Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Lomljenje Nosa
PostPoslato: Sub Apr 28, 2007 1:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 28, 2007 1:50 am
Postovi: 43
Pozdrav,

ovako... imam problem.. i nije neki problem, al opet sto da se ne resi

malo sam 'skrsio' nos, posto sam isao na snimanje kazu da nije slomljen, ali svejedno mi je malo kriv

na treningu sam osetio kako je nesto krcnulo, mislim da je hrskavica, naravno 5 litre krvi je izaslo u sekundi, medjutim doktori kazu da nije nista

al evo prodje 5 meseci, i kad ga pomeram rukom osecam da nije sve na mestu.. jel ima neko bilo kakav savet ili resenje??

:roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 02, 2007 8:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 13, 2007 3:55 pm
Postovi: 75
Lokacija: Beograd
Idi opet na pregled kod drugog doktora,jer ako nije puklo mozda je napuklo.Nema potrebe da ti to tako bude.Eventualno uradi CT,na njemu ce se sigurno videti da li zaista nesto nije uredu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 03, 2007 12:54 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Verovatno je napukao hrskavicavi deo septuma, sto se na RTG i ne vidi, osim ako se ne uradi RTG sinusa... Vidjao sam relatovno cest te stvari kao lekar na borilacko-sportskim turnirima...

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 03, 2007 1:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 28, 2007 1:50 am
Postovi: 43
hvala na savetima, da bas je u pitanju trening borilacke vestine :D

samo mi recite sta je CT i gde to mogu da 'uradim' ili RTG sinusa??
sta je bolje da uradim i gde??

ako nesto znaci, sa Karaburme sam i student sam
imam kartone i u Domu zdravlja i na Studentskoj poliklinici...

nije problem ni da uzmem uput samo recite gde bi mi vi preporucili?

Pozdrav,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 03, 2007 6:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Vidim ja po mma skracenici da je u pitanju Mixed Martial Arts covek :D

CT je skener (computerized tomography), kompjuterizovana rendgenska metoda, a RTG sinusa je obican rendgen-snimak. Ako kazete lekarima u studentskoj poliklinici o cemu se radi i ako im objasnite o problemima vezanim za dalje bavljenje sportom, mislim da nece praviti problem oko uputa.

Ivica
www.shinbudo.co.sr

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: lomljenje nosa
PostPoslato: Pet Maj 04, 2007 3:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 25, 2007 2:02 pm
Postovi: 36
Lokacija: Beograd
Morala sam da se javim yato sto odgovori na dilemu mladica sa problemom nisu ni potpuni ni tacni, bez ljutnje.Prelom nosnih kostiju se vidi na RTG snimku profila nosnih kostiju i potom se radi RTG PNS koja je dopunska metoda samo za ORL spec koji znaju da protumace snimak.Posto yivi na Karaburmi neka se javi kod nadleznog ORL spec na Paliluli sa regularnim uputom ya ORL spec koji ce imati uvid u njegovo stanje, pregledom, uvidom u prethodno nacinjene snimke koje ce uraditi bey problema u Paliluli, Kney Danilova 16,na prvom spratu gde je rendgen.U medjuvremenu ne treba da se bavi sportom, da se ne povredi, da miruje,da pije C vit, 1gram dnevno, da spava na ledjima da ne bi poremetio polozaj nosne piramide.Ako je prelom utvrdjen mora da ide u najblizu kliniku sa uputom radi konsultacije sa nadleznim klickim ORL spec.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: lomljenje nosa
PostPoslato: Pet Maj 04, 2007 3:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 25, 2007 2:02 pm
Postovi: 36
Lokacija: Beograd
Morala sam da se javim yato sto odgovori na dilemu mladica sa problemom nisu ni potpuni ni tacni, bez ljutnje.Prelom nosnih kostiju se vidi na RTG snimku profila nosnih kostiju i potom se radi RTG PNS koja je dopunska metoda samo za ORL spec koji znaju da protumace snimak.Posto yivi na Karaburmi neka se javi kod nadleznog ORL spec na Paliluli sa regularnim uputom ya ORL spec koji ce imati uvid u njegovo stanje, pregledom, uvidom u prethodno nacinjene snimke koje ce uraditi bey problema u Paliluli, Kney Danilova 16,na prvom spratu gde je rendgen.U medjuvremenu ne treba da se bavi sportom, da se ne povredi, da miruje,da pije C vit, 1gram dnevno, da spava na ledjima da ne bi poremetio polozaj nosne piramide.Ako je prelom utvrdjen mora da ide u najblizu kliniku sa uputom radi konsultacije sa nadleznim klickim ORL spec.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 04, 2007 8:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Koleginice, niko nije ni napisao da se radiografijom ne mogu videti prelomi KOSTI nosa, vec naprsline hrskavicavog dela septuma.

Pozdrav.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 04, 2007 9:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 28, 2007 1:50 am
Postovi: 43
Biljana hvala na savetima, ali do povrede je doslo pre nekih 3 meseca, ja sam normalno nastavio da se bavim sportom, jer su lekari rekli da mi nije nista, snimao sam nos na RTG-u i bio sam kod ORL spec. i vise razlicitih lekara sam obisao i svi mi bukvalno 'mlate' istu pricu, da mi nije nista...

ali nesto ipak jeste, osecam kad pomeram nos...
ne kazem da je nesto gadno, ali mislim da ce pri sledecoj i maloj povredi da ode ceo u aut, i zato mislim da bih trebalo nesto da uradim povodom toga...

javicu se lekaru u ponedeljak, ali mi jos uvek bas i nije jasno koji uput da joj trazim??

pronacicu veceras rezultate koje imam pa cu da napisem izvestaje lekara, mozda to nekome pomogne da me preciznije uputi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: