Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: NOCNO MOKRENJE - KAKO LECITI?
PostPoslato: Sub Maj 12, 2007 10:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 9:38 am
Postovi: 1
Zanima me kako se leci nocno mokrenje kod dece.
Imam devocicu 7 godina i ako je ne probudimo za mokrenje nocu mokri u krevet. A opet ima perioda da se to ne desava. Kome da se javimo i sta dalje.?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 12, 2007 1:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Pocetak lecenja se obicno svodi na davanje antidepresiva, na primer Amyzol 10mg, 1x1, uz psiholosku obradu deteta i savet za higijensko-dijetetski rezim.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: noćno mokrenje
PostPoslato: Pon Maj 28, 2007 12:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 28, 2007 11:51 am
Postovi: 10
Lokacija: beograd
Poštovana, noćno mokrenje se uspešno leči i vežbama uz redukciju ishrane. Prvi set vežbi se izvodi od 15 do 30 dana. Ukoliko mokrenje ne prestane u tom periodu, ide se na drugi set i uspešnost izlečenja je 98,6%. Ukoliko želite detaljnije informacije pošaljite mi e-mail koji imate u mom profilu. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: noćno mokrenje
PostPoslato: Pon Maj 28, 2007 2:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
dipl.defektolog je napisao:
Poštovana, noćno mokrenje se uspešno leči i vežbama uz redukciju ishrane. Prvi set vežbi se izvodi od 15 do 30 dana. Ukoliko mokrenje ne prestane u tom periodu, ide se na drugi set i uspešnost izlečenja je 98,6%. Ukoliko želite detaljnije informacije pošaljite mi e-mail koji imate u mom profilu. Pozdrav


Hocemo svi detaljnije informacije, pa u tome je i poenta ovakvih foruma - razmena informacija u sluzbi sire javnosti.

Ako je taj program toliko uspesan onda ga nema potrebe kriti, zar ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 30, 2007 11:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 28, 2007 11:51 am
Postovi: 10
Lokacija: beograd
Program postoji još od 1953 godine i nema potrebe sumnjati u njegovu uspešnost!
Kao što sam već rekla program se sastoji od seta vežbi uz higijensko-dijetetski režim. Prva faza traje od 15- 30 dana i dete radi vežbe disanja, relaksaciju ,kao i opšte vežbe. Svaka od navedenih grupa vežbi ima od 8 do 12 različitih vežbi, tako da mi je jako teško da ih ovde sve opisujem. Druga faza traje od 42 do 60 dana, gde se priključuju još neke grupe vežbi. Kod noćnog mokrenja je jako bitno da dete, a naročito roditelji budu strpljivi, jer problem treba rešiti tako da dete "ostane suvo" i ubuduće, tj. da ne bude recidiva. Jer ako dete ima par suvih noći to ne znači da je izlečeno. Tako je jako bitno utvrditi da li je noćno mokrenje primarno ili sekundarno noćno mokrenje, to jest da li je dete imalo period od 60 suvih dana ili ga nikad nije imalo. Ako je imao suvi period, moraju se otkriti uzroci nastanka noćnog mokrenja čija paleta je široka...
Pozdrav svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 30, 2007 7:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
dipl.defektolog je napisao:
Program postoji još od 1953 godine i nema potrebe sumnjati u njegovu uspešnost!


Par sturih informacija od strane novoregistrovanog clana sa pozivom na komunikaciju preko PP i nije nesto sto za pocetak uliva poverenje.

Ja, a verujem i mnogi drugi o ovom programu ne znamo nista, pa ako je toliko uspesan (mislim na pomenute procente uspesnosti) onda ga treba na pravi nacin i predstaviti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 30, 2007 9:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 28, 2007 11:51 am
Postovi: 10
Lokacija: beograd
Postovani kolega, ukoliko vi licno imate problema sa nocnim mokrenjem, recite, rado cu vam do detalja objasniti sve vezbe, u suprotnom nemojte skupljati poene nestrucnim kritikovanjem rada drugih i trositi nase vreme. Osobama kojima treba pomoc cu veoma rado odgovoriti na sva pitanja. Srdacan pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 30, 2007 10:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
.............................................................
DUPLIRAN POST.


Poslednji put menjao etro dana Sre Maj 30, 2007 10:46 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 30, 2007 10:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
dipl.defektolog je napisao:
Postovani kolega, ukoliko vi licno imate problema sa nocnim mokrenjem, recite, rado cu vam do detalja objasniti sve vezbe, u suprotnom nemojte skupljati poene nestrucnim kritikovanjem rada drugih i trositi nase vreme. Osobama kojima treba pomoc cu veoma rado odgovoriti na sva pitanja. Srdacan pozdrav!


:lol: :lol: :lol:

Polovinu teksta (malicioznu polovinu) necu ni da komentarisem. 8)

Ali ovo:
dipl.defektolog je napisao:
u suprotnom nemojte skupljati poene nestrucnim kritikovanjem rada drugih i trositi nase vreme.


Shvati jedno ja ne kritikujem niciji rad jer kao sto rekoh o tom programu ne znam nista! Kritika je bila upucena tvom nastupu, tj. onome sto sam ti u prethodnom postu objasnila.
Evo kao redovniji clan mogu da ti kazem da razliciti ljudi cirkulisu ovim forumom, da je bilo razlicitih pokusaja zloupotrebe i manipulacije tudjom mukom i da ti taj nick koji predstavlja tvoje zvanje nije dovoljna verifikacija strucnosti i dobrih namera, pa ako na to dodas ono kontaktirajte me na PP, moje sumnje su realne.
Ni na sta ja ne aludiram...nemam pojma ko si i kakve su ti namere i nema potrebe da padas u vatru. :wink:
Ako imas dobre namere (nadam se da je tako) onda ih stavom iz prethodnog posta sigurno neces dokazati.

Opet ponavljam ako je taj metod ili program (koji je valjda od 1953.g dobio i svoj prepoznatljiv naziv) uspesan, proveren i nasiroko upotrebljivan onda o tome treba pisati javno.
Uostalom niko ne bi bio toliko blesav da svoje dete podvrgava terapiji antidepresivima ako postoji prirodniji i efikasniji metod.

Kapiras sad?
Pozz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 31, 2007 1:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 28, 2007 11:51 am
Postovi: 10
Lokacija: beograd
Nije mi bila namera nikog da vredjam, samo sam se branila... Opravdan je vaš strah od razno raznih osoba koji cirkulišu sajtovima (nećemo da im dajemo nikakva imena!!), ali ne možemo prema svima krenuti kao da je "to baš ta osoba". Imena i naziv programa nisam htela da navodim jer nisam želela da to bude reklama, pošto sam na odredjenim sajtovima dobila baš TAKAV odgovor od administratora sajta.... Elem da ne dužim više potrudiću se da zadobijem vaše poverenje jer su mi na PRVOM mestu deca i NIKAKO ne želim da se leče antidepresivima!!!
Program se zove "ostati suv" i njegov tvorac je prof. dr. Stošljević. Program se primenjuje kao što sam rekla od 1953 godine, naravno uz odredjene modifikacije. Nekolicina nas je imala sreće da se specijalizuje u ovoj oblasti u "Zavodu za psihofiziološke poremećaje i govornu patologiju " koji se nalazi u Beogradu. Literaturu koju imam o programu imam na cd-u i ima više od 80 strana, tako da ne znam ni kako bi to mogla da prebacim na sajt. Ja sam vam pokušala program objasniti kroz faze, jer same vežbe su opširne i ne smeju se koristiti na "svoju ruku" pošto neće imati taj efekat. Moraju se stručno objasniti i roditeljima i detetu, dakle morate ići kod kvalifikovanih osoba ( a ne kod onih kojima nismo hteli dati ime) da se zajedno "prodju" vežbe. Ono što vam mogu sad napisati je DIJETA ZA ENURETIČNU DECU, ali moram odmah da naglasim da u 90% slučajeva samo ona nije dovoljna da se enureza izleči , bez otkrića uzroka nastanka enureze i vežbi neće imati efekat!
ZABRANJUJE SE:
-čokolade, bombone, voćne sokove sa šećerom
-jaki začini
-prekomerno unošenje veštačkih aditiva
-gazirani napici, posebno iz grupe "cola"
-kafa i bela kafa
-alkohol
-krompir, pogotovo pomfri
-mleko i mlečni proizvodi
-c vitamin
-aspirin

Još nešto, ukoliko ste već detetu dali lek, nadam se da to nije Imipramin.
Nadam se da vam je sad jasnije zašto sam rekla da me kontaktirate ukoliko želite da vaše dete podvrgnete programu. Uostalom samo na taj način možete i saznati da nisam jedna od onih osoba kojima nismo hteli dati ime!
Srdačan pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 31, 2007 1:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
Ok. Ovo je vec nesto drugo.
Sumnjam da ce te administrator zbog ovoga kritikovati, a zainteresovani roditelji sad svakako imaju malo bolji uvid u program.
Licno nisam roditelj (jos uvek :wink: ), ali reagujem na ono sto mi strci, a i volim da sam informisana.
Pozzz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 04, 2007 5:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 17, 2006 4:31 pm
Postovi: 30
Baš interesantno! Iz svoje znatiželje izvoza devojku u pet postova.
Strašno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 05, 2007 2:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 15, 2006 10:18 pm
Postovi: 57
E bas strasno,kako je nekim ljudima dosadno u zivotu :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 05, 2007 3:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 31, 2007 10:47 pm
Postovi: 32
Moj sin, 6.5 godina, je pre 15-ak dana poceo, svake noci, da mokri u krevet. On se obavezno probudi i krene u toalet, ali ves mu je vec mokar pa se sam presvuce! Ako Dva puta je pokvasio i posteljinu, tada nas je probudio. Ovo mu se ranije desavalo, pre oko godinu dana, danju - prosto ne (krene) stigne na vreme u wc.... Tada smo ga vodili do lekara, vadio je krv, isao na UZ, sve je bilo u redu, a on je prestao! Sledece sedmice idemo na odmor, ne znamo sta da radimo!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 08, 2007 3:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 11, 2005 11:32 am
Postovi: 170
Lokacija: Beograd
Moj sin ima 7,5 godina i od kada je skinuo pelene (sa 2,5 godine) NIKADA NIJE IMAO tzv. "suvi period" nocu. Ukoliko ga ne probudimo, on se upiski. Nekada moramo da ga probudimo i 2 puta u toku noci (oko ponoci i potom u zoru).
Od pre godinu dana poceo je da vlazi ves i u toku dana. Npr. zaigra se i ne ode na vreme do toaleta. Vodili smo ga na UZ bubrega i besike i nalaz je bio ok. Od pre neki dan smo krenuli na detaljna ispitivanja u Tirsovoj, kod dr Amire Peco.
Napominjem da sam i ja imala problem sa nocnim mokrenjem kao dete i da sam prestala u 8. godini. Kazu da ima i naslednog faktora.
Na netu sam pronasla ordinaciju STOSLJEVIC, prof dr M. Stosljevic, defektolog, koji po gore navedenoj metodi iz 1953. god. leci decu od nocnog mokrenja. Ne znam kakve su cene i koliko je uspesno, ali cu pokusati. Nadam se da smem da napisem kontakt: Kostolacka 59, 063-811 88 96.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: