Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Bolne žlijezde na preponama
PostPoslato: Pet Maj 25, 2007 12:29 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 10, 2007 11:28 am
Postovi: 79
Imam pitanje. Napipala sam žlijezde na preponama, koje se pojavljuju različitih veličina (ali ne veće od zrna graška) i smjenjuju se. Nisu uvijek aktivne. Međutim bole me, a od danas me lijeva prepona mnogo boli i ne mogu da podignem normalno nogu. Takođe osjećam da prilikom dizanja djeteta taj bol kao da pod teretom bude jači. Znači ne boli me kada "cupkam" nogom, ali kada hoću da ustanem i koračam, bol se javlja. Želim da napomenem da ovo nema veze sa depilacijom voskom, jer taj vid depilacije iz drugih razloga ne vršim. Da li ovo može imati veze sa konstatovanom Staphylodermiom? S čim bi ovo moglo imati veze i šta bih mogla preduzeti. Hvala unaprijed.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 25, 2007 11:40 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Da li imate jos negde na telu uvecane zlezde (podpazusno, podvilicno, zausno?). Uvecanje zlezde kod zdravih obicno su znak neke akutne infekcije i javljaju se na pomenutim mestima i u ingvinalnom predelu (preponskom). Takodje postoje ljudi koji su takozvane limfaticne predispozicije - kod kojih se zlezde cesto javljaju i kod najmanjih infekcija a i bez narocitog povoda. Nemamo dovoljno podataka za predpostavku sta bi kod Vas mogao biti uzrok, da, omenuta infekcija stafilokokom moze biti uzrok ali i ne mora - neophodno je da se javite lekaru, da Vam da uput za laboratorijske analize (krvna slika i biohemija) nakon cega ce lekar moci da proceni o cemu se radi. DEFINITIVNO morate otici do lekara, jer iako zlezde na ovoj lokaciji najcesce jesu znak benignih infekcija, one mogu takodje biti i simptom veoma ozbiljnih oboljenja cije uspesno lecenje zahteva sto raniju dijagnostiku. NEma razloga panici, ali pregled lekara i pomenute analize (za pocetak) su neophodne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Nalazi uradjeni
PostPoslato: Pet Maj 25, 2007 8:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 10, 2007 11:28 am
Postovi: 79
Nakon neprospavane noći od ludačkih bolova, kada nisam mogla pomjeriti nogu od bolova uradila sam i nalaze. Krvna slika je dobra, sedimentacija 4, leukociti blago povećani, utvrđena urinarna infekcija (blaga). Na preponama linfni čvorići , citiram ginekologa:
"Uterus/49x42mm homogene eho strukture,
Endometrijum/-11.2/2 mm
U predelu OD/-anehogena šupljina 35mm
U predelu OD/- anehogena šupljina 30mm
D.Douglas/i-prazan
U desnom ingvinumu>lgl 12 mm i 9.4 mm sa neizmenjenim hilusom
UZ nalaz abdomena - ne uočavaju se patološke eho strukture.
DG/Deg. cystica ov. bill. Lymphadenopathia inqu. I. dex.
Th/ Cefalexin 2x1000 mg 8 dana + Orgometril 2x1 15 dana od 26.05.2007. 3 ciklusa (ovo s obzirom da su mi zadnje 3 ili 4 menstruacije na svakih 15 dana)
Doktor ne isključuje mogućnost da je problem i u kičmi. Trebam li još neke nalaze uraditi? Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 25, 2007 10:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Obostrane ciste na jajnicima, ok, ali sta to znaci da je mozda kicma u pitamnju? Da li VAs bole zlezde, ili imate bol koji se siri u ingvinalni predeo, ne razumem sad o kakvoj vrsti bola se radi? Uvecane limfne zlezde (a nisu preterano ni uvecane) ne daju ludacke bolove pa morate biti precizniji. I da, najzad, rekoh, trebalo bi da odete do lekara opste prakse pa moze da VAm da uput za hematologa, ali obzirom na urinarnu infekciju i cisticne jajnike, zlezde mogu biti od toga uvecane, ali najbolje bi bilo da VAs pogleda hematolog. Iz nalaza ginekologa ne vidi se nista bitno da nije u redu sem jajnika, a i jajnici koji bole mogu davati bol u ingvinumu a diskopatije (problemi sa kicmom u lumbalnom predelu) takodje mogu davati jake bolove koji se sire u ingvinalni predeo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 26, 2007 11:59 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 10, 2007 11:28 am
Postovi: 79
Žlijezde se pod prstima pipaju, izgledaju kao zrna graška. Bolne su i smjenjuju se, naiđe i period zatišja pa se opet jave na obe prepone. Ovi problemi su se počeli javljati prije par mjeseci. Osjećam kada nosim nešto teže (ćerkicu) kao pritisak na njih i bole me (u momentu kada su da kažem aktivne). Sada pijem i nimulid, tako da bol u nozi ne osjetim, ali noga kao da je u nekom grču, pa malo i šepam :roll: Mnogo je bolje nego juče kada sam mislila da ću da poludim. Mene jajnici uopšte ne bole, i kada me noga zaboljela i mislila sam da je od žlijezda jer upala jajnika, bešike znam kako izgleda - ovo je nešto drugo, ništa me drugo ne boli osim noge na način na koji sam vam opisala. Bukvalno nenormalan bol u preponi koji se lučno širi ispod kuka do debelog mesa - ako sam se dobro izrazila. Ali ovom bolu su prethodile bolne žlijezde, jer su mi se prvo one "javile". U porodici sam imala slučajeve raka (mamina braća i sestre).
Zašto mislite da bih trebala kod hematologa? Želim još da kažem da me kičma ne boli i nisam se nikada "ukočila", osim što pred menstuaciju imam jake bolove u krstima. Vama puno hvala da ovim odgovorima, mnogo mi znače.
Još me interesuje koje su propratne pojave Orgometril-a i na šta bih trebala obratiti pažnju kada je ovaj lijek u pitanju, iskreno - nervira me što uopšte moram piti ove hormone. Hvala Vam puno.
Helena


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 26, 2007 3:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 12, 2007 8:24 pm
Postovi: 70
Mislim da bih zaista trebala da posetis hematologa jer on je strucnjak za zlezde ne bi da te plasim ali idi sto pre.Pozdrav i sretno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 26, 2007 4:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Opet ja sa "svojom" temom.........Na Infektivnoj klinici sam sretala ljude koji imaju hep B ili C, a do tog zakljucka su doktori dosli nakon dugotrajnih i iscrpnih analiza........na zalost, jedan od retkih simtoma su i otecene zlezde....

Mozda ne bi bilo lose da se odrade i te dve analize, cisto da se iskljuci i ta mogucnost!!


Pozz i sve najbolje, majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 26, 2007 10:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 10, 2007 11:28 am
Postovi: 79
Draga majja, porodila sam se prije godinu dana i mislim da sam pred porodjaj radila tu analizu, jer je obavezna jedino ako nisam nešto pobrkala. U svakom slučaju ću provjeriti. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 27, 2007 12:04 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 10, 2007 11:28 am
Postovi: 79
Želim još da napomenem da mi je radjen UZ kompletnog abdomena i da mi je nalaz uredan. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 27, 2007 12:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 12, 2007 8:24 pm
Postovi: 70
Ja te i dalje savetujem samo hematologa i samo njega da posetis da on odradi periferni razmaz krvi i sta je sve potrebno.Veruj mi da ce ti on jedino otkloniti sumnje i postaviti konacnu dijagnozu.Govorim ti to iz iskustva jer sam i sama tako lutala i radila bespotrebne analize pa cak i na hiv i na silne infektivne bolesti.Sretno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 27, 2007 1:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Svi mi ovde imamo neku svoju pricu i lose iskustvo sa ovim ili onim.........i kad zaredjamo sa idejama, treba coveku pun dzak para za sve analize!!! :lol:


Ja sam prilicno bila iznenadjena kada sam saznala da su otecene zlezde na preponama simptom hep C.

Sto naravno ne govorim da je i ovde slucaj.

Analize na infektivne bolesti i viruse bi trebalo raditi jednom godisnje u okviru sistematskog pregleda ( :lol: ko to jos ovde radi osim osnovaca :roll: ), jer svaka intervencija gde ima krvi ili instrumenata koji dolaze u kontakt sa krvlju predstavlja rizik za zarazu i niko od nas nije zasticen, zato i treba raditi te analize kako bi se, ako ne daj Boze dodje do zaraze, bolest "uhvatila" u akutnoj fazi, sto je mnogo bolje nego kad predje u "hroniku"!!


Ali polako, i to ce se vremenom usaditi u svest naseg naroda (mozda tamo pred kraj 23. veka), ali nismo mi krivi zbog toga, ja sve to eto, sasvim slucajno znam, ali znam, i zato se trudim da sto vise info prenesem dalje!! Ko prihvati-prihvati, ko ne-pa nije smak sveta, svi i imamo pravo na izbor! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 28, 2007 8:21 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 10, 2007 11:28 am
Postovi: 79
Meni je 17.03*06 radjen TPHA i negativan je, kao HBsAg koji je isto negativan. Ovo prvo ne znam šta je, a ovo drugo mislim da je hepatitis b.
Interesuje me koliko dugo hep B i C mogu da budu u oragnizmu prije aktiviranja. I zna li se npr na koji način je osoba zaražena po tipu virusa? Može li se znati npr ko je kome da kažem preneo virus?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 28, 2007 8:52 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 10, 2007 11:28 am
Postovi: 79
Nalaz krvi - one vrijednosti koje nisu u granicama normale, ako može neko da mi odgovori:
LY 0.189 L (0.205-0.511)
MO# 0.8 H x10*9/L (0.1-0.6)
GR# 7.2 H x10*9/L (1.4-6.5)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 28, 2007 6:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
helenav je napisao:
Meni je 17.03*06 radjen TPHA i negativan je, kao HBsAg koji je isto negativan. Ovo prvo ne znam šta je, a ovo drugo mislim da je hepatitis b.
Interesuje me koliko dugo hep B i C mogu da budu u oragnizmu prije aktiviranja. I zna li se npr na koji način je osoba zaražena po tipu virusa? Može li se znati npr ko je kome da kažem preneo virus?



Ako je radjen 2006. i bio neg, do sada je mogao da se aktivira (ako uopste postoji!!). Ovo prvo ne znam sta je, i kao sto je vec receno, treba u raditi HBsAg i Anti HCV.


Pre aktiviranja moze da prodje 6 meseci.


Na koji nacin, od koga i kada - nikada ne moze da se sazna!! :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolne žlijezde na preponama
PostPoslato: Pet Apr 16, 2010 2:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 22, 2010 9:03 pm
Postovi: 40
Vidim da je pitanje postavljeno odavno,ali ja vec mesec dana imam identicne simptome. Pojavile su se zlezde na preponama(najveca je 5 mm),zajedno sa bolom u preponama,glutealnom predelu a cesto se siri duz celih nogu. Par dana ne osetim bol(iako su zlezde jos uvek tu),a onda par dana skoro da sepam. Najgore mi je upravo kad sedim ili cucim zbog bola u glutealnom delu. Ne osecam da me bole kosti,samo misici. Radila sam uz abdomena i posebno jajnika(kod ginekologa) i sve je u redu. Doktor je rekao da su zlezde toliko male i povrsne da su beznacajne i da bolovi najverovatnije nemaju veze sa tim(ipak,obe stvari su se javile u istom danu). Isla sam i kod hematologa,uradila sve sto je trazio i opet,sve je dobro,a zlezde su beznacajne(takodje kaze da bolovi nisu povezani sa tim). U vaginalnom brisu su mi nasli kandidu,ali to sam izlecila( i opet,nije mi logicno da od toga imam bolove,imala sam i ranije kandidu pa nisam imala bolove). Ortoped je rekao da to moze da se pojavi od trcanja,a ja sam se setila da sam bas dan pre toga trcala kao luda(a inace ne trcim). Ipak,rekao je da bi to trebalo da prodje za desetak dana,ali mene evo muci vec mesec dana. Cak sam se iz ocaja testirala na hiv(iako mislim da ovo bas nisu simptomi hiva)-bio je negativan.

U ponedeljak cu ici da snimim kicmu(za slucaj da zlezde zaista nisu povezane sa bolovima). Da li neko ima ideju koje bih jos analize mogla da uradim ili kog specijalistu da posetim? Ovo pocinje da me izludjuje,a izgleda kao da me niko ne shvata ozbiljno,svi doktori mi samo kazu da se opustim jer nemam nista(a niko mi ne govori sta je to nista). Ako neko ima bilo kakvu ideju,bilo kakav odgovor je dobrodosao :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 89 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: