Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: podignut želudac
PostPoslato: Sub Apr 21, 2007 3:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 21, 2007 3:24 pm
Postovi: 1
Snimio sam želudac i doktor je rekao da mi je želudac podignut.
Interesu je me da li to može da mi izazove ubrzano lupanje srca, jer imam
takav osećaj kojem često prethodi osećaj blokade želuca i prestanka njegovog rada. Ako postoji neko sručan da mi to obajasni bio bih mu zahvalan. Takodje imam često i otežano disanje pa me interesuje da li je moguće da sve potiče o želuca.
Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 26, 2007 4:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 3:57 pm
Postovi: 59
Lokacija: Banja Luka
Eeeeeee brate moj. Mali uvod, pa cu konkretno o zelucu.
To ti je moderna bolest. To sto je zeludac visoko nebi trebalo da ti pravi probleme. Lupanje srca, teske nervoze, uzbudjenost, visoki pritisak... raznorazni panicni simptomi... sve ti je to paket raznoraznih poremecaja, a ponajvise tvog psihickog trenutnog stanja.

Npr. jednom sam imao prave aritmije jedno popodne i uopste se nisam nesto uplasio niti prepao. Samo sam skontao da bih mozda trebao otici u Hitnu. I otisao sam tamo i mrtav ladan legao da mi rade EKG i ustanove aritmiju i usfrkisu se oko mene i prebace me na internu kliniku, a ja na sve to ostanem mrtav ladan. I od sutra kada sam se probudio vise se nisu ponavljale...

Drugi primjer je da me bilo kakvo strecanje, ziganje bol ili slicno u predjelu grudnog kosa (od zeludca do grla, naprijed-nazad, gore dole) toliko uznervozi i uspanici da mi pritisak malo skoci na 90/140 ili ne daj boze 100/160 ja kontam da imam srcani i da cu umrijeti... letim u Hitnu... oni me napune Bensedinom i idem kuci.

E, sada da nebi bilo da ja imam moc predvidjanja na daljinu, bitno je da kazes sljedece.

Koji te doktor pregledao?
Opste prekse na UZV ili radiolog na RTG EGD ili je gastroenterolog trazio RTG EGD, pa je onda konstatovano da ti je zeludac podignut?
Ili si ti sam procitao u nalazu radiologa "zeludac postavljen visoko" pa si si sam dao dijagnozu "podugnut zeludac", u nadi da je svim twojim strasnim problemima uzrok bas taj podignuti zeludac i da ces se nekom jednostavnom rutinskom terapijom rijesiti toga.

Gledaj to sa ove strane, sto je gore lako padne dole. Ali sto je dole treba puno vise napora i energije da se digne.
Takve dijagnoze postavljaju samo specijalisti, u tvom slucaju Gastroenterolog. A da si bio kod njega, on bi ti vjerovatno odgovorio na ovo tvoje pitanje.
Zato ti ja kazem, opusti se, ovjeri zdravstvenu knjizicu i budi uporan dok ne dobijes pravu dijagnozu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: