Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 132 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 06, 2007 1:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 9:37 pm
Postovi: 277
moze sa se zatrudni u svakom danu i kada imas i kada nemas i kada mislis da su ti plodni dani i kada "nisu". Ovo sve kazem jer je moja drugaruca kojoj su svi doktori rekli da nema sanse da ce ikada imati dece zbog problema sa hormonima ostala u drugom stanju, iz prvog pokusaja i to zadnjeg dana menstruacije (dok je jos imala), pa hajde sada da mi neko kaze da zadnjeg dana menstruacije zena ne moze da zatrudni. Nemojte time da se zavaravate, svi koji ne zelite bebe, koristite kondome ili antibebi pilule...... a mi koji zelimo bebe molicemo Boga da se nama desi da nam kasni pa da nam za nedelju - dve ginekolog kaze CESTITAMO !!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 08, 2007 4:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 05, 2007 3:49 pm
Postovi: 39
Sta je to sa tim prezervativima pa pucaju? Ja ih kupujem u apoteci,Romed, i do sada se to nije desavalo; a sad je verovatno zbog vaginalete od kantariona, iako su mi u apoteci rekli da nema sanse da interaguju(mislim na kanterion, ne druge) sa prezervativom. Da li i drugima pucaju kondomi pri normalnom odnosu, mislim bez ikakvih egzibicija niti velike duzine trajanja odnosa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 08, 2007 4:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 05, 2007 3:49 pm
Postovi: 39
Sta je to sa tim prezervativima pa pucaju? Ja ih kupujem u apoteci,Romed, i do sada se to nije desavalo; a sad je verovatno zbog vaginalete od kantariona, iako su mi u apoteci rekli da nema sanse da interaguju(mislim na kanterion, ne druge) sa prezervativom. Da li i drugima pucaju kondomi pri normalnom odnosu, mislim bez ikakvih egzibicija niti velike duzine trajanja odnosa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 09, 2007 1:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 20, 2007 12:07 am
Postovi: 20
normalno je da pucaju-to se vrlo cesto desava
izbjegavaj ultra tin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 09, 2007 5:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 2:44 pm
Postovi: 16
@sandla
tvoja drugarica je imala hormonski poremecaj, znaci da joj je i ceo ciklus, ovulacija itd. pomeren, ono sto sam napisala vazi za normalan ciklus kakav je kod vecine zena
nedavno sam kod ginekologa cula pricu jedne zene koja je imala ovulaciju 2 puta u toku ciklusa (a ne u sredini kada je normalno), mislila je da ne moze da ima decu, mnogi ginekolozi su joj tako govorili, dok jedan nije utvrdio sta je po sredi i iz sledeceg pokusaja je zatrudnela...tako da...da, teoretski je sve moguce :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 06, 2008 5:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 29, 2005 1:59 am
Postovi: 5
Ginekolog mi je prepisao kontracepcivne pilule, da bih sredila ciklus koji je bio ekstremno neredovan. Tada jos uvek nisam imala odnose. Pilule pijem vec treci mesec, i posle prva dva pakovanja sam dobila tacno na vreme u onom razmaku od sedam dana do narednog pakovanja. Poslednju menstruaciju sam imala pre 15 dana, a prvi odnos u zivotu sinoc. Medjutim, nekoliko pilulica sam i to bas poslednjih dana uzela sa zakasnjenjem. (pijem ih u 20:00 svake veceri, 2 ili 3 za redom sam propustila, pa ih popila narednog dana, kao sto pise u uputstvu da treba postupiti u slucaju zaboravljene pilule. Zatim sam sinocnu pilulu umesto u 20:00 popila oko 21:30(mada mislim da to nije preveliko odstupanje)...ne znam koliko im je sve to poremetilo dejstvo...zato sam se sada prilicno ufrcila i razmisljam da uzmem pilulu za dan posle....ali, citajuci sva ova nezeljena dejstva sada sam postala poptuno zbunjena i ne znam sta da radim...izmedju ostalog se jako plasim da bi mi to ponovo poremetilo ciklus koji se najzad sredio...takodje, ne znam kako bih posle nastavila da pijem Yasmin, ako bih dobila pre nego sto ispijem celo pakovanje...
Pored ovoga imam jos jednu dilemu...kako sam procitala Postinor deluje na tri nacina:
1.ometa ovulaciju (oslobađanje jajne ćelije u jajovod),
2.ometa oplodnju
3.ometa usađivanje oplođene jajne ćelije u matericu
Zbog licnih uverenja 3. nacin je za mene ne prihvatljiv, pa me zanima posle koliko vremena u organizmu dolazi do oplodnje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 07, 2008 2:17 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Nemoj da se zavaravate da treceg dana ne moze da se zatrudni. Od kada sam dobila menstruaciju pa i danas posle porodjaja uvek sam je imala na 28 (uglavnom bas na 28 ) ili 30 dana. Znaci idealno. Kada sam pocela da koristim Personu (spravica koja na osnovu hormona u urinu odredjuje plodne-neplodne dane sa 94% verovatnoce), iznenadila sam se da sam u par ciklusa imala po dve ovulacije a da ne pominjem koliko su mi plodni dani varirali. Uzmes u obzir jos i koliko dugo mogu spermatozoidi da prezive i glavobolja je ocas posla tu.
Dakle ukoliko ne zelite da zatrudnite nadjite neku sigurniju metodu kontracepcije. To ce vas u svakom slucaju postedeti stresa i ne daj boze abortusa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 07, 2008 3:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 27, 2007 12:56 am
Postovi: 23
Lokacija: Beograd
Ja sam uzela Postinor sad drugi put u zivotu.
Prvi put je bilo pre 4 godine i kad sam ih popila nije se dogodilo nista, nikakve mucnine, bolovi, krvarenje - nista. Dobila sam tek posle dve nedelje redovnu menstruaciju kako je i trebalo. I sve je bilo OK.

Sada sam popila Postinor za Novu Godinu 01. januara u 22h, sledecu 02. januara u 10h ujutru tj 12 sati posle. Bilo je sve OK, trebalo je da dobijem krajem januara. Medjutim, ja sam dobila juce i ceo dan danas imam menstruaciju. I sta sad to znaci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 07, 2008 3:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 7:50 pm
Postovi: 41
@vesnaa

Postovanje draga Vesna

Po onome sto si napisala ti si pocela sa pilulama pre 15 dana, a odnos si imala sinoc, dakle 14. dana. Propustila si dve ili tri pilule-ne znam da li si ih propustala povezano ili ne, ali s obzirom da si ih propustila u drugoj nedelji uzimanja pilula tj popila si ih sa vecim zakasnjenjem od 12h onda bi bilo najbolje da za pocetak uzmes uputstvo za pilule koje koristis. Ja licno koristim yasmin i ukoliko propustim jednu u drugoj nedelji moja zastita ostaje citava. Medjutim, s obizrom da si ih propustila nekoliko, koliko ja uspevam da shvatim, tvoja hormonska zastita nije vise na snazi.

Koliko ja znam, pilule Postinor 2 deluju tako sto sprecavaju oplodjenu jajnu celiju da se 'usadi' u zid pripremljen za nju. Pakovanje se sastoji iz dve pilule i moras prvu uzeti najkasnije 72 sata po nezasticenom seksualnom odnosu.

Ovo sto sam ja navela su samo opste informacije, ali savetujem ti da posetis ginekologa ako ikako mozes, kada vec ides kod jednog. To bi bilo mnogo bolje nego da uzimas pilulu na svoju ruku.

@Sonia

U uputstvu postinora pisu nezeljena dejstva. Procitajte malo detaljnije i videcete da su moguca prevremena krvarenja, ili preuranjeni dolazak menstruacije. Naravno, najbolje bi bilo konsultovati se sa vasim lekarom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 08, 2008 5:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 05, 2007 3:49 pm
Postovi: 39
@Dea
Izvini, nema bas veze sa temom ali ako mozes reci nesto vise o toj spravi "Persona".Ko je proizvodi,gde moze da se nabavi,koja joj je cena?
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 08, 2008 5:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Nato ukucaj Persona u trazi izbaci ce ti, jer sam vec par puta detaljno pisala a sad sam u guzvi pa nemogu.
http://persona.info/uk.aspx


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 07, 2008 3:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 07, 2008 3:06 pm
Postovi: 1
od 01-07 febrara mi je trajala menstracija.. nakon odnosa sam uzela postinor 2
i sutradan 08 fbruara drugu.medjutim menstraciju sam dobila 11februara
i trajala je do 15og februara....sada je 07 mart, da li tek treba da dobijem ili..? [/b][/u]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 16, 2008 2:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 20, 2007 11:03 pm
Postovi: 3
pozdrav imao sam odnose sa devojkom,medjutim imamo sumnju da je sperma u njoj i koristice tabletu za dan posle ali tu istu tabletu je popila pre 4 meseca,da li sme u tom malom razmaku da koristi tabletu,znam da je greska i da nismo pazili skroz ali moram nekako da joj pomognem,ako neko zna neka odgovori


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 18, 2008 9:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 21, 2008 2:47 pm
Postovi: 223
Lokacija: VaLtUr
Zao mi je sto moram ovo da kazem ali jednostavno kad vidim sve ove mlade devojke kako se ponasaju prema sebi grozim se :evil: . Zakonom bi zabranila te pilule!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 18, 2008 1:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 12:01 pm
Postovi: 206
Tinna25 je napisao:
Zao mi je sto moram ovo da kazem ali jednostavno kad vidim sve ove mlade devojke kako se ponasaju prema sebi grozim se :evil: . Zakonom bi zabranila te pilule!!!!!!


Apsolutno se slazem...
Nije mi samo jasno zasto dozvoliti da do toga uopste dodje??? :o


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 132 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 56 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: