Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Neprijatan osecaj u grudima
PostPoslato: Uto Mar 22, 2005 6:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 5:54 pm
Postovi: 3
Od pre par meseci imam neprijatan osecaj u grudnom kosu, tacnije na desnoj strani kod 5-6 rebra, kad kinem ponekad me pece, problem je nastao kad sam primetio da ponekad kad izvucem slajm kroz nos javlja se veoma mala kolicina krvi, ali ipak je ima, posto sam negde citao da se kod raka pluca kao prvi simptom iskasljava krv imam li razloga za brigu?
Koji su uopste simptomi raka na plucima?
Nadam se vasem brzom odgovoru, unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Neprijatan osecaj u grudima
PostPoslato: Uto Mar 22, 2005 11:48 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Pon Feb 21, 2005 1:40 am
Postovi: 43
Lokacija: Beograd
Bol koji se javlja pri kijanju koji Vi opisujete najverovatnije je posledica nadrazaja plucne maramice, koja moze biti zahvacena patoloskim procesom razlicitog porekla.
Treba da sigurno utvrdite da li je krv iz nosa (sto moze da bude banalno ili pak razlog za posetu lekaru) ili iz pluca, kada treba OBAVEZNO otici pulmologu i uraditi dodatne preglede (pre svega rendgensko snimanje grudnog kosa).
Simptomi raka pluca mogu da budu razliciti u zavisnosti od lokalizacije procesa. Tako npr. ukoliko se tumor nalazi periferno - moze dugo da bude bez simptoma. Ako je u vecim bronhijama, moze da dovede do opstrukcije protoka vazduha; ako je blize lumenu zida bronha, probice sluzokoznu barijeru i dovesce do krvarenja; takodje zavisi i da li je primarnog porekla iz pluca ili se radi o metastazama iz drugog organa.....
Dakle, odgovor je dug, a treba da Vam ga da lekar nakon detaljnog pregleda i zato ga posetite - sto pre, to bolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 23, 2005 7:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 5:54 pm
Postovi: 3
Samo jos jedno pitanje gde mogu da zakazem pregled?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Neprijatan osecaj u grudima - odgovor
PostPoslato: Sre Mar 23, 2005 8:23 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Pon Feb 21, 2005 1:40 am
Postovi: 43
Lokacija: Beograd
Prva mogucnost je da u domu zdravlja dobijete uput za RTG snimanje (PA snimak srca i pluca), kao i uput za pregled kod specijaliste pulmologa. Kod kog konkretno zavisi od toga gde zivite.
Druga mogucnost je da odete u neku od ustanova sekundarnog ili tercijarnog nivoa (bolnicu ili klinicki centar) i zakazete pregled.
Ostaje i mogucnost odlaska u privatnu ustanovu/ordinaciju koja ima pulmologa kao konsultanta. Koju - mozete se raspitati u brojnim oglasima koji se pojavljuju u razlicitim medijima u poslednje vreme.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: