Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ingvinalna hernija ?
PostPoslato: Pet Maj 25, 2007 9:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 25, 2007 9:15 am
Postovi: 4
Prije svega pozdrav svima i unaprijed zahvaljujem na odgovorima!

Naime prije dva dana odradio sam normalni trening sa opterecenjem u teretani, sa ništa većim opterecenjem kao unazad 1-2 mjeseca...no dan nakon treninga mi se u području desne prepone počela javljati zanemariva bol,tupa,kao grč,dublje u preponi, pojavi se na 1-4 sec te nestane,nema pravila kada se pojavi, nije konstantna niti u jednom položaju...... u hodanju nisam primjetio da se javlja...više u sjedenju, ležanju, rijeđe u stajanju.....na skali od 1 do 10 1!


Moguće je palpacijom napipati bolno mjesto, osjećam da nije na površinskim strukturama,također osjećam neku izduženu plosnatu izbočinu (ležim ispružen na leđima te istovremeno palpacijom i KOMPRESIJOM napipam te strukture-mislim tetive cremastera), no jednaku takvu strukturu imam na lijevoj strani NA POTPUNO ISTOM MJESTU...znači područje LIG. inguinale, tj. kao da napipam vezište M.cremastera u području prepone, te dubljom kompresijom prstom na to područje se javlja lagana bol! Bol se ne širi prema testisima, nego više prema periferiji, tj. natkoljenici!


Ovi simptomi traju sada vec drugi dan, bol je stvarno zanemariva no ipak prisutna i naglašavam ne javlja se npr. pri podizanju nogu, čučnjevima, bilo kakvom naporu, te isključivo u mirovanju.....koliko sam primjetio!


Ostali faktori: imam jaku trbušnu muskulaturu, te je važno naglasiti da sam prije 7 ili 8 godina operirao slijepo crijevo bez komlikacija!


JOŠ JEDNOM HVALA ! :D

_________________
"To je prouzročeno činjenicom da su znanja i osobine ljudskih masa neusporedivo niže od znanja i osobina malog broja onih koji stvaraju nešto vrijedno za zajednicu!"

A.Einstein


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 25, 2007 4:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Hernija se u fizickom pregledu dijagnostikuje antriranjem ingvinalnog kanala. Obzirom na opisane tegobe, mislim da nemate kilu, mozda samo prosiren unutrasni otvor ingv. kanala.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 25, 2007 4:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 25, 2007 9:15 am
Postovi: 4
dr ivica je napisao:
Hernija se u fizickom pregledu dijagnostikuje antriranjem ingvinalnog kanala. Obzirom na opisane tegobe, mislim da nemate kilu, mozda samo prosiren unutrasni otvor ingv. kanala.


(Kažiprst se postavlja u preponski kanal te se ispitanika zamoli da se glasno nakašlje kao bi se osjetilo prodiranje stijenke na vrhu kažiprsta?!)


Danas se simptom pojavio samo 2 puta od 7 h ujutro do sada, u vrlo kratkom trajanju....


Namjeravam uzeti odmor od rada sa opterecenjem nekih 5 do 7 dana, te se postupno nakon toga vracati! Nadam se i posjeti liječniku također!


DR. Ivica.....stvarno Vam puno hvala!

_________________
"To je prouzročeno činjenicom da su znanja i osobine ljudskih masa neusporedivo niže od znanja i osobina malog broja onih koji stvaraju nešto vrijedno za zajednicu!"

A.Einstein


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 25, 2007 5:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Da se ubacim i u ovu temu jer imam.... manje vise slican problem mada ne verujem da je iz teretane kao sto sam do skoro mislio. Imam manji bol ispod leve prepone iznad penisa i to samo ponekad, takodje na istoj strani testis mi je iznad pa kao da je posao na gore prema penisu kao da hoce da izadje napolje i smeta mi, takodje osecam manji bol i u njemu. Da napomenem da me na kasljanje i kijanje ne boli. Jos jedno pitanje ima li to veze sa tesnom odecom (ta izoblicenost testisa)?

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 25, 2007 7:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 25, 2007 9:15 am
Postovi: 4
Problematichan je napisao:
Da se ubacim i u ovu temu jer imam.... manje vise slican problem mada ne verujem da je iz teretane kao sto sam do skoro mislio. Imam manji bol ispod leve prepone iznad penisa i to samo ponekad, takodje na istoj strani testis mi je iznad pa kao da je posao na gore prema penisu kao da hoce da izadje napolje i smeta mi, takodje osecam manji bol i u njemu. Da napomenem da me na kasljanje i kijanje ne boli. Jos jedno pitanje ima li to veze sa tesnom odecom (ta izoblicenost testisa)?


Ne želim te zabrinjavati, postoji stvarno puno vrsta hernija, ovo mi po opisanom izgleda tako ....no PRIČEKAJMO KOMPETENTNU OSOBU! :wink:

Sretno! :D

_________________
"To je prouzročeno činjenicom da su znanja i osobine ljudskih masa neusporedivo niže od znanja i osobina malog broja onih koji stvaraju nešto vrijedno za zajednicu!"

A.Einstein


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 25, 2007 10:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Citiraj:
Kažiprst se postavlja u preponski kanal te se ispitanika zamoli da se glasno nakašlje kao bi se osjetilo prodiranje stijenke na vrhu kažiprsta?!)


Da, mada ja radim antriranje srednjim prstom i umesto kaslja teram pacijenta da se napne kao prilikom vrsenja nuzde.

Pozdrav!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 26, 2007 12:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 25, 2007 9:15 am
Postovi: 4
dr ivica je napisao:
Citiraj:
Kažiprst se postavlja u preponski kanal te se ispitanika zamoli da se glasno nakašlje kao bi se osjetilo prodiranje stijenke na vrhu kažiprsta?!)


Da, mada ja radim antriranje srednjim prstom i umesto kaslja teram pacijenta da se napne kao prilikom vrsenja nuzde.

Pozdrav!


Bio sam danas kod doktora opće prakse, klasična anamneza, bez pregleda palpacijom, te mi je samo napisala uputnicu za kirurga-pregled!

Tako da nisam saznao ništa novo..... :-?

Javim dijagnozu!

_________________
"To je prouzročeno činjenicom da su znanja i osobine ljudskih masa neusporedivo niže od znanja i osobina malog broja onih koji stvaraju nešto vrijedno za zajednicu!"

A.Einstein


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 26, 2007 10:58 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Ehhhh, eto, to je ono sto nas unistava: najlakse je poslati pacijenta hirurgu... Sramota. Tako moze svako da sedne u ordinaciju i da "leci"...

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 26, 2007 11:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
To sam i ja osetio na svojoj kozi. Profesionalizam do zla boga :evil:

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 41 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: