Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Bolovi u ramenu!
PostPoslato: Sre Apr 11, 2007 3:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 11:07 pm
Postovi: 12
Imam bolove u levoj ruci od ramena ka laktu vec 2 meseca.Imam snagu u njoj ali boli me tupo i bol seta, prvo je bio u ramenu sad se spusta na dole vise prema laktu.Nekad me uopte neboli.Bila sam kod lekara ona mi dala diklofen koji mi bas nesto i nepomaze.Od skoro sam u Svedskoj tako da se sa jezikom bas i nesnalazim.Dala mi je da idem kod fizioterapeuta koji mi isto nije nesto pomogao.
Dao mi je neke vezbe da radim,normalno boli me i dalje.Jedan nas fizioterapeut koga znam mi je rekao da masiram ledom i to mi je pomoglo,on mi je izmasirao ruku i nije me bolela 2 dana.On mi je rekao da je neuralgija.
Mene zanima imali jos neke metoda osim leda da mene prestane da boli ruka?
Hvala unapred!
Sonja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 11, 2007 5:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
To sto imate moze prema sturom opisu koji ste dali da bude neuralgija, moze da bude humeroskapularni periartritis, kao i jos nekoliko redjih stvari. Kod upala led (trljanje ledenim kockama) je korisna metoda, ali samo kao uvod-priprema za nanosenje antireumatskih krema ili masti. Jeste li koristili antireumatske tablete ili kapsule? Diklofenak, Nimesulid, meloksikam, Naproxen...? Potrebno je da opisete kada u toku dana je bol najjaci, da li se pojacava pri pojedinim pokretima i pri kojim, ima li pokreta koje ne mozete da napravite (na primer, da postavite podlakticu na teme ili da se pocesete izmedju plecaka tom rukom...)... Do dijagnoze mozete koristiti kompleks vitamina B (beviplex ovde, a tamo, ne znam, kako se zove), tablete 3xdnevno neuralgije se lece i jacim analgeticma, kao sto je Karpain, a periartriti se lece kortikosteroidima - injekcijama u kuk ili lokalnim infiltracijama. Miorovanje je manje-vise neophodno uvek, pa vezbe otpadaju.

Pozdrav.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 11, 2007 10:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 11:07 pm
Postovi: 12
Dala mi je da pijem Diklofenak tablete od 50mg.Rekla mi je da pijem to 2 nedelje redovno ako mi nepomoglne da se javim .Nema odredjenog pokreta kad me zaboli ruka.Nema ni odredjenog termina,obicno kad ustanem me neboli,sad me boli cela ruka i ispod plecke.Kad dignem podlakticu iznad temena neboli me.Nekad imam odecaj da me pece izmedju ramena i lakta.Nemam osecaj da mi je ruka oduzeta.Da mirujem nemogu zato sto radim,nije mi tezak posao i radim samo 4h.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 12, 2007 12:58 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Onda je verovatno u pitanju plexitis, upala korenova pleksusa brachialiasa, ili radiculitis. Ili imate neuralgiju usled neke kompersije... U svakom slucaju, ja tu dajem pre svega Zodol, najpre 4x10mg dva dana, a potom 3x10mg jos 2 dana... Uz to Beviplex 3x1 ili 3x2. Ako to ne pomogne, dajem Diprofos ampulu u kuk i Karbapin tablete 200mg, 2x1...

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 12, 2007 11:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 11:07 pm
Postovi: 12
Hvala doktore!!
Isla sam jutros da zakazem termin kod lekara.Problem je sto ovde se ceka i po 10 dana na pregled.Zakazala sam kod jedne nase iz Zajecara.Ipak nemoze to ovako preko interneta.Kupila sam jutros komplex vitamina B,nece da skodi sigurno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: bolovi u ramenu
PostPoslato: Čet Apr 26, 2007 9:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 12, 2007 8:24 pm
Postovi: 70
Ljudi ja se najezim od same pomisli i tih bolova u ramenu, a doktori nista ne preduzmu!Moj suprug se zalio oko 3 meseca, sa bolom u ramenu i koji je udarao u lakat, pa posle presao u plecku!Prvivatno smo isli i reumatolog, kaze puko misic i naravno dobio silne neke blokade u plecku ,njemu umesto da bude bolje ono sve gore!Poceo da dobija temperaturu koja je konstantno bila 38 ,odlazi u bolnicu lezi posle mesec dana konstatuju mu dijagnozu morbus hodgkins ili tumor limfnih zlezda i to 4 stadijum jer je bolest zapustena zamislite njihovom krivicom!Hvala Bogu on se sad super oseca nema nekih bolova, u maju ide na transplataciju maticnih celija!Zato kad cujem bol u ramenu i lekari se uhvate jedne stvari uzas ne znam sta da kazem ali bolje na vreme sve ispitati


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 27, 2007 1:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 11:07 pm
Postovi: 12
Evo da se javim povodom mog bola u ramenu.Isla sam kod fizioterapeuta,dao mi je gumeni traku da radim vezbe snjom.Radim vezbe evo vec druga nedelja,bolovi su skoro prestali,ponekad samo ,sve manjeg intenziteta,prestala sam da pijem tablete za bolove.
Rekao mi je da mi nesto nije uredu sa vratnim misicem i sa misicem plecke.Nisam ocekivala da to moze tako da boli i tako dugo,nadam se da ce biti bolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: bol u ramenu
PostPoslato: Pet Apr 27, 2007 8:55 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 12, 2007 8:24 pm
Postovi: 70
Hvala Bogu kad je samo to jer nismo ni svesni na sta sve moze da nam ukaze samo jedan manji ili veci bol u ramenu pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 27, 2007 10:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 11:07 pm
Postovi: 12
Znam o cemu pricas i ja sam se uplasila zbog toga.Cak sam i isla dotle da sam pitala lekara da nemam ja mozda neki kancer ili nesto slicno.
Nema nista gore nego kad covek pocne da se plasi bolesti,stalno postoji neka sumnja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 27, 2007 1:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 12, 2007 8:24 pm
Postovi: 70
Ma jeste i strah, ali nas najvise plasi sumnja u lekare!Ponekad mi treba lekaru da pokazemo put i otvorimo oci!Ja te samo savetujem da obavezno uradis sve analize krvi jer to moze ukazati na neki nacin o cemu se radi i daj Boze da je to samo nesto bezveze ne bih da te palsim ali danas je vreme takvo da su nam se pojavile kojekakve bolestine!Moje iskustvo je uzasno i kroz pakao sam prosla zbog tog ramena i pucanja misica a nista od toga samo nestrucnost doktora reumatologa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi u ramenu!
PostPoslato: Sub Sep 12, 2009 5:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 12, 2009 5:10 pm
Postovi: 4
Pre svega pozdrav svima....

Hteo bih da mi neko odgovori na moj problem,posto me oba ramena i ruke bole vec duze vreme (oko 2 meseca). Imam strasne bolove nekada,a nekada skoro da ni ne bole. Najvise me boli rame,a bol se siri i prema laktu. Dosta zna da zaboli kad dignem ruku,a primetio sam i kad nesto nosim u ruci pa treba da malo podignem-ko da nemam snage,tj,presece me jak bol u misicima...
Ako neko zna sta bi moglo biti,unapred sam zahvalan na odgovoru...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi u ramenu!
PostPoslato: Sub Sep 12, 2009 5:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 12, 2009 5:10 pm
Postovi: 4
zaboravio sam gore navesti,a mozda je povezano sa ovim....

pre cetiri dana me je prilikom jela uhvatio strasan bol u vratu i utrnula mi je bila donja vilica.Dva dana me je bolelo i imao sam problema prilikom gutanja,jer me je svaki put zaboleo vrat i vilica,a u grlu sam imao bolove kao da imam jaku upalu krajnika.

Hvala na odgovoru..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi u ramenu!
PostPoslato: Sub Sep 12, 2009 6:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 06, 2009 2:46 pm
Postovi: 106
da...inače gušenje i nemogućnost da se proguta... inače natjeraju ljude da odu specijalisti... mislim prvo liječniku opće...a onda na pretrage...

_________________
Samo se obrati liječniku pa će se već naći bolesti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi u ramenu!
PostPoslato: Ned Sep 13, 2009 10:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
Svi vi sa ovim i slicnim tegobama morate se obratiti neurologu, pa na fizioterapiju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi u ramenu!
PostPoslato: Pon Sep 14, 2009 5:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Prvo fizijatru, pa neurologu ako ima potrebe za tim i obavezno kombinacija fizikalne i kineziterapije.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: