korone


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Okt 18, 2020 10:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 15, 2016 4:50 pm
Postovi: 72
Da, kovid je ispod, gde je nekad bila nasa ambulanta I nećete verovati, ali dole su renovirane kovid ambulante, a gore na spratu je ostalo netaknuto. Sada smo gore na prvom, javi se na onu standardnu tel. liniju na koju zovemo, zakazace ti. Javi se sutra da zakažes.
Iskreno ne znam sad za ta anti Hbs, jel ona kada se pojave mogu da nestanu? Iznenadila sam se i ja ali tek kada sam došla kući i pogledala rezultate od januara jer je Dr upravo tiho to komentarisala, ali u tom momentu nisam shvatila šta govori, pa da je pitam na licu mesta.
Videćemo za 2 nedelje šta se dešava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Okt 29, 2020 4:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 15, 2016 4:50 pm
Postovi: 72
Cao svima,
Opet su zatvorili kliniku, zvala sam jutros za rezultate i sestra mi je pročitala. Dr nisam uspela da dobijem telefonom, mimoilazile smo se, ja kada sam zvala ona nije bila tu tako da su mi dali mail da joj pišem jer kontrole opet nisu dozvoljene zbog korone.
Ovo su moji rezultati sada:

HbsAg+
anti HbsAt +
anti HbeAt +
HBV DNK 12 UI/ml

Kaže sestra laicki da je ovo povoljna situacija, da imam Hbs antitela i da zato replikacija nije velika, ali još uvek je prisutan Hbs Antigen i da će dalje Dr da mi kaze. KKS je dobra, AFP nedektabilan.
Poslala sam mail pa čekam odgovor.
Šta ste vi uradile, jel ste zvale/isle za/na kontrolu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Okt 30, 2020 10:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
sonyq, bar neko da uradi kontrolu.
Ja sam imala zakazano za sledecu nedelju pa su mi otkazali jutros :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Nov 07, 2020 10:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Sonyq koji mejl? Jel direkt od tvoje doktorke ili ovako neki mejl na koji moze da se napise pa upute dalje? Ako je tako, napisi mi mejl u pp. Da ne bude da delimo mejl ovde. Ja sam zvala onda kad sam videla da ste vi zakazale al posto sam ja vec obavila telefonsku kontrolu, uradila kks, i transaminaze i sve ke bilo ok, a vise zadnjih puta Pcr negativan, ova mi rece da posto su kod te doktorke koja me je preuzela kad je sganojevicka otisla u penziju, neka mlada doktorka Ivana Gmizic, kaze kod nje su guzve i da nazovem pocetkom decembra i da zakazem za decembar. Nesto se mislim ko zna sta ce u decembru biti sa koronom.Koje su vase doktorke?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Nov 07, 2020 11:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
I vidis sonyq oni sada ostavljaju mogucnost da se antigen izgubi. To ranije nisu govorili da je moguce kod hronicnih. Meni je doktorka pre svega ovoga davala nadu da sam kandidat za stvaranje antitela i gubljenje antigena.Vadila sam Al nisam stvorila antitela. Ti jesi. To je zaista povoljno za tebe. Nije se jos antigen izgubio al imas dobre sanse za to. Kod mene je ostalo da ponovo vadimo antitela i antigene, al onda se desilo ovo sve sa koronom. Ne znam mozda privatno izvadim da vidim. Il sacekacu krajem novembra da zovem. Pa da vidim kakva je situacija. Lek su rekli i dalje da pijem. Neko koga su mi prebacili na tom 11.tom odeljenju, ne znam ni sa kim sam pricala. E inace, jel neko od vas prelezao koronu? Kod mene u okruzenju ponovo dosta ljudi ima koronu. U julu je bilo mnogo vise al i sad ih ima podosta u mom ggradu i okruzenju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Jan 10, 2021 9:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
E drustvo, kakav vam je stav za ove vakcine protiv kovida? Hocete li ih primati? I da li se neko se konsultovao sa na klinici da li uopste mi sa hronicnim b smemo da ih primamo? Kada sam zadnji put bila na kontroli, napomenula sam da nisam prelezala ovcije boginje, radila sam test na antitela i zaista nisam, a imala sam kontakte sa detetom od sestre u cijem vrticu se pojavile boginje, a planirala sam trudnocu, kada sam pitala za vakcinu koja sad postoji za te boginje, doktorka mi je napisala na izvestaj da mogu, cak i kao preporuku da se vakcinisem protiv boginja.E sad, to je bila ta vakcina.. A ne znam kako stoje stvari sa ovim vakcinama protiv kovida


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Jan 11, 2021 11:39 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Ja bas dodjoh da napisem da sam procitala na telegrafovom portalu da mi ne bi trebali da primimo vakcinu Sputnik(kao ni mladji od 16 god., dojilje, trudnice, oni koji planiraju trudnocu u naredna tri meseca, ljudi sa hepatitisom b,c, hivom, tuberkulozom....i jos nekim boljkama). Sad ne mogu da nadjem taj link, ali trazicu danas opet. Uglavnom ta vest vodi ka nekom ruskom linku i tamo pise. Koliko su ti svi podaci pouzdani ne znam. Za druge vakcine nisam nista procitala pa ni ne znam. Svakako mislim da moramo nekako da se konsultujemo sa nekim sa infektivne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Jan 11, 2021 12:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 01, 2006 9:29 pm
Postovi: 364
Lokacija: beograd
Evo ovde sam nasla https://www.telegraf.rs/zivot-i-stil/zd ... a-sacekate


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Jan 11, 2021 10:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Procitah to i ja.Mada na pocetku teksta pise da ne mogu ljudi sa akutnim zaraznim bolestima. Posle je nabrojano samo koje bolesti. Procitala sam danas za Fajzerovu, tu ne pise da ne mozemo, portal bbs vesti na srpskom. Pokusacu da nadjem pa da okacim. A moramo svakako doci u kontakt sa nasim infektologom da nam neko kaze kako i sta.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 74 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: